Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1274 / 1384
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Most kell módosítanom egy itthon legyártatott kártyán. Ahogy kapargatom a forrasztásgátlót, alóla a réz fólia tűnik elő - nincs rajta semmilyen bevonat.
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Miért is lenne ?
Ki szülte ezt a feltételezést ?
(#) Elektro.on válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Köszi az infót !
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Én speciel találkoztam már olyan NYÁK-kal, ahol a hullámforrasztás után vitték fel rá a védőréteget. Persze ez akkor szúrt igazán szemet, amikor alkatrész csere közben jött fel a zöld lakk (a forrpontok nem voltak lakkozva). Az is igaz, hogy maga a gép és a benne lévő panel régi.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok.
A pcbway a legolcsóbb nyák gyártatás terén? Természetesen 10db 10cmx10cm-es kétoldalas nyák kellene. Ahogy néztem, 5$ a nyák, és 10$ a posta. Más lehetőségről tudtok? Köszi.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
(#) papus51 válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Az ón maszkos panelt szelketív maratóval lehet maratni: Nátriumklorit, ammóniumklorid és ammóniumhidroxid keverékével.
Nálam működik.
Azt nem tudom, hogy a kémiai ónozott felület elgendően véd-e, de a savas galván fürdővel felvitt ónréteg kiválóan fed.
Üdv.
(#) Collector hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Kérdés: ha akarok a gyártásnál immersion gold bevonatot, azt külön layerként kell kezelni Eaglében?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
A linken a két folyasztószer közt mi különbség van NC-559-ASM / RMA-223 tudjátok?

Valamint a zöld színű "PCB Repairing Paint" jól gondolom, hogy maratásálló festék?
Vagy forrasztásgátló lakk lenne (bár a neve alapján nem az, csak a színe ugyanolyan)?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
RMA-223: folyasztószer.
NC-559-ASM: forrasztópaszta a leírás szerint, igaz, nem kissé zavarosak a mondatok. Szerintem inkább valamilyen folyasztószer.
PCB Repairing Paint Green: pozitív 20 szerű festék.
XG-Z40: forrasztópaszta.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Idézet:
„PCB Repairing Paint Green: pozitív 20 szerű festék.”
De szinte csak a hibás forrasztómaszk javítására korrigálására jó .
(#) neoone válasza papus51 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Szia! A keverési arányokat leírhatnád. Előre is köszi!
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Nekem teljesen mindegy, a leírás alapján írtam, amit írtam:

Apply paint on your PCB
Spread it on the PCB with covering the transparent mask film
Expose it under UV light ( or sun ) for a few minutes
Wash away the extra paint by gasoline or oil base solvent
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Lehet vele jó maszkot készíteni, bár nem kereskedelmi céokra szolgál, valamint undorító egy anyag. Mindent összefog.
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Én is próbáltam ,
Idézet:
„undorító egy anyag. Mindent összefog.”
Evvel egyetértek
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Akkor úgy néz ki, lemondok róla...
(#) jani1987 hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Az alkatrészek kiválasztásánál gondot okoznak a különböző megnevezések. Segít valaki kiigazodni rajta? Lásd jobb oldalon.

yák.jpg
    
(#) RoliNyh válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Nem ismerem ezt a progit, de szerintem így első ránézésre én azt mondanám, hogy az első szám a láb átmérője, a második szám az alkatrész átmérője, a harmadik szám pedig a láb távolságát jelöli.
(Tegyél be valamit, nagyíts rá és mérd le.)
Az utánuk álló betűk meg gondolom az alkatrész típusára utalnak.

Szóval mindegy melyíket teszed be, a lényeg, hogy az első három szám stimmeljen azzal az alkatrésszel, ami majd valójában is beépítésre kerül...
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) brugo hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Szervusztok,
Vasalásos nyákkészitéshez megfelelne a linkelt fólia ?
laminálofolia
(#) attika válasza brugo hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Nem, ez lamináló fólia, ezt ráégeted a nyákra és nyomtatni se tudsz rá.
(#) Bakman válasza brugo hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Nem, ez laminálásra való. Két réteg ragasztós fólia közé beteszel egy papírlapot és összemelegíted a kettőt.
(#) brugo hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat .
(#) papus51 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Első szám a láb átmérője, második a kondi házának hossza, a harmadik pedig a kondi házának az átmérője.
(#) pont válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Ugyan a programban egy elko van kékkel kijelölve és ott csak a lábtávolság szerepel, ahova a nyilad mutat, a capacitor 2 mappában a téglalap alakú kondik lábátmérője, hossza és szélessége szerepel a program készítői által mentett névben.
(#) csanyipal hozzászólása Júl 4, 2018 /
 
Egy veroboard ( mi ennek a magyar neve? ) próbalapra sűrítettem egy áramkört, és most e lapra forrasztanám az alkatrészeket. A mérete 7 x 9 lyuk. Mit használjak, hogy a rézre és az alkatrész lábra jól odaforradjon a forrasztóón? Van úgynevezett műgyantám, azzal próbáltam, nem vagyok vele megelégedve. Először finom csiszolóval lecsiszoltam a rezet.
(#) vargham válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 4, 2018 / 1
 
Használj ólomtartalmú, folyasztószerrel töltött lágyforraszt!
(#) pont válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 4, 2018 / 1
 
Próbanyák néven ismert. Elvileg könnyen forrasztható, vagy a forrasztóanyagod, vagy a páka hőmérséklet nem jó. Ha túl hideg azért nem terül, ha meg túl forró akkor meg kiég a folyasztóanyag és azért nem fogja be amit kell.
(#) csanyipal válasza pont hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Jól van, már megy a munka. Emeltem a páka hőmérsékletét, és gyorsan készítettem folyasztószert: háztartási sósavban oldottam horganyzott lemezdarabkákat. Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 4, 2018 / 1
 
Az a folyasztószer csatornára horganyzott lemezre jó de elektronikára ne használd ! Egy hónap múlva dobhatod el a cuccost (tervezett elavulás) a szer maradéka mindent szétmar a panelon . hegedűgyantát vagy készen vásárolható folyasztószert használj (de leginkább a gyantáscint ajánlom)
(#) csanyipal válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Hegedűgyantát hangszerboltban, folyasztószert elektronikai szaküzletben vehetek, de hol vehetek gyantáscint?
Következő: »»   1274 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem