Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   480 / 838
(#) icserny válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Hát persze! Nálam most 1.0.6 és 1.6.13 van fenn.
(#) sargarigo válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Persze, nem hisztis.
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok.
Milyen GSM modult vegyek arduinora?
Azt szeretném csinálni, hogy egy előre meg határozott telefon számon egy meghatározott üzenetet kap akkor küldjön egy jelet az arduinonak ami elindít pl. egy motort.
Ha egy másik üzenetet kap ugyanarról a számról akkor mást csináljon.
Előre is köszi.
Üdv.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Pont az előző oldalon volt erről szó...
(#) krauszkrisztian14 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Igen. Xp-től win10-ig.
(#) zsolt58 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Akkor ez megfelelő lesz erre a célra??
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Ha lenne saját tapasztalatom elmondanám, de sose használtam ilyet.
(#) berkesandor válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Elvileg meg, de olyat keress aminek van rendes dokumentációja, pl SIM800, SIM900.
(#) Macsek71 hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Skacok !

Régóta "küzdök"*** vágyam kielégítésével - megismerkedni az ARDUINO világával. ( Valószínű már itt is kérdeztem zöldeket ..)

Valaki ismeri a mBot nevű eszközt ?

Leírása szerint arduino alapú. A csomagból egy kis vonalkövető robotot lehet összerakni. A csomag programozó szoftvert* is tartalmaz, amivel különböző kunsztokat "taníthatunk" kis robotunknak, amit kiegészíthetünk egyéb elemekkel** is...

* A programozó felismerhet-, kezelhet-e egyéb hasonló arduinó alaplapot ?
** az egyéb alkatrészek erősen hasonlítanak a neten található arduinós kütyükre (pl hőmérő-modul)
valószínűsíthető a kompatibilitás ?

***A fő problémám : nem tudok-merek belevágni, úgy, hogy letöltök "valami programozót a NETről + veszek webboltból egy ardut ...
A robotot, meg ha kinőttem simán elajándékozhatom valamelyik ismerős gyerekének, esetleg iskolájának
(#) tbarath válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Nem ismerem a cuccot, de nem beszéllek le róla, ha érdekel vágj bele. De ez nem arduino.

Szerintem ha arduino-zni akarsz, akkor vegyél (ebay-ről) 2-3 nano vagy uno lapot, és ha nincs otthon akkor szerezz be pár ledet, ellenállást, FET-et, stb. Emellett iratkozz fel a tavir.hu 60 napos email tanfolyamára ingyen, elindulni ez pont jó.
(#) Macsek71 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Köszi a gyors választ !

Tair.hu tanfolyamát nem szólom le, de nem sokat segített ...
Ajánl Ő is kezdőszettet, de van benne olyan amit valószínű sosem használnék, illetve egy motorvezérlővel mi lehet kezdeni ? Próbálkozni ...

Még mindíg nyitott a kérdésem :
OK veszek pl.: HeStore-ból Ar-nanót ~1500 HuFért .
próbapanel, ledek egyebek vannak a fiókban.
Hogyan kerül a program a fejemből a lapkára ?
(#) vargaf válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 1
 
A "tavir" tanfolyam nem sokat segített? Ez hogyan lehet? Több százan ( ezren ) megtanultak abból programozni. A program viszonylag egyszerűen kerül a lapkára, van ahhoz megfelelő program. A kérdés inkább az, hogyan kerül a program a fejedbe, ha nem tanulsz meg programozni.
(#) kapu48 válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Idézet:
„Hogyan kerül a program a fejemből a lapkára?”

Ezt a kérdést megválaszolja az említett, 60 napos tanfolyam!
Amit kár volt elmulasztanod végig csinálni.
(#) tbarath válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
1. Letöltöd és telepíted az arduino-ot
2. letöltöd és telepíted a lapon használt usbserial driver-ét (ha nem megy magától)
3. Arduino-ban létrehozol egy project-et, beírod a kódot, fordítod, feltöltöd a lapra.
(#) Macsek71 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Köszönet !

Akkor a lehetséges megoldás :

Válasszak lapkát ( esetleg csomagot ),
Telepítsem az arduino programot,
"ismertessem" őket össze...

Hajrá lehet alkotni !
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) tbarath válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Ja: lapka, driver, arduino IDE, sw, mosoly az arcon

A csomagokkal az a bajom, hogy egy starter kit kerül mondjuk 10 ezer Ft-ba, aztán van benne egy 1000 Ft-os arduino lap, 20 LED (100 Ft), 20 ellenállás (100 Ft), egy 1602-es kijelző (500 Ft), 2 poti (100 Ft), valami 5 db ilyen olyan modul (hőmérő, RTC, stb) darabja 1 dodó, stb. Szóval az egész miskulanciát megveszed 3-5 ezerből kényelmesen. Mondjuk szép tárolódobozt kapsz a starter kit-hez, az igaz, de szerintem nem igazán éri meg. Főleg ha valaki foglalkozik elektronikával, akkor jó eséllyel lesz neki otthon egy csomó alkatrésze, és tudja is hogy honnan érdemes megvenni.
(#) vargaf válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Arduino:
Arduino szoftver
Lapka:
Arduino uno R3
Nem 10000 Ft hanem 1100 Ft.
Driver:
Itt az oldalon, ha kell.
Egyedül a programozási tudás "megfizethetetlen", de szükség van rá.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) morgo válasza vargaf hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Nano ugyazt tudja 800 és csak Ft.
(#) Kovidivi válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Kezdd el a Tavir 60napos tanfolyamát. Ha ott elakadsz, akkor itt tudsz kérdezni, de szerintem szuper indulási alap! Kár lenne kihagyni. Ebay-ről be tudsz mindent szerezni ami kell, nem kell 10eFt-ot elkölteni...
(#) brazdas hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok! PIC assembler után szeretnék megismerkedni az Arduinoval. próbálkozom...
egy nyomásmérő szenzorját élesztgetem. a teszt program fut, viszont nem értem hogy a setup-ban megadott "BMP" test" üzenet (13.sor)miért nem jelenik meg a kijelzőn? Az eddigi ismereteim szerint, a "setup" az egyszer lefut utána a "loop" pedig folyamatosan. ennek ellenére ne látom a terminál ablakban ezt az üzenetet, csak a többit..
ez a tstprogram részlete.
  1. Adafruit_BMP280 bmp; // I2C
  2. //Adafruit_BMP280 bmp(BMP_CS); // hardware SPI
  3. //Adafruit_BMP280 bmp(BMP_CS, BMP_MOSI, BMP_MISO,  BMP_SCK);
  4.  
  5. void setup() {
  6.   Serial.begin(9600);
  7.   Serial.println(F("BMP280 test"));
  8.  
  9.   if (!bmp.begin()) {  
  10.     Serial.println(F("Could not find a valid BMP280 sensor, check wiring!"));
  11.     while (1);
  12.   }
  13. }
  14.  
  15. void loop() {
  16.     Serial.print(F("Temperature = "));
  17.     Serial.print(bmp.readTemperature());
  18.     Serial.println(" *C");

még rengeteg hiányosságom van, de már ennél elakadtam
(#) kissi válasza brazdas hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!

Az LCD-t felül tudod írni újabb parancsokkal és ha ez túl gyorsan érkezik, akkor nem fogod látni a korábbi kiírást! Tegyél a nem látott kiírás után egy késleltetést ( vagy egy while(1)-et ! ) és valószínűleg megjelenik !
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) morfondi válasza brazdas hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia! Bocsi, de szerintem ez a soros portra irogat, amit az arduino keretrendszer soros terminal megnyitásásval és a baud 9600-ra állításával kell látnod a laptop/számítógép képernyőjén.
(#) kissi válasza morfondi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ott nem lehet soros portos kijelző ( létezik!) ?!
(#) morfondi válasza kissi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Lehet, de nem gyakori, inkább i2c vagy hasonló szokott lenni. Legjobb lenne, ha megírná, mi van rajta...
(#) atus1981 hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Nanora szeretnék WDT-t tartalmazó programot tölteni, de feltöltés után nem indul el a processzor, csak a 13-as ledet villogtatja serényen. Resetre se reagál.
Valakinek ötlet?
Köszi.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 23, 2018
 
Kérésre, az OFF hozzászólások áthelyezve az RF műszerek, mérések topikba.
(#) wbt válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 24, 2018 / 1
 
Szerintem ISP-n töltsd újra a bootloadert (meg ezzel együtt ugye a program törlődik). Én próbából a WD időt elsőre a leghosszabbra venném a programban (azt hiszem 2sec).
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy MAX6675-ből kiolvasott float változót, hogy küldtök ki MQTT broker-re, PubSubClient-el?
Konkrétan a float->char array converzió érdekelne Arduinoban. Most ezt csinálom, ezzel megy, de nem akarom elhinni hogy nincs egyszerűbb. A változók végén mutatja hogy f(float), s(String).

  1. exhaust_s = String(exhaust_f);  exhaust_s.toCharArray(exhaust_c,5);  client.publish("heater.exhausttemp", (char*) exhaust_s.c_str());
(#) tbarath válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Mármint nem a változót akarod átküldeni, hanem annak a karakterré formázott értékét. Arra szerintem a dtostrf() is jó, talán kevésbé bloated mint a String.
(#) cpt.zoltan.simon válasza tbarath hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia! Pontonsan.

Igen, ismerem. Lefagy vele az ESP12E.
Excepcion handler és reset. Már elcsomagoltam magam, holnap tudok róla képet mutatni. Mikor fagy le a dtosfrt-től a proci?
Következő: »»   480 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem