Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   59 / 137
(#) advisor válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia ! Mi az a 2.4.0 rol 2.5.0 lecsereles ?
(#) andyka válasza advisor hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Talaltam a neten egy 2.5.0 verzioszam jelzesut. Van benne egy s mas raadas a 4-eshez kepest, de a velejet nem ismerem.
Nem vagyok profi.
(#) advisor válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ok én sem azert kerdeztem de most sem tudtam meg hogy mit
(#) pipi válasza advisor hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Hali!
Bővebben: Link úgy látom 2.2.0-nál tart az SDK
Bővebben: Link arduino meg 2.4.1-nél.
Én sem tudom mi lehet 2.5.0
(#) andyka hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
ezt
(#) merlingerin hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Lehet, nagy sületlenséget kérdezek, de hátha nem...

Sonoff-os relés gyári dobozolt szép kompakt kapcsolókon a firmware lecserélhető, azt írtátok. Van esetleg olyan FW, ami nem használ "gagyi cloud"-ot? Adok neki fix IP-t valahogy, nyitok neki egy portot, és elérem saját APP-pal, ami mondjuk tud DNS feloldást? No meg kezel sok ilyet, egyenként konfigurálhatóan? Létezik ilyen app andoridra, meg FW valamelyik Sonoffos szerkezetre?

Lehet, paranoid vagyok, de nem bízom a kis kínaiakban. Külön tűzfal mögött lennének, szépen elszeparálva, de akkor is..

Köszönöm!
(#) advisor hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Koszonom a felvilágositast
(#) andyka hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Sziasztok
Felteszek egy kodot, eleg nagy, es lehet hogy a leggagyib modon van megirva, de mukodik egy reszlet kivetelevel.
Ha lenne estleg idotok megtekinteni hogy miert terdel meg amikor a STOPP -ot adom neki.
Megterdel = azt jelenti hogy nagyon hosszu a valaszido, meg akkor is amikor START -ot adok.
Az lenne a celom hogy amikor STOPP -ot adok neki akkor lealljon minden, az „allapot” vegye fel a 6-os erteket.
Jelenleg a rele kimenetek ki vannak kommentelve hogy mukodjon a soros kommunikacio.
Koszonom

A fájlmelléklet - felhasználói kérésre - törölve!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Ugy hiszem bejott.
Feltoltom hasznalja mas is, estleg tokeletesitse.
Hogy mire szantam ? hat ontozes es hazi vizellatas egy kutbol. Amig ontoz es utana meg egy adott ideig - szunet ido - nem indul a hazi vizellatas.

A fájlmelléklet - felhasználói kérésre - törölve!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Johnycorp válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia.

Biztos létezik ilyen, de minél inkább valami egyedi funkciókat szeretnél, annál kevésbé fogsz találni megfelelőt. Tehát olyat, ami 100%-ban lefedi a kívánalmaidat.

Nekem saját megoldásom kétféle. Egyiknél saját szerverre dolgozik és onnan is veszi az adatokat a kimenetek kapcsolásához. Persze ez is úgymond felhő. Cserébe nem kell dyndns és portnyitás. Viszont több eszközt is kezel, adatbázis alapú, naplóz, user kezelés, stb...

Másik esetre, amikor helyileg szeretnéd megoldani, akkor például az alábbi lehet kiindulási alap:
Bővebben: Link

Nekem is van ilyen elkészítve már. Hőmérsékletet mér, 3 kimenetet képes kapcsolni, állapotot kijelezni. Az eszköz IP címéhez kapcsolódva (felhasználónév + jelszó után) látható minden.
Jelenleg az enyémben nincs megoldva, hogy a kimeneteknek nevet is adj utólag, csak a programban. Saját APP nincs hozzá. Kellene kicsit még fejlesztgetnem rajta, de egyenlőre a fentebb írt első változat viszi a szabad időm.
Ha egyszer úgy áll, hogy már lesz rá kedvem is, akkor megosztom egy cikkben.

Kérdés az, hogy mennyi időt, energiát akarsz/tudsz belerakni a fejlesztgetésbe.
Persze való igaz, hogy a gyári fw "hazatelefonálhat" esetleg. De ez márkás cuccoknál is megesik.
(#) merlingerin válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!

Nem hiszem, hogy ez nagyon egyedi lenne. Hisz ugyan azt szeretném, mint a gyári kínai. Csak cloud nélkül.

A paranoiám abból ered, hogy nemrég futottam bele kínai webcambe, ami bitcoin bánya volt titokban... Meg ugye a fene tudja, mit tud felderíteni titokban belső hálón...

Most egy APC PDU-t használok, de ez nem vezeték nélküli, sok a kábel. Cserébe golyóálló, és stabil.
(#) miszkuj hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettem egy sonoff 4ch pro-t amit öntöző rendszer vezérlésére szernék használni.
Gondoltam jó lesz arra hogy be állítsam mikor induljon a 4 kör, csak egy dolgot nem számoltam bele, hogy max 8 időzítést lehet beállítani a gyári fw-ben.

Nem vagyok forrasztó bajnok, de azt láttam lehet rá rakni egyedi fw-t Sonoff-Tasmota.
Kérdésem az lenne van e valami buktatój a dolognak, vagy ezt a VIDEÓT követve meg lehet csinálni?

Illetve ha esetleg lenne valaki Nyíregyháza környékén aki segítene nem lennék hálátlan.

Üdv:
S
(#) andyka hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Vegre keszen vagyok egy elfogadhato formaval. Probaljatok ki ti is es ... velemenyek, ujitasok, allitasok, felulet, stb ..
A Chrome -t birja inkabb a felulet
Jelenjeg csak amolyan proba szerelesbe van es nem ment adatokat aramkimaradas eseten, azert mutat ennyit a homero
Ki lehet probalni: _itten_.
user: user
pass: pass
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Mondjuk veszhelyzet es leallitom, de lehet start-olni is, akkor majd folytatja.
START -al inditsd hogy folytassa
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 23, 2018 / 1
 
Elvileg meg jar hozza ket nyomogomb amivel helybe/kozvetlenul kezzel (nem halozaton) lehet allitani az azonnali idot, 5 percenkent ++/--.
A kod bele van irva es mukok is, csak nincs most keznel semmi olyasmi.
Az a nyomogomb ami rajta van, az eeprom-ba mentesre szolgal.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) neogeo2 válasza andyka hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Nagyon ügyes eszközt építesz... megnéztem most.
(#) cpt.zoltan.simon válasza andyka hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Table helyett használj flexbox-ot. Jobban jársz.
(#) andyka válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Tenyleg erdemes utananeznem. Elso google valasz utan ugynezem mintha roviditene a kodon ?, vagy nem? Van egyeb elony is benne ?
Nullaztam

Van egy [rendszergazda] felulet is rajta
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Megiscsak van benne meg hiba. Amikor ujraszamolja az idoket. Bekattan es mindent ujraszamol
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Mintha most jol mukodne
(#) cpt.zoltan.simon válasza andyka hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Azért jobb a flexbox, mert "rugalmasabb" az átméretezéskor + CSS-el jobban "pimpelhető".
Mindenhol azt olvasom, hogy table-t ne ha lehet.

Flexbox
(#) andyka válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Meg nem neztem tuzetesebben utana, de ha lessz idom atirom. Mar ez is nagy telyesitmeny volt reszemrol.
Ma a hamis "valos oraval" bibelodtem
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) nem12 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Készítettem egy fűtés kontrollert 8 DS18B20 hőmérővel, RS485 Modbus master és slave kapcsolattal és MCP23S17 expanderrel és két EEPROM modullal, RTC vel és Nextion kijelzővel. A PCB kész vagy felpakoltam mindent és működik . Arduinot nem használok, AS7 C++ az én hazám. A mikrokontroller egy Atmega324pb.

Szeretném továbbfejleszteni wifi irányba és az ESP8266 ra gondoltam. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek. Sok rosszat hallottam az UART megbízhatóságáról, ezért arra gondoltam SPI vel kapcsolódom majd hozzá, viszont fogalmam nincs milyen platformot használjak, illetve nem nagyok találok példaprogramokat C++ ban.
Amit szeretnék csinálni az pedig
A) az EEPROM ban tárolt adatokat illetve futási információkat időnként továbbküldeni egy SQL servernek.
B) Néhány be/kikapcsolási funkciót elérni. Nem kell hogy Webserver legyen, azt meg tudom oldani egy külső szerverrel, de valamiféle válasz az egységtől kellene.

Előre is köszönöm a tanácsokat, tippeket. C++ example pedig álommá varázsolná a Húsvétomat .
Kellemes Húsvétot!

tamás
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Nem ígérem, hogy húsvétra már készen lesz. Kódot elég nehéz adni egy barkács áramkörhöz. Kellene kapcsrajz. Anélkül a hardver környezetet honnan kellene bárki másnak tudnia? Egy kevésbé támogatott mikrovezérlőt választottál. Itt a he-n a pic-hez találsz több supportot. El kellene döntened, hogy a wifi kommunikációban a külső egység kliens, vagy a szerver legyen-e? Hirtelen ennyi az észrevétel.
(#) nem12 válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Köszi a gyors választ! Jelen pillanatban a mcu mindhárom uart portja használatban van, ketto RS485-re (modbus rtu master és slave) egy pedig Nextionhoz. SPI vel tudnék kapcsolódni, de ha arról van szó a slave rs485 ugrik és akkor uart kapcsolat is mehet. Onnantól, hogy spi vagy uart mehet igazán tök mindegy, hogy mit csinál a program többi része.
Arra gondoltam, hogy legyen kliens, már ami a hálózati topológiát illeti, tehát kapcsolódjon egy meglevő wifi hálózathoz. Kapcsolási rajz most nincs kéznél, de szerintem nem is érdekes igazán. Lekaptam a cuccot telefonnal.
Abban igazad van, az Atmega324pb nem a legfelkapottam mcu, pici, nehéz forrasztani (sokan hiszik), viszont imádom, 3 usart 2 spi dedikált twi-k és ha valaki capacitiv érzékelést akkar akkor egy halom capacitiv channel áll rendelkezésre.
Sosem játszottam még esp8266-al, nehéz ügy, mert túl sok irányba lehet vele elindulni.
Nagyon fontos volna a megbízhatóság. Fontos volna, ha kapcsolatot veszít pl. lemerevedés miatt akkor a microcontrollerrel újra tudjam indítani és újra építeni a kapcsolatot.
Szóval merre is induljak?

ntkp.jpg
    
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ha azt az mcu-t választottad, hát azt választottad, de ugye megértetted, hogy nem lesz hozzá konkrét help? Neked kell majd tudnod, mit is csinálsz. Ha még olyan kérdést is feltettél, hogy merre indulj el, én azt mondanám, a tapasztalataid nem lesznek elégségesek épelméjű időn belül kivitelezni a projectet. Könnyebben boldogulnál, ha inkább egy példa projectet néznél készen a neten, és az bármilyen boardot használt, te is inkább azt használod. Szóval csak nagy vonalakban. Az esp8266-nak van adatlapja, van wiki lapja, van egy halom fejlesztői környezete, elsőként válassz azok közül. Spi van az esp-n, és emberi számítás szerint gond nélkül használhatod. Jellemzően esp/master - mcu/slave jellegű példaprojecteket fogsz találni. Ha az eszközöd a slave, kelleni fog egy stabil hálózati állomás. Mondjuk fix ip, kezelhetsz low level hálózati adatforgalmat, az udp betonstabil tud lenni, ha domain név, akkor http kliens lib-re lesz szükséged, Google találni fog temérdeket. Amit át kell majd szabnod a saját hardver környezetedhez, azt átszabod. Az esp-re is és az mcu-ra is külön-külön fejlesztesz. Utána a kettőt összekapcsolod. Egy említett project egészében különben nem kicsike falat. A részleteivel is heteket lehet elbíbelődni, még tapasztaltabbaknak is. Miután a kliens eszköz kész, még ott lesz a szerver is, akár udp socket / tcp socket / web socket, meg kell írnod a lekérdezéseket / adatközvetítést.
(#) nem12 válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Elég katasztrófálisnak hangzik, különösen azért, mert halálradícsért, s persze millió kritikával is illetett eszközről van szó. Segítséget pont azért keresek, mert nem akarom magam kitapasztalni a különböző platformok buktatóit, zsákutcáit, s gondoltam ha valaki a gyakrolatban is foglalkozik vele el tudja mondani, hogy mit merre miért kell indulni. A Google millió találatot ad, ebben igazad van, már próbáltam. Kicsit játszom vele, aztán lehet keresek valami letisztultabbat. AT parancsokkal mennyire stabil?
(#) vargham válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Arra még nem gondoltál, hogy az ESP-n fusson az egész? Elég erős MCU ehhez.
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
A marketing csak az, ami. Nem jogos elvárás a részedről, hogy mindig mindent az orrodra kössenek

Játszol vele egy kicsit az adott környezetben, és eldöntöd, hogy ott a problémáival együtt még elég jó neked, vagy sem.

Ha az én tapasztalatom érdekel, én túlzsúfolt környezetben játszottam vele, és ott azt tapasztaltam, hogy én nem szerettem. Ha lenne belőle kommersz áron 5 ghz-es cucc is, azt kipróbálnám, de a 2.4 ghz-et a saját céljaimra elfelejtettem, meg az összes többi rádiósat is elfelejtettem, és végül maradt a bekábelezés, mert összességében még mindig az bizonyult a legjárhatóbb útnak a mechanikai problémáival együtt is. De az csak az én tapasztalatom, és abban a környezetben, ahol én próbáltam ki dolgokat. Hogy neked milyen környezetben kell megoldás, arról egy árva szót sem szóltál. Ugyan hogy mondjon akkor bármit is róla bárki?

Ha csak annyi van róla, amit eddig írtál, és egyben kell egy tipp, ami átlag nagyon félre nem lőhetsz, akkor félrerakod a nyafogást, lenyeled a mechanikai problémákat, meg az összes többi problémát is lenyeled, és bekábelezed ethernettel.
(#) devilke3000 hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
d1 mini feltöltöm a csatolt kódot de mindig resetel wdr !

Mi lehet a probléma? d1 mini táp 1000uf van!

Hiba kod uart:

ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode3,7)

load 0x4010f000, len 1384, room 16
tail 8
chksum 0x2d
csum 0x2d
v614f7c32
~ld
Következő: »»   59 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem