Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   227 / 244
(#) habazutty válasza Cinema hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Kössz! Ne fáradj. Azt hittem objektív, műszaki szempontból írtad.
Üdv!
(#) misi93 válasza habazutty hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
(Fetes végfok használtan miért nem jó? Rossz a hangja? vagy romlik a teljesítménye a fetnek?)
Hát sejtettem, hogy a siva, vagy a castone-t mondjátok
Zeck erősítő pindurit drágább kategória (nem sokkal)
Végül (ne kövezzetek meg) T-amp 1050-et vettem használtan. Meghajtani a helyszinen nem tudtuk, csak "halkabban, hogy szól-e).
Az eladó megengedte, hogy levegyük a tetejét (nem egyszer lett megbontva pár csavar menete megszakadt...) a felső Fetek cserélve, forrasztva nem voltak viszonylag ép volt minden.
Ami feltűnt, hogy csutka gázon megy a venti illetve 2db "plusz" ellenállás lóg az egyik oldalon. Jobban megnézve csak cserélve voltak nagyobb teljesítményűre. Másnap meghajtottam itthon, szerintem jó lesz, bár az egyik oldali clip led nem villogott (még ha a másik csatorna már már világított) Oszcilloszkóppal megmértem a ki és bemeneti jeleket a limitert?! kellett beállítani ez után jó lett.
Mit érdemes még leellenőrizni egy ilyen végfokon?
(#) mraulajos válasza misi93 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Hali!
Idézet:
„Végül (ne kövezzetek meg) T-amp 1050-et vettem használtan.”

Nem kettő db t.amp 2400-as om van az egyik sárga feliratos, és egy db 1050-es em.
Végzik a dolgukat.
(#) misi93 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
huh megnyugodtam
(nekem fehér a felirat rajta).
A 1050-ben hol tudod kikapcsolni, vagy állítani a limitert?
Gondolom a hangerőszabályzó panelen a 2 db kis kék heli-poti lenne az? Multkor azt állítottam és a clip led is "megjavult".
(#) aranyef hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok,
Nem tudom jó helyre írok-e,csak részben kapcsolódik e témához.
Adott egy szimmetrikus (differential) kimenet.
Ezt szeretném több részre osztani mivelhogy párhuzamban összesen 120 méter kábel csatlakozna ide és félő hogy veszteséget illetve egyéb nem kívánt anomáliát okozhat .
Tehát van egy ún. "differential driver" ami párhuzamban kihajt több 3-4 "differential line drivert"
Ergo a cél a buffer áramkör de megtartva a földfüggetlen jel vezetékelés előnyeit .
Tudom-vannak cél IC-k csakhogy nekem ebből 6x8 darab kellene. Ezt -az ehhez hasonló topológiát szereném kiváltani diszkrét OPAMP-okkal .
Szimmetrikus bemenet elágaztatva több szimmetrikus kimenetté bufferként.
Ha nem tiszta a kérdésem le tudom rajzolni.
Még valami-mivel ez egy egyedi dolog-nem kiváltható a megvásárolható rack-es eszközökkel.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) ozpecs válasza aranyef hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Egy szimmetrikus kimenet simán terhelhető 3-4 bemenettel is nem szokott gondot jelenteni, mint a 100m-es hossz sem
(#) aranyef válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Tudom.
De azért csak szeretném ha bufferelve lenne mind a 2x (2x12) kimenet a mezei Y elosztások helyett.
Továbbá kellene a fázis fordítás és az erősítés szabályzás lehetősége csatornánként is.
Egyedi az eset-igényre szabva szeretném megoldani hozzáértők tanácsát kikérve és megfogadva.
Konkrét elképzeléseimet később tudom közzétenni egy rajz formájában.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) andras99 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretném kérni a nálam tapasztaltabbak segítségét. Van két FS Audio NUX122AMK aktív ládám (adatok a mellékelt képen), ezekhez szeretnék vásárolni egy szintén aktív subot.

A cél egy kompakt hangrendszer, ezért egy 15" subra gondoltam a két 12" tophoz. (Vagy célszerűbb lenne 18"-ban gondolkodni?)
Árban és minőségben is passzolnia kéne az FS-ekhez, tehát kb. a két láda árát azaz 150eFt-ot szánnék rá. (de max. 180eFt-ot)
Ilyen árkategóriában mit javasoltok, ami hangnyomásban is passzolna? Mindenképpen újonnan venném.
Fontos lenne még a beépített sztereo crossover, hogy a subból tudjam a szűrt jelet a topokba vinni, ne kelljen még külön hangváltó is.

Szemezgettem az Alto TS215S-sel, de azt hallottam ennek a szériának gyakran meghibásodik az elektronikája. Neten is vegyes véleményeket olvastam. Valakinek esetleg van személyes tapasztalata vele?
Ebben az árkategóriában van még a Soundsation HYPER BASS 15A, az LD Systems LD Systems GT SUB 15A, Wharfedale Titan Sub A15 MKII és egyéb no-name termékek. Talán még beleférne akciósan a dB Technologies SUB 615 is, de azt túlzásnak érzem, meg nem szeretem a dB-k "kopogós" mélyét.

Merre kéne elindulnom? Van valakinek esetleg bevált típusa ezekhez a konkrét ládákhoz?

5368_n07.jpg
    
(#) Tamas1640 hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek az Electro Voice SH1502ER hangfalról?
Használt már valaki ilyet?
Kis létszámú (50-60 fő, ami később talán 100-150 főig felmegy) utcai bulikhoz használnám, párban, sub nélkül. Azért néztem ki ezt (is), mert jó az érzékenysége, nem kell hozzá sok watt – amiből pedig nekem tényleg kevés lesz. Elvileg a maximum kb. 2x130 W lesz majd 8 ohm-on, mivel hálózati áram híján akkumulátorról táplált erősítő hajtaná őket.
Mondjuk azt látom, hogy régi darab, meg nehéz is...
Mellékelem a gyári leírását.
Köszi.
(#) Y gyula hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Sziasztok, néhány éve összeállítottam egy étterem hangosításához egy rendszert az alábbi egységekből: 4db Bose panaray 502a, 2db Apart sub 2201, Bose panaray system controller, Yamaha P5000S a mély ládákra és Crown xls402 a toppokra. Igazán soha nem szólt olyan jól mint azt elvártam volna, de most időnként vacakol a Crownnak az egyik csatorjája ezért gondolkodom egy új erősítőn. Felmerült a gondolat, h egy négy csatornás végfokkal esetleg jobb hangzást tudnék elérni vagy esetleg egy másik rendszerprocessor lenne a megoldás?
(#) Cinema válasza Y gyula hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Nagyon tanácstalan vagy, mert mint írod, eredetileg sem volt ez jó.
Először meg kell mérni mekkora a terem, milyen a belső burkolat, hová kellene, illetve hová lehet egyáltalán hangsugárzót elhelyezni úgy, hogy a közönséget ne zavarja, bírja a klímát, ami a helyszínen van. Ehhez kell keresni erősítőket, lehetőleg egyformákat, amikkel több hangsugárzó esetén, akár többféle hangerő állítható be. Kell egy több-csatornás hangkeverő, amit viszonylag védett helyre kell telepíteni, valamint a műsorforrást is.
Rendszer-processzor minek? Állandóan lesz hozzá kezelő-személy aki tekerget-állítgat ezt-azt?

Üdv!
(#) game4812 válasza Cinema hozzászólására (») Márc 26, 2018 / 2
 
Rendszerprocin egyszer beállítod a váltási frekvenciákat, szoba EQ-t, Sub- és ultrasonic filtereket, delayeket, limitereket, lekódolod, és senki sem tud tekergetni-álltani semmit rossz irányba, elég jó, ha van. Én főleg azzal játszanék, meg egy mérőmikrofonnal, monoban.
(#) Koncsar hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Reloop RSP-30 hangdoboz ügyben.
Jelenség: Bizonyos teljesítmény felett levágja a magas hangot.
Megpróbálok a hangváltóról fényképet feltenni.
Ha valakinek van ötlete légyszives segítsen.

A 20W os kerámia ellenállás szét van égve és repedve.

Üdv: K.Gy
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) ozpecs válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Mert belép a védelem túlhajtod a magasat és ott van benne egy öngyógyuló bizti ami nagy áramnál lekapcsol majd ha lehül akkor vissza.
(#) Koncsar válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Szia! Azt az öngyógyulót hol látod?
(#) ozpecs válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Amennyire a fotón látszik az elsőn a jobb alsó sarokban
(#) Koncsar válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Talán ez jobb kép.

A sárga alkatrészen RF60 065B szerepel.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) bencikusz válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ez egy PTC.
A net szerint 60V és 650mA-es.
(#) Koncsar válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
CN-2CH
JZ-1011-1258
SEASKY 2010.9.9
141x94

A panelen még ez a felírat szerepel.
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Köszönöm. Lehet, hogy ezt kéne egy kicsit magasabb értékre cserélnem.?
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
A 20Wattos sönt az mitől pirulhatott így meg?
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Íme még pár fotó.
(#) bencikusz válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Én nem cserélném ki. Ha ennél magasabb értékre cserélnéd akkor sanszosan legközelebb a driver tekercsét kell cserélned. Sokkal inkább ésszel kellene a hangerőt csavarni neki.
(#) ozpecs válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ha kicseréled akkor utána a driver megy tönkre, amit véd, ha nem elég a magas akkor tegyél bele jobb drivert (nem ér annyit) és akkor esetleg lehet nagyobb áramu ptc. Én megnézném azért az erősítőt, mert ott is lehet gerjedés nagyobb hangerőn és akkor a nem hallható tartomány az ami feleslegesen melegíti. Illetve ha rendszeresen torz hangot pumpálsz (pl szar mp3) vagy túltolt diszkós pult, illetve bizonyos elektronikus zenék az is csinálhat ilyet.
(#) mraulajos válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Hali!
Bocs hogy bele szólok.
Idézet:
„Illetve ha rendszeresen torz hangot pumpálsz (pl szar mp3) vagy túltolt diszkós pult, illetve bizonyos elektronikus zenék az is csinálhat ilyet.”

Ez nagyon meg tudja vezetni az embert. Egy nagyon tökéletes felvételt kell választani ilyen próbára. Tapasztalat.
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Köszönöm az egyetértést megerősítést
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Sziasztok. Kaptam 2db aktív Mackie aktív dobozt, de bekapcsolásával gondban vagyok. Valamit nem jól csinálok, de mit? Csatlakoztatom a hálózatra a keverőt (Yamaha), és a Mackie-t. Össze vannak kötve. Bekapcsolom a dobozt, csendben van. A keverőn a hangerő minimumon. Keverő bekapcsolásakor a Mackie durran. Miért? mit nem csinálok jól?
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2018
(#) tothbela válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Rajzold vissza a hangváltót. Nekem most telefonról keserves, mert kifolyik a szemem. Egy próbatermi topban ugyanígy süldögélt a hangváltóban egy ugyanekkora ellenállás. Megjegyzem a magas driver olyan vékony huzalból van, hogy annak kellene előbb eldurrannia, de nem durran. Én átnéztem a saját váltónkat, és azt tapasztaltam, hogy hibásan van gyártva a magas felé menő út, mivel az az ellenállás nálam a teljes sávban terhelést kapott.
(#) game4812 válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
A dobozokat utoljára kapcsold be, és először ki. A keverők általánosságban durranhatnak ki-be kapcsolásnál, például, mert a szimmetrikus táp nincs még pontosan beállva (pl. AH Zed, Behringer VMX, durran, Pio 400 nem). A legtöbb hangprocesszor úgy indul, hogy némítja a kimeneteit, ilyenkor mindegy a sorrendiség, de nálad gondolom direktben vannak rákötve a ládák.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2018
(#) tothbela válasza game4812 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Teljesen igazad van. Meg kellene tanulni a helyes bekapcsolási sorrendet. Legtöbben meg is tanulják. De van kivétel. Van itt nálunk egy vendéglátós zenekar. Minden pénteken és szombaton játszanak. Keverő, kroszover, végfokok, ládák. Normál lánc. De megszokták, hogy az elosztó főkapcsolóját használják csak, mert egyszerűbb. Mind be, mind kikapcsoláskon dirr-durr. Készítettem egy automata kapcsolót, ami ezt a metódust megcsinálja helyettük. Szabvány időrelékből lett összedrótozva.
Következő: »»   227 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem