Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2058 / 2208
(#) Orbán József válasza Cinema hozzászólására (») Dec 9, 2018
Aztán van egy olyan megoldás, kissé csökkentett teljesítményt produkálva, hogy csak az egyik fűtés van bekötve, használva. Az élettartam megnövekszik, valamit valamiért.
Sturbi fórumtárs nagyon sok ilyen megoldást kipróbált, használt, sikerrel.
Ebben a kategóriában - 6C33 SE - és egyáltalán a témában igen magasan képzett, nagy tudású, bízni lehet a munkáiban.
Még azt is megjegyzem, hogy az amatőrt, hifistát legkevésbé érdekli a hatásfok...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) pcmaster90 válasza Cinema hozzászólására (») Dec 9, 2018
Ezek számomra lényegtelen paraméterek ennyi erővel válthatnék D-osztályra is cserébe valami mű hangzásért.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 9, 2018
Szerintem beletrafáltál, első gondolatod a nyerő!
Vissza lépése is bizonyítja, azóta be sem mert jelentkezni!
(#) CHZ hozzászólása Dec 13, 2018
Lassan haladok a PP dobozolásával..
(#) mek-elek válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2018
Lehetőségeidet szinte irigyelve, fogadd elismerésemet az ízlésesen, harmonikusan megvalósult küllemért!
Legyen benne sok örömöd, megérdemled!
(#) CHZ válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 13, 2018
Köszönöm. Lehetőségeim sokszor keveslem. Asztalost sem találtam, annyit tudtam elérni, hogy méretre vágta doboz anyagát. Barátom sokat segített marási munkálatokban. Többi házilag készült, szerény szerszámozottsággal.
(#) CHZ hozzászólása Dec 13, 2018
Belül is alakul, csöves panelt kell beszerelnem és jöhet a huzalozása, próba.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2018
Gyönyörű a dobozolás ,valamint az elektronika sem kutya ahogy elnézem ,engem csak az érdekelne hogy milyen hangkaraktert varázsol ki magából ez a félvezetős megtámogatás
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 13, 2018
Köszönöm, FET tápegységben és áramgenerátorként van használva, ami egy ellenállással is kiváltható. Anódfesz késleltetésben is van 1db FET. Ezért nem tartom valósnak félvezetős támogatás megfogalmazását. Hangfrekvenciás feszültség erősítését csak csövek végzik.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2018
Biztosan így van ,csak arra akartam utalni hogy a tápban is valamilyen szinten formázza a hangkaraktert de ez persze lehet jó is .
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 13, 2018
Meghajtófokozat stabilizált feszültséget kap, oldalanként külön. Készítettem PP végfokot C-R-C szűréssel készült tápegységgel is. Számomra bebizonyosodott, hogy sokkal előnyösebb stab. tápról kivitelezve. Kevesebb zaj, kisebb torzítás, főként teljes kivezérlés környékén érezhető az előnye.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2018
SE -vel is kisérleteztél ilyen téren?
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 13, 2018
Nem, ott nem sok értelmét látom, mivel hangerőtől függetlenül, állanódnak tekinthető az áramfelvétele. Végfok nagy kivezérlésnél sem szívja el a meghajtás tápfeszültségét.
Szerintem SE tápegységét C-L-C megoldással érdemes megcsinálni.
(#) jani1987 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 13, 2018
Megosztod velünk a dokumentációt?
(#) CHZ válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 13, 2018
Végfok részét nem szoktam lerajzolni, meghajtás rajzát már mutattam, lapozz vissza...
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) Orbán József hozzászólása Dec 14, 2018
Azt hiszem, volt már eszmecsere a fémházas készülékek földelési problémáiról.
Erre van egy jó dolgozat.
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 14, 2018
Annyira nem jó, hogy elérhető legyen? (nem jön be).
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Dec 14, 2018
Elrontottam...
Majd most!
(#) JZoli válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 14, 2018
Ez se lett sokkal jobb, nekem egy sima Hi-Fi piac jön be. Milyen dolgozatra gondoltál?
(#) Orbán József válasza JZoli hozzászólására (») Dec 14, 2018
Nem tudom, mi lehet, nekem újra az a pdf jött le, amit ajánldosok...
Amúgy némi bepillantás enged a titok kulcsába, hogy otthon egy erősítő szépen szuperál, idegen helyen más forrásról hajtva pedig medvesereg tobzódik.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 14, 2018
Jut eszembe erről egy feladvány (lesz ilyenem)
Adott 2 monoblokkos erősítő, közös fémházban. Hogyan kössem össze a 2 végfok negatívját?
R//C és //diódahíddal a sasszira egyenként, vagy a két negatív összekötése direktbe és az RC-zve, mint az előbb, a sasszira? A helyes megfejtő az ügyes. Én az első variációra tippelek...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) Cinema válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 14, 2018
A bemenetnél direktbe kell kötni, máshol viszont nem szabad összekötni a két végfok hidegpontját. Nem kötjük össze a hálózati védőfölddel sem!
Nem kell RC-tag, sem diódahíd, ez a marhaság, aki kitalálta az nem normális, vagy Én nem vagyok normális, de ilyennel nem is próbálkozom.
Kvázi-szimmetrikus, pláne valódi-szimmetrikus kábelezéssel nem is lehet brumm, ha egyébként a szerelés és a kábelezés, valamint az egyes készülékek összekötése jó.

Üdv!
(#) Orbán József válasza Cinema hozzászólására (») Dec 14, 2018
Köszönöm a véleményed!
(#) CIROKL válasza Cinema hozzászólására (») Dec 14, 2018
Az javaslatod sem minden esetben jó kicsit gondolj tovább.
(#) Cinema válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2018
Továbbgondoltam és felidéztem több-évtizedes tapasztalatomat is a fejemben, stimmel, nálam még nem fordult elő brummos összeállítás.
Ha a makacs brumm nem szüntethető meg, vagy gerjedés-szerű a brumm, akkor ott illesztési probléma (is) van, vagyis a leadó készülék kimeneti impedanciája magasabb, mint a fogadó készüléké, ez egyes esetekben brummot, máskor pedig gerjedéseket, pocsék frekvencia-átvitelt, torzítást is eredményez. Ez a jelenség az össze-vissza variált különféle csöves erősítő-fokozatok között is felléphet, sőt, ma gyakoribb az illesztetlenségi hiba, mint régen.
Nem muszáj elfogadni amit írtam, vannak tankönyvek, szakkönyvek, amik a készülékeken belüli és készülékek közötti vezetékezést, kábeleket taglalja, számításokkal, példákkal, figyelembe véve a szükséges illesztést is.
Nem kell átesni a ló másik oldalára, amit egyesek hirdetnek az interneten és mindenfelé, mint egyedüli legjobb megoldás, az biztos, hogy ott neki jó lett, de máshol nagy valószínűséggel nem fog megfelelően működni.
Komplett rendszerben kell gondolkodni és mindent annak megfelelően kivitelezni, akkor valószínűleg használható lesz a berendezésünk, nem fogunk sem macikkal, sem macskákkal, sem egerek, vagy kígyók hangjával találkozni. A komplett rendszer az egy hangerősítő is lehet, kezelőszervekkel, csatlakozókkal a be és kimenet felé, de lehet több készülékből álló lánc is.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) CIROKL válasza Cinema hozzászólására (») Dec 16, 2018
Nem gondoltad csak is a saját több évtizedes bevett szokásod emlited !

Idézet:
„A bemenetnél direktbe kell kötni, máshol viszont nem szabad összekötni a két végfok hidegpontját.”


Special erre gondoltam na magyarázd meg több oldalról is kérlek ?

Csak annyit fűznék hozzá ez nem minden estben van rendben !
Az évtizedek meg csak mennek meg mennek ...én sem ma jöttem a halpiacról ha éppen ezt taglalnád
(#) CHZ válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 16, 2018
Remélem megtaláltad, nyákterve így néz ki.
(#) jani1987 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 16, 2018
Telefonról nehezebb képről visszakeresni.
(#) CHZ válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 16, 2018
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 16, 2018
Nagyon köszi.
Következő: »»   2058 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem