Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   522 / 580
(#) poles válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Az egyik szekunderen mérhető mindössze néhány tized volt, mintha az IC nem működtetné a trafót, talán zárlat miatt. Lényegében a 310V az IC D-S közt mérhető, a trafó primeren max szkóppal tudnék impulzust mérni, de primer lévén ettől eltekintek.
Az IC BP lábon kb 5V van, a FB lábon semmi (honnan is lenne, ha nincs kimenő fesz...)
(#) palko0125 válasza poles hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Keress zener diódát a primer tekerccsel párhuzamosan. 200-250v körüli zener szokott lenni ott. Ha van ilye forraszd ki nyugodtan és ugy próbáld meg.
(#) Energomat860 hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Megvan valakinek az NDKs mosógép tranzisztoros egységének az elvi kapcsolási rajza és a beépített alkatrészek jegyzéke?
Az újabbra lenne szükségem, amiben már műveleti erősítő van, vagy uA741PC vagy 709PC.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2019
(#) Penta123 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Az LNK304 helyébe egy az egyben betehető az LNK305 inverter IC ?
Valakinek nincs véletlenül ZANUSSI szárítógép vezérlő kapcsolási rajza?
(#) Dino71 válasza Penta123 hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Igen, bele rakható.vagy 306 os
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2019
(#) janyka19 hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Sziasztok.
Fagor 3F-211 elöltöltős mosógéphez valakinek elfekvőben egy bontott de működő vezérlőpanel esetleg? Tudom kicsi rá az esély. A retesz kapcsoló hazavágta a panelt.
Köszi.
(#) VIM válasza janyka19 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Szia! Ha csak az ajtó kapcsoló triakja ment tönkre az még nem jelenti a vezérlőpanel végét. ITT olvashatsz egy 109-s gépről aminek ez volt a hibája. A triak száma lentebb említve van.
(#) janyka19 válasza VIM hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Azzal tisztában vagyok, de a proci is kapott a jóból sajnos.
(#) NyariG hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Sziasztok, történt hogy mosás közben kijött a füst a mosogépünkből. Látszólag működik belehet állítani bármit. El is idul a programm de nem csinál semmit. Szétszedtem látam/ok is füstnyomokat. De nem látszik hogy miből jöhetett a füst.

Teszek fel képeket lenne tipetek mit kell cserélni?

Electrolux Ews 10470w

Vezérlő AKO 719599-09
(#) zolika60 válasza NyariG hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Az ott a panelon nem füstnyom, hanem a szénkefe pora. Vizet enged be? Ha nem arrafelé keresgélnék.
(#) NyariG válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Menet közben állt meg. Tehát a vizzel teli dob adott. Probáltam vele kiszívattyúztattni de semmit nem csinál. Azért gondoltam füstre mert az elektronika csak egy sarkában volt. És a feleségem mondta hogy büdös volt és azota semmit nem csinál.
(#) palko0125 válasza NyariG hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Az ajtót bezárja!? Elképzelhető, hogy az ajtóretesz égett szét.
Üdv, Palkó.
(#) NyariG hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Közben csak annyi baja volt hogy egy gatyamadzag tekeredett a szivattyújára...
(#) szerelo1 hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok, a Fagor 1FET107 vezérlőpanel R71 és R72 ellenállásai szétégtek a hozzá vezető nyákrésszel és abban kérném valaki segítségét, ha van ilyen panelje, írja meg legyen szíves az értékeit, hogy kicserélhessem, illetve életet leheljek a gépbe... Előre is köszönöm az időt, amit rám szántok: István
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 24, 2019 /
 
Sziasztok! Csak egy gyors kérdés. Ki milyen márkát ajánl, vagy éppen nem ajánl a mosógépek közül? Konkrétan most egy típus érdekelne: Indesit BTW A61052 . Amivel jó-rossz tapasztalataim nekem voltak:
Bosch - jó volt de drága és a javítása sem volt olcsó, de legalább sokáig bírta.
Ariston - nem sok jót tudok mondani róla. Drága és kellett javítgatni.
Electrolux - ezt sajnos láttam, hogy gyártják, az A+ jelzés vicc kategória, mert inkább a mérőlabort kalibrálták újra, mintsem fejlesszenek.
Beko - nem tudom, mert 15 éve még nem ment tönkre .
AEG - számomra megfizethetetlen
Miele - még megfizethetetlenebb
(#) VIM válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Szia! Például mit szólnál ehhez géphez? Nálunk csak ilyen "örvények" vannak szolgálatban felültöltős kivitelben ...
(#) kameleon2 válasza VIM hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Nekem elsőre túl soknak tűnik az elektronika és a meghibásodási lehetőség, de egy tippnek jó.
(#) uniman válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Hello! Ez a modell már 2017 tavaszán piacon volt...azaz több mint 2 éves modell, vagyis ma már elavultnak számít. Ezért olcsón megszerezhető. Valószínűleg az egyik volt szovjet tagállamban gyártották (ha exportra, akkor OK).
A mai technikai színvonaion a mosógépeknek már illik ennél többet "teljesíteniük". Persze ezt meg kell fizetni, ma már az átlagos 120 ezres vételár környékén van bennük a ma elvárható technikai színvonal. Min. ennyi pénzt rá kell szánni, hogy ne váljuk egy elavult, "antiik" tartós fogyasztási cikk tulajdonosává. Persze az olcsó gépek is tudnak ruhát mosni...
Ennek 2...4-szereséért meg már a csúcstehnológiás gépeket kínálják.
(#) mlaci989 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2019 / 1
 
Szevasz.
Felültöltőset ne vegyél. Elég drága hozzá a csapágy-szimering szett. Persze nem kell évente cserélgetned. Beko volt orosz meg török gyártmányban. Nem rosszabb a többinél a hasonló árkategóriában. Az inverteres példányuk sem megfizethetetlen. Azt mosás közben nem fogod hallani hogy dolgozik.
(#) szerelo1 válasza szerelo1 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Kifuttunk az időből, nem kérik a javítást... tehát ügy lezárva, de azért köszönöm a lehetőséget.
(#) balaton77 hozzászólása Júl 28, 2019 /
 
Üdvözlet!
A Gorenje mosógép vezérlőjén a kondenzátor melletti R2 ellenállás szakadt volt, égés nyoma nem volt látható. Cseréjét követően a bekapcsoláskor a panel kijelzői egy pillanatra felvillantak az ellenállás elfüstölt. Kéhetek tanácsokat, hogy mi okozza?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2019
(#) mlaci989 válasza balaton77 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Gorenje R2 ? Ez nem sokat mond. Talán egy vezérlő típus vagy fotó.?
(#) kaqkk válasza balaton77 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Idézet:
„Kéhetek tanácsokat, hogy mi okozza?”
Zárlat ...
(#) balaton77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
másik böngészővel sikerült feltölteni....
(#) palko0125 válasza balaton77 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Szia!
Ha már ilyen sokatmondó és hasznos hozzászólásokat adtak, így adok én is tanácsot. Az LNK305 ic-t cseréld ki. Tegyél helyette LNK306-ot, valamint az 1,8mH (L1) tekercset is cseréld ki.
Üdv, Palkó.
(#) balaton77 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) VIM válasza balaton77 hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Szia! Az ellenállásra csak annyit fűznék hozzá, hogy huzalt kellene berakni, mert a fémréteg az nem sokáig fogja bírni. A Tibor azt mondta, hogy anyósnak rakunk fémréteget ... a mosógépébe. Bővebben: Link és az LNK ic-ről az okfejtés Bővebben: Link
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Van egy mosógép ami nem fűt, teljesen mechanikus elektronika nélkül AWM 789-600 a típusa, a fűtőszál jó, a termosztát jó, a vízszintérzékelő kapcsol, a programkapcsoló egyik szálába belemegy a termosztát vezetéke ott megnéztem az érintkezőket az is jó, mit kell még megnéznem? A víztérbe a fűtőszál és a hőmérőn kívül még be van csavarozva valami amit nem tudom mi 4 vezeték megy bele, van valahol egy hőkioldó vagy relé ami a fűtőszálat kapcsolja, vagy mit kell még megnéznem?
(#) VIM válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szia! Ha az ajtókapcsoló nincs zárt állásban akkor nem fog fűteni. A kapcsoló felépítése klixonos megoldású lehet és talán javítható is bizonyos mértékig. Itt egy márkatárs ajtókapcsolója látható de ez felül töltős gépé.
(#) GPeti1977 válasza VIM hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Azt is becsuktam de nem értem mi kapcsolgassa a program függvényében a vízfűtést.
Következő: »»   522 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem