Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   118 / 197
(#) Attila86 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Véleményem szerint ez tipikusan az az alkatrésze a nyomtatónak amit nem szabad kinyomtatni. Lehet hogy mikor összerakod akkor jó lesz, de nézd majd megy egy hét, vagy egy hónap után.
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Ezért jó a nyomtató és a PLA. Elkopik, újra kell nyomtatni. Nem kerül kidobásra, mert biológiailag lebontható. De akár egy szilikon öntőforma is készíthető a mesterdarabról, akkor aztán készülhet aluminiumból is. A hobbinak pont ez a lényege. Én is vásárolok sokszor, de jobban szeretem azt amit magam készítek. A folyamat közben is tanul az ember, rájön, hogyan lehet valamit jobban csinálni. Ne vedd el az örömét, bánatát! Én is nekiláttam MPCNC-nek, pedig jó része nyomtatott. Nem a pontosság és a tökéletesség vezérelt - ez igaz. De amire kell, műanyag lapok darabolására és fészek marására 3mm-es habanyagban - arra tökéletes megoldásnak tűnik.
(#) remiasa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Ez csak az egyik fele !! miét kopna el ? Maximum a Pom görgö fog kopni de annak meg utána lehet állítani a feszítő csavarral!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2019
(#) Attila86 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Idézet:
„miét kopna el ?”

A kopás szó nem hagyta el a billentyűzetemet.

Nem kopni fog hanem deformálódni, nyúlni, hajlani, lágyulni. Nem akarom letörni a lelkesedésedet de az eddigi három nyomtatóm tervezése és építése által szerzett tapasztalataim ordítják hogy ez nem lesz jó kicsit is hoszabb távon.
Illetve és ezt is már akartam írni, hogy a nyomtatód kialakítása úgy ahogy van egy rendkívül életképtelen konstrukció. Egy 3D nyomtatónál nagy sebességek, gyorsulások és gyors irányváltások vannak melyek hatására remegni és rezonálni fog az egész gép és emiatt olyan ghosting hegyek lesznek a nyomaton hogy elsírod magad. A dupla Z tengelyes gépekkel is vannak problémák bőven, itt ezek hatványozottan jelentkeznek majd.
(#) remiasa hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Hiszek neked ,de azért elmondom ez nekem fogjuk rá hogy a negyedik nyomtatóm, az első tákolmány volt evvel nyomtattam ki az első alkatrészeket , két éve megy vele minden gond nélkül!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2019
(#) remiasa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Még egy dolog az ilyen alkatrészeket csak 100% kitöltéssel szabad nyomtatni, én is tapasztaltam hogy ha 60-70% kitöltéssel készítem őket gyengék vetemednek!
(#) hunagyp válasza remiasa hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Javaslom Stefan videóit tanulmányozásra, van köztük infill kapcsán is (spoiler: nem a 100% infill a nyerő)
Itt meg a hasonló elrendezésű Cetus-ról Angus tollából (mutat kész modellt is) - az Attila által említett ringing/ghosting miatt mutatom. /spoiler: a Cetus még csak nem is kerekes, masszívabb, mégis bibis az eredmény/
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) elektromos hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hol lehet be állítani RepetierHost-ban, hogy az extruder húzza vissza a filamentet 65mm-re, hogy a másik extruder is bele tolhassa az anyagot? Tehát van egy 2 IN 1 OUT-os
HotEnd egységem. Az a baj vele, hogy ha végez az első színnel akkor annak vissza kellene húzódnia legalább 65 mm, hogy a másik extruder be tudja tolni a szálat. Nos ezt hol lehet be állítani?
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Itt.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Én pedig kipróbáltam elég sok kitöltési mintát oktet, kocka, háromszög , hatszög, cikcak, stb, különböző falvastagsággal és egyik se volt jobb a tömörnél, ez pedig az én tapasztalatom két év alatt!!!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Milyen 2in1out-os fejed van pontosan?
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ezt vettem :Bővebben: Link
(#) elektromos válasza remiasa hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Köszi, de ezt be állítottam de valahogy nekem nem működik a szál visszahúzás. Holnap futok vele még egy kört.
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Itt be van állítva hogy két extruder motorod van és egy fúvóka minden színhez?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Nekem most egy ilyen van úton: Bővebben: Link
(#) elektromos válasza remiasa hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Igen be van. Megnöveltem most 100mm-re így legalább vissza húzza rendesen, de most meg a másik extruder nem tudja be nyomni a szálat mer elakad. Már bánom, hogy ezt vettem meg, mert ez egy rossz konstrukció, mely szerintem soha nem is működött jól.
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Én is nézegettem ezt típust, de valamiért mást vettem meg. Majd várom a beszámolót, hogy mennyire megbízható.
(#) latyakosa hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Sziasztok,
Fűtőtt asztalnál ha egymás utáni nyomtatások között is időnként szükséges újraszintezni az asztalt az lehet a home poziciót adó kapcsoló "bizonytalan" működésének következménye ?
CR-10 gyári váz/elektronika, az asztal vagy más része nem kotyog, nem laza. Mi okozhat még hasonló viselkedést ?
üdv
(#) pipi válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Ha kézzel nézed mekkora a kapcsoló holtjátéka?
Én kicseréltem a végálláskapcsolókat olyanra mint ami az egérben van(de lemezes), pici a holtjátéka, nem vettem észre hogy időnként elmászna.(ctc gép)
(#) latyakosa válasza pipi hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Kézzel nem érzékelhető a holtjáték a kapcsolón. A probléma abban nyilvánul meg, hogy beszintezett gép végigcsinál egy nyomtatást majd a következő nyomtatásnál (nincs közte kikapcsolás) vagy túl közel van az extruder a tárgylemezhez vagy túl távol. Ha néhányszor a home pozicióba vissza küldöm akkor előfordul hogy visszaáll a helyes Z pozícióba a fej.
(#) hunagyp válasza elektromos hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Csak tippelek, de lehet neked ilyesmi a fila vége retract után. Viszont ehhez hasonló csúcsosnak kellene lennie (a megvastagodás se jó, hibás nozzle-heatbreak kombó)
Ehhez a formához ki kellene kísérletezned egy extrude-retract kombinációt (sebesség+hossz), h kialakuljon ez a fajta filament vég, mikor retractot tolod (igen, előbb valamennyi spéci extrude, aztán jöhet a 100 retract). Így formálnád meg a kihúzandó fila végét. Igy a másik szálat már be tudná tolni utána.
(#) zsoltee0001 válasza latyakosa hozzászólására (») Szept 13, 2019 / 1
 
Szerezni kell egy mérőórát és raepiteni az extruder re és így végezni 10db szintezest, +- 1 század kell hogy legyen az eltérés. Asztal beszintrzesnel is hálás dolog a meroora, mert nekem ez a papír darabos módszer nem jön be.
Udv
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Én ilyet kombót használok.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
(#) elektromos válasza hunagyp hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Jól tippeltél , mert valóban ilyen a szál vége és ez el tud hajolni, és így nem tud belemenni a hotend-hez menő csőbe. Hát akkor kezdődik a sok kísérletezgetés, ami vagy be jön vagy nem.
(#) elektromos válasza remiasa hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Ezzel is ugyanaz a retract problémák lehetnek mint az én hotendem-nél. Milyen szeletelőt használsz? Nem adnád meg a retract beállításokat?
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Ha kézzel kihúzod a filamentet akkor is ilyen?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Nagyon ötletes megoldás, azt az idomot nyomtattad?
Látom a V6 hotenden a másik (hosszabb csúcsú) fúvókát. Te, hogy hoztad össze? Mert sajna ennek rövidebb a menete mint a V6 saját fúvókájának, sajna, pedig nekem jobban tatszik.
Próbálkoztam csinálni közdarabot, de nem tömített rendesen, így visszatértem a sajátjához.
Üdv
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Igen én nyomtattam az osztót a thingiverse-röl töltötte le, a hosszú fúvókát vettem ami 21 mm hosszú és le esztergáltam a fölösleget, ezt jobban szeretem mert alá lehet látni a fej alá rendesen.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Curat-t használok, és így működik. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
A videó minőségért elnézést, de még kezdő voltam ezen a téren.
Következő: »»   118 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem