Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   333 / 371
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Pedig nekem is ilyen van. Tekergesd a lencsét és figyeld a sugarat, persze védőszemüvegben. Egy idő után látnod kell, hogy egy ideig vékonyodik azután megint vastagodik a sugár.
A sprinthez van jó leírás a témájában. Szerintem a pdf használhatatlan.
(#) KKobra hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Miért is baj hogy magasan van? Az esetleges elmozdulás miatt?
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Bajnak nem baj, csak lehetne jobb is. A távolság növekedésével a sugár intenzitása csökken. Ha közelebb teszed jobban tud égetni, tehát gyorsabban is tudod mozgatni a mechanikát ugyanannál a feladatnál.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Érdekes tapasztalataim vannak. Valahogy még mindíg nem voltam elégedett a léser erejével gravírozás közben.
Rájüttem hogy mikor generálom a kódot AZ S értékét megadhatom min és max. A max értékét 255-nél nagyobbra is megadhatom.
Igy elértem azt hogy olyan erővel dolgozzon a lézer ahogy én szeretném és csak abban a tartományba szabályozzon ahol még minimum fényerőnél egyáltalán nem hagy nyomot az anyagon max erőnél pedig szén feketére égeti. Még az kellene kitalálni hogy miért csíkos a nyomat mintha itt ott 2 sort lépne előre így hagyva egy üres sort.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) benko_balazs válasza KKobra hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szerintem meg kellene próbáld a tartóáram növelését, a mikrolépések számának növelését valamint hogy a mechanika kotty és szorulásmentesen megy-e mindehol.
(#) Lac364 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy problémával fordulnék hozzátok. Adott egy valószínűleg ebay ről származó cnc maró vagy gravírozó masina. Kéztől vettem annó.Semmi gond nem volt addig míg a Grbl controller programja amit vele kaptam el nem veszett . Minden fajta gbrl kapcsolatos programot letöltöttem már hozzá de csak felibe harmadába működött. Arduino programozásban van alap jártasságom ezért újra telepítettem rá a Grbl v1.1 et. Jelenleg a Grbl 3.6.1 teljesen jól működik viszont a Z tengelyt nem hajlandó betöltött nc fájlból működtetni . Ha beírom neki G0 Z10 enter működik parancssorból. De Sprint Layor 6 vagy 5 tel készített GBR majd a https://carbide3d.com/apps/rapidpcb/ által készített fájlal nem hajlandó a Z tengelyt működtetni. Más minden jól működik bár még kicsinyít valószínűleg az előtolás nagyobb menetemelkedésre van állítva a programban ezt még nem néztem. Kérdésem, mi lehet a probléma.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) Lac364 válasza Lac364 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Közben odáig sikerült eljutnom , hogy működik a Z tengely is. Limit Z rate be volt pipálva a négyzet. Működik csak fordítva, ha mínuszba számol akkor emeli a marófejet ha pluszba számol fölfele meg lefelé engedi. Az Invert axis-ban hiába pipálom ki a négyzetet a kezelőfelület iránya változik meg . Számolni ugyanúgy ellentétesen számol.Próbáltam a $2=4 parancsot bevinni $2 meg is változik de az irány nem módosul.
Valakinek valamilyen ötlet esetleg?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) Lac364 válasza Lac364 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
$3=4
(#) profikam válasza Lac364 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Udv!

Ez 1610 (160*100mm) munkateruletu? Ha igen, akkor nekem is pont ilyen van, szivesen kimentem neked a GRBL beallitasokat.
(#) kaqkk válasza Lac364 hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
A léptető motor bekötésén változtass (az egyik tekercs két végét cseréld fel )
(#) Lac364 válasza profikam hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Igen azt, megköszönném. Jelenleg működik , sikerült az irányokat is beállítani de az előtolás hol jó hol nagyon lassú. Grbl Controller programját nem tudnád valahova föltenni? Esetleg emailben átküldeni?
(#) Lac364 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Szerencsére rájöttem hogyan lehet a programban megváltoztatni. De köszi, jó tudni hogy úgy is meg lehet.
(#) szili83 hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
Van aki megépítette ezt a CNC-t? Bővebben: Link
(#) l48 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Szobadisznek? Mert másra nem jó!
(#) borvendeg válasza szili83 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Annál es sokkal jobb(nem én hirdetem):
https://forum.hobbycnc.hu/topic.php?topic=19&jump=111480

Létezik ebay-en golyós orsóval is.
(#) szili83 válasza l48 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Miért? Nem sokat ér? Gyenge?
(#) l48 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Ebben a sorrendben!
Megnéztem a linken lévő videót. A videót magát teljesen korrektnek látom. Megmutatja a munkavégzést és a végén közelről a jől látható munkát.
Ez alapján is ugyanez a véleményem.
A munka megkezdése elött megmutatja az új szerszámot és a végén a produktumot.
A Te helyedben egy kis piackutatás után megvásárolnám a hozzávalókat. A mostani körülmények között kis segitséggel is gyorsan megy és megcsinálnám magam.
Jő anyag választásal és konstrukcióval felfogható egy felnött legónak.
Sok sikert a döntésedhez!
(#) iamrob hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Léptetőmotor és orsó összekapcsolására szerintetek melyik tengelykapcsoló a megfelelő/jobb? A spirálos változatot ismerem, szerintem annak nagyobb rugalmassága van, mint hogy mondjuk 1/16-os mikrolépéssel 2Nm nyomatégigényt átvigyen. A műanyag betétes körmös változatot viszont nem ismerem. Az jobb lehet ilyen feladatra? Utóbbi a drágább, persze ez nem feltétlenül jelent bármit...
Vagy van valami ezeknél alkalmasabb? A merev tengelykapcsolatot első körben kerülném.
Köszönöm.

kuplung.jpg
    
(#) CIROKL válasza iamrob hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Sajnos a spirális gyengusz , simán kinyúllott mint a....
(#) kaqkk válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Nálam a spirál működött kb két hónapig , viszont a kereszt az örök élet meg két nap ...
(#) mex válasza iamrob hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Amikor én építettem a lézert, akkor gyengének találtam a kínai spirálos tengelykapcsolót,így hát (mivel körmös tgk nem volt a fiókban) készítettem sk. Azóta is üzemelnek, bár megvannak a gyári körmös darabok is már.

P1110216.JPG
    
(#) iamrob válasza mex hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ. Hasonló véleményekre számítottam, megerősítettetek a körmösben.
(#) Zoli_bácsi válasza iamrob hozzászólására (») Okt 21, 2019 / 1
 
Szia! A körmös tengelykapcsolót válaszd. De még jobb, ha a motort, és az orsó kapcsolatát bordás kerék áttétellel oldod meg. Ilyenkor nincs szükség tengelykapcsolóra. Sokkal jobb, könnyebb a kivitelezés. Tengelykapcsoló közvetlen összekötése esetén az egytengelyűségre nagyon figyelni kell.
(#) iamrob válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Jogos és megfontolandó lehetőség, köszönöm. Valóban az egytengelyűség a legnagyobb probléma. Sajnos ilyen tekintetben sincs tapasztalatom ezzel a körmössel kapcsolatban. Ha nagyon merev és kemény a műanyag betét, akkor a nyomtékátvitele jobb, de a kitérő tengelyek problémáját kevésbé oldja meg. Talán a szögeltérést mindkét fajta "jól" kezeli.
Ilyen szempontból a 2+2 vagy a 3+3 körmös változat lehet nyerőbb?
3 körmös verzió
(#) KKobra hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Építettem egy CNC-t a 3018-as mintájára.
Az arduino-ra GRBL 1.1-et töltöttem fel és a LaserGRBL programmal szépen működik.
Lecseréltem a lézer fejet motorra (775-ös motor ER11 fej) szeretnék marni fábol plexiből stb
Vannak külömböző maró szárak fizikailag minden adott De nincsen szoftverem. Mit töltsek le free vagy mit vásároljak meg ami nem bonyolult és még én is tudnám használni?
(#) bbb válasza KKobra hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
A marópálya megtervezéséhez, vagy a megtervezett pálya elküldéséhez keresel szoftvert?
Pálya tervezéshez pl. FreeCAD, vagy Fusion360.
Elküldéshez GRBLcontrol, vagy Candle.
(#) KKobra válasza bbb hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Rajzolgattam az EASEL programban de csak addig jutottam vele, hogy mindent megrajzolltam kiválasztottam a marót. Elvileg lehetne is indítania marást de itt akadtam el.
Oké köszönöm beleásom magam Fusion360 kezelésébe
A GRBLcontrol talán már menni fog.
Következzen akkor az oktató videó nézés.
(#) bbb válasza KKobra hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Azt vedd figyelembe, hogy a Fusion360 addig ingyenes, míg nem pénzkeresésre használod. Ha üzleti célra akarod használni, akkor már a fizetős (495$/év) licenc kell hozzá.
A FreeCAD ezzel szemben továbbra is ingyenes marad, viszont kicsit pilótavizsgás lehet első blikkre. Szerencsére a fórumukban sok segítséget kapsz, ha elakadsz. Nem könnyű vele elindulni, de cserébe jól működik amit megalkot és a szimulátora is elég jó.
A végén viszont azt kifelejtettem, hogy a generált kódot érdemes ellenőrizni mielőtt kiküldöd a gépre! Erre én az NC corrector programot használom, ami szintén ingyenes és elég jó képet ad arról, hogy mi lesz a kódod eredménye, illetve segíthet kiszúrni hibás mozgásokat.
(#) kameleon2 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ne felejtsd el a Google Sketcuphot sem. Én évek óta használom a tárgyaim tervezésére az ingyenes változatot. A többi export plugin kérdése. A G-kódra én az ingyenes BASIC CNC Viewer programot használom. Jó ideje már editálható is, egész jól lehet használni.
(#) D_Zsolt hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Ha már g-kód generálás a téma!
OpenSCAD-al szívok, van egy ismétlődő mintám amit hengerre szeretnék marni. A minta kb 5mm nagy és ha generálok vele egy 150mm átmérőjű hengert ami 500mm hosszú, akkor egy i7-es gép 32G rammal belehal még mielőtt bármi értékelhetőt csinálna. A fájl csak scad-ban létezik 50x50mm-en minden megy rendben. Fel lehet ezt dolgozni másképpen?
Következő: »»   333 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem