Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 76
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Fogalmas sincs.
Közben megtaláltam a gyártót.
Szerintem ne szedd szét, inkább csak nézegesd. Meg gondolkodjunk.
Jó ötlet volt csak kicsípni, és a csutakra forrasztani...

Az is segítene, hogy árammérésben is ugyanígy pontatlan-e?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
18.-ik oldal.
Lehet hogy amit vettél/kaptál, az nem 9M hanem 0.9M?
Mérd meg, vagy tegyél helyette próbára valami más ismert ellenállást...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Nagy valószínűséggel nemez a probléma, hanem az, hogy ezt akartál venni, de de (nem) ez lett
Mennyit fizettél érte? Mert ami odavaló, az háromszor annyiba (400 <-> 1200) kerül...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ha létrában van akkor is van egy ellenállás ami az adott méréshatárhoz tartozik ( jellemzően 0.9,9,90,900... Ezt a sort meg lehet találni, ebből következik a kérdéses ellenállás értéke is. ( a programkapcsolótól is könnyen visszakereshető )
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Igazad van
Amit nem csináltam meg: Nem számoltam (még) vissza, hogy akkor, ha nem azt teszi bele, akkor pont ennyit fog-e csalni
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Visszaszámoltam, nagyon nem tűnik jónak az az ellenállás oda, a tünetek alapján.
@Tarzy52
- Ne szedd jobban szét.
- Mérd meg azt az ellenállást (és/vagy próbáld meg egy ismertnek tűnő ellenállás kombinációval, például 2x4M7 kipróbálni).
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Szia!
Ma nem volt időm foglalkozni vele, így szét se szedtem!
A képeken látszik a "sor" R1-R2........Rx szinkódosak, sajna nekem nincs szinkód skálám, de holnap rájuk mérek!
Lefotózom a Conradtól kalandos úton kapott ellenállást is!

Már akkor, mikor 2017.11.27-én felhoztam a témát rá pár napra megrendeltem és kifizettem az ellenállást + a szállítást, úgy 2100.-Ft-ot.
Most pár napja jött az értesítő hogy csomagom érkezik.......megjött a futár, egy 20cmx35cmx5cm-es dobozban az egy db lábaival együtt 5 cm-es ellenállást........gondoltam Én!!!!!
Kibontom a dobozt, televolt olyan 1,5cmx5cm-es hungarocell kukacokkal.........de ellenállás nem volt benne. Azonnal hívtam a vevőszolgálatot, mondom az úrnak, hogy nincs a kért termék a csomagban. Azt mondta, nem szokott ilyen előfordulni, de ha tényleg nincs, akkor holnap küldi, természetesen díjmentesen!
Mondom neki, miért nem adja fel egy ajánlott levélben....? azt mondja: nem lehet, csak csomagban adhatja fel.......küldött még egy doboz hungarocell kukacot.....meg közte egy zacskóban az ellenállást is...végre!

Holnap jelentkezem!
(#) granpa válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Itt van a fejlécben a színkódolvasó.
(#) Tarzy52 válasza granpa hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Hát róluk van szó:
R2 - R3 - R4 - R5 - R6, mind öt sávos!

R2: fehér - fekete - fekete - narancs - kék = 900 kOhm ( ha a narancs az barna, okkor 9 kOhm)

R3: fehér - fekete - fekete - vörös - kék = 90 kOhm

R4: fehér - fekete - fekete - barna - kék = 9 kOhm ( ha a barna sz narancs, akkor 900 kOhm)

R5: fehér - fekete - fekete- fekete - kék = 900 Ohm

R6: barna - fekete - fekete - fekete - kék = 100 Ohm

Sajnos amit a Conrad küldött azt nem tudom mérni, mert nincs műszer, ez meg össze-vissza mutat!

Elég nehezen lehet beazonosítani a szineket..........ha valamelyiknek másnak kellene lennie ránézek mégegyszer......!

KÉP nagyítható.....
(#) proli007 válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Akkor most körbe értél.. jöhet az újabb kör..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
9M+900K+90K+9K+900+100=10.000.000 Ohm
ahol folyik 12V rákapcsolása esetén 1.2 uA
Az 20V-os méréshatár esetében 1.000 Ohm esetében, pontosan 120 mV, ami úgy jelződik ki, hogy 12.0 V

???+900K+90K+9K+900+100=1.000.000 Ohm
ahol folyik 12V rákapcsolása esetén ~12 uA
ami úgy jelződik ki, hogy 143,xxx V

Biztos jó ellenállást kaptál?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Hát küldök egy képet róla holnap, és megpróbálom megmérni egy másik műszerrel!
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Hát mérni azt nem tudok, de összeraktam 3 db-ból ( 4,7 MOhm + 2,2 MOhm +2,2 MOhm =9,1 MOhm )

Beforasztottam, és szinte tizedre ugyan annyi az eredmény, mint a Conrados 9MOhm-al.....!!!?????

Vagyis nem jó!
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Csak rossz lesz egyik alsó tag is. El kellene kezdeni méricskélni. Vajon az alsóbb tagok és a föld között a várható értékeket lehet mérni? Illetve ami még eszembe jutott, nem került valami illegális helyre valami forrasztóolaj, kosz, zsír, elem maradék...? Másik kérdés, mennyire méréshatár függő a mért érték? a 12V 200 ill 2000V állásban is 140V Vagy az elem 20,200,2000V állásban is 15V?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Idézet:
„Egy jobb ceruza 18,4, egy gyengébb 14.3V , egy 9 voltos 112,xx V”

Ez is volt már...

Szerintem direkt szívat bennünket ez a hiba
(#) Tarzy52 válasza proba hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Átméricskélem, amennyire tudom, az elem nem tört el, holnap jelentkezem!
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Átnéztem, szédszedtem, minden ellenállás jó, forrasztások rendben, átmelegítettem őket! Választókapcsoló hibátlan, nem tud szétesni! Semmi változás! Sajnos műszer hiányában ellenállást nem tudok mérni, saját magával mérve ott is elvarázsoltak az értékek!
Készítettem képeket!

Aztán a képeket nézve az R6 forrasztásnál hibát véltem felfedezni a forrasztás oldalon, de csak forrasztó gyanta okozott optikai csalódást!

Ellenben felfedeztem egy törött 1N40xx-es diódát! Kicseréltem, de így sincs változás!
Több ötletem nincs!

Az hiszem feladom......!
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Igaz, közte csak váltott méréshatárt, a szorzó meg maradt. Ilyenkor illő volna a legkisebb feszültség állásban kezdeni, utána a legkisebb árammal, ha ott is megismétli ezt a 10xes értéket, az már elég érdekes, ha meg nem, akkor az alapműszer valószínű jó, csak az osztónál van egy kis hiba. Némi visszarajzolást is eszközölhetne, pl a bemenet hogyan jut el a 9M ellenállásra, az hogyan megy végig az ellenállás láncon, egészen a közös ponton való visszatérésig. Meg nem győzöm hangoztatni, ilyen ellenállás értékek mellett a legkisebb gyanta, kosz ,zsír bárhol végzetes lehet. Mindenek előtt mindkét oldal alapos takarítás, szárítás.
(#) Ktulu válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
A műszered 200mV DC állásban mindenféle osztó nélkül méri a ráadott feszültséget. Két ellenállásból csinálj egy 1:10 fesz. osztót, amit rákötsz egy 1.5V-os elemre. Az alsó tagon mérj a műszereddel. Pontos értéket kell mutasson.
Ellenállásoknak pl. 10k és 1k értékeket választhatsz. Ekkor kb. 1:9 osztót kapsz. 1.5V elemmel olyan 100mV - 150mV közötti értéket mutat a műszer az elem állapotától függően.
(#) Tarzy52 válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Kösz!

Megpróbálom, és referálok!

Proba-nak-nak üzenem "takarítok....."
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) daninet hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Szégyenletes egy történet, béna LED-es és Arduinos projektjeimhez vettem egy Uni-T UT81B scope multimétert.
Elem nem volt a csomagban, volt egy adapter. Pont nem volt elemem, bedugtam az adaptert, egy pillanatra felvillant majd semmi.
Az a vacak nem kapcsolóüzemű volt, csak 110V-on működött, persze ezt nem olvastam el. 10 éve nem láttam ilyen adaptert, nem gondoltam, hogy létezik még ilyen.
Most van valahol benne egy zárlat, ha elemeket teszek bele leesik a feszültségük és melegszenek.

Annyira bánt a dolog, hogy ilyen béna voltam, ha van mód meg akarom javítani, még ha nem is lesz szuper pontos utána, feltéve, hogy valami olyan alkatrész égett el ami pótolható természetesen.
Nem is volt olcsó, illetve vártam rá vagy 3 hetet mire megérkezik így már érzelmileg kötődök hozzá

Szükségem van némi iránymutatásra mit mérjek sorban, hogyan stb. hátha megtalálom a gondot.
Csináltam fotókat a belsejéről, a fekete DC csatlakozón keresztül kapta azt a valószínűleg magas nagy áramerősségű lökést amit az adapter az elhalálozás pillanatában megeresztett.

Bármi tanácsot megköszönök.

{KÉPEK}
(#) ronin75 válasza daninet hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Tanácsok, nem biztos, hogy használhatók:
- próbálj meg kapcsolási rajzot szerezni hozzá, ez alapján lekövetni a tápfeszültség útját
- keress szemmel láthatóan sérült alkatrészeket
- ha van másik multimétered, próbáld azzal lekövetni a tápfeszültség útját és az azzal kapcsolatos alkatrészeket ellenőrizd le
Ha nem volt benne védelem, akkor szerintem elbúcsúzhatsz tőle, de ne így legyen.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) teglascs válasza daninet hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Okosat nem tudok mondani, viszont együttérzésemet tolmácsolom (tudom, nem sokra mész vele): néhány eszközt én is tönkretettem már így, és szinte vertem volna a fejem a falba.
Remélem, jól alakul a dolog!
(#) nagym6 válasza daninet hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Ha esetleg van hőkamera, pár másodperc üzem után esetleg látni mi melegszik olyan gyorsan. Ha az elemeket így leterheli, valami melegszik is, jó eséllyel a hibás alkatrész.
(#) butib hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Üdvözlet
Kaptam egy -EDISON DAM668- nevű műszert kb működik . Nem találok róla nagyon sok infót többek között azt sem hogy milyen jelet tud mérni Hz-n . Kalibrálási útmutatót . Kapcsolási rajzot sem . Ami most nem működik az a Hz mérés és a hFE sem .
(#) vargaf válasza butib hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
EDISON DAM668-MY68
MY68
Így már van több információ.
(#) butib válasza vargaf hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Biztos hogy ami nekem van az olyan tudású mint az MY68 ?
Ha igen akkor mire lehet használni Hz mérést (200mV-10V AC-t)
(#) vargaf válasza butib hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Talán ha elolvasod a magyar nyelvű kezelési utasítást többet megtudsz a műszeredről:
MY86 kezelési útmutató
Igen, ugyanarról a műszerről van szó, több helyen is azonosként írnak róla.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) butib válasza vargaf hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Elolvastam már tegnap .
És ma is .
A váltakozó feszültség frekvencia mérése mire jó . M.o-on 50Hz van és kb 240V ebben a formában mire jó a műszer frekvencia mérése ?
Egyenfeszültség mérésnél látnám értelmét a frekvencia mérésnek . De az nem működik mint a tranzisztor mérés sem .
(#) vargaf válasza butib hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Nem a hálózati feszültség frekvenciáját szoktuk mérni. Az egyenfeszültségnek nincs frekvenciája, ezért nem mérhető. A tranzisztor mérése miért nem működik?
Következő: »»   56 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem