Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres CNC
 
Témaindító: Tomadevil, idő: Máj 30, 2010
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Attila1977 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Jó lehet hozzá. A 17-es motorokat elviszi.
(#) Tranzisztor mester válasza Attila1977 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Kell majd hozzá programozni valamit? Vagy csak összedugom a kábeleket, és a megfelelő programmal már csinálja is? Mondjuk ha jól látom, végállás kapcsolókat nem lehet hozzákapcsolni. Honnan tudja majd a motor, hogy mikor kell megállni?

Más: Milyen védőszemüveget vegyek hozzá?
(#) Attila1977 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Nem ismerem a vezérlőt. Nekem 5 tengelyes lpt portos van mach3-al. A programod állítja meg a motorokat. Mach-nál szoftveresen be lehet állítani a végpontokat, nem kell kapcsoló.
Sajnos ebben a vezérlő témában én nem tudok neked segíteni. Vagy megvárod hogy itt valaki segítsen, vagy irány a sárga fórum.
(#) Tranzisztor mester válasza Attila1977 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Milyen sárga fórum?
(#) mex válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
(#) Punk01 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ha esetleg még aktuális.
GRBL firmware-t kell feltölteni az arduinora, szoftver többféle is létezik.

Benbox - Kínai szoftver, behúzott képből tud gravírozni. Méretállítással szoktak gondok lenni. Találni pár útmutató videót hozzá.

Universal Gcode Sender - Mint a neve is mutatja csak G kódot lehet vele küldeni, a képet inkscape-el tudod megcsinálni, illetve bővítménnyel tudsz G kódot létrehozni.

GRBL Controller - Ugyanaz mint az előző, csak más felülettel, nekem ez valamiért sosem volt szimpatikus.

T2 Laser - Ez már egy fizetős szoftver, cserébe ez tud a legtöbbet (horizontális és diagonális gravírozás képből és DXF-ből, 3 féle gravírozási mód stb,stb)

Végállás nem feltétlenül szükséges, ha végállásra futna, csak "racsnizni" fog. Természetesn akkor elcsúszik minden, mivel a szoftver úgy számol mintha a gép a távot megtette volna.
Ha mégis kötsz végállás kapcsolókat, akkor azt engedélyezni kell, viszont ha végállára fut akkor "lecsapja a vezérlést" és miután nyugtázod kezdhetsz mindent előről.
Van egy másik funkció, a referencia felvétel. Ehhez csak a gépi nullpontokra elhelyezett kapcsolókra van szükség. Minden indításnál fel kell venned a nullpontot, viszont így elméletileg a beállított méreten nem mehet túl.
Bővebben: Link

Védőszemüveget vehetsz kínából is, többnyire nem túl jók. Ami teljes védelmet nyújt az a 10.000 HUF árkategória környéke. Arra mindenképp figyelj, hogy a lézered hullámhosszát szűrje a szemüveg.
(#) Tranzisztor mester válasza Punk01 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszi a választ
Ezt rendeltem meg controllernek. Ez pedig a lézer (még nem rendeltem meg).
(#) neocska válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hello,
Nekem a kicsi gépemen egy 2W lézer van, az pont elég 2mm vastag papir vágásához, plusz balsafán szorakozok vele, egy vágás alatt(elsö kör) 1,5 2mm vág bele a fába 100% meghajtáson.
2.5W lézer neked megfog felelni.
Ha meg nyomtatott áramkörön gondolkozol, enyhén feketére fested a lapokat, rézfelületet, s 2 körben szépen körberajzolja (leégeti) a festéket a nyomtatott áramkornek.
Én most rendeltem egy 7,5W modult, ha meg nem válik be akkor jön a 15W nagytestvére, sorozat gyártáshoz kell, s csendesen.
(#) sunraw hozzászólása Márc 9, 2018 / 1
 
Rétegelt lemez vágás és egy pici pálinkás üveg gravír.
(#) atta456 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok. Érdekel esetleg valakit egy 40 watt teljesítményű K40-es gép? Sokminden át lett alakítva benne. Pl. mozgatható asztal, komplett fejcsere, levegő befújó rendszer,mérhető teljesítmény szabályozás stb. Egyedi munkákra használtam. Fát 5 mm-ig egy menetben képes átvágni.
atta456@gmail.com

Pár kép a munkákból:
(#) guliver83 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen kapcsolási rajz amivel a CO2 lézer megy.
Mivel én nem értem, hogy hogyan is szabályoz, vagy van e értelme a potinak azért kérdezem tőletek.
Jelenleg működik rendesen, de van értelme a potit beépíteni?
Azért tenném, hogy a max értéket be tudjam állítani rajta, max 80%-ig lenne a poti beállítva a többit program szabályozza.
Vagy fölösleges oda elég az OPTO és kész.
(#) kaqkk válasza atta456 hozzászólására (») Máj 28, 2018 / 1
 
Erre való az apróhirdetés rovat
ott megtudod ... Ja és email címet nem írunk ki ,mert jön a robot és eláraszt spammal ...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) ierdelyi hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy hobby projekthez keresnék vállalkozó szellemű cnc tulajdonosokat, mert szeretném kipróbálni, de a piaci cégek erre nem igazán alkalmasak.

Egy felületén világító plexi tábláz szeretnék készíteni amit oldalról világítok meg RGB led-del.

A plexyglass-nak van ilyen lézer pöttyözött terméke (plexyglass led edge talán) de egyrészt itthon nem lehet kapni, másrészt drága is.

Ezt szeretném kipróbálni, hogy ha lézerrel megpöttyöznénk egy plexy-t, akkor működne-e?Youtube link

Plexi-t, LED-et tudok biztosítani, csak egy gép kéne hozzá.
(Bp)

Köszi,
István
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Üdv.

Még csak infókat gyűjtök a hobbimhoz.
Milyen gépet ajánlotok kezdésnek? Ebayon nézegettem és már 20.000Ft kaphatóak. gép1 Ez sajnos viszont csak 80x80 képet tud égetni. Bár előnyére válík hogy 2000mW a lézerje. A másik gép viszont nagyobb területet képes égetni. 400x500 terület elég nagy. De viszont csak 500mW
Melyiket érdemesebb venni. Elméletem szerint jobban járok az erősebb lézerrel szerelttel mert az gyorsabban éget.
Az esetek 90% nem is okozhat gondot a méret.
A másik kérdésem.
A bambusz dolgok nagyon érdekelnek. És bárhogy is kerestem az elmúlt pár napban hasonló vékonyságú anyagot nem találtam mint amit szoktak árulni az ajándékboltokban. Annak mi a neve? Hol lehet rendelni venni? Baranya megye Szigetvár környéke elsősorban.

A harmadik nagy kérdés. A programozás. Általában milyen cnc nyelvet használnak? g kód? vagy egyéb?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) htibora válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Ha csak bambuszt akarsz égetni elég az 500 mW. A program pedig mehet simán JPG, BMP, dxf fajlokbol programozás nélkül. Csak azt kell kivalasztani hogy konturozzon vagy telibe lezerezzen. Nézz utanna a bangood oldalon a Elekes laser cnc gépnek. Több méretben is kapható. És sok oktató videó van róla a YouTube ön. De pl plexit nem tud vágni. Viztisztat gravirozni se! És munka közben anyagtól fuggően füstöl büdös!
(#) antikzsolt válasza htibora hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Nem csak bambusz lesz. Lesz plexi is. Az égetéskor keletkező füstöket gőzöket páraelszívóval el fogom vezetni. Köszi az infókat. Máris nézem a bangood oldalt.
(#) antikzsolt válasza htibora hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Tegnap elfelejtettem megkérdezni a kontúrozás és a telibe lézerezés közt mi a különbség? Elég lesz a kettő kép és máris megértem.(talán)
A nagyobb teljesítményű már tud plexit gravírozni? Vagy az mindenképp felejtős?
(#) htibora válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Van nyilván az ami plexit is tud vágni de az már más kategória. Konturozas az ha csak egy fotó vagy grafika konturjan megy végig pl kifrsto könyv színezés nélkül. Telibe mintha a rajz ki lenne szinezve vonaltol vonalig. Remélem így érthető.
(#) antikzsolt válasza htibora hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Igen így már tiszta teljesen. Kontul amikor egy testnek a körvonalait rajzolom meg. Telibe amikor úgy néz ki mint egy kifestő amikor elkészült
Milyen kategória az? Gondolom azok már inkább a több mint 10w kategória.
(#) htibora válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Igen jól látod a teli vagy kontúr esetét

Abban nem mélyedtem bele ebben nem tudok tanácsot adni bangoodon van valami érősebb lézer fej nem tudom hány W, de cirka 75,000 Ft ha jól emlékeszem.
(#) antikzsolt válasza htibora hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Kicsit olvasgattam nemrég.


Kellően nagy lézerteljesítmény esetén (100Watt) még a 10mm-es vagy nagyobb vastagságú anyagok is kitűnően vághatóak. Kicsit elgondolkodtató a dolog. Lehet a pelxi várat még magára.

A 3mm vastagság feletti anyagok vágására hosszabb (63.5mm, 100mm) fókusztávolságú lencsét célszerű használni. Ő ez mi? Lehet állítani a fókusz távolságot?
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
sziasztok érdeklődnék hogy valaki megcsinálta ez az ugradet ramps 1.4 hez

ugrade
(#) reischig hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Használtan vásárolt lézer vágó gépet szeretnénk beüzemelni,
ehhez keresek szakembert.

Pár fotó a gépről:
Bővebben: Link

reischig (a) gmail.com címen várom a jelentkezést.

köszönöm
Reischig Ferenc
(#) antikzsolt válasza reischig hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Első sorban le kell takarítani de nagyon. Főleg a mozgó alkatrészeket. A hűtőfelületeket portalanítani. A Ventilátorok ellenőrizni nem e csapágyas. Csere esetén e méretét fel kell írni.
A kompresszort ha tudod cseréld ki egy rendesre. Esetleg szerelj rá egy sokkalta nagyobb tartályt.
Szerelj rá egy nyomásszabályzót ami nem enged fel egy adott nyomás fölé. Nem tudom mit tud az a hűtőgép préselni. De jobb félni mint megijedni.
Ezen felül az elektromos csatlakozások erőssége nem e oxidált. Ezek után lehet csak feszültség alá helyezni a gépet. És lesz más is amig üzembe tudod helyezni. Amúgy lehet tudni mennyiért sikerült megszerezned?
(#) reischig válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsokat, esetleg vállalod ezeket a dolgokat? Én értek hozzá. Természetesen nem ingyen... A gép Újpesten van.
(#) reischig válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az árat nem tudom, pár évvel ezelőtt vette egy faipari cég és eddig nem használta. Meg tudom kérdezni ha érdekes. Intarzia vágásra szeretnénk használni.
(#) antikzsolt válasza reischig hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Elvállalnám szívesen de sajna kicsit messze vagy. Amit leírtam azt simán tudod ellenőrizni. Jószerivel szemrevételezés elég. Nem e sérült a kábel ami áramütéshez vezethet stb. Portalanítani mindenki tud. Ha engedi a keret vegyél egy kompresszort nagy tartállyal. Nem kell nagy légnyomás egyszerre csak sok levegő kell. Csövek állapota nincs e eltörve. Tápegység szétszedése és átvizsgálása és jó minőségű fotókkal jegyzetelni. Esetleg a kiszáradt kondikat cserélni. Csapágyak, csúszó alkatrészek olajozása.
Rögzítések ellenőrzése ciki ha menet közben szétesik a gép.
Ha ezzel kész vagy jöhet teszt. Léptető motor teszt. Majd a lézer teszt. Fókuszálás. És végül maga a használat.
Ha nekiállsz már egyértelmű lesz. 1-2 napot szánj rá mindenképp.
Takarítás, Kábel ellenőrzés, Javítás, Kötések ellenőrzése, Olajozás, Léptető motor teszt, Lézer teszt végül a munka.
(#) reischig válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm a hasznos infókat! Küldtem PÜ-t.
(#) Sanzistift válasza reischig hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Szia, írtam emilt.
(#) STamás hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Nálam hozzáértőbbek segítségét kérném az mellékelt képekkel kapcsolatban.

K40, cső anód felöli aldalán úgy néz ki mintha el lenne mozdulva az anód rögzítése stabil, sosem volt feltöltve, bekapcsolva általam kivéva a gyárban mikor tesztelték - gondolom. Erre utaló minimális folyadék nyomokat láttam a csőben.

Lehet hogy ez így jó? Üzembe lehet helyezni?

Köszönöm ahozzászólásokat, Tamás
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem