Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   169 / 188
(#) p_istvan válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 26, 2017 1 /
 
helyesebben: "A felhasznált induktivitást nézve nem hiszem hogy a kondenzátorokon múlik a dolog..."
(#) sany válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Élesben én még semmit sem próbáltam mérni. Csak megnéztem, hogy fut-e a szoftver illetve, jó működik-e az áramkör. Az L tekercset is csak próbaképpen tettem be. Egyébként az L tekerccsel mi a gond? Néztem elkészült LCM2 mérőket a Google -én , ott is ilyen induktivitás van legtöbben. Különben Ge Lee fórumtárs javaslatára ilyen tekercset fogok bele tenni.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
A tekercs jósága is számít.
A fojtó tekercsnek szánt 4 raszteres "ellenállás tokozású" tekercsek jósága nem túl nagy.
(#) jointsilver36 válasza Temela hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia! Megvan a hx és a nyákrajz? Szeretném megépíteni .Köszi
(#) Temela válasza jointsilver36 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia!
A hex-t megtalálod itt a topicban. A nyákterven az nincs már meg szerintem, azóta géptelepítés, etc. ,ha rátalálok felteszem. Nekem nem működött, mert az égetőm ezt a pic-et rosszul ismeri(szoftvere hibás), a nyákot meg szétbarmoltam.
(#) jointsilver36 válasza Temela hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Köszi.nekem van égetőm.pickit2
(#) nzozz hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Nektek melyik LC mérő vált be a legjobban? Akár teljesen saját építésű, akár ebay - ről (vagy hasonló forrásból) vásárolt verzióról is lehet. Túl sok funkcióbeli elvárásom nincs, elsődlegesen kapcs.üzemű eszközök tekercseinek méréséhez használnám.

Köszönöm
(#) vargaf válasza nzozz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia! Én ezt használom 2009 óta:
LCM3

100_1200.jpg
    
(#) Unfi válasza nzozz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia. Saját építésű LCM3. Lehet kalibrálni, és pontos.
(#) vargaf válasza nzozz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ezeket is használhatónak tartom, de nekem az LCM3 vált be.
(#) Skori válasza nzozz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Még egy szavazat LCM3-ra: saját módosított verzió
Eagle-ben készült nyákterv is van hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) nzozz válasza Skori hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Hát akkor ez elég egyértelmű, LCM3 lesz. Köszönöm mindenkinek a tippet!
(#) sany hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Elkészíttettem az LCM2 műszert. Hogyan tudnám bekalibrálni. Ha bekapcsolom, akkor 0.0 mutat. De ha egy 100 nF kondit teszek a kimenetére, akkor 0,68 nF mutat rá. A nulla érték nem ugrál, gondolom semmilyen zavaró jelet nem vesz fel a készülék.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Valami ott akkor nem van jól. Nullát egyébként sem nagyon mutat bekapcsoláskor, hanem valami minimális értéket, amit aztán tudsz nullázni a gombbal. Az élesztés után kalibrálatlanul sem mutathatna néhány %-nál nagyobb eltérést.
A kalibrálás leírását megtalálod itt, az oldal alsó felén lépésről lépésre (Calibration Instructions). Nézd meg először az 1-es és a 2-es jumper segítségével az üzemi fekit, ha az durván eltér az ott megadottaktól akkor valami nem oké.
(#) Qju válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Egy mérés nem mérés. A különböző pontosságú 100 nF kondikból próbálj meg néhány tucatot lemérni és a szórt eredményeket vesdd össze az alkatrészek tűréshatárával. A kondik eléggé szórnak. Vagy próbáld egy bemért etalon kondival (98.9974 vagy ilyesmi van írva rá )
(#) Ge Lee válasza Qju hozzászólására (») Okt 28, 2017 / 1
 
Azért a 100 nanónak elég durván kellene szórni a 0,68 nanós értékhez...
(#) em válasza Skori hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szia Skori. Köszönjük a közreadott anyagot. Nekem még az lhanzi-féle változat van meg. A legutolsó szoftver az ami a cikkben található?
(#) Quakes hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Üdv!
Valaki feltenné vagy dobna egy linket ehhez az LC mérőhöz tartozó .Hex-t.
https://sites.google.com/site/vk3bhr/home/index2-html
Itt találtam 1et, de nem vagyok biztos, hogy jó ehez.
http://www.electronics-lab.com/project/simple-lc-meter/
Köszönöm.
(#) vargaf válasza Quakes hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Az általad linkelt oldalon lévő hex nem jó:
LC2A.hex
(#) Quakes válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Köszi.
Akkor ezt beillesztem a vágólapról a Winpicbe és beleíratom, vagy valami.hex kiterjesztésü filebe szerkesszem bele és úgy írjam bele Winpiccel?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) vargaf válasza Quakes hozzászólására (») Nov 9, 2017 / 1
 
Mentsd el egy hex kiterjesztésű fájlba. Utána már tudod használni az égetéshez.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Elővettem ismét az LCM2 mérőmet.
Észrevettem valami számomra furcsa dolgot. Tesztelés céljából a műszerrel egy 100uH gyári induktivitást mértem. Viszonylag hosszú ideig kb. 2-3 percig 0.00 mH -et mutatott a műszer.
Aztán a készüléket bekapcsolva hagytam (véletlenül), visszatérek a műszerhez és a kijelzőn a 0.01mH érték fogadott. Ez véletlen lehet? Aztán megnéztem az F1 az órafrekvenciát, 46304 -et mutatott, ami szerintem nagyon kevés.
Különben 1000pF -os, de sajnos bontott fólia kondenzátorok kerültek bele. De az internetet böngészve poliészter kondenzátorokkal is készítik. Szerintetek az is jó lehet bele?
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A freki az nagyjából jó, mert 50000 környékén kell neki lenni, azt írják hogy ne legyen 40000 alatt meg 65000 felett. Vagy a kondid vagy a tekercsed tűrése nagy, nekem amikor összeraktam valami 50830 körüli értéket mutatott egyből.
Nem írtad hogy most akkor jó-e a műszer vagy sem. Ugye, az induktivitásmérés az úgy kezdődik hogy összezárt állapotban nullázol. Tehát összezárod a két mérőpontot, majd megnyomod a gombot, ekkor 0,00uH-t kell neki kiírni. Ha nem annyit ír akkor újra megnyomod. A 100uH-s tekercsre sehogy sem írhat 0,01mH-t, arra 100uH-t kell hogy kiírjon.
A 2db 1nF az lehet fólia, de ugyanúgy lehet kerámia is, csak utóbbi esetben C0G anyagú legyen, esetleg X7R, viszont Y5V az semmiképpen ne. Nekem az egyik példányban párba válogatott X7R SMD van, és ugyanolyan jól működik mint a másik a fóliával.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Idézet:
„Ugye, az induktivitásmérés az úgy kezdődik hogy összezárt állapotban nullázol.”


Nem így még soha nem nulláztam. Üresen vagy úgy, hogy már benne volt a tekercs.
A kondenzátornál is ugyan így kellene nullázni?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Amikor gombot nyomsz, az akkori állapotot fogja nullának tekinteni. Ugye, a nulla kapacitás az akkor van ha szabadon vannak a mérőpontok, a nulla induktivitás meg akkor amikor össze vannak zárva. Közvetlenül, nem egy 10 centis drótdarabbal aminek már van 40nH induktivitása.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Értem, akkor ez lesz a referencia érték. Köszönöm!
(#) Sinike hozzászólása Jan 24, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretném megépíteni az LCM3-at, le is mentettem Skori mellékletét, és rengeteget olvasgatok. De idő szűkében vagyok, hogy mindennek alaposan utána olvassak - ezer bocs - ezért kérdezek:
Több alkatrésznél elakadtam; az általam ismert boltokban nincs ezen konkrét típus. Sajnos nincs időm adatlapokat olvasgatni, és nem is tudom, a helyettesítéskor épp melyik paraméter a fontos (impedancia, kapacitív, stb.)
Vidéki vagyok amúgy Esztergom), számít a postaköltség is, ezért kérdezném, hogy van-e olyan hely, ahol minden alkatrészt meg tudok rendelni egyben?
Köszi szépen!
(#) l48 válasza Sinike hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
A fejlécen a cikkek között van az LCM3 komplett épitési leirása, ott mindent megtalálsz.
(#) Kera_Will válasza Sinike hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Ami kritikusabb alkatrésze a tekercs és a 2 kapacitás amire hitelesítheted,
A többi tulajdonképpen mindegy bármilyen forrásból elérhető.
Tekercs azért mert 2 3 féle firmware is készült a tekercs kivitelétől függően.
A kondi se annyira kritikus, venni kell többet és egy hitelesebb műszerrel kiválogatni a pontos értékhez legközelebb lévőt.
Ha kritikusabb vagy akkor azt a marék kondit kicsit "öregíted" és utána válogatod ki a legközelebbi értékűt.
Öregítés: 1 - 2 napra mélyhűtőbe teszed majd utána kályha közelébe (most könnyebb van fűtés) majd vissza mélyhűtőbe, újra kályha közelébe. 6-8 kört végezzél el így.
Régebben felmerültek itt 1% alatti pontosságú gyári kondik is , kb a műszer össz árának kb.:10-20% értékben.
Tekercs se kritikus ha van csak kisebb értékű ( fele vagy 2/3 értékű mint az eredti 40-80 uH) a boltban mert áttekerhető ha olyat választasz.Menetszámot letekerve megjegyzed és arányosan menetszám négyzettel figyelembe veszed és feltekersz új menetszámot egy vékonyabb huzalból mint az eredeti.
Majd mérsz hogy annyi-e ? +/- 5 % eltérés nem számít tekercsnél.
(ha jól rémlik 100uH kell bele vagy 100mH ?! Bocs rég volt mikor tekertem ! )
(#) silent15 válasza Sinike hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Szia, én anno a TME-nél rendeltem meg mindent, kivéve a kondit, azt szeretem konkrét olyat ami kellett. TME-nél típusra pontosan kaptam mindent, kimondottan az egysoros reed relé miatt döntöttem mellette.
Következő: »»   169 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem