Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   289 / 308
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Idézet:
„Gondolom ebbe van egy "valamilyen" anyag, amiből a formaképzés történik, és ezt időnként pótolni kell.”

Igen, filamentnek hívják. Ez egy 1,75mm átmérőjű műanyag "huzal" amit általában 1kg-os (kb 330 méter) kiszerelésben adják egy csévére feltekerve. Van mindenféle színben és vannak speciálisak is. Például áttetsző, foszforeszkáló, vízben oldódó, fa/fém/réz hatású, extra erős, hajlékony stb...

Idézet:
„Láttam már ilyen nyomatokat, amik tapintásra és szemrevételezve nem voltak kifinomultak.”

Természetesen vannak a technológiának korlátai, nyilvánvalóan nem mindenre alkalmas. De elképesztően sok dologra viszont igen.

Idézet:
„Talán csak kezelési/beállítási hiba, de már magam is készítettem ilyen módszerrel egy speciális többvállas tájoló gyűrűt, és a méret nem lett jó. Tizedekkel kisebb lett mint azt én kértem. A zsugorodás normális? A mértéke tervezhető?”

Igen ez normális és nagyon is tervezhető. Mástnem úgy hogy kinyomtatod, leméred a három dimenzióban a torzulás mértékét és az alapján beállítasz egy szorzót a dimenziókra majd kinyomtatod újra.
(#) Gafly válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Attila, igazad van.
Például abban is, hogy önmagában 3D-ben lemodellezni valamit, már külön tudomány.
Hogy a többiről ne is beszéljünk, például anyag, paraméterek, stb...
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Mire jó a kész tárgy? Nem láttam még ilyet, de szerintem csak dísztárgyak lehetnek.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 1
 
Én légcsatornához nyomtattam legutóbb dugót. Valamiért olyan nincs a boltban
(#) Attila86 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 2
 
Itt lehet nézelődni:
Bővebben: Link
Itt vannak konkrétan az elektronikai hobbi témájú modellek:
Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Mielőtt nagyon nekibuzdulnának a kollégák, azért illik jelezni, hogy vannak a technológiának korlátai is.
Értsük ez alatt azt, hogy elsőre nem lehet mindent, minden nyomtatóval kinyomtatni, amit a neten látunk.
Sőt azokból sem lehet mindent megcsinálni
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 2
 
Én pl. kijelző köré nyomtattam keretet (lásd mellékletben, az a négy hupli a sarkokban privát hülyeség, megpróbáltam ragasztópisztollyal rögzíteni...), mert ilyet nem lehet kapni. Vagy idén például fúrás, reszelés helyett inkább kinyomtattam két potenciométer rögzítő műanyaglapot. De nyomtattam már fogaskerékre tengelytoldót, potenciométer tengelyére vastagítást.
De lehet nyomtatni egyedi formájú és méretű forgatógombot is akár. Itt főleg az a kérdés, hogy mit tudsz megálmodni. Persze igazodni kell a gép méreteihez, adottságaihoz és persze az sem szabad elfelejteni, hogy ennek a nyomtatott műanyagnak milyenek a fizikai tulajdonságai. Hamarosan négy darab egyedi méretű távtartót fogunk nyomtatni egy készülő műszerembe. De pl. a suli nyitott napokon szok kulcstartókat nyomtatni a látogatóknak, amiket a grafikus tanulók terveznek meg.
U.i.: Nekem nincs nyomtatóm, bent a suliban van, azon tudok nyomtatni ha kell valami.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2018
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Idézet:
„Nekem nincs nyomtatóm, bent a suliban van, azon tudok nyomtatni ha kell valami.”

Na ez meg a másik. Az iskolában pontosan ezért is van. Le a kalappal az iskolád előtt.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Én SLS technikával készített fogaskerékkel nyomtatót javítottam meg (bemutató darabnak kaptam párat egy cégtől, amíg maguk se tudták mire is használhatnák azt a nyomtatót). Egyelőre azóta is működik, de ha ez is eltörik, mint a gyári, akkor van még tartalék nyomat Hogy mennyit futott azóta a kis gépecske? Már háromszor kellett azóta a 338-as jelölésű HP tintapatront cserélni benne (és nem azért, mert beszáradt, hanem, mert kiürült).

Ez viszont nem hobbigépen készült el, azt vegyük figyelembe!
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Köszönöm a részletes válaszokat.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 4
 
Ennyi OFF még hagy férjen ide; kedvcsinálónak néhány elektronikai hobbival kapcsolatos modell:

Például egy doboz tápegységhez: Bővebben: Link
Egy másik tápegység-doboz: Bővebben: Link
Óriási hétszegmenses kijelző: Bővebben: Link
Raspberry doboz: Bővebben: Link
TS100 pákához pákatartó: Bővebben: Link
Tranzisztor-teszterhez doboz: Bővebben: Link
Alkatrész-teszterhez doboz: Bővebben: Link
Tekercselőgép: Bővebben: Link
Támaszték nyákhoz: Bővebben: Link
Egy másik talapzat: Bővebben: Link
Doboz Nextion kijelzőhöz: Bővebben: Link
Még egy kijelző-doboz: Bővebben: Link
Keret 2x16 karakteres LCD-hez: Bővebben: Link
Digimultihoz támaszték (az én egyik multiméteremé is el van törve sajnos): Bővebben: Link
Két pákát egyben tartó izé: Bővebben: Link
Feszültség és árammérő doboz: Bővebben: Link
Pákahegy és hőlégfúvó-szűkítő tartó: Bővebben: Link
8x8-as RGB-led panel: Bővebben: Link
Joystick: Bővebben: Link
ESP8266-os relépanel-tartó: Bővebben: Link
Egy nagyon jól átgondolt doboz: Bővebben: Link
Doboz jelgenerátorhoz: Bővebben: Link
Forrasztóón-tartó: Bővebben: Link
Harmadik (meg negyedik, ötödik stb...) kéz: Bővebben: Link
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Jónak, jó, de a tekercselőgép helyén tranzisztor teszter van.
(#) Attila86 válasza granpa hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Tessék: Bővebben: Link
(#) golem hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Megmutatom az újonnan felújított műhely sarkom.
Jövő héten fel lesz avatva az asztal első projekttel.
Nagyobb asztal lett csinálva mert kicsi volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) killbill válasza golem hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Hogyan lehet ehhez az asztalhoz leülni?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza golem hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Azzal hogy bepolcoztad a teljes asztal alját, egyben elérted azt is, hogy csak összegörnyedve tudsz dolgozni.
A másik ami szemet szúrt, az a világítás. Szívesen adok ajándékba állítható asztali lámpát. Vagy ha tudsz hegeszteni, akkor még egy "mekkő" széket is
Az viszont tetszik, hogy a falak olyan anyagból vannak, ami nagy rugalmasságot biztosít. Nyugodtan tud feltenni bármi. Nem kell tiplizni, festeni, stb...
(#) golem válasza killbill hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ehhez sehogy, én állva csinálok mindent.
De majd megnézem üléshez magasság jó-e.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) golem válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
A világitás az csak ideglenes már itt a lámpa a szekrényben meg jövő hónapban veszem a ledes neont.
(#) elektroncso válasza golem hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az OSB fal tényleg hasznos, ide csavar oda csavar és már mindennek meg is van a helye. Az én műhelyem fala lambériázva van (eredetileg nem műhely lett volna) és nagyon idegesítő, hogy nem tudok a falra rögzíteni semmit.
Viszont ami nagyon szúrja a szemem, az a 230V-os szerelvények közvetlenül a fára csavarozva. Ez így nagyon tűzveszélyes. Szerelj alájuk tűzálló gipszkartont, vagy "u" alakúra hajtott fémlemezzel emeld el őket 1,5-2cm-re a fától. Vagy pedig tűzállóvá kell tenned a fát, de ez sokkal komplikáltabb és drágább mint az előző kettő.
(#) killbill válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Idézet:
„Az én műhelyem fala lambériázva van (eredetileg nem műhely lett volna) és nagyon idegesítő, hogy nem tudok a falra rögzíteni semmit.”
Azért nem tudsz semmit rögzíteni, mert sajnálod a lambériát kilyuggatni? Nekem sajnos fugából van a falam, minimális téglával közötte. Azon viszont helyenként 3cm vakolat... Képtelenség bármit rendesen feltenni a falra, mert bárhol belefúrsz, legtöbbször beesik a fúró. A mostani polcokat is alig tudtam feltenni.
(#) elektroncso válasza killbill hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 2
 
Igen, eltaláltad, nem akarom kifúrni a valódi vörösfenyő lambériát. Annó édesapáméknak rengeteg munkájába tellett gyalulni, nútolni, pácolni stb. nem akarom tönkre tenni.
A vastag vakolat ismerős, a pincénkben helyenként 5-6cm a vakolat. Extra hosszú csavarokkal is alig sikerült felrögzíteni a stabilan a konnektorokat.

muhely.JPG
    
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Szitahüvely, kémiai dűbel, menetes szár. Utóbbi ha lehet, inkább A2 vagy hasonló, saválló legyen. Ha nincs túl nagy üreg, a szitahüvely elhagyható.
(#) killbill válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Dicsretes, hogy vigyazol masok munkajara! Tetszik a muhelyed.
(#) killbill válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Koszi a tanacsot, megfogadom. Ezekrol a cuccoktol eddig nem hallottam.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Már csak a Rohde & Schwarz szkóp hiányzik a műhelyedből, amit nyertél.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ötletes az a pisztolypáka tartó. Én mindig az asztalra, vagy a földre tettem...
(#) golem válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szép mühely ez is bár csak enyi készülékem lenne.
De nekem ez is elég ami van kezdem az évet egy kis fel újitásal utána kőműves munka ezerel utána meg látjuk milesz még.
(#) elektroncso válasza golem hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm. Jó pár év benne van. Így nézett ki 2012 novemberében.
1 hónappal később.
A te műhelyedben nekem az OSB fal és a könnyen módosítható polc az ami nagyon tetszik. Ezzel a fix csálé műszerpolccal az őrületbe kergettem már magam párszor. Most is készül a jelgenerátorom, de még nem tudom, hogy hova fog elférni.
A legújabb két szerzeményem meg a mellékletben, amik szintén nem fértek el az asztalon lévő polcon. 6000Ft volt a kettő plusz egy győri utazás, de jó szolgálatot fognak tenni remélhetőleg.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Annó édesapám csinálta. Nagyon jó ötlet volt, az évek alatt már annyit forgácsolt le a műanyag tokból, hogy 0,8mm körüli váll alakult ki a tokon.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az bent van a suliban, az övék. De elég sokat használom. Lesz még nekem sajátom is belőle.
Következő: »»   289 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem