Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   507 / 580
(#) HAL2000 hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!

Whirlpool 6515-ös mosógép program indítás után a szivattyú be-ki kapcsolgat. Ha feltöltöm a gépet vízzel, azt leüríti, de azután ismét be-ki kapcsolgat a szivattyú.
Lehet ez a szintérzékelő hibája, vagy inkább a programkapcsoló?
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Most vegeztem a rele cserevel.
Ugyanaz..
Ilyet meg nem pipaltam.
Fordulat csokkentesen 1200-lefefele mind jo..
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Feltakaritottam a motort.
Nem volt koszos.
Most kint van..
Felporgeti kb 1200-ig.
Majd a nullaig ejti a fordulatot, de ugy, hogy kozben kap egy-egy "gazfroccsot" 1masodpercenkent..
Mintha a tachonal lenne valami..
De akkor miert jo 1200-ig..?
(#) banya012 válasza HAL2000 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Szia.
Az elektronikan a szivattyu csatijanal van egy smd. O lesz kuka
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Qwa anyjat..
Teszt uzemben viszi 1200-on..
Normalisan ugyanaz, mint 1400-on..
Olyan a hangja, mintha hirtelen megkuldene tul nagy fesszel a motort.. nem szepen felemeli, hanem szinte megcsuszik a szijj, es utanna lecsipog
Ez lehet a motorvezerlo?
Vagy az vagy jo, vagy nem..?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
(#) tibec hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, egy Samsung elöltöltős, direct drive-os mosógéppel kapcsolatban. A gondom az, hogy a gép dobcsillagja eltört, ezért szétszedtem. Az összeszerelést követő próbánál derült ki, hogy a motor nem forgatja a dobot, hanem csak ránt egyet, de nem fordít a dobon. A dob kikapcsolt állapotban könnyedén forog, nem súrol, nem ér hozzá semmihez. Bekapcsolt állapotban viszont felpörgés helyett csak "megfogja" a dobot a motor egy pillanatra, majd leáll! Egy programon sem indul el. Amikor a vizet engedné, akkor is periodikusan rángatja a dobot, és a vizet is szakaszosan engedi, azaz, teljesen leáll, majd szinte azonnal újra próbálkozik. Kérdezem, mit nem vettem figyelembe az összeszerelésnél? Már minden csatlakozót átnéztem, minden a helyén, minden jónak tűnik. Hol keressem a hibát?
(#) Ambavir válasza arduinoforever hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ma végre megérkezett az IC. Rövidesen referálok.
Még újra mindent át kell nézni, mert annyira érzékeny lelküek, ha 5 mp belül valamit nem tudnak elindítani, hiszti és restart.
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Cserélj igbt t hátha...
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Elvileg ezen is kéne hogy legyen egy HALL ic s jeladó azt cseréld.
(#) banya012 válasza tibec hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ha kezzel forog a dob, es nem log, kotyog, akkor ott nincs baj.
A hallsensort nezd meg.
(Forgas jelado)
Akkor csinalja ezt.
A szakaszos vizbeengedes normalis.
Korea igy csinalja
Koszi botesz.
Megnezem
(#) troby hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok, kicseréltem a vezérlőben a kis trafót, most már segédtáp nélkül is bekapcsol de mosási programnál F23 hibát ad, kicseréltem a fűtőszálat de ha nyitva az ajtó akkor is ezt a hibát írja.
Teszt program futtatásánál egyből F05 hibát ír nem is indul el a folyamat.
Lehetséges resetelni a vezérlőjét vagy újraprogramozni a eepromját szerintetek?
(#) botesz válasza troby hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Vízszintszabályzót cserélted?
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Megvolt.
Igbt t es mindent a kornyeken csereltem.
Masik mukodo panelbol.
Elvileg ez az elektronika is mukodott, de keresztben allt a dob benne.
Csak arra tudok gondolni, hogy a 643 motorja nem kompatibilis..
Ez mar muanyag ust, mas fajta motor felfogatassal.. akkor a motorban is lehet elteres..
(#) HAL2000 válasza banya012 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Szevasz!

Tényleg nem kioktatás végett, csak hogy értsük is egymást, az SMD egy technológia.
Kiszedtem a panelt, ránézésre minden ép. Mellékeltem egy képet a csatlakozó környékéről (a képen J1).
Mindössze egy ellenállás, meg talán egy tranyó van a környéken, amit csak kiforrasztás után tudok tesztelni, amihez meg ki kell bontani a programvezérlőt. Félek, nem ez a probléma.

IMG_0404.JPG
    
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
A tacho ban vannak vannak eltérések azt tudom mérd össze a kettőt.
(#) troby válasza botesz hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Azt nem cseréltem mert öntöttem bele 3liter vizet és a leeresztő programmal kinyomta magából és le is állította a szivattyút vagy még mindig lehet hibás?
(#) tibec válasza botesz hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ma tudtam megnézni a gép elektronikáját, de nem lettem okosabb! Az a bizonyos "Hall ic-s" jeladó hol található, hol keressem? Annyit még el tudok mondani, hogy az egész alsó panel ki van öntve gyantával, ami átlátszó. Égés nyomot, vagy egyéb károsodást nem látok sehol. Még nem volt szerencsém ilyen gépet szerelni! Miután megláttam az elektronikáját, elgondolkodtam, érdemes-e foglalkozni a javítással? Mire kibontom a gyantából, több kárt csinálok, mint amit javítani szeretnék!
(#) tibec válasza banya012 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Az a helyzet, hogy a dob nem kotyog, nem lóg! Amikor megforgatom, szabadon forog! Viszont, amikor pl. centrifuga programra (egyébként bármi másra is) kapcsolok, a dobot már akkor nehezebb forgatni! Akkor már csak addig fordul, ameddig fordítom, akkor is viszonylag "nehéz" fordítani! Bekapcsolást követően elindul a szivattyú, ahogy kell, de a motor nem indul el, csak indulás helyett rándul egyet, majd leáll a szivattyú is! Pár másodperc után ismét indul a szivattyú, majd ismét rándul a motor és újra leáll minden! Közben a dobot viszonylag nehezen tudom forgatni! Ez ismétlődik, de mivel kikapcsoltam a negyedik rándulás után, nem tudom, meddig csinálná! Írna ki valami hibakódot?
(#) clarcki hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok,volna egy beko es egy hoover mosogepem,mindketto elkezdi a vizet beadagolni de a dobot eggyik se inditja,a beko van hogy a lakasban a bisztositekot is lecsapja,mi lehet a problema?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) banya012 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok..
Ujabb miele.. ujabb csoda..
Biztositek csere helyett, szetganyoltak a panelt.
Ezt orvosoltam.. egy egy vezetosav vegig egve..
Eletre kelt.. de epp hogy lelegzik.
F180 hibakodot hoz, amire a foldon nincs leiras.
Mint mindennel.. a mielenel is elerte a gepeket a veg, a szep, mindent kiiros agyon bonyolitott aramkorokkel..
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) HAL2000 válasza HAL2000 hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 2
 
Lassan ugyan, de haladok előre. Az előbbi hozzászólásomban lévő képen nem tranzisztor látható, hanem egy triak. Van a panelen egy másik, ami inkább közelebb van (már áramkörileg) a kidobó szivattyúhoz. Azt kiszedtem, úgy tűnik kuka. Már csak a csere alkatrész beszerzése a kérdés, ami vidéken nem is olyan egyszerű. Mindenesetre a tippet köszönöm banya012-nek. Tudósítok ha van előrelépés.

IMG_0422.JPG
    
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok.
Elektrabregenz WAF 3760S kijelzőn két pálcika villog és a centri 1200 ledje, semmire nem reagál, viszont ha belépek a tesztmenübe mindent csinál, de akkor se mutat többet. Igazából rühellem ezeket a tipusokat de hátha közzülletek valaki közelebb áll hozzá.
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Az elektronikához hozzá ne nyúlj! Az a jeladó a motoron van.
(#) botesz válasza troby hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Persze.Az F 23 egyébként vizszintszab. hiba.
(#) tibec válasza botesz hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Dehogy akarok hozzányúlni! Az nekem magas! Viszont, ha a motoron van, akkor azt valószínűleg meg tudom oldani! Köszönöm a segítséget!
(#) samarazoli hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudna abban valaki segíteni hogy van egy AEG 55820 száritó gépem ami nem ment egyáltalán csak kattant a relé és utána END- re váltott A panelt már javitották, de nem tul szépen. A relét megigazítottam igy már egy irányba elindul a motor de egy jó fél perc után ujra END-re vált. Mi lehet vajon még a baja??????azt látom hogy tápp ic már cserélve lett.
(#) samarazoli hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
sziasztok!
Van egy AEG 55820 as száritó gépem ami elundálás után meg se mozdult majd END re ugrott. Szétszedtem a panelt amit már valaki javított. A relé elég érdekesen állt igy megigazitottam. Így már egy irányba megy eg fél percet majd ujra END re vált van valakinek valami ötlete mi lehet a baja még?????
(#) tibibalogh520 válasza samarazoli hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Nedves ruhával próbáld!
(#) Tojan61 hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy FAGOR VFE-453 mosogatógépem.
Azt csinálta, hogy rögtön bekapcsoláskor leold az áramvédő kapcsoló (FI relé).
Lehúztam az egyik sarut az ürítő szivattyú motorról, akkor be lehetett kapcsolni.
Kicseréltem az ürítő szivattyú motort, most be lehet kapcsolni, de vagy 5 perc működés után megint leold az áramvédő kapcsoló.
Mi lehet az oka?
Sehol nem látszik, hogy víz folyna, tömítetlenség lenne.
(#) csehattila2 válasza Tojan61 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szia!
Szivárgóáram mérő műszerrel (megger) ellenőrizni kell a 230Vac-re és földre kötött alkatrészeket!
A balesetvédelmi szabályokat mérés közben be kell tartani! Varga János Cseh Attila mosógépszerelő-javító kapcsolattartója
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018

megger.jpg
    
Következő: »»   507 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem