Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok
 
Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   105 / 176
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nem tartom jó ötletnek, amikor az RX/TX interruptok egymás regisztereit abajgatják.

- fogod a puffered, TX bájtonként kiküldi, boldog vagy
- RX beolvas egy karaktert, átadja, boldog vagy

Az ég világon semmi szükség arra, hogy az RX, vagy a TX egymás regisztereit piszkálja. Semmi közük egymáshoz. Az RX akkor fogad, amikor akar, a TX meg akkor küld, amikor akar.

Kivéve persze a félduplex módot, de azt sem regiszterállítással kellene megoldani, hanem olyan protokolt kialakítani, ahol eleve mindenki tudja, hogy mikor lehet küldeni és fogadni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) roleez válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Köszönöm.
A megszakításba TXE (adás megszak.) DISABLE-t, már "kínomba" tettem be, se vele, se nélküle nem változott az eredmény. Este megint kivettem, de úgy sem jó.
Az áthallás valós lehet. Még nem tudtam rá megfelelő elméletet kialakítani.
Attól lehet zavar, hogy a board-on egy kínai STLINK "másolat" lóg állandóan, mert azzal programozom?
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) roleez válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Nincs már benne.
(#) vargham válasza roleez hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Idézet:
„kínai STLINK”

Nem valószínű. Ráadásul nem sokban különbözik az eredetitől. Akár te magad is készíthetsz. Legegyszerűbben egy bluepill, két ellenállás, két led, plusz a firmware.
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Idetettem a board kapcsolási rajzát. Többen nézzük, többet látunk.
Az most tudatosult, hogy az USART1-2 cserélhető a DB9 csatira. Lehet itt van valami...?
(#) roleez válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Idetettem az ominózus forrást.
Nagyon megköszönném, ha valaki ki tudná próbálni.
(#) csatti2 válasza roleez hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Nálam az alábbi üzeneteket dobja a #?v, illetve #?t parancsokra.
(#) roleez válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm, hogy megnézted.
Itt is van valami a dátumforma alatt. Erős a gyanúm, hogy akkor az "áthallást" kizárhatom, marad a program...
Nálam ilyen a kimenet.

soros.PNG
    
(#) roleez válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Most tudatosult, hogy a második sor a #?t parancsra adott válasz... Lehet mégis jó a program? De akkor nálam mi lehet?
(#) roleez hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
A kapcsolási rajzon (stm32f103 alapú) feltűntek az R19,20,21,22 ellenállások, amik a MAX3232 IC és a uC közötti vonalakat húzzák fel tápra. Ezeknél lehet az áthallás?
(#) csatti2 válasza roleez hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem hiszem. Ha van valamilyen USART-to-USB-s eszközöd, azzal megnézhetnéd közvetlenül a lábakról levéve (tűsorról természetesen) is a jelet, kihagyva a MAX IC-t.
(#) csabeszq válasza vargham hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Idézet:
„Nem valószínű. Ráadásul nem sokban különbözik az eredetitől. Akár te magad is készíthetsz.”


Ezzel nagyon fölcsigáztál. A problémám az ST-LINK-kel, hogy nincs kivezetve az SWO lába, ehelyett ki van vezetve egy STM8-as programozó, amit nem használok semmire. A neten olyan megoldások születnek, hogy szedd szét a boardot és drótozd át.

Nekem kényelmesebb lenne a szoftvert frissíteni, hogy más lábon fogadja az SWO-t, viszont a szoftver nem nyílt forrású, az ST csak a hex fájlt adja ki.

Ezért érdekelne a barkács programozó és a részletek.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) csatti2 válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Vagy kicsit drágábban vehetsz egy teljes interfészt kínáló programozót. pl.:programozó

Vagy vehetsz egy J-Linket is 68,5€-ért (szállítással), ami sokkal jobb, mint az ST-Link innen.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) csabeszq válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Van ilyen, az ST-LINK azért jó, mert elfér a zsebedben. Tök jól megy amit linkeltél, van is, de nem túl kényelmes. Az ST-LINK kb. olyan, mint egy USB dugó egy hosszú kábel végén.
(#) csatti2 válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
J-Link mini. A képen hibás termék van. Most nézem, hogy ez egész olcsó... Miért nem ezt vettem, hmm...

Itt a valódi termék: link
(#) vargham válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Idézet:
„Ezzel nagyon fölcsigáztál.”



Idézet:
„A problémám az ST-LINK-kel, hogy nincs kivezetve az SWO lába”

Ki van. A kínai klónoknak nincs. De csak egy apró módosítás kivezetni.

Idézet:
„A neten olyan megoldások születnek, hogy szedd szét a boardot és drótozd át.”

Jaja, nem bonyolult.

Idézet:
„Nekem kényelmesebb lenne a szoftvert frissíteni, hogy más lábon fogadja az SWO-t,”

Ha visszafejted a hexet...

Idézet:
„viszont a szoftver nem nyílt forrású, az ST csak a hex fájlt adja ki.”

A hexet sem adja ki. Az ST-Link updaterben titkosítva van. Ügyes srácok kiszedték belőle, és letölthetővé tették. Szóval nem legális megoldás, ahogyan a kínai klónok sem.

Idézet:
„Ezért érdekelne a barkács programozó és a részletek.”

A barkács programozó pont ugyanolyan, mint a kínai, csak te csinálod, és te töltöd rá az orosz fórumból letöltött hexet. A lábkiosztáson nem tudsz változtatni.
(#) csabeszq válasza vargham hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem bonyolult a trükk, de inkább kihagynám, hogy az SMD IC 0.4mm-re lévő lábainak egyikére vezetéket forrasszak. Öreg vagyok én már az ilyen trükkökhöz, 40 év felett már örül az ember, ha az IC-t látja

Annyira egyébként nem fontos az SWO, mert UART-on is lehet küldeni dolgokat, bár azért nem túl kényelmes.

Beszereztem egy USB hubot is:
- egy port kell az ST-LINK-nek
- egy a blue pill USB csatlakozójának (az ST-LINK nem képes terhelhető tápot adni)
- egy az USB-UART átalakítónak debuggolásra
- és még marad egy szabad portom is

Ahogy az ember egyre idősebb lesz, már nem akad fenn ezeken az apróbb kényelmetlenségeken, végül is kit zavar, ha a blue pill panelt 3 usb portra kell bedugni. Arra való a hub, nem?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
9600 Baud-dal is ugyanez a jelenség, ma átírom USART2-re, próbálom.
Felmerült a direktbe rákapcsolás a uC-re egy Soros-USB kütyün keresztül. Sajna amim
van, 5 V-os, a 3.3 V-al nem szeret működni. (Kihagyni a boardon lévő 3232-t)
(#) roleez hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
A board tápja pici kínai STLINK-ről van. Ez okozhat zavart a soros kommunikációba?
(board rajz előzőekben megtalálható; nincs semmi egyéb eszköz pluszban rajta - fogyasztás miatt)
(#) icserny válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A "Best Quality ST-link JTAG" 3-4 dolláros kínai cuccok esetében az SWD és SWIM mellett van JTAG és SWO lehetőség is. AZ SWIM egyébként az STM8 8 bites MCU-khoz való.
(#) csabeszq válasza icserny hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Megnéztem, van is ilyen cuccom (kék dobozos kütyü). Az érintett USB-s cuccban nincs SWO. Téged gondolom a JTDO/SWO pin zavart meg az eredeti ST-LINK áramkörben.

Két külön pinről van szó:
PA10 - SWO
PA6 - JTDO

Mivel az ST rájött, hogy vagy JTAG-et, vagy SWO-t használsz, kölcsönösen kizárva egymást, ezért a két pint összekötötték. A nagy fehér ST-LINK klónban is össze vannak kötve.

Viszont az érintett kínai cuccban megspórolták azt az egy vezetéket, ezért kizárólag a JTAG működik az SWO nem. Ugyanaz a helyzet, mint a kisebbikkel, a 0.4 mm lábközű IC-re kellene ráforrasztani egy vezetéket a PA10-PA6 közé és máris menne.



Bővebben: ST-LINK kapcsolási rajz
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
USART2-n is hasonló a jelenség. Erős a gyanúm, hogy a beépített MAX3232 a hiba okozója - vagy a "szuper" forrasztásoké. Találtam egy CP2102 alapú soros-USB kütyüt, ráteszem.
(#) vargham válasza roleez hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A CP2102 nekünk eddig bevált, a munkahelyemen tucatjával használjuk. Ráadásul annyira olcsó, hogy általában beépítjük, és benne is marad az adott prototípusban. Egyszerűbb, mint folyton átdugdosni.
(#) vargham válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
> 40 év felett már örül az ember, ha az IC-t látja
Én is így gondoltam, mígnem a DM-ben vettem 900 forintért +3-as olvasószemüveget. Nem kellene ilyen szemüveg, egyszerűen nagyítónak használom. Azóta nem okoz gondot az ilyesmi.
De egy SMD IC-t sokkal könnyebb beforrasztani, mint utólag rátenni egy plusz vezetéket.
(#) csabeszq válasza vargham hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A páka nem fér oda a lábak közé, viszont ha a vezetéket bekenem forrasztópasztával és hőlegpáka, azon esetleg lehet gondolkozni. Csak kérdés, hogy tart-e.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) vargham válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Idézet:
„A páka nem fér oda a lábak közé”

Az enyém sem. De ez nem akadály.
(#) csabeszq válasza vargham hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Lehet, hogy a kék kütyüvel kipróbálom, azért úgysem fáj a szívem.
(#) icserny válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Most nem tudok erre mit mondani, mert egyelőre úgy néz ki, hogy valami szoftver gubanc van nálam, az ST-Link Utility egyik programozómmal sem hajlandó kommunikálni, az alapfunkciók sem működnek.
(#) cimopata válasza icserny hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Múltkor ugyan ez volt nálam is. EGyik napról a másikra teljesen megállt az ST-Link Utility.

Sehogy sem volt hajlandó kommunikálni a Nucleo paneljeimmel (van 2db 1 bontatlan volt azzal sem ment.)

Nem tudom végül mi oldotta meg de letöröltem újratettem állítgattam össze vissza végül valahogy újból elkezdett működni. Nem hiszem hogy az újratelepítés segített valami más volt.
(#) csabeszq válasza vargham hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Kipróbáltam, nem megy nekem. Még nagyítóval sem.

A probléma, hogy nem fog semmit, az első kanyarban leszakad. Nem éri meg szerintem a fáradtságot. Sok munkával semeddig tartó cucc, legalábbis szerintem.
Következő: »»   105 / 176
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem