Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   61 / 71
(#) bbalazs_ válasza huggybear hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Inkább a tiszta szeszt javaslom.
Esetleg radírral a panel érintkezőit megdörzsölni tisztítás előtt.
(#) Sinike válasza huggybear hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szia.
Akkor inkább a tiszta szesz.
Bár nekem sosem kellett takarítanom, kicsit meggyurmáztam, masszíroztam a gumit, és úgy csavaroztam vissza, hogy közben néztem a kijelzőt és mozgattam a panelt és a gumit, hogy jó helyen érintkezzen.
Persze akkor még gyerkőc voltam, évtizedek óta nem találkoztam ilyen technológiával Lehet, hogy a takarítás is segít. Régen ezt (oh, nemcsak régen - sim kártya, smart kártya, stb) radírral csináltuk!
Bbalázs hozzászólását nem láttam még
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) FAZ1 válasza Sinike hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szerintem radírban ilyen dolgokhoz - legjobb az az úgynevezett "irodai, vagy írógépradír", ami általában "pirosas" szinű és kerék alakú. Közepén egy lyukas fémbigyóval.
Az aztán elég kellőképpen kemény ahhoz, hogy valamelyest tán még csiszoljon is.
(#) Sinike válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szia.
Hidd el, csuda jól letakarította a nyákot meg az érintkezőket anno! Tök mindegy, milyen; amit épp találok
Sőt, a mai napig, ha Sim kártyát, Smart kártyát, mobiloknál pl akksinál - csakhát egyre kevesebb helyen van ilyen érintkezési "technológia"
(#) huggybear hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Urak!

Mióta olvastam a hozzászólásokat azon agyalok, hogy miből tudnék vékony gumicsíkot vágni, de még nem találtam semmit . Ti mit használtok ilyen esetben? Egyedül a zsugorcső jutott eszembe, nem tudom az mennyire helytálló... G.
(#) erdgab válasza huggybear hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ha nem kell,hogy vezessen,csak szorításra,akkor a befőttes gumi darab esetleg.
(#) bbalazs_ válasza huggybear hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Nem kell feltétlenül gumi, akar kartonpapír is megteszi valami csomagolásról. De karton legyen, ne hullámpapír.
(#) huggybear hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsot mindenkinek, egy darab papír megoldotta a problémát, tökéletesen működik. Köszi még egyszer. G.
(#) aroxol hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Sziasztok!
HD44780-as kijelzőben hogyan kell át váltani hogy az alsó sorba írjon?
Felső már megy, de az alsó nem sikerül. Kétsorosra be van állítva.
(#) wbt válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Ha jól tudom 40 címtől kezdődik a 2. sor. Persze függ attól is, hogy csak magában van a vezérlő vagy mellette van egy bővítő IC. (bár, ha jól rémlik, a 2. sor mindkét esetben 40-től van, a többi már változik). SET DDRAM ADDR. parancs kell, D7=1, a többi meg a cím (80byte memóriát tartalmaz).
(#) aroxol hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Na ezt nem értem. Így próbálom de nem megy:
BSF E
BCF RS
BCF RW
BcF D7
BsF D6
BCF D5
BcF D4
BcF D3
BCF D2
BcF D1
BcF D0
BCF E
A memória címet nem tudom hogy adjam meg.
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Előbb állítsd be a címet (RS) az adatot (D7..D0) és a R/W vonal értékét, várd meg míg beáll (min. setup time), adj ki 1 -et az E vonalra, várd ki az előírt minimális időt (min. pulse time on E), állítsd 0 -ra ez E -t, várd ki a tartási időt (min. holding time).
A paramétert is egy ilyen blokkal kell beírni. A paraméter megadása után a művelet végrehajtási idejét ki kell várni.

Érdemes lenne eljárást írni egy adat beírására és azt hívogatni.
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Amit ide is írtam elvileg a 0x40 Időt kivárom 100us. A többi beállítást kipróbáltam, működik, írni is tudok de csak a felső sorban jelenik meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) nagym6 válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Felső sor kezdőcíme 128, alsó sor kezdőcíme 192. Amiket én használtam, azoknál így volt.
ui.: Decimálisan megadva.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) Helios hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Újra elö kellett vennem a kijelzőimet a projektemhez. Ha valaki tud róla valamit, vagy az életrekeltéséről tud valami infót szolgáltatni, azt megköszönném.

Link a képhez: KÉP
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2018
(#) jani51 hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy ilyen lcd panelem.
n101n6-l02
Ezzel az LVDS bekötéssel.

1 TFT LCD MODULE
Pin Symbol Description Polarity Remark
1 NC No Connection (Reserve)
2 VDD Power Supply (3.3V typ.)
3 VDD Power Supply (3.3V typ.)
4 VEDID DDC 3.3V power
5 NC No Connection (Reserve for CMO test)
6 CLKEDID DDC clock
7 DATAEDID DDC data
8 Rxin0- LVDS differential data input Negative
9 Rxin0+ LVDS differential data input Positive R0-R5, G0
10 VSS Ground
11 Rxin1- LVDS differential data input Negative
12 Rxin1+ LVDS differential data input Positive G1~G5, B0, B1
13 VSS Ground
14 Rxin2- LVDS Differential Data Input Negative
15 Rxin2+ LVDS Differential Data Input Positive B2-B5,HS,VS, DE
16 VSS Ground
17 RxCLK- LVDS differential clock input
18 RxCLK+ LVDS differential clock input
19 VSS Ground
20 NC No Connection (Reserve)
21 NC No Connection (Reserve)
22 VSS Ground
23 NC No Connection (Reserve)
24 NC No Connection (Reserve)
25 VSS Ground
26 NC No Connection (Reserve)
27 NC No Connection (Reserve)
28 VSS Ground
29 NC No Connection (Reserve)
30 NC No Connection (Reserve)
31 VSS LED Ground
32 VSS LED Ground
33 VSS LED Ground
34 NC No Connection (Reserve)
35 PWM LED BLU Brightness Control (+3.3V Swing)
36 LED_EN LED Converter Enable (+3.3V Input)
37 NC No Connection (Reserve)
38 VLED LED Converter Input Power (7~20V)
39 VLED LED Converter Input Power (7~20V)
40 VLED LED Converter Input Power (7~20V)
Note (1) Connector Part No.: IPEX-20455-040E-12 or equivalent

Ha veszek egy ilyet
https://www.ebay.com/itm/V56-V59-LCD-TV-Driver-Board-DVB-T2-7-Key-S...RbQwCP
Ezzel tudnám használni ?
Valaki tudna segiteni abban hogy az lcd melyik lábát hova kell kötni a driver-boardon ?
Köszönöm előre is.
Üdv.
(#) bbalazs_ válasza jani51 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
A panelt meg tudod hajtani vele, de a háttérvilágítást csak indirekten - kapcsolni tudja, de fényt adni neki nem, ahhoz külső táp (áramgenerátor) kellene, mivel LEDes a panel.
(#) jani51 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Szia.
Köszönöm.
Esetleg létezik hozzá valamilyen gyári kínai illesztő panelt kapni ?
Tudnál abban segíteni hogy konkrétan melyik lábra melyiket kell rákötni ? (semmi leírást nem találok a V56 panelhez.)
(#) bbalazs_ válasza jani51 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Biztosan lehet kapni. De nem tudok javasolni.
A v56-nál a szoftver mondja meg, hogy mit tud meghajtani. Single channel LVDS drivert keress, azonos felbontással.
Néha játszani is kell vele a menüben.
A v56 panelnek van leírása a neten. A lábak nevei megegyeznek.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Nemrég bontottam egy Canon nyomtatót, volt benne egy AUO márkájú kijelző. Neten nem nagyon találtam róla semmit. Valakinek nincs valami ötlete hogyan lehetne életre kelteni egy Arduinoval?

Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Milyen csatlakozója van? Az pont nem látszik egyik képen sem, hátha onnan megismerszik.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az a szalagkábel a csatlakozója, bontottam már én is hasonlót... Kb. esélytelen bármit is találni róla és így életre verni. Esetleg egy még élő nyomtatón a vezérlőlábakat szkóppal (meg logikai analizátorral) nézve talán meg lehet fejteni a ki kicsodát, de egyébként ezekhez nem sok reményt fűznék.
(#) Epu2 hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Üdv! Van egy Hp nyomtatóból kioperált kijelzőm. A panelra QM3-0252 van írva. 2,5"-os (50×37 mm), színes. Kedhetek vele valamit, vagy keressem meg a hozzáértő gazdit? nem is komoly a szándékom. Egyedül egy LCR-T4 Dióda, induktivitás, ESR, kapacitás, tranzisztor multi teszter mérő kijelzője helyett gondoltam., de a műszerén kevesebb a láb. A nyomtató vezérlő panelja is megvan. Nem elektromos hiba miatt esett szét.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) bbb válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Ugyan az vonatkozik rá, mint amit az előtted lévő hozzászólásban írtam.
(#) kralac hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Alfanumerikus lcd kijelzőknél azzal a problémával küzdök, hogy általában menet közben, ritkán induláskor is ismeretlen karaktereket jelenít meg a kívánt szöveg helyett. Ekkor már többnyire csak a reset segít. Mik okozhatnak ilyen problémát.

Előre is köszi
(#) bbatka válasza kralac hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
1, Az LCD inicializálása után késleltetést kell berakni.
2, Lassítani kell az adatátvitelen mert az lcd nem tudja fogadni.

A kettő közül valószínűleg az első lesz.

Most küzdök épp egy két vezetékes (PCF8574 Soft I2C) vezérléssel. 28db. késleltetést kellett átállítanom a driver forrásban, hogy az LCD kijelző megfelelően tudja fogadni. A hibajelenségek között volt olyan is mint ami nálad is jelentkezett.
(#) kralac válasza bbatka hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Köszi a tippeket.
inicializálás után van 200ms késleltetésem, valószínű inkább, hogy lassítanom kell a kommunikációt
(#) Skori válasza kralac hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Kb 40...50 µsec alatt lehet kiírni egy karaktert, ha ennél gyorsabban küldöd akkor már általában hibázik... Az inicializálásnál az adatlap ajánlását érdemes figyelembe venni. Esetleg ez a cikkem is hasznos lehet számodra.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
(#) Skori válasza kralac hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Ja, még valami. Az init előtt kell várakozni (50....200ms), hogy a tápfesz stabilan beálljon névleges értékre. A cikkemben szereplő init függvény már tartalmazza a szükséges utólagos várakozásokat, ezért utána már nem kell várni.
(#) kralac válasza Skori hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Jelenlegi progimat flowcode-ben készítem. Init előtt bőséges a késleltetés, és utasítások között is hagytam 100ms-okat. Feltételezem, hogy az init rendesen végrehajtódik, mert a kezdő kiírást mindig normálisan megcsinálja a kijelző. Az utasítás makrókba még nem volt lelki erőm belenyúlni, de ezek szerint oda is be kéne avatkozni?
Ennél a kijelzőnél ST7066A vezérlő van. Van itt lényegi eltérés a hd44780-hoz képest?
Következő: »»   61 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem