Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   524 / 579
(#) proli007 válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Mint írtam én ezt a gépet egyáltalán nem ismerem. De sajnos az anno életre keltett PÁF, azaz "pocsék áruk fóruma" ma még jobban szükséges lenne. Az energomat-nál is úgy oldottam meg a gondot, hogy fixen átkötöttem a két csövet egy-egy rézcső darabbal. Így legalább a mosó és előmosó víz oda menet ahova kellett, az öblítőt meg a feleségem ráöntötte a dobra mikor arra sor került. Visszalépés? Igen, csak éppen működőképes lett így a gép.
A jó, hogy a gyártó megspórolt egy vízszelepet.. Hárommal az ég világon semmi gond nem lenen. Itt úgy látom, itt egy ilyen "susztermatt" trükkre nincs lehetőség, mert a keverő a tálcával egybe van építve. Nem tudom annak járatai láthatóak-e és hozzáférhetőek-e.

Épp most kérdeztem a feleségemet, hogy a mostani Whirlpool gépnél mi a helyzet, mert kezdetben nyaggatott az adagoló tálca tisztításával. Most azt mondja nem úgy használja ahogy eredetileg elő volt írva. (Politikusan tovább nem kérdezősködtem..)

De már ezt is kétszer "javítottam". A kb. 30mm-es programkapcsolónak kb. 4mm-es tengelye és azon lévő 1mm-es bütykök kapcsolják a programkapcsolót. Nos ezek simán letörnek. Nincs egy hónapja hogy egy csődarabbal "pótoltam" a kapcsoló végét, és már megint holtjátéka van a kapcsolónak. Szóval lenne még számtalan jelölt a PÁF helyezésekért menő harcban.. Hol van már az a régi megfogalmazás, hogy "tartós fogyasztási cikk"?

Régen azért voltak vacakok a gyártmányok, mert nem tudtak jobbat készíteni. De "hiánygazdaság" volt, így legalább próbálták elérni az "örök élet plusz egy nap" célkitűzést. Ma, meg jön a marketinges, hogy "Melyik a legdrágább alkatrész? - Ez! - És nem lehet azt kihagyni? - De..
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) Ambavir válasza proli007 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Szét volt szedve, minden átjárható, semmi akadály a víz útjában.
Gyanítom, marad így.
(#) Ambavir válasza hmli hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Normál pamutnál ha kevés a ruha, feleannyira redukálja az időt.
Samsung Eco Bubble mosógép.
(#) zotyam hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Whirlpool AWO/ D 43136 5kg-os A+A elöltöltős mosógépem nem indítja el a centrifuga programot. Mi lehet a problémája? Változóan felejti el, van mikor kihagyja, van amikor eszébe jut és megcsinálja. Az érdekes, hogy az öblítés előtt viszont teszi a dolgát és kicentrifugál.
Hibaüzenet nincs, tiszta a gép, cserélve gyári vízszintszabályzó, fűtőbetét. ROZI családtag, most beteg és meg kell gyógyítani.Üdv: MZ
(#) csapo1002 hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Sziasztok. Adott egy, a fotón látható Whirlpool mosógép. A hibája, hogy nem lép tovább a programkapcsoló a fotón is látható (centrifuga) állásból. Néha felpörög a centri, majd olyan, mintha újra indulna a program. Kézzel rá kell segíteni, hogy továbblépjen, viszont a ruhák csurom vizesek maradnak. Mi lehet a probléma? Illetve megéri-e javítani? A segítséget előre is köszönöm.
(#) palko0125 válasza csapo1002 hozzászólására (») Aug 12, 2019 / 1
 
Szia!
Vezérlő panelon van egy 1,5µF-os kondenzátor (téglatest alakú) azt kell cserélni.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza zotyam hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Szia!
Ruhamennyiség miatt is csinál ilyet ez a csodagép. Ha kevés a ruha, akkor csinál
ilyet. Tömd meg rendesen.
Üdv, Palkó.
(#) tibec válasza zotyam hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia! Hány éve családtag a gép? Esetleg ellenőrizd a szénkefék hosszát! Ha 1,5cm-nél kisebb, cseréld ki! A por miatt szoruló kefék, vagy a rövid kefék (a nem megfelelő rugónyomás miatt) is szoktak ilyen jelenséget produkálni!
(#) nicolaas hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, elakadtam a javításban.
Van egy jó öreg Whirlpool AWG327-es mosószárító gépem, amiben most a mosás végén nem pörög fel a centrifuga.
Elsőnek az ajtó zárat néztem, (ezekben még alig van elektronika, ez szokott gond lenni ha jól sejtem) de az jónak tűnik, még egy glimmlámpa is jelzi az előlapon ha rendesen lezár az ajtó. Mosásnál lezár, szárításnál nem zár le, ahogy kell.
Szóval nem tudom mivel folytassam, bosszantó, hogy csak ennyi a baja a gépnek, de hát így használhatatlan!
Lenne valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm az ötleteket!
Laci
(#) csapo1002 válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) Ambavir hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Újabb megoldhatatlannak tűnő csoda...
AEG Protex mosógép.
E11 Álló nap. Aztán jött hozzá EF4.
Vízbeengedési hiba főmosáskor, flowméter. Panel, relé jó.
Most újabb hiba: E35. Túltöltés.
Próba alatt főmosás alatt állt meg, mindig.
Presszosztát, mágnesszelepek, csövecske,rendben.
Ötlet?

Bauknecht összevissza vízbeengedése sem oldódott meg.
Azóta is kimossa az öblítőt már a legelején.
(#) Ambavir válasza drawdog hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Mi az a Third elv?
Mire jutottatok a géppel?
(#) franky710 hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Awe 2214 mosógép, amely menet közben megállt és nem csinál semmit, a bekapcsolást jelző LED nem világít az elindításakor sem, a vezérlő panelt megnéztem, és egy ellenállás szerű alkatrész el füstölt a táprésznél, amely felett L303 jelzés van de már a szinkód nem látható, mit tudok tenni ilyenkor, mire cserélném az alkatrészt.
Köszönöm válaszokat: Feri
(#) vargaf válasza franky710 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Az L303 jelzés induktivitásra utal.
(#) VIM válasza franky710 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Szia! EZT a hozzászólást olvasd el (a linket is) és választ kapsz arra a kérdésre is amit még nem tettél fel.
(#) franky710 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Szia!
Közben megnéztem jobban azt az induktivitást, és mégis jó csak korom volt rajta, de akkor mi lehet a gond a mosógéppel indítás, és áramalá helyezés után sem világít a stendap jelző LED és a fokozat állítás és gombnyomás után sem!
A típus wirlpool Awe 2214.
Köszönettel; M. Feri
(#) Picipityu hozzászólása Aug 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a képen látható R80 jelű ellenállásnak mekkora lehet az értéke?
Szerintem el van színeződve a túlmelegedéstől és nem tudom megállapítani , hogy mekkora értékűre kellene cserélnem.
Ez egy Electrolux EWM 1100 jelölésű mosógép vezérlő panel.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019
(#) szepi003 válasza Picipityu hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Szia 47ohm 3w huzal ellenállás
(#) Picipityu válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Picipityu válasza Picipityu hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Még annyit kérdezek, hogy itt csak 2- és 5 W-osat lehet kapni a boltban. Melyik a jobb választás? Ami még nem nyírja ki a többi alkatrészt mellette.
Köszi a segítséget.
(#) pipi válasza Picipityu hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Ha 3-as kell akkor a 2-es kicsi, az 5-ös jó, még marad benne tartalék. Már ha helyileg elfér...
(#) Tityi válasza Picipityu hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Szia!
Az R80-as nem csak színeződve van,hanem el is égett. Ez biztosítékként funkcionál. Sima ellenállás nem jó bele! A panel túloldalán kell lennie azt hiszem egy táp IC-nek is!
(#) vargavik hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit Win 101 mosógépünk. Egyszerre villog a centrifuga, öblítés funkció gomb és az ajtózár ellenőrző lámpa. A gép mos, de ha lejár és nem nyitom ki az ajtót akkor kis idő múlva kb. 1 perc elkezd búgni, olyan a hangja mintha szivattyúzna, pedig nincs benne víz. Ilyet csinált már korábban is, aztán meg is állt. Akkor kihívtam a szerelőt, kicserélte a szénkeféket. A gép működött, a villogás szivattyúhang megszűnt egy napig, majd visszajött. Azóta mos, de folyamatosan villog és ha becsukom az ajtót szivattyúz. Tudja valaki mi lehet a baja? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

IMG_4340.JPG
    
(#) Picipityu válasza Tityi hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Szia!
Igen, van IC a másik oldalon. Egy LNK304GN ami - most, hogy néztem - lehet, hogy sérült.
Valószínű az is csere...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) Picipityu válasza pipi hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Szia!
Igen, elfér.
Köszönöm!
(#) Ambavir hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Szép estét!
Tudom, van adok veszek fórum, elnézést.
Panasonic Na 140 VG3.
Vezérlőpanel : W2449-7SR06
Tönkrement alkatrész a motorvezérlő IGBT: STK625-728 M

Ezen darabot nem lelek sehol. Panelt sem.
Elfekvőben panel valakinél esetleg?

Ha nem találok, eladó lesz a mosógép alkatrésznek. Mindene tökéletes, ezen kívül.
(#) Tityi válasza Picipityu hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Szia!
Ha eldurran az R80-as, akkor biztos, hogy a táp IC is cserés.
https://www.ebay.de/itm/LNK304GN-Widerstand-47-Ohm-3W-HF-Drossel-47...437222
(#) Atti128 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirpool AWS51011-es mosógép. Panelon elszállt a táp. Kicseréltem a szokásos dolgokat- lnk-elkó-ellenállás- sikeresen be is kapcsol a gép, de nem indul el a program.
Ez nálam azt jelenti hogy bekapcsolom a program kapcsoló ahova forgatom kiírja az adott programhoz szükséges időt, elindítom, bezár az ajtóretesz ( tényleg bezár) de az indító/ pillanatmegállító gomb csak villog.
Bármilyen programon.
Lehet hogy a panelen még valami rossz vagy teljesen más irányba lehet a hiba.

Köszönöm: Attila
(#) Mosomasa01 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok!Segítséget kérnék egy Elektrolux EWT1366HGW felültöltősmosógéphez. A hiba ,hogy a gép áram alá helyezve (nem bekapcsolva) zárja az ajtóreteszt. A hőelemegyik oldala direktbe megkapja legyena fázist, a nullát egy triak OUT lábáról, a GATE lábra egy NPN Tranyó csatlakozik. Atranzisztor a processzortólkapjelet. Sajnos már cserélgettem ezt a két összetevőt és nem vagyok benne biztos, hogy odavaló alkatrészek kerültek bele.
(#) Dino71 válasza Atti128 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Szia! Át is ad zárásnál az ajtózár ?
Következő: »»   524 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem