Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2063 / 2208
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 2, 2019
Crc egyszerű verzió. R=250ohm. Eredmény: 250V. Viszont rém zajos. A tekercs sokat ejtett de csendesebb volt. Egy korábbi mérésnél pár perc alatt lemerítette a kondit.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 2, 2019
Ezért tanácsoltam régebben egy áteresztőtranzisztoros tápot.
Vagy nemrég a C-R-C-R-C-t.
A "zajos" mit jelent nálad? 50, vagy 100Hz-es a brumm?
Szkóp mit mutat?
Milyen AC komponens van a tápon?
Jó lenne valami támpont, infó, mérés, kiskutyás fotó, csakhogy haladjunk előre, mert eddig csak mellébeszélés volt ismét.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 2, 2019
Pedig pont azért használunk a szűrőkörben fojtót, hogy a táp(egyen)feszültség ne essen nagyot, hiszen a fojtó egyenáramú ellenállása nem nagy, vagy legalábbis nem kéne nagynak lennie. Viszont a váltakozóáramú ellenállása (impedanciája) 50, ill. 100 Hz -en nagy, több kohm is lehet, ezért az utána következő szűrőkondin a váltakozó feszültség már elég kicsi, amellett, hogy egyenáramon nem kell wattokat elfűteni.
Ha jobbról balra rajzoltad a kapcsolást, akkor jó a sorrend, de ha csöves az egyenirányítás, akkor az első, pufferkondi 50 - 60 µF -nál nem lehet több, mert az egyenirányító cső tönkremegy.
A szűrő kondenzátorok már lehetnek nagyobb értékűek.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 2, 2019
Amint rendbe lesz a beállítás nem így fog kinézni. Vagy párhuzamosítok vagy sorosozok ha valami hiányzik.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2019
A kép balról jobbra értelmezendő. Azért van 47-es kondi hogy ne nyírja ki a csövet.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 2, 2019
A fűtőtrafó közel van mindenhez,és az előfokcső alatt megy a PCL-re a kivezetése.
Totál megszór mindent.
Alapjaiban hibás a konstrukció.
A kérdéseimre válaszolnál?
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 2, 2019
A trafó középen csapolt 250-0-250-es. Szkóp nincs. Illetve működő nincs de az már az én saram.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 2, 2019
Na, megnagyjáztam. nem valami szép, viszont jó ronda...
Még átnézem, mit rontottam el.
SC-26 megcsúfolva...

nemvalami.JPG
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 3, 2019
Szerintem elég lenne egy jól méretezett hálózati, és vagy C-L-C, vagy a már sokadszorra említett
C-R-C-R-C fokozat.(Nézd meg a "mórickarajzaim".)
Számolni kell, méretezni, meg mérni.
Összehányt dolgokból nem lesz eredmény.
A PCL/ECL86SE egy igazán kezdőknek való feladat, gyakorlatilag elég nehéz elrontani.
(#) küzmös Gergely válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 3, 2019
Miért olyan hullámos annak az elkonak a teteje?
(#) granpa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 3, 2019
Dátum, dombornyomás.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019
Clc-re itt egy alternativa. Csak előtte tegyem sínbe vagy valamibe ahol mozoghat.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 4, 2019
Képkimenő?
Alternatívának nem mondanám, mert vékony huzallal van tekerve, de próbának megfelel.
A sínbe tevéssel nem tudom mire gondolsz.
Nem tudom igazán követni a csapongásaidat.
A kérdéseimre nem válaszolsz, hanem rögtön más témát hozol fel.
Így elég nehéz a kommunikáció.
A hangmintákkal teljesen feleslegesen vesződsz, szerintem inkább mérj, meg fontold meg a tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 4, 2019
Ami nektek kisujjból megy az nekem nem.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 4, 2019
Senkinek sem megy kisujjból az elején.
Sőt, annó net, meg fórumok sem voltak.
Önerőből ment minden.
Most van net, rajz, design, terv hegyek, de mégsem azokat bújod, pedig ott van minden.
Ehelyett 3-4 éve ugyanazokat kérdezed,és nem vagy képes elolvasni egy 2 oldalas adatlapot, hogy előbbre lehessen lépni.Ez a gond.

Emlékszel?
Tavaly ugyanitt....
(#) tdi75 hozzászólása Jan 4, 2019
Juhúúú sikerült oktál foglalatokat vennem
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 4, 2019
A börzén azzal dobálnak meg, ha el nem ugrasz! Pedig porcelán, és kemény!
(#) TAttila77 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 4, 2019
Ez nagyon igaz, én tavaly feladtam, de azért valamit csak elértem, mert látom azt a két-három ellenállást amit adtam a táphoz fojtó helyett azt elkezdte beépíteni. Nagyon remélem, hogy a tápba.Mondtam neki tavaly hogy jöjjön be egyszer a szervízembe és segítek neki ha ráérek, ehelyett itt panaszkodott, hogy üvöltöztem vele. Na az volt az utolsó csepp a pohárban. Csodálom a türelmedet.
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Jan 4, 2019
Te! Én amikor ilyet kerestem pontosan emlékszem, hogy egyetlen megveszekedett agyonhasznált darabot alíg kaptam, nemhogy porcelánt!!!!! Emlékezz csak? Hárman alíg leltünk három darab bakelitet, kettőt te kukáztál az öreg dobozában! Ott kerestenm égen földön Sanyival, akkor felesleges volt vagyonért felvonatozni. Azóta már rendeltem újat és porcelánt (öregesen "portilán") Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) TAttila77 válasza madzagos hozzászólására (») Jan 4, 2019
Akkor még kicsi voltál, na.
(#) baldman81 hozzászólása Jan 4, 2019
Sziasztok!

Előre is elnézést az amatőr kérdésért! Egy kettőstriódán belül (6h8c) lehetséges olyan kapcsolás hogy a búrán belüli egyik trióda anódja közvetlenül galvanikusan csatlakozik a másik csőfél rácsára? csatolókondi nélkül?
A foglalat 2 es és 4 es lába így van átkötve! Sajnos nem tiszta hogy az átkötés leszakadt vagy sem.
Köszi előre is!
(#) CHZ válasza baldman81 hozzászólására (») Jan 4, 2019
Lehetséges.
(#) Cinema válasza baldman81 hozzászólására (») Jan 5, 2019
Igen, de a cső-elektróda feszültségeit a katalógusadatok figyelembe vételével kell beállítani. Munkapontok, és határfeszültségek az elektródákon, a fűtéshez, illetve a rács-katód elektródák között.
Az első cső-fél földelt katódú, a második fél pedig, katód-követő kapcsolás, így kis kimeneti impedancia érhető el. A teljes cső így fázist fordít, ezt sem árt tudni.

Üdv!
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 6, 2019
Az alábbi csövek közül érdemes valamelyikkel foglalkozni audiofelhasználás céljából?

6A7 , 6K3 , 6Ж4 , 6Ж8
(#) pucuka válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 6, 2019
6A7 heptóda keverőcső, 6K3 változó meredekségű pentóda, 6Ж4 az EF 80 -hoz hasonló, a 6Ж8 az EF184 -hez hasonló.
Az első kettőt talán lehet használni, torzítónak, keverőnek pl. effektek előállításához, az utolsó kettőt lehet használni nem túl kényes helyeken, nagyjelű fokozatokban, pl. hangszínszabályzó stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) csa7684 hozzászólása Jan 6, 2019
Sziasztok! Egy kis unalom elverés. 6l6SE.
(#) madzagos válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 6, 2019
Szép lett!
(#) csa7684 válasza madzagos hozzászólására (») Jan 6, 2019
Köszönöm!
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Jan 6, 2019
Tetszik, pláne hogy egy BEAG QUALITON 50W-os 100V-os erősítő dobozába (úgy látom) helyezted a cuccot.
(#) tdi75 hozzászólása Jan 7, 2019
Közben én is neki ugrottam a Fender végfoknak, hogy ne csak a szám járjon.
A fűtőkör már bekötve és a táp is működik. Eddig jutottam tegnap este a kutyaséta elött.
Ja, amúgy rájöttem hogy miért nem sikerültek a pcl csöves projektjeim: Van vagy 4 darab pcl csövem. De egyik sem jó Vagy a trioda döglött vagy a pentóda vagy gázos a cső. Dekorációnak még jók.

Mást nem találtam csak szovjet csöveket. Viszont remélhetőleg jók.

A kimenő is saját tekerésű. Majd meglátjuk hogy mit csináltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019

1.JPG

2.JPG
   
Következő: »»   2063 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem