Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   71 / 197
(#) merlingerin hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Nyomtatott már valaki ABS-sel Anet A8-on? Ha igen, milyen beállításokkal? PLA-val gyönyörű, de az ABS nagyon nem szimpatikus, a rétegek között elválik, a felülete sem olyan, mint a PLA-nak.. Pedig most ABS kellene a "rugalmassága" miatt.. Szerszámgép akku adaptert nyomtatnék...
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Milyen hőfokkal próbáltad nyomtatni?
Kb 230-240fok között legyen a fej hőmérséklete, az asztalé meg 110.
Ne legyen szellős helyen a nyomtató, a legjobb az lenne ha zárt térben tudnál nyomtatni.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Szia!

90fok volt az asztal.. A zárt teret kipróbálom. Letakarom az egész gépet...
(#) unicorn hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Tudtok boltot Budapesten vagy a környékén, ahol alkatrészeket lehet venni? fogasszíjra és motor tengelyre rögzíthető fogaskerékre lenne szükségem. Egyszerűen nem találok boltot.
(#) attika válasza unicorn hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Itt próbáltad már?
(#) unicorn válasza attika hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Na hát!
Mobilon néztem és ott nagyon kevés terméket hozott csak ki a honlapjuk. Köszönöm!
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Hali! Ez mitől van? Az a baj, hogy az első rétegnél kihagy a szálak között helyet. Mitől lehet? Már mindent állítottam. Teljesen lassú nyomtatásnál is ezt csinálja. Állítottam a szál adagolást is nagyobbra de semmi. Nem tudom mit kéne állítani, hogy jó legyen. :/
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
Nem jól van beállitva az héj kitöltése!! vagy nincs ilyen réteg beállitva a nyomtató szoftverben!!
(#) t4nt1zjeee válasza remiasa hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Rendben. Köszi. Utánajárok.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Sziasztok! Sikerült végre beszereznem egy Prusa i3 deszkamodellt (lézeres rétegelt lemez). Semmi bajom vele - egyenlőre szépen teszi a dolgát. Egyedül olyan kérdésem lenne, hogy a heatbed-et gyárilag ezzel a kék maszkolószalaggal borították, ami szinte tökéletes, de nem teljes fedésben van csak csíkokban. Ti mit használtok erre a célra? Mi vált be a legjobban? Kapton szalagon gondolkodtam, de a papír szép rusztikus felületet hagy maga után - ami tetszik. Teljesen olyan, mint egy fröccsöntött műanyag a kész felület így, ami nekem pont kívánatos lenne.
(#) merlingerin válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia!

Egy hét után nagy a szám, de tökéletes a 3-as üveg, akril lakkal beszórva vékonyan, nyomtatás előtt... Felfűtés vége felé. Úgy tapad, letépni is alig lehet... mondjuk a felület nem rusztikus, hanem inkább sima jellegű.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Hello!
Az a kék szalag maszkolószalag amit festékboltban, vagy barkács áruház
festék osztályán lehet kapni.Nagyon sok féle megoldás működik, én a kaptont
szeretem (bár abból is láttam már olyat ami nyomtatáshoz nem jó)főleg
hogy lehet kapni 200mm széleset. Egy idő után úgyis majd szebbet-jobbat akarsz.
A papírban a legjobb hogy gyorsan lehet cserélni.
(#) Attila86 válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Ha a nyomtatás után megvárod hogy lehűljön a tárgyasztal, akkor magától lepattan a tárgy a hajlakkos üvegről.
(#) merlingerin válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia! Hajlakkot sokat próbáltam, de ha az alkatrész csak kis felületen találkozik az üveggel, sokszor elől, elbillen.. Az akril lakk tökéletesen tapad, a gépet fel lehet emelni a nyomtatvány áll fogva. Cserébe nehéz leszedni hidegen, melegen is. Én ezt tapasztaltam eddig. De megpróbálom majd fagyasztó spray bevetésével, hátha
(#) remiasa hozzászólása Máj 23, 2018 / 2
 
Én meg vettem egy ANYCUBIC ULTRABASE üveg lapot hot bed-el együtt és nem kell fujkálnom meg ragazgatnom, letörlöm meleg vizes rongyal és lehet nyomtattni!!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018

s-l500.jpg
    
(#) gerleimarci válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Utána hogy takarítod le?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) merlingerin válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia!

Tapétavágó kés betéttel le lehet kaparni, vagy van üvegkerámia főzőlaphoz kapirgáló, azzal. Utána ablakpucolóval lefújom, lemosom.
(#) merlingerin válasza remiasa hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia!

Én is rendeltem igaz, csak a lapot, de már 1 hete.. Kíváncsi vagyok rá. Csak messze van Kína
(#) kameleon2 válasza remiasa hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Nem hangzik rosszul. Bár az ára - hát nem egy maszkolószalag. Nekem megtenné az a kék is, csak szélesebb lenne. De lehet, hogy beruházok én is egy ilyenre. Barátom már próbálta az ő Tronxy-ján az üveglapot, tükröt, plexit, hajlakkal anélkül... De egyik sem volt igazán jó - persze az más gép. Erre a kék szalagra elsőre jól letapad az anyag, és fel is szedhető ha végzett a gép. Már gondolkodtam A4-es öntapadós papíron is a felülete miatt ( mert az van), csak hát kérdés, hogy a ragasztó mit csinál 60-70 fokon... Mert a heatbed felületét meg nem akarom összetaknyolni.
(#) merlingerin válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia! Lakk nélkül lejönni. Mindenképp kell a lakk.
(#) merlingerin hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Anet A8 esetében mi lehet az oka, ha a nyomtatvány nem mérethelyes? Nem picit nem az, hanem nagyon eltér... Eddig csak vackokat nyomtatgattam, kishajót a gyereknek, meg sütiszaggatót asszonyak (ami bazi nagy lett )

Ezt szeretném kinyomtatni:
Bővebben: Link

Az eredmény szép, jó. De a 3. képen látszik a gép akkucsatlakozója. Hát.... Elég pici ehhez képest

Cura beállítások is mellékelve. Mit kell beállítani, és honnan tudom, hogy mitől lesz mérethelyes, azon kívül, hogy nyomtatok vagy 30 próbát

Köszönöm!
(#) remiasa válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ajaj, én nem Kinából rendeltem hanem a Anycubic gyártótól, Német raktárrol egy hét alatt itt volt, szuper erős csomagolásba!!
(#) remiasa válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szerintem nem sok érte 8200ft, főleg hogy ennyiér kaptam hozzá a hot bedet is ami 220X220X3mm-es, és nem kell csipeszekkel hozzáfogni a hotbedhez csak rá kell ragasztani, a maszkoló zsalag nálam legalább is felholyagosodott két nyomtatás után, a lakkot meg vakargatni kell meguntam, jó ez az ULTRABASE meg vagyok vele elégedve.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2018
(#) remiasa válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Két lehetőség van, vagy a motorok lépésszáma nem jól értékre van állitva, vagy a motor vezérlők nem jól vannak jumperolva!!!! Onnan fogod tudni, hogy kinyomtatól pl egy 10x10mm-es kockát és megméred tolómérővel!!!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2018
(#) kameleon2 válasza remiasa hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Igaz, lehetőség szerint én is beszerzek egyet. Az ABS-el nagyon megkínlódtam, de csak a rossz leírások miatt. Amióta hülyére fűtöm, letapad és végre nem csak galacsinokat és pókhálót gyárt. 250 fok és 90 fokos asztal. Érdekes módon így tök jó. A gyári beállítások kuka. Kipróbáltam az öntapis papírt is - kuka, használhatatlan, mert nem bírja el a ragasztó a hőt. Eddig ez a maszkolószalag a legkorrektebb.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2018
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Vagy még van a üveglap (mondjuk én csak a boroszilikátot támogatom Kínából megjött eddig még
mind egészben) és ragasztó stift.Az sem rossz csak sűrűn kell cserélni. Viszont vízzel le tudod
mosni.
(#) merlingerin válasza remiasa hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! Méret rendben. Nyomtattam 20*20*20-as kockát. Kép mellékelve.

Ez valami turpisság lesz...
(#) kameleon2 válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A nyomtatáskor is lehet megadni méretezési faktort. Lehet, hogy ott van valami trükk lementve.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Hát ma megvolt minden ami rossz lehet. De az egész oka annyi volt, hogy besült a szál a fejbe, ami miatt a fej ás az adagoló közötti résen keletkezett egy gordiuszi csomó. Persze nem láttam, csak kínlódtam, amíg oldalról bele nem tudtam kukkantani. Ripityre lett szedve, persze elment közben minden beállítás, végállás, párhuzamosság - ami csak elmehetett. De most nyomtat - és ABS-t. Ami nem tetszett, hogy olyan mintha papírlapok lennének egymáson, nem ragadtak össze a rétegek. Most változtattam a beállításokon - kiderül milyen eredménnyel. Basszus bedugult megint....
(#) merlingerin válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! A Cura-ban? Hol?
Következő: »»   71 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem