Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   807 / 837
(#) vargham válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Az UNO-n milyen firmware fut?
(#) zaza99 válasza vargham hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Ez egy eredeti uno annyi, hogy én próbaképpen töltöttem rá egy pwm programot.
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Megvan a megoldás.
Az Arduino programmal feltöltöttem az uno-ra egy arduinoisp példát és már jó is lett.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019
(#) NickE hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Gondolkodom egy ATATMEL-ICE-PCBA vásárlásán. Vannak érdekes árak ezen termék körül, pl. 6900Ft+áfa áron 10-ről 6 pólusra alakítanak.

Elég nagy az árkülönbség az ATATMEGA-ICE-PCBA, az ATATMEL-ICE-BASIC és ATATMEL-ICE néven árult termékek között.

A kérdés az, hogy ha csak a PCBA-t veszem meg, bedobozolom és a 10->6 átalakítást megoldom (van ilyenem több is kínai nyákos és saját krimplés is), akkor ez igazából ekvivalens a 39k+áfa áron adott ATATMEL-ICE-vel? Kicsit hihetetlen, hogy egy doboz+usb kábel+reálisan 200Ft értékű adapterrel 15k-ról eljutottak 39k-ig.
(#) vargham válasza NickE hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Így van. Az elektronika a lényeg. Nekem a teljes szett van, egy projekt debuggolásához kaptam. Egy kolléga viszont magának vette valami hobbi dologhoz. Csak NYÁKot, a kábeleket pedig fillérekért Kínából.
(#) NickE válasza vargham hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Megvettem a boardot, remélem, jó lesz.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Attiny 13 A Eeprom-ját használnám, de sajnos kimegy belőle az adat. Egy vátozóban 0 és 1 et tárolnék. teljesen kiszámíthatatlanul viselkedik. Egy két bekapcsolás és oda az adat.
Majd el felejtem Bascom-ot használok. 5V-ról megy a chip a baud 1.8-at bekapcsoltam.
Nem értem mi a hiba.
(#) djusee válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szia. BOD be van kapcsolva? Az adatlap 5.3.6 írja hogy alacsony feszültségnél akár a CPU is adhat ki hibás utasításokat ami hibás EEPROM írás is lehet. Errata 24.1 alatt írja hogy 1.9V Vcc alatt hibás lehet az írás.
(#) djusee válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Idézet:
„5V-ról megy a chip a baud 1.8-at bekapcsoltam.”

Baud helyett BOD (Brown-Out Detection) - akartál írni? Mert ha igen akkor 5V tápfesznél az 1.8V az kevés, állítsd inkább a 4.3V ot.
(#) kalmi.kalmi válasza djusee hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Bekapcsoltam, jobb lett, kevesebbet hibázott. Aztán a tettem egy 100nf-os kondit a tápesz lápakra azóta jól működik.
Köszi a tippet.
(#) djusee válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szivesen, a 100nF es kondi alap kell hogy legyen, amilyen közel csak lehet a tokhoz. Pár jó tipp, reset.
(#) kalmi.kalmi válasza djusee hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Köszönöm, alkalmazom.
(#) csatti2 válasza NickE hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Én még a Microchip-es idők előtt vettem az ATMEL-ICE-omat, akkor 16eFt volt ÁFÁ-val. Az egyik első dolguk volt megemelni az árát... (azóta inkább átálltam ARM-ra és nem Atmelesre...)
(#) zombee hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Sziasztok!
ATTiny816 mikrokontrollert szeretnék tömegprogramozni.
Jelenleg az ICP2-GANG szóba sem jöhet, egyelőre marad az ATMEL-ICE + PC kombó. Ha Atmel Studio 7 alól indítom el a programozást, nagyon gyorsan végez, kb. 2 másodperc. Ugyanez parancssorral (atprogram.exe) 8 másodperc. Hiába adom meg a programozó sorozatszámát,
sehogy sem sikerül gyorsítani rajta. Egy 20-as blokktábla mellett elég idegőrlő folyamat.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) rolandgw válasza zombee hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Nem saját tapasztalat, valahol olvastam, hogy a víruskeresőt és a tűzfalat ki kell kapcsolni. Az utóbbit a localhost port nyitás miatt. Nem tudom segít-e.
(#) zombee válasza rolandgw hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Köszönöm. A programozós gép nem kapcsolódik hálózatra, konkrétan ki van húzva a hálózat.
Persze ettől még van localhost, ezt még ellenőrzöm egy hálókártya letiltással.
(#) Milligram hozzászólása Okt 8, 2019 /
 
Üdv.
Egy usbasp V2.0 használok és egy Atmega8A szeretnék programozni de valamiért a portok nem azt csinálják amit kellene egy egyszerű programnál is már elakad.
Mi lehet a hiba oka?
Elég ha csak a C portokat kimenetre rakom abból is csak három fog működni más Atmega8A-val is ugyanezt csinálja .
Ebay-ről való lehet hogy mindegyik hibás lenne vagy maga a programozó rossz?
(#) abcdabcd válasza Milligram hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Szia! Itt a lap tetején a sárga keretes részben: "6. Ha a PORTC-n nem műkődik valami, kapcsold ki a JTAG-et" - ezt próbáltad?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) dokidoki válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 8, 2019 / 2
 
mega8L -ben nincs JTAG.
(#) zombee válasza Milligram hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Ha programozásnál a verify rész működik akkor nem azzal lesz a baj. Ha mindegyiknél ugyanaz
a hiba akkor az IC hibát is kizárnám. A programot megnézném, ott lehet a gubanc.
Ha valami nem megy, visszatérek az alapokhoz: mindent kiteszek kommentbe, csak a kérdéses
részt hagyom bent. Szinte mindig egy elírt "&" vagy "|" vagy "!" áll a háttérben...
(#) Milligram válasza zombee hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>

int main(void){

DDRC |= (1<<PORTC0)|(1<<PORTC1)|(1<<PORTC2)|(1<<PORTC3)|(1<<PORTC4)|(1<<PORTC5);



while (1){

PORTC |= (1<<PORTC0)|(1<<PORTC1)|(1<<PORTC2)|(1<<PORTC3)|(1<<PORTC4)|(1<<PORTC5);
_delay_ms(1000);
PORTC &= ~((1<<PORTC0)|(1<<PORTC1)|(1<<PORTC2)|(1<<PORTC3)|(1<<PORTC4)|(1<<PORTC5));
_delay_ms(1000);
}
}


Próbáltam binárisan és hexában is megadni.
VCC nek az USB ről használom régebben is használtam nem volt vele baj .
Próbáltam más kódokat is ugyanígy jártam PD lábakat bemenetre mintha azoknál se működne mindegyik.
Az AVR mind egy eladótolvan arra gondoltam hogy gyártási hiba .
PC4-5 kapcsol,3-2 nem és megint csak a PC1 kapcsol.
:/
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) Milligram válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 9, 2019 / 1
 
Igen néztem a JTAG-et de ahogy irta dokidoki is nincs mega8L nél.
(#) abcdabcd válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Igen, igaz, most megnéztem és ebben tényleg nincs... Nem néztem utána, csak tippeltem... Hasonló jelenséget láttam már, ahol a bekapcsolva maradt jtag-gal valami hasonlót csinált a kontroller... Az adott lábak kb semmire se reagáltak... Viszont itt akkor valami más a probléma...
(#) Milligram hozzászólása Okt 9, 2019 /
 
Ha csak a PORTC-ből a 0,2 és a 3 rakom kimenetre akkor működik de ha belerakok egy 5,4 vagy 2 a másik hármat mintha tiltaná.
Még mindig nem tudok rájönni mi lehet a baj. :/
(#) kapu48 válasza Milligram hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Esetleg zárlat van a kimenetek között? Vagy amit vezérelsz, az terheli túl őket?
Mosd le a gyantát a lábak között.
(#) Milligram hozzászólása Okt 10, 2019 /
 
Megvan a hiba a diódák voltak a hibásak de nem értem ha más színű diódát raktam be akkor mintha elhuzta volna az áramot és csak az világított ha egy színűre cserélem mindegyiket akkor jó.
(#) rascal válasza Milligram hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Diódák alatt ledeket értesz? Jó hogy most éppen működik, de lehet, hogy az áramkörben valami tervezési, vagy méretezési hiba van, amit érdemes lenne korrigálnod. Hány Voltról megy az ATMEGA és mekkora előtét ellenállásokat kaptak a ledek?
(#) Milligram válasza rascal hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Igen ledeket 5V ről megy és 270 ohm volt most cseréltem 2kohm-ra gyengébb világitás érdekében.
(#) rascal válasza Milligram hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Akkor eredetileg kb 12 mA-rel terheltél egy-egy portot piros leddel számolva. A portnak ezt bírnia kell, de sima visszajelzésre már 1-2 mA-től is fényesen világító ledeket lehet kapni. Bővebben: Link. A programozót esetleg leterhelhette, ha valamelyik programozó lábon is egy led csücsült és bizonytalanná tehette a programozást.
(#) rascal válasza Milligram hozzászólására (») Okt 10, 2019 /
 
Előre is bocs a feltételezésért, de ugye mindegyik led saját előtét ellenállást kapott? Ha ugyanis több led osztozik egy ellenálláson, akkor mindig a legalacsonyabb nyitófeszültségű fog nyerni azok közül amiket éppen bekapcsoltál. Azonos színűek között is van pici eltérés, de az eltérő színűek között több Volt is lehet. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
Következő: »»   807 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem