Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   447 / 839
(#) mapetek válasza mapetek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
1 ampert ugrál 15 amperes terhelésnél
Viszont most veszem észre feltöltéslor kiirja,hogy érvénytelen könyvtár ( megoldás?).
(#) mateatek válasza mapetek hozzászólására (») Máj 6, 2018 / 1
 
Próbáljad meg. Persze mérési eredmény nem amperben lesz, de talán nem ingadozik annyira.

  1. #include <LiquidCrystal.h>
  2.  
  3. // a komment a gyengek fegyvere
  4. LiquidCrystal lcd(9, 8, 7, 6, 5, 4);
  5.  
  6. unsigned int meres;
  7.  
  8. void setup(){
  9.   analogReference(INTERNAL);
  10.   lcd.begin(16, 2);  
  11.   lcd.setCursor(2,0);
  12.   lcd.print("Megprobaljuk");  
  13.   lcd.setCursor(4,1);
  14.   lcd.print("a vasat!");
  15.   delay(2000);
  16.   lcd.clear();
  17. }
  18.  
  19. void loop(){
  20.  meres = 0;
  21.  for (int i=0; i < 50; i++) {
  22.  meres = meres + analogRead(A0);
  23.  delay(2);
  24.  }
  25.  meres = meres / 50;
  26.  lcd.setCursor(0,0);
  27.  lcd.print("Bemerjuk:");
  28.  lcd.print(meres);
  29.  lcd.print("    ");
  30.  }
(#) mapetek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Kösz
(#) kokike28 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Megnéztem a lib-et de nem találok mirror-ra utaló fügvényt, utána olvastam pár helyen de néhány helyen a tft.setRotation(0) -al mutatja hogy megoldja de ezt már próbáltam de ez csak forgatja az irást és nem tükrözi. Ha valaki tud valami konkrétat az kérem ossza már meg velem.

Köszönöm elöre is.
(#) mapetek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Határozott javulás 16 ampermál 128-134 között ingadozik ez már elmenne.De párszor bevillant 200-as nagyságrend is
(#) mateatek válasza mapetek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Akkor például a mintavételt növeljed 50-ről 64-re. Az még belefér. Persze az osztást is.
Ha ennél több mintavétet szeretnél, ami ugye javítja a stabilitást, akkor int helyett már long-ot kell használnod.
Ha át akarod alakítani, hogy tizedes pontossággal mérjed az áramot, akkor float változót használjál, és úgy osszad el a mérési eredményt, hogy a mérési érték helyes legyen.
(#) mapetek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
50 helyett irjak 100-at
(#) mapetek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Ok
(#) Kovidivi válasza mapetek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Rakj a sönt és az Arduino analóg bemenete közé 1Kohm-ot, az analóg bemenetre pedig 100nF-ot. Ha nagyon ugrándozik az érték, akkor felmehetsz 10µF-ra is. Ezután nem lesz szükséged szoftveres átlagolásra!
(#) mapetek válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Kösz még ezt is megcsinálom. Plusz simitásnak,de az átlagolással midjárt vegzek 1-2 ampert ugrál ha igy marad se baj.
(#) mapetek válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Még az osztót be kell álitani, hogy pontos legyen,és kész.
Relét is kapcsol, beállitható határon.
Nagyon penge lett, KÖSZ.
(#) Kera_Will válasza mapetek hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Idézet:
„De felhasználonak is csak jóindulattal nevezném magam,”

Sajnos saját eszköz fejlesztés esetén már kissé magasabba követelmény.
De nem lehetlen a fejlődés !
Sok hasznos írâs van arduino programozásfól.
(#) Kovidivi válasza mapetek hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Kíváncsi vagyok, mekkora javulást hoz, majd számolj be az eredményekről!
(#) mapetek válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
2017-be csináltam a házra light showt Vixen programmal,és arduinó mikrovezérlővel (szerintem jó lett, majd keresek videót).Akkor jobban ment,de ha sok mindennel foglalkozom (2018= indukciós hevitő) elaprózom az időmet.Mindenre nem juthat idő.(És mindemellett sirköves vagyok)
(#) devilke3000 válasza mapetek hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Lehetne indukciós kört teljesen külön tápfeszre teszed megható fet indukciós tekercset kapcsolgatod vonal meg hajtón keresztül pl az áram mérést CS712 /30A méred igy semmi citera nem megy vissza indukciós részből arduino felé! Az arduino külön tápra teszed....
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Üdv !

Szeretném magamat ( és a fiamat) bevezetni a mikrovezérlők világába.
Kezdődött, hogy láttunk ( és kipróbáltunk ) egy Lego mindstorms csomagot . Sajnos az ára nagyon visszatartó
A HeStore-ban található arduino kezdőkészletet néztem ki ( ami kezdetnek árban is belefér).
A következő kérdéseim lennének :
-Programozásához elég egy USB-n csatlakoztatni ( esetleg driver) és a NETen található valamelyik programmal ( pl. Scratch for Arduino) ?
-Van-e limit, hányszor lehet új programot beleírni ?
-Mennyire "bolondbiztos" a jószág ? Egy véletlen rövidzár egyből elpusztítja ?

Egyenlőre ennyi... Köszi !
(#) tbarath válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Sorban:
- elég
- előbb-utóbb elhal benne a flash, de sokezer, és olcsón tudsz Kínából rendelni ha kell
- ki lehet nyírni, de nekem még sose sikerült.

Javaslom, hogy a tavir.hu-n iratkozz fel a 60 napos arduino tanfolyamra, elindulni nagyon jó tananyag szerintem.
(#) ronin75 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Szerintem jobban jársz, ha veszel egy nano-t, egyrészt olcsóbb, másrészt azt bele tudod rögtön tenni a próbapanelbe. Ha még a neked kellő/tetsző alkatrészeket külön megveszed, szerintem akkor is olcsóbb. Ezekben az egységcsomagokban vannak felesleges dolgok. Pl. nem hiszem, hogy egy lángérzékelőre szükséged van.
(#) Levi1978 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Chipkit UC32 panelt szeretném használni, arduino kódokkal. Viszont soros kommunikáció esetén, RX/TX és I2c alatt 2-3 üzenet küldése után lefagy.
A program Arduino UNO-val működik. Próbálta feltölteni MPIDE szofteverrel is, ugyanaz az eredmény.


#include <Wire.h>

void setup() {
Wire.begin(8); /* join i2c bus with address 8 */
Wire.onReceive(receiveEvent); /* register receive event */
Wire.onRequest(requestEvent); /* register request event */
Serial.begin(9600); /* start serial for debug */
}

void loop() {
delay(100);
}

// function that executes whenever data is received from master
void receiveEvent(int howMany) {
while (0 <Wire.available()) {
char c = Wire.read(); /* receive byte as a character */
Serial.print(c); /* print the character */
}
Serial.println(); /* to newline */
}

// function that executes whenever data is requested from master
void requestEvent() {
Wire.write("Hello NodeMCU"); /*send string on request */
}

Valaki tudna segíteni, mi lehet a probléma?
Köszi!
(#) icserny válasza Levi1978 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Bizonyára az, hogy a receiveEvent() függvénybe időigényes kiíratást tettél, emiatt ráfutás történik.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Nekem van itthon néhány rég vásárolt Arduinom, amin gyanítom, hogy a klón FT232RL IC van, amit az FTDI egy időben szoftveresen "elrontott" és én hoztam vissza a neten található "unbrick" leírások segítségével. Most kipróbáltam ezeket, nem tapasztaltam problémát. Úgy emlékszem, a Microsoft figyelmeztette az FTDI-t, hogy nem partner ebben.

Kérdésem:
- Hogy lehet megtudni, hogy eredeti vagy klón FTDI chippel van dolgom?
- kell még tartani attól, hogy FTDI tovább hackerkedik, vagy ezt csak egyszer játszották el?
(#) Feri007 válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Van ez az FT_Prog Tapasztalatom szerint klónnal nem működik.
(#) Bakman válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Valószínűleg nem fog még egyszer kekeckedni az FTDI mert a blokkolással sok gyanútlan felhasználót lökött szakadékba, nem pedig a hamisító(ka)t.
(#) mapetek válasza devilke3000 hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Az ötlet jó. De dc 50-70 amperre semmit nem találtam ami megfizethető volna. Az ac mérés pedig itt nem pontos (talán a 70000 µF szűrés miatt).
De várom még az ötleteket .(Igaz nem tudtam mindent kipróbálni amit irtatok, de rajta vagyok.)
(#) devilke3000 válasza mapetek hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Dc áramot akarsz mérni a hall szenzoros áram figyelés ac/dc re is jó (lakatfogó) elven müködik!

A pontos méréshez nagy kellene a ref feszes viszonyítási számolás is szoftveresen pl egy ref fesz ics 4.096v ez elég felbontást adna arduino-é az nem értékelhető nagyobb felbontásra!
(#) devilke3000 hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Szeretnék használni ATTINY85 or gate módban használni pwm moduláláshoz kérdés az lenne erre milyen függvény képes ami pl 5...10khz módban tudja is kezelni pl? " if (A||B)" nem hiném képes ilyesmi gyors jel feladatra!
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Arduino Pro 3.3V-os panelre szeretnék rákötni egy IRL540N-es FET-et. Ti hogy kötnétek össze? Kell-e tranzisztor az Arduino kimenete és a FET közé, vagy sem?
Sajnos a neten eléggé zavaros rajzok vannak erről!

Köszi előre is a válaszokat!
(#) kapu48 válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Bővebben: Adatlap
Az ábra szerin: Fig 3. Typical Transfer Characteristics
3V-on kezd nyitni, de ez még nem ad optimális teljesítményt.
Minimum 5V, de 8-10V lenne az optimális nyitófeszültség.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) Bakman válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
3.3 V-os Gate feszültség határeset. Jobb lenne az Arduino és a FET közé egy meghajtó (pl. TC4420), 10 - 12 V-os tápfeszültséggel. Így maximálisan ki tudod használni a FET-et és az esetleges nagyobb frekvenciájú PWM sem lenne gond.

Persze az is kérdés, mit szeretnél kapcoslni a FET-tel mert lehet, hogy egyszerűbben is meg lehet oldani. Reléhez, LED-hez felesleges, egy NPN tranzisztor is jó lehet.
(#) Net_Boy_debr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod!
Akkor ezek szerint Due vagy Uno lapról kellene működtetnem. Ott 5V-ot kapcsol az Atmega328-as proci. Tudnál rajzot küldeni szabványos bekötésre?
Köszönöm előre is!
Következő: »»   447 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem