Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3358 / 3940
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
És mennyi a táp volt 12 vagy 5 elég
(#) proli007 válasza Pumuckli hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Hello! A 60Hz egyébként semmire nem lenne megoldás. Jelenleg 10Hz az eltérés ezzel villog a kép. Ha pedig 60Hz lenne, akkor az interferenciát látnád a képen. Mert a két freki sosem lenen azonos frekvenciájú és fázisú, így a különbségi jelet látnád a képen.

Anno ugyan ez volt a helyez a TV-nél az 50Hz-es képváltásnál. Mert amikor már a kamerában kvarc-hoz szinkronizálták a képet, az 50Hz-es hálózat szűretlensége pedig egy fel-le vándorló fekete sávként jelent meg a képen. Előtte amíg hálózathoz szinkronizáltak a kamerát, nem volt feltűnő, mert állt a képen ez a sáv. Korombeliek bizonyára emlékeznek erre. (És még sok minden más technikai csodára..)
(#) aramis válasza aramis hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Sziasztok !Bekötöttem 5 volt egy telefon töltőről de csak zöld led villog nincs kép mit ronthattam el?
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Mekkora az a tőtő táp? Nem hiszem hogy elbírja egyáltalán. Milyen LCD panel? Jumperokat beállítottad? Kipróbáltad esetleg ugyanahhoz a felbontáshoz a különböző jumperállásokat? Ellenőrizted hány voltos az lcd panel? Beállítottad? Az lcd-hez való egyáltalán az LVDS kabel?
Az asztali és a noti lcd-k csatija lehet azonos, de különböző a bekötésük, a táp is máshol van
(#) levaitamas hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Ez a kék tárcsa milyen alkatrész?
(#) attika válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 13, 2019 / 1
 
Szerintem, VARISZTOR.
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Hát ami azt illeti ez már sok nekem csak egy laptop monitort akartam másodiknak bekötni a pc hez akkor kérdeztem és ezeket az infókat kaptam rendeltem egy ilyen elektronikát ahogy írták csak be kell kötni és kész innen már csak kísérletezés az egész
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Rágd át magad azon amit írtam...
Azt azért ne várd hogy egy gombelemről elműködik... na jó ez durva, csak érzékeltetni akartam.
Még egy kérdés, ami idáig elsikkadt, mi van a háttérvilágítással??? Merthogy az is kell neki, vagy nagyfesz csöves, vagy ledes, ezekhez is kell táp, meg elektronika, ez nincs a panelon...
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Nem teljesen tudtam hol tegyem fel ezt a kérdést, nem tudjátok hogy lehet olyan gyantát kapni, amivel a tekercseket szokták kiönteni? Elsődlegesen szigetelési céljából, nagyfeszültséggel kísérletezem volt itthon két komponensű epoxi de sajnos nem vált be, biztos van erre való speciális gyanta.
(#) Peter65 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 14, 2019 / 1
 
Az, hogy mihez milyen kiöntőgyanta való, külön szakértelmet kíván. Kb. 20-25 évvel ezelőtt az Ciba-Geigy (az Araldit termékek gyártója) magyarországi szakemberével beszéltem arról, hogy az akkori feladathoz melyik kiöntő gyantát ajánlja. Akkor az Araldit D-t választottuk, ami sok mindenhez jó volt, de volt olyan kis ferit-trafó amit összetört a megkötés során (a kötés során a kétkomponensű gyanták zsugorodnak). Azokhoz a kvarcliszttel dúsított változat felet meg.
Budapesten van egy bolt, ahol viszonylag kis tételben (még lehet hogy a kb. 1kg is sok lesz, főleg ha az árakat is hozzátesszük) is lehet gyantákat venni, az A+B Kft, 1094 Budapest, Liliom utca 22. Már régen nem jártam ott, de annak idején segítőkészek voltak.
Esetleg leírhatnád, milyen gyantát használtál, és mi volt vele a baj.
(#) Sanyesz5 válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Sajnos a típust nem tudom, feszültség osztót készítettem azt öntöttem ki vele, de 25kV nál kezd átütni, pedig elég komoly ráhagyással készítettem mindent, az ellenállás sorok körül minden irányban 10mm gyanta vastagság van.
(#) m.Chris hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Most vettem egy Denon Ceo N4 készüléket, majd próbálgatás után csattant egyet majd kikapcsolt.
Szédszedtem első ránézésre a bizti durrant el. Azt kicsréltem, most bekapcsol, majd 5 másodperc után kikapcsol.
Újra szédszedtem majd amatörként még két alkatrészt találtam hibásnak a tápegységen. Ezeket kiszedtem, majd mérések igazolták hogy hibásak.
A tranzisztor adatai olvashatóak azt tudom pótolni, de az ellenállással bajban vagyok.
A színkódon nem igazodok el, nem tudom beazonosítani, mérni meg nem lehet.
Kérem aki tud vagy ért hozzá segítsen.
(#) Bakman válasza m.Chris hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Ha most vetted, miért nem vitted vissza?
(#) Peter65 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Az Araldit gyanták kb. 20kV/mm-t viselnek el. Olyan gyanta, ami 10mm vastagságban is felhasználható, szerintem speciálisnak számít. Egy átlagos gyantában ilyen vastagságban a megszilárdulás során hajszál-repedések alakulnak ki, amik mentén meg könnyen átüt. Én biztosan valamilyen kvarcliszttel dúsítottal próbálkoznék. Házilagosan rossz biztosítókból kiszedett homokot lehetne belekeverni a gyantába.
(#) Sanyesz5 válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Jó ötlet, de inkább veszek egy ellenállást, ekkor feszre nem kiserletezem tovább, ebay-en elég jó a választék, 1 giga ohm kellene olyan 80kV hoz.
(#) campes hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Üdv mindenkinek. Kérnék egy kis segitséget a "szakiktól" Van egy JVC CA-MXS2 hifim a mi egyik napról a másikra meg adta magát.Se kép se hang. Szétszedtem és a trafo melletti panelben bemértem pár alkatrészt.
D 542 = 33v
D 541 = 32.5V
D 539 =33.7 V
D 540 = 33.7V
D 582 =24V
D 583 =24V
D 584 = -10V
D 581 = -30V
D 580 = -30v
D 585 = -4.2V
D 587 = -12.7V
D 577 = 16.1V
D 575 = -8.9V
D 536 = NINCS ÁRAM
D 561 = NINCS ÁRAM
C 582 = 24.1V
C 583 = 23.5V
C 538 = 33.5V
C 539 = 33.2V
C 571 = 1.9V
C 575 = -0.9V
A sárga téglalap alakú valamin 33vot mértem. De a 3 ellenálláson nem mértem voltot.
Feltöltöm a kapcsolási rajzát PDF-ben .iIde nem enged csak 8mb-ot.
(#) campes válasza campes hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Itt a PDF.kapcsolási rajz.
(#) m.Chris válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Használtan vettem, nincs rá garancia. Mikor megvettem még jó volt.
(#) m.Chris válasza pipi hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Köszi a segítséget, de nem tudom beazonosítani. Lehet hogy színvak vagyok.
Amit én látok:
Narancs
Zöld, vagy arany
Ezüst, vagy fehér
Szürke
Barna
Léci segítsetek kibogozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019

IMG_8229.PNG
    
(#) jani1987 hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Valahogy a kezembe akadt egy zsinór aminek a szála üvegszálas lehet de belül volt egy fém huzal. Kíváncsiságból rá mértem és az 50cm-es darabot 40ohmnak mértem. Adódott a kérdés hogy ellenállás készítésnél hogy fogom tudni megállapítani a terhelhetőséget. Először a huzalra adott áram okozta hőmérséklet változás volt ami szóba jöhet de nem tudom ehhez milyen tápegység fog kelleni? A másik mivel tudnám mérni a hőmérsékletet?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 15, 2019 1 /
 
Ha szorítod, és nagyon süt, akkor 60fokC felett vagy. Ha feltekered, kevésbé tud hűlni... Mérni nem egyszerű. Tápegységed pedig legyen áramkorlátos, és akkor a feszültség majd beáll ahova kell! Természetesen áramkorlát a megfelelő értékre csavarva.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
(#) Tasznka válasza m.Chris hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Nem szeretnélek elvezetni az erdőbe,de szerintem az 0.18R ellenállás.A kapcsoló fet mellett van,mint áramfigyelő,így nem lehet olyan nagy. De csak tippelgetek,sajna ennyi képanyagból erre jutottam .
(#) Pumuckli válasza proli007 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Értem. Akkor mi lehet a megoldás? Milyen izzót/lámpát kéne használni a lehető legjobb eredmény érdekében?
(#) qvasz2 válasza Pumuckli hozzászólására (») Szept 16, 2019 / 1
 
Ha LED-es lámpát akarsz használni, akkor vagy DC-ről kell meghajtani, vagy ha kapcsoló üzemű, akkor több tíz kHz-en dolgozzon.
Léteznek gyári fotós világítások, ott gondoltak erre, persze az árán meg is látszik.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019
(#) vargham válasza Pumuckli hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
A kifejezetten fotós lámpa jó ötlet, de drága.
Én meg szoktam nézni a boltban a lámpák fényét mobiltelefon kamerájával, vagy fényképezőgéppel, miközben állítgatom a záridőt. Olyankor kijön, hogy melyik villog rossz frekvencián.
A műhelybe például ilyet vettem, és nem villog.
Annyi fénye van, hogy tudok mellette fotózni és videózni is.

Vagy építhetsz sajátot. A legegyszerűbben LED szalagból tudsz. Nagyfrekvencián üzemelő kapcsolóüzemű tápról, vagy akkumulátorról hajtod, akkor jó lesz.
Egyszer egy színdarabhoz forgattunk videóbetéteket, és ahhoz készítettem ilyet.
LED kerettel
LED keret
Írtam róla cikket a Digitális Fotómagazinba
(#) Sthofy hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Üdv!

Az ügyben írok, hogy szimulátor kormányt építek és pc tápról üzemeltetném a motorját és az arduinot, azért gondoltam a pc tápra mert mind a kettő feszültséget képes előállítani amire szükségem van (5V,12V). Két motor lenne esélyes egy RS 555 ezt egy régi kormányból szedtem ki és egy Johnson hc683lg ( pdf-et csatoltam róla) ezt pedig egy rossz Bosch akkus fúróból. Ha csak simán rákotottem a motort tett 1-2 fordulatot es a táp lekapcsolt. Tudtam, hogy nem fog működni de 1 próbát megért. Amit észre vettem, hogy a régi kormányból kivett motoron van 3db kicsi narancssárga kerámia kondenzátor. Mi célt szolgál ez?
A fogyasztók amiket rákötnék a tápegységre:
-DC motor (jobb lenne az erosebb Johnson)
-Arduino 5V
-1-2 ventillátor hűtésnek

Milyen más tápegységet használhatók? Van egy laptop tápom ami 19V 4,5A ez jobban megfelelne?

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2019

16794.pdf
    
(#) m.Chris válasza Tasznka hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Köszi szépen. Amúgy tényleg ott van. Egy SMK0870 mellet. Akkor csak 0,18 ohm lehet?
(#) Tasznka válasza m.Chris hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Mint írtam tipp,mert rajz,kapcsolás hiányában erre jutottam...Bár 5 csíkos ,de a 3. ezüst miatt nem stimmel,így 4 csíkosnak nézve (barna,szürke,ezüst,arany) ,az 0.18R -ra jön ki.
(#) Bakman válasza Tasznka hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Lehet, hogy az ötödik szín a hőmérsékleti együttható.
Következő: »»   3358 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem