Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   209 / 276
(#) dB_Thunder válasza cubailaci hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Idézet:
„A feszültség amit a vezérlés kiad a relére 50v 50hz.”

Meg is válaszoltad az egyik kérdésedre a választ! AC 48v behúzótekercs.
Mielőtt beruháznál én megnyomkodnám azt a relét, hogy egyébként minden jól megy e..

Végre egy ember aki rájött, hogy GÉPET kell venni, a gilisztagyártó, fröcsögőgépeket meg hagyni a...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) elektroncso válasza cubailaci hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Ha vezérlés a relére 50V 50Hz-et ad ahogy írod akkor 48V AC tekercsű relé kell neked.
Én ilyen mágneskapcsolót tennék bele, ezen van a három NO főkontakton kívül egy NO és egy NC segédkontakt.
Az más kérdés, hogy ez az egy mágneskapcsoló majdnem fele annyiba kerül mint az egész gép.
(#) erbe válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Nagyjából feléből is kijön. Két hete cseréltem egy lemezegyengetőgépben ~br. 5,5 e-ért. Nem emlékszek a típusra, DIL00-ás helyére került. Szakító érintkező nem volt rajta, de az itt se szükséges.
Erre nem gondoltam volna. Már 6 és 9 A-es mágneskapcsolókat is lehet kapni.
9A 4 kW mágneskapcsoló
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Ez pl. 48V tekerccsel.
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Mondom!
Mielőtt többletköltségbe vered magad ellenőriz hogy minden más működik e!
Pl huzaltolás!
Gyanítom hogy egy ilyen gépnél van segédtrafó a huzaltolásnak, és arról él a gázszelep huzaltoló meg minden. Ha ezek jól működnek és csak a főtrafka mágneskapcsolója nem húz be akkor érdemes venni azt.
(villanyszerelő általában paraméter azonos cuccokat szokott beépíteni, még ha hülye is a hibakereséshez..)
(#) gulyi88 válasza cubailaci hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Vagy veszel egy pici relét (500forintért) 48V -os tekerccsel és annak az érintkezőivel kapcsoltatod a nagy mágneskapcsolót.
(#) elektroncso válasza erbe hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Biztos voltam benne, hogy vannak olcsóbb megoldások is, de nem ismerem a magyarországi piacot. Mink itt ezeket a Schneider TeSys mágneskapcsolókat használjuk. Nem olcsó, de legalább megbízható. Ha rezisztív terhelésre kell akkor meg az OEZ RSI-25 kerül a szekrényekbe.
(#) elektroncso válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Idézet:
„villanyszerelő általában paraméter azonos cuccokat szokott beépíteni, még ha hülye is a hibakereséshez”

Tudod milyen szépet tud szólni a 48V AC tekercsű mágneskapcsoló a 400V AC tekercsű helyett beszerelve? Volt szerencsém villanyszerelőtől ilyet is látni.
(#) kalmi.kalmi válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Én sem hiszem, hogy pusztán a levegőtől jó lett.
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Na itt egy minta. Még baromi új a gép számomra. teljesen máshogy viselkedik. Szokni kell.
Áramkapcsoló kettes fokozat, huzal 0,8

Egyik konklúzió, azt hittem hogy nem lesz zavaró az a 200 milliszek késleltetés.
De az. Az előtolást is hozzá kell igazítani. Vagyis a főtrafóval egyszerre kell kapcsolnom. Tudom hogy így kellett volna, de reméltem hogy nem lesz zavaró miután méretre vágtam a vezetékeket. De az lett. Át kell kötnöm a huzaltoló trafóját a főtrafó mágneskapcsolójára.
A másik hogy lehet sok lett neki az a 44ezer mikrófarád. Elengedem a pisztolyon a kapcsolót, és még utána tart az ív ameddig ki nem sül a kondibank. Ez azt eredményezi, hogy az áramátadóig visszaolvad az elektróda. Meg kell próbálni kisebb kondival, vagy lehet be kéne építeni a kondik kisütő ellenállását. Az ugyanis még kimaradt.
De egyre biztatóbbnak tűnik. Még az is lehet hogy egy használható Co2 gép lesz belőle. De minden esetre nagyon szépen beolvasztja az egyes lemezbe a 0,8 as huzalt. Eddig ezt csak az ötödik fokozaton tudta 0,6-os elektródával, de még ott sem olvadt be ennyire mélyen.

heg.jpg
    
(#) GPeti1977 válasza tdi75 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Az előtoló motor kikapcsolását kellene inkább késleltetni.
(#) Joci_1x válasza tdi75 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Helló! A gyári 230.V-os gépekbe nem véletlenül építik be a kisütő ellenállást.
(#) tdi75 válasza Joci_1x hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Tudom tudom. Csak nem bírtam magammal és ki kellett próbálni.
(#) cubailaci válasza erbe hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Sziasztok! Erbe, köszönöm az ötletet de a hegesztőhöz nem kaptam meg az eredeti mágneskapcsolót mert kidobták, de jó lehetőség lett volna.
(#) cubailaci válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a választ, néhány funkciót ki tudtam próbálni de nem mindet. Nem volt otthon 6.3A biztosítékom a vezérlés védelmére, de így is az 5 funkcióból 3 biztosan működik: pillanat hegesztés, tartós hegesztés,pontozás. A gázszelep ac 42v szintén működik. Az előtolás is jó, szabályozható de előbb itt is egy biztosítékot kellett betenni, 10A. A hegesztési funkciót úgy akartam kipróbálni, hogy 2db 24v mágneskapcsolót kötöttem sorba d a próba elmaradt a fentebb említett biztosíték hiány miatt. Egyébként a gép 5kva-es, 170A-100%, 220A 60%.
Üdvözlettel:cubailaci
(#) cubailaci válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! Ez is egy lehetséges opció, köszönöm. Ha a sorba kötött két 24V mágneskapcsoló nem jön össze, megpróbálom az általad vázolt formában. Bár ebben az esetben a gázszelep és a tolómotort újra össze kell hangolni, ha nem tévedek.
Üdvozlettel:cubailaci
(#) erbe válasza cubailaci hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Nincs jelentősége, milyen volt az eredeti mágneskapcsoló. Utóbbi hozzászólásaidban írtad a lényeget "5 kVA". Azaz az ajánlott 9 A-es mágneskapcsoló kevés, legalább 12 A-es kell.
Kész, ennyi.
(#) elektroncso válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Azért azt is vegye figyelembe, hogy induktív fogyasztó kapcsolására valót vegyen. Ez az adatlapon fel van tüntetve.
Már láttam olyat, hogy a fent említett OEZ RSI-25 mágneskapcsolót (ami 25A-es mágneskapcsoló) tettek olyan gépre amiben 5kW-os motor dolgozott. Csak pár hónapig bírta szép lassan elégett, ugyanis ez ohmikus terhelésre van kitalálva (AC-3* üzemnél adatlapi adata 1,5kW).
Például az általam belinkelt Schneider Tesys LC1 D12E7 adatlapján látható, hogy motorikus (induktív fogyasztókhoz ajánlják) és AC-3* üzemben 380-400V hálózaton max. 5,5kW-os motort tud kapcsolni.

* Mi az AC-1 és AC-3 üzem.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018

LC1D.jpg
    
(#) elektroncso válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
De hogy ne csak az elméletet osszam, kerestem egy olcsóbb megoldást. Az általad linkelt Elmark LT1-D sorozat adatlapját megnézve a 12A-es meg kéne, hogy feleljen az 5kVA-es gépre. De ha szán rá a kérdező még 600Ft-ot akkor vegye meg a 18A-est ami biztosan alkalmas lesz hosszabb ideig is a feladatra.
(#) cubailaci hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok! Köszönöm a segítséget mindenkinek. Eddigi fejlemények: a 2x sorba kötött 24v dc mágneskapcsolóval nem működik; 1x24v dc mágneskapcsolóval működik minden hegesztési funkció, mágnesk. tekercs nem melegszik,de kb 15 percnyi hegesztés után a vezérlő panelon lévő trafó nagyon melegszik, ez már nem üzemi hőmérséklet. Mai nap elektroncso tanácsára megrendeltem az általa belinkelt mágneskapcsolót. Tehát szuper jól hegeszt, néha a legmagasabb fokozatban a 16A autómatát leveri. Korábban írtam, hogy 9 fokozatú, most korigálnám, 3x9 fokozatból lehet választani.
Viszont lenne egy kérdésem mivel semmi dokumentációm nincs: hegesztőnél mit jelent a Zündung azaz gyujtás felirat az egyik kapcsolón? Ilyenkor áram alatt van a hegdrót de nincs előtolás.
Köszönöm a türelmet, további szép napot: cubailaci
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Az ezen a linken:Hirdetés árult kondik jók lennének CO hegesztőbe is?
István
(#) Honda130 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
63 Voltost javasoltak nekem. Az van a profi gépekben is.
(#) gulyi88 válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ha árban jó és méretileg nem gond, hogy nagyobb, akkor nem számít, hogy 100V-os, jó az is bele.
(#) BarnaPili válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
44ezer mikroFarad elég lenne? A fejlesztésre ítélt gép egy Einhell BTGW150.
(#) tdi75 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Szia! Nekem is az van. Még mielőtt veszel kondikat várj még. Nekem az a tapasztalatom hogy a 44000 mikrofarád az egy kicsit sok. Kicsit kísérletezek majd a hétvégén aztán írok a tapasztalatokról.
(#) BarnaPili válasza tdi75 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Ma el akartam menni a Trakishoz Nagykőrösön, de elszúrtam az időmet, és kicsúsztam a nyitvatartásól. Köszönöm, ha beszámolsz a tapasztalataidról!
István
(#) Honda130 válasza tdi75 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Szia! Hogy jelentkezik az a dolog hogy sok a 44000µF kondi? Engem is érdekelne, mert nem vagyok 100%-ra biztos benne hogy jó lesz ez így.
(#) Ge Lee válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 2, 2018 / 1
 
Sehogy sem jelentkezhet, mert azon az áramon abból a kondiból nagyon gyorsan ki fog jönni a töltés. Az enyémben talán még annál több is van, és nincs vele semmi probléma.
(#) Honda130 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Akkor nem gondolkopdom ilyenen.
(#) BarnaPili válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy a hirdetett kondik bírni fogják-e a folyamatos nagyáramú töltés-kisütést. A ROE márka jó minőségű ha jól tudom.
Következő: »»   209 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem