Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   89 / 91
(#) penszel válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia! 15V dc 1 kimenetes Kapcsolóüzemű tápegység, 1A használok.
Hidegítést nem használok.
(#) penszel válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Szia! Ez a hidegítés nagyon jó ötlet volt.
Eltünt a zavaró freki hang hálla neked. Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) zotya1983 válasza penszel hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Szia örülök! Szívesen!
(#) black1989 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok!

Elhatároztam magam, hogy megépítem a fórumon is fellelhető LM1036 sztereo hangszínszabályzót !
Már megterveztem sprint-be , akinek van kedve és persze ideje , az rákukkanthat , esetleg elkerülte e valami a figyelmem , esetleg nem jó a tervezés stb... Csatolom a kapcsolási rajzot ami alapján terveztem a nyomtatott áramkört + xps formátumot és egy exportált képet is.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Szia! Elég szövevényes a rajzolat, a test kialakítása sem követi azt az elvet, hogy betáptól haladunk a jelbemenet felé. Építsd meg, kiderül jó lesz-e.
Ha elégedetlen lennél az eredménnyel, akkor válassz a bevált tervek közül íme egy példa.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
A kapcsolás helyességén tűnődtem , mivel az összes többi kapcsolásnál a loudnes a 7-12 láb összekötésével kapcsolható , viszont itt a 7-9 láb közé van beiktatva ! Miért ? Ami a szövevényességet illeti , az csak a panelméret miatt van , ekkora paneldarabjaim vannak itthon , csoda , hogy rábírtam préselni ennyi alkatrészt erre a pici lapkára! Egyébként ha megnyitod az xps file-t akkor már nem annyira szövevényes a dolog , ott szép a rajzolat, valószínűleg az alkatrészek látványa okozza ezt a kuszaságot ! Köszönöm egyébként ,hogy ilyen gyorsan választ kaptam!
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 21, 2019 / 1
 
Rövid lett a vonal, elnézte a rajzoló. A 7-es láb természetesen a hangerő potiról van vezérelve loudness funkció közben.
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Ha a Loud3 pontot áthelyezed az IC 12-re, akkor áramkörileg rendben találom a NYÁK-tervet.
A testvezető kialakítása nem szabálykövető. Búghat, gerjedhet, de akár jó is lehet.
A C23, C25 áramkörileg ugyan a helyén van, viszont fizikailag az IC-k táplábaihoz a lehető legközelebbre kellett volna tenned.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Köszönöm , hogy ránéztél! Nem sok mindenki szánt volna időt , egy ilyen kusza áramkör helyességének kivizsgálására ! Persze már javítottam a rajzom.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Kapcsoló üzemű tápról fog menni , remélem nem lesz búgás , illetve gerjedés!
(#) black1989 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Minden működik , kivéve a magas szabályzást! Nem értem miért nem tudja szabályozni , esetleg az gond ha 220nf kondit tettem a 390nf helyett?
(#) black1989 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Bocsi, de mindössze poti hiba volt! DD
(#) black1989 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Üdv!

Építettem egy sztereó erősítőt lm1036 hangszín szabályzóval , minden működik viszont a pc-ről érkező jelet nem nagyon szereti ! Értem ezalatt azt , hogy túlvezérli a cuccot , és átmegy torzításba ,viszont ha a windows-ba leveszem a hangerőt 68%-ra akkor ez megszűnik , tökéletesen tiszta ! Mit lehetne tenni ez ellen , hogy ne vezérelje túl a bemenő jel ? Ha így hagyom, akkor bármilyen erősebb audiojel túl fogja vezérelni szerintem! Csatoltam , hogy melyik erősítőhöz próbálom illeszteni !
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia! Cseréld az R1, R4 ellenállásokat nagyobbra, 47k körül várhatóan jó lesz.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Értem! Köszi! Ma kipróbálom azért telóról is , mert azok sokkal gyengébb jelet adnak mint egy pc.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Üdv!

Sajnos nem segített az ellenállások cseréje! Esetleg megpróbálhatnám emelni az erősítő kapcsolásban az 1k ellenállást ami sorosan megy testpontra a 22uf kondival? Tudtommal azzal lehet állítani a diferenciál fokozat erősítését , de javíts ha tévednék !
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019

p03-fig1a.gif
    
(#) morgo válasza black1989 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Tegyél a bementre egy trimmert. Úgy kösd be, mint egy hangerőszabályzó potit. Beállítod vele a megfelelő jelszintet, és készen is vagy. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
A végerősítőd érzékenysége a rajzon szereplő adatokkal 900 mV. Ha csökkented, az LM1036 torzítani fog, mikor teljesen ki szeretnéd vezérelni.
Pontosan mi volt a tapasztalatod az ellenállás cserével kapcsolatban? Próbáltál a 47k-n kívül más értékű ellenállást is?
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Nem , nem próbáltam mást a 47k helyett , nem változott semmit , ami azt illeti megmaradt a torzítás , viszont azt tapasztaltam , hogy ha nem winampot használok , hanem youtub zene szol, akkor nincs torzítás! Szerintem a youtubon sokkal csillapítottabb jel jön át ! Azt viszont próbáltam , hogy közvetlen a bemenetre tettem ellenállásokat , de az sem segített , sőt ahogy emeltem az ellenállások értékét arányosan növekedett a torzítás!
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Lehet hogy nem a rajz R1, R4 pozíciószámú alkatrészeit cserélted? A 27k csere 47k-ra 3 dB-el csökkenti az előerősítést.
Távolítsd el az R1, R4-et, ekkor az előerősítő nem növeli a jelet, 9 dB-lel jut kevesebb az LM1036-ra.
Sajnos elég szűk tartományba kell belőni az LM1036 bemeneti jelét, 500 mV alatt zajos, 1 V felett pedig érzékelhetően torzít.
Mint a kolléga is említette, tehetsz egy-egy trimmert a bemenetre és beállítod az optimumot a jelforrásaid számára. A saját készülékemben négy poti is van, egyik páros mobil eszköz, a másik pedig hangkártya számára hangolva, közöttük bemenetválasztóval kapcsolok át. Ezen a képen a jobb oldali alsó panelen helyezkednek el.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Értem!

Mekkora potikat tegyek kb?
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Tág határok között választhatsz értéket, 22k-s trimmer használok, főleg azért mert az volt éppen a fiókban
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A probléma az , hogy szerintem így , hogy minél több alkatrész van a jel útjában annál jobban romlik a hangminőség. Azért természetesen megpróbálom amit mondasz!Köszönöm a segítséget !
(#) lóri hozzászólása Jún 5, 2019 / 4
 
Sziasztok!
Megcsináltam én is a reloop-os - Alkotós elrendezéses áramkört.
A jobbsarokban Proli007-féle analóg kalimpátor látható, amiről cikket is írt.
A potik 50mm-re vannak egymástól. A trimmereket nem láthatjátok, mert nincs is még benne .
Köszönöm mindenkinek.
(#) martin66789 hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok

Megépítettem az oldalon található sztereo hangszínszabályozót (Bővebb link), de problémáim akadtak vele. Működik de a bekapcsolás pillanatában a mély membránját kinyomja, a hangerő potméter forgatásakor föl és le a membrán ki be járkál és még zúgás is hallható alapjáraton, meg a zenét is torzítja egy kicsit.

Mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Szia! Nem véletlenül találsz lentebb kiegészítéseket az adatlapi kapcsoláshoz.
Először is stabil tápról járasd és építs az erősítő kimenetére koppanásgátlót.
Csökkentesd a kimeneti csatoló kondi értékét, míg a poti forgatás képes a hangszóró membránját kitéríteni.
A torzítást valószínűleg túlvezérlés okozza, csökkentsd a bemenő jelet.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
A kiegészítés nyákterve alapján készítettem a nyákot. Kimenő kondenzátor nem volt, meg próbáltam 10µF kondenzátorral de változás nem volt. A táp hagyományos 12V-os táp volt tesztelésnek de számítógép tápról lesz meghajtva. A kimenetre egy TDA1558Q hidalt erősítő lenne kötve. A bemenő jel teszt erejéig MP4, de amúgy számítógép hangkártya kimenete lenne rákötve.
(#) Alkotó válasza martin66789 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Mutasd meg néhány képpel milyen az építésed.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
A PC táp 12 V-jától zajos lesz a hangszínszabályzó, sőt az LM1036-TDA1558 kombó közös tápról eddig mindenkinél gerjedt.
A kimeneti csatoló kondenzátor értékét a következő fokozat bemeneti ellenállása határozza meg, a töréspontot nem célszerű 5 Hz alá méreteznünk LM1036 esetén.
Ebből úgy lesz használható erősítő, ha kerítesz egy trafót két független 12 V-os tekerccsel. Egyikről az LM1036-ot táplálod LM7812-n keresztül, a másikat simán puffereled a TDA számára. A TDA1558 a Mute bemenetén keresztül koppanásmentessé tehető.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Eddig csak az erősítő volt hajtva pc tápról a hangszín külön tápról, és a hangszín a leírás szerint 100µF kondival szűrve van.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2019
Következő: »»   89 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem