Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   274 / 343
(#) erbe válasza Tevenin hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
A másik motorod tekercsellenállásait is mérted? Lehet, hogy valamikor áttekerték 400/660 V-ra. Ezt utólag az adattáblán nem szokták jelezni.
(#) pipi válasza Tevenin hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Hali!
És miről járatod? 3*400, vagy 3*230 frekiváltó?
(#) Tevenin válasza pipi hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Helo!
3*400
(#) Tevenin válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Azt nem, de akkor majd megnezem. És azt mit jelent, ha áttekerték 400/660-ra?
(#) pipi válasza Tevenin hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
A tábla szerintem 3*220-delta ill 3*380 csillagban. Ha deltában 400-ról járatod, le fog égni.
Mint erbe írta nézd meg a tekercsellenállásokat...
(#) Tevenin válasza pipi hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
3*400 ban hiába kötöm csillagba, nem pörög fel és gyenge, ezért kötöttem deltaba.
(#) pipi válasza Tevenin hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Mérd meg a tekercsellenállásokat egyformák-e, illetve a másik motorjoz képest mekkora.
Lehet egyik tekercs leégett, vagy szakadt
(#) Tevenin válasza pipi hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Megmérem mindenképpen. Leégve nem lehet ha mind a 3 tekercspáron 2,7 ohmot mértem. Meg nem bùg, nem melegszik. Amikor vettem mondták, hogy ez egy delta motor, de azt nem gondoltam, hogy csillagban nem fog rendsen működni.
(#) Tomi111 válasza Tevenin hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ha azt mondták , mikor vetted, hogy ez delta motor, akkor biztos áttekerték valamikor. Gondolom a régi helyén nem indult direktben(csillagban), ezért tekerték át és csillag-delta indítással használták. Nincs ezzel semmi gond. Így most neked ezt deltában kell használni. Akkor lesz ugyanakkora a teljesítménye, mint a másiknak (vagy mint gyárilag volt) csillagban. Így próbáltad? Bírja a terhelést? Mire használod?
Egyébként ha nem lehetne deltába kötni 3×400V-ra és te így próbálnád, felvenne vagy 50A-t fázisonként vagy többet és két perc múlva forró lenne. Kösd deltába és ha nem vesz fel sokat, nem melegszik, akkor használd nyugodtan!
(#) Tevenin válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Igen 3*400 ról próbáltam deltaban, terheles még nem volt rajta, csak magában járattam, de nem melegedett es nem is vett fel sokat. Használom így akkor. Köszönöm a segítséget.
(#) Horvath65 válasza ati790731 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
B.Ú.É.K! Jutottál valamire? Átkötötted a kismegszakítót? Valahogy szerez lakatfogót, mérjél üzemi és indítási áramfelvételt, üzeminél többször alacsony, közép vég nyomás.
(#) picipic hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Egy gyakorlott, szakértői pillantásra lenne szükségem.
Egy vill. motort szeretnék életre kelteni. Úgy rémlik valamilyen NDK nyomtatóban szolgált anno.
Még azt sem tudom biztosan eldönteni, hogy egy,- vagy három fázis kell-e neki.
(nyomtatóhoz talán meredek lenne a 3 fázis)
A motor elején található áttétel miatt lenne érdekes számomra.

Csatolom a képeket. Ha valaki segítene elindítani, megköszönném.
(#) kadarist válasza picipic hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Szia!
220V-ra 8 µF-os kondenzátor kell. Ez minden, amit látok az adattáblából. A kapocsléc 220V-ra (csillag) van beállítva, így a 125V-os beállítása a delta kötés lenne.
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A képen 6 µF szerepel.
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Valóban. Köszönjük a javítást!
(#) picipic hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Kösz a gyors hozzászólást.

Korábbi hozzászólások között találtam ezt a mellékelt rajzot.
Nekem is megfelelne ez a bekötés ?

Van egy fűnyíróból megmentett indító kondim. 16 µF+- 5%, V 450 VAC
Használhatom ezt a kondenzátort?
(Csak a PIC-hez való 5-Voltos kis kondikkal vagyok ellátva)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) kadarist válasza picipic hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nem felel meg, mert ez delta beállítást mutat (piros átkötések). Neked a mostani kötés a jó, a képen a két áthúzott vonallal jelzett. A kondenzátort viszont a kép alapján kell bekötni, az jó. A 16-os nagyon nagy, attól csak leégne a motor.
(#) picipic válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
O.K.
Felhajtok egy 6 µF-os kondit.

A csillag/delta kapcsolás itt nem játszik szerepet?
Homályosan emlékszem, hogy (egy nagyobb) motor esetén a teljes terhelést megelőzően alkalmazzák.
(#) proli007 válasza picipic hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Hello! Csillag-delta indítást ott alkalmaznak, ahol a motor indulóárama túlterhelné a hálózatot. De itt, minek?
(#) kadarist válasza picipic hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ez a motor deltában 120V-os. A gondolatod így értelmét veszti.
(#) picipic válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Köszi a segítséget.
A motor elindult, mindkét irányban simán fut.

Az elején lévő fogaskerék áttétel ellenére egy kicsit magas a kihajtásnál a fordulatszáma.
A ford. nincs ráírva és nem tudom megszámolni, ahhoz elég gyorsan forog.
Az áttétel 1:3,5

Nincs valamilyen megoldás a for. szám csökkentésére?
(Valamilyen kapcsolásra gondolok)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) kadarist válasza picipic hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Csak a frekvenciaváltó oldhatja meg a problémát, ami ennél a motornál jól alkalmazható.
(#) tarascus hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Segítséget szeretnék kérni fúrt kútban lévő kondenzátoros szivattyú bekötéséhez. Úgy néz ki, hogy a hőkioldója szállt el. Szét lett szedve, csak sajnos nekem kell összerakni és nem értek hozzá nagyon. Csináltam egy bekötést és mielőtt felkapcsolnám a biztosítékot üzemeltetéshez(kipróbáláshoz), előtte megerősítést szeretnék kérni, illetve hogy elrontottam-e valamit. A két képen látható a bekötés. A szivattyúból 4 vezeték jön ki, zöld-sárga(föld) és 3 fekete. 1-es, 2-es, 3-as. Sajnos nem lehet tudni, hogy melyik melyik. Kimértem: 1-2: 21óhm, 1-3: 14óhm, 2-3: 9.5óhm. Ezen értékekből: 1: segédfázis, 2: főfázis, 3: közös ?? A képen a bekötés balról jobbra: föld, 1-es, 2-es(fehér szikszalag rajta), 3-as. Jobb oldalon alulról jön be a csíí a házból kék: fázis(230), barna: közös, zöld-sárga: föld. Az alsó 5A-es 'doboz' a hőkioldó, felette kapcsoló és ugye a segédkondi 20mikroFarados.
A házból a 230 először a felső kapcsolóba megy(kék) és onnan a hőkioldóba(rövid fekete) és onnan a csokiba(kék). Nagyon el van cseszve, vagy van még esélyem?
doboz, bekötés 1.
doboz, bekötés 2.
(#) VIM válasza tarascus hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szia! Szerintem jól kötötted be ahogy a fotók alapján az elrendezést nyomon lehet követni.
(#) tarascus válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Kedves VIM!

Köszönöm a hozzászólásodat! Kipróbáltam, működik!
(#) Petya8 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Valakinek ötlet hogy ezt az egyfázisú szivattyúmotort hogy kell átkötni hogy ellentétesen forogjon?
(#) Petya8 hozzászólása Jan 23, 2019 / 1
 
Sikerult
(#) ha9pi.feri válasza Petya8 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Ahol nagy a szükség, közel a segítség.
(#) bojtorlaszlo hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Tisztelt fórumtársak!Adott egy 3 fázisú 380/220 v 1,1kW teljesítményű villanymotor.Az adattáblán szerepel, hogy 380 v y , 220 v delta bekötés lehetséges, de csak 3 vezeték van kivezetve a kapocslécre.Tudom , hogy belül van elkötve a csillagpont egy másik motornál már kivezettem a kapocslécre és elsőre működött és működik a mai napig, de ezzel a motorral gondban vagyok mert nem akar kipörögni a megadott fordulatszámra.A bekötés elvét ismerem , de mivel itt nincs jelezve az u1, v1, w1, illetve u2, v2, w2, csak méregetéssel lehet megtalálni a tekercs végek párjait.Van-e valami egyszerű technikája , hogy jól kössem be?Valamelyik tekercs forditva lenne bekötve?Megjelöltem az eredetileg kivezetett 3 szálat, kivezettem a szétbontott csillagpontot , megkerestem az eredetileg kivezetett 3 szál párját szakadásvizsgálóval és bekötöttem a fórumon talált ábra szerint és mégsem akar rendesen működni.Csillagba kötve nűködött de deltában valamiért nem pörög ki .Mi lehet a probléma?Mit mérjek?A 3 tekercs ellenállása egyforma.
(#) Epu2 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Üdv! Sanda gyanúm, hogy a végek mégis összekavarodtak. Az első rajz szerint próbáld bekötni. A (pl) W1 és W2 felcserélése lehet gond.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
Következő: »»   274 / 343
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem