Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   190 / 245
(#) Zsolt 73 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni .
(#) Zsolt 73 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Feltennél egy fotót a CRT maximális fényerejéről ?
(#) Gafly válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Idézet:
„Az A csatornán több kis osztásból áll a jel mint a B csatornán.”

Megszámoltam, én nem úgy látom, ahogyan Te.
De nem értek hozzá
(#) Zsolt 73 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Menetzárlat esetén nem lenne fénye a CRT-nek ! Ellenőrizd a kisfeszültségű táp áteresztő tranyóját, szerintem annak E-C zárlata okozhat ilyen hibát !
(#) nagym6 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
A Q544, Q548 feszültség szabályozó visszacsatolás elemei. Oszcilláció van-e Q556, Q552 elemek révén, ha nincs, esetleg a visszacsatolás zavar be Q544, Q548. Vagy talán nagyon felszabályozna a szabályzás valahol zárlat miatt, ezért melegszik. Sokesélyes, az előbbi tranzisztorokat is megnézném.
(#) AndrisBp válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia! Autódiaghoz használatos egyik kábelemmel kötöttem össze a csatorna bemeneteteket a kalibráló csatlakozóhüvelyével.
(#) Zsolt 73 válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Próbáld meg egy darab vezetékkel ! Engem szivatott már kábel...
(#) nagym6 válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
Mateatek írta, invertálva van a B csatorna. A kitöltési tényező nem 50%, ezért látszólagos amit észleltél. Valószínűleg semmi baj. Kapcsold ki a B csatorna invertálást, mi lesz.
(#) AndrisBp válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia! Találtam a B csatornánál egy kapcsolót ( +, -) . Lehet, hogy ezzel lehet kikapcsolni. Holnap kipróbálom.
Köszönöm a segítséget.
(#) nagym6 válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nem ismerem a gépet, de még fontos lehet, hogy trigger forrás a bekapcsolt csatornára legyen kapcsolva.
(#) dobanandras válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Delutan keszitek egy fotot.
(#) dobanandras válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Q544,Q548 tranzisztorok jok.Megfogom vizsgalni a korulote levo alkatreszeket is.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Itt van az igert kep,ezt produkalya,kozben halatszik egy kis serceges is.Lehet hogy az U 550-es modulban van a baj.Kell egy mas szkop,maskep nem tudom megjavitani.

DSC04370.JPG
    
(#) nagym6 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ha sercegés, szinte biztos nagyfesz. áthúzás. Sötétben esetleg látható, így nézd meg.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Varom hogy legyen este.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Nem latszik semmi.Csak halatszik a transzformator kornyekerol.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
A kapcsolasi rajzon ez a trafo T550-nel van jelolve.Hogyan tudnam leellenorizni?
(#) AndrisBp válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok! Köszönöm a segítséget! Megtaláltam a kapcsolót és tényleg invertálva volt a B csat. Azt szeretném még kérdezni, hogy van valami kontakt tisztító módszer vagy anyag a kapcsolókra? Elég sokat állt ez a műszer és nem minidig érintkeznek jól a forgó kapcsolók.Használható így is, de többször kell kapcsolni mire rendesen érintkezik.
(#) nagym6 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Mennyire lehet kibontani? Esetleg a lábkivezetéseknél üt át, szokott ott is. De lehet belül is. Ha kormosodás látszik, ott az átütés.
(#) mateatek válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ennek a szkópnak a osztó forgókapcsolóján, mindegyik dobon van egy porvédő műanyag. Ez a porvédő azt nem gátolja túlzottan, hogy a kosz bekerülhessen, de a tisztítást sikeresen gátolja.
Nem kis elszántságot igényel a kitisztítása. Alaposan szét kell szerelni a szkópot, és pár forrasztást is meg kell bontani.
(#) gkari válasza mateatek hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Szerintem az osztót szétszedni nagyon kockázatos, ha bármi az eredeti helyéről elmozdul, akkor annyi a frekv.átvitelnek, én kizárólag sűrített levegővel kifújatnám, párszor kőrbetekerve illik "ön"-tisztulnia.
(#) dobanandras válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Ki kell vegyem a helyerol hogy megtudjam vizsgalni.Koszonom.
(#) nagym6 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Ha teljesen biztos, hogy onnan jön a sercegés. Esetleg nagyon felszaladna a feszültség a szabályzás hibája miatt, és az esetleg jó trafóban a túlfeszültség miatt lenne átütés, elvileg ez is lehet, de nem valószínű. Itt van az, hogy mérni kellene nagyfeszültséget, oszcillációt a trafónál, de nincs mivel.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Mertem nagyfeszultseget.Normalis feszultseg 10kV a konyv szerint.Mindjart bekapcsolas utan ,mertem 9.9kV-ot,majd leeset 9.8kV-ra,utana 9.7kV-ra.Utana felment 9.9kV,majd elfustolt a tranzisztor.Tehat a nagyfesz ingadozik.A masik baj hogy nem ugyanaz a tranzisztor eget ki mostan,hanem a mellete levo.Vagyis a Q552.Oszcillaciot a trafonal nincs mivel merjek.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) Zsolt 73 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Nem nézlek hülyének, ne érts félre ! A hálózati feszültségváltó kapcsoló jó helyre van kapcsolva ?
(#) dobanandras hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Igen,jo helyre van kapcsolva.Elfogadok akarmilyen otletett szivesen.Mukodes kozben romlott el,sajnos.Udv.
(#) AndrisBp válasza mateatek hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Az járható lenne, hogy vékony injekciós tűvel bejuttatnék egy kis kontaktus tisztítót és körbe tekerném párszor a kapcsolókat? Vagy a porvédő miatt ez lehetetlen? Szétszedni nem szeretném. Olyan anyagra gondoltam amit ilyen érzékeny eszközökre készítettek.
(#) kündü válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Az EO213-nál és az összes hasonló korú RFT műszernél jellemzően oxid jellegű probléma. Itt ha a hosszas járatás nem segít, be lehet fújni, de újabb járatás után mosd is gondosan ki izopropil alkohollal mert mindenféle galibát okozhat később a szermaradvány. Ha nem használod rendszeresen az osztót, később is elő fog jönni.
(#) mateatek válasza AndrisBp hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Nem tudom, hogy a tiéd milyen állapotban van. Az enyémet locsolhattam volna mindennel, biztosan nem segít rajta.
A szét és összeszerelése pedig több órás, odafigyelést igénylő művelet. Ha sikerült szétszedni, akkor izopropillal gyönyörűen megpucolható.
(#) gernerakos hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Üdv!
Van egy LO-70-es szkópom, amiben elégett egy ellenállás. A mellékelt képen jelölöm a volt helyét. Kapcsolásilag az egyik egyenirányító dióda és a konnektori dugó védőföldje közt volt, valaki meg tudná mondani, mekkora volt ez az ellenállás? A mellékelt fájban elvileg a kapcsolás rajz van, de nem igazán hasonlít a valóságra: az egyeinrányító diódákra párhuzamosan nálam 200K-s ellenállások vannak kötve, a rajzon 510K szerepel. Olyan ellenállás, ami nálam elégett, olyan nem is e szerepel a rajzon, vagy én nem találom. Kérdésem tehát, hogy mekkora lehetett az elégett ellenállás?
A válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   190 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem