Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
Lapozás: OK   39 / 39
(#) pucuka válasza holex hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Érdekes. A kérdéseket olvasva az az érzésem, hogy aki feltette fordítva ül a lovon.
A jel/zaj viszony a "végtermék" ezt hasznosítod. minél nagyobb, annál tisztább, jobban használható a végtermék, az információ. A jel/zaj viszony növelése érdekében használunk modulációs módszereket, kódolásokat.
Minden információ átviteli közegnek megvannak a maga sajátosságai, sávszélesség, saját zaja, belső, és külső zavarok. A sávszélesség az egységnyi idő alatt átvihető információ mennyiséget meghatározzák, a többi jellemző csökkenti.
Az egységnyi idő, és sávszélesség alatt átvihető információ mennyiségét lehet növelni a különböző modulációs eljárásokkal, az átvitt információ biztonságát (érthetőségét) lehet növelni az információ tartalmának, az átviteli közeg tulajdonságainak megfelelő kódolási eljárással.
A kérdésekből az sem derül ki, hogy analóg, vagy digitális , vezetékes, vagy vezetéknélküli átvitelről van-e szó. A vezetékes átvitelnél sem mindegy, hogy milyen az átviteli média, szimmetrikus, aszimmetrikus, alapsávú, vagy vivős, vagy éppen fénykábeles.
Természetesen a kiválasztott eljárásnak kell megfelelnie az adóknak, és a vevőknek is.
Ennek fényében jöhetnek a további kérdések.
(#) david10 hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Sziasztok,
A Karnaugh diagrammal hogyan lehet egyszerűsíteni?
(Lehetőleg) magyar nyelvű leírást tud-e valaki küldeni?
Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza david10 hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
(#) david10 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Köszönöm, a táblázatba betudom írni az értekeket, de onnan tovább még az általad csatolt fájl elolvasása után se sikerült rájönnöm a megoldásra.
(#) Hp41C válasza david10 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
A Karnaugh tábla peremezése Gray kód szerint történik, így az egymás melletti rubrikák között 1 bemeneti változás van csak. Ez érvényes a sorokra és az oszlopokra is, de még abban az esetben is, ha egy sor vagy oszlop utolsó és első tagját nézzük.
Ha egymás melletti egyesek szerepelnek egy sorba vagy oszlopban, a kimenet értéke nem függ attól a bemenettől, ami a peremezésben megkülönbözteti a két rubrikát. Ez a gondolat tovább is vihető minden olyan csoportra, ami egymás mellett van és 2 valamely hatványának megfelelő számú 1 -es bejegyzést tartalmaz. Ld. az idézett dokumentum 7. oldalát.
(#) levaitamas hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi feladathoz:
Adott egy BE gomb, amit megnyomva azonnal felgyullad egy izzó, majd x másodperc elteltével a második, majd megint x másodperc elteltével a harmadik is. Mindaddig világítanak, amíg a KI gombot meg nem nyomom. Ekkor a harmadik izzó azonnal elalszik, majd y másodperc elteltével a második, majd y másodperc elteltével az első is.
Ezt a feladatot relékkel és időrelékkel kell megoldani. Ennek megvalósításához szeretnék némi támpontot kérni.
(#) Bakman válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1
 
Relé, Be és Ki gomb, öntartásban. Első relé "kimenete" megy az első izzóra és az első időrelé vezérlő bemenetére. Az első időrelé (tulajdonképpen második relé) kimenetére megy a második izzó és a második időrelé vezérlő bemenete. A második időrelé kimenetére pedig a harmadik izzó megy.

Az időreléket meghúzás és ejtés késleltetés üzemmódba kell kapcsolni, 'y' időt beállítva rajtuk.
(#) levaitamas válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Készítettem egy durva skiccet, így gondoltad? Létezik olyan időrelé, ami egyszerre tudja a meghúzást és az ejtést is késleltetni?

Névtelen.png
    
(#) Bakman válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Remélem azóta megoldódott, de igen, valahogy így gondoltam, már ha jól értem a rajzot. Elfelejtettem visszanézni a témába, egy másik feladat miatt néztem be. Relé: Finder 80.01.0.240.0000
(#) Bakman hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Házi feladat: keresd a hibát (lásd melléklet).

Feladat.png
    
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Vicces.
(#) gulyi88 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2021 / 1
 
Mi a trükk?
Ha a csillagpont rá van kötve a nullára, akkor D
Ha nincs rákötve, akkor C.
Lehet menni vitatkozni, mert erről nem adtak információt.
(#) rolie válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szerintem az Unf = 230 V megadja, hogy a csillagpont be van kötve. Szerintem. (Feltételezve, hogy hazai a hálózat)
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) Bakman válasza rolie hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Lásd melléklet.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Mind jó: ~1.5/3/4 kW
(#) Karesz 50 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Úgy van, ahogy gulyi88 írta:
(#) sargarigo hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Valamikor tanultunk a fősulin egy módszert, amikor egymástól látszólag nem függő feltételeket lehetett egymással összeházasítani. Az egyes feltételeket táblázatba kellett foglalni, aztán valamit csoportosítani rajtuk, amiből meglett az eredmény.
Mondok konkrét példát: egy házban bizonyos időszakokban szellemjárás van, de füstölők és orgonajáték segítségével van amikor sikerül ezt megszüntetni. Meg kellene határozni az együttállásokat amikor a szellemjárás elmaradása állandósul.
Még az is lehet hogy valakinek ez a konkrét példa fog beugrani. Ez egy házi feladat volt, ennyire emlékszem belőle. Ismerős esetleg valakinek?!?
Sajnos a jegyzetem már nincs meg ami ezzel foglalkozott, de a módszert tudnám használni. Talán automatizálás vagy informatika óra volt, már ez sem biztos..
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2021
(#) Gafly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
A ~1.5 kW kimaradt, pedig az is jó.
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ott van. Kétszer is
(#) Gafly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Nincs.
(#) Skori hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Vizsgázik egy diák.
Amikor megkapja a kérdést vagy tudja a választ vagy nem tudja.
Ha tudja akkor jól válaszol.
Ha nem tudja akkor tippel.
Ha tippel, akkor vagy jól válaszol, vagy nem.
Mekkora a valószínűsége annak, hogy azért válaszolt jól, mert tudta a választ?
(#) Bakman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Az egészet csak azért dobtam csak be a, mert ismerősömnek az volt a kérdése (tanulja a szakmát), hogy ilyen esetben melyik opcióval kell számolni. Képzeljétek el ezt egy éles vizsgán. Az is kérdéses, hogy gulyi88 válaszát elfogadnák-e, miszerint két lehetséges eredmény van, paramétertől függően.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Három, de a harmadik nincsen a felsoroltak között.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2021
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Hogyan jön ki 1.5 kW?
(#) gulyi88 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Azt én sem értem, hogy mire, hogy jön ki a 1,5kW.
Nullázatlan csillagpont és 1 fázis hiány esetén egy működő fűtőbetét teljesítménye 1500W az igaz, de ilyen kérdés nem volt.
(#) gulyi88 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ilyenkor az van, hogy eléri ezt a feladatot az első olyan tanuló aki érti is és elég bátor ahhoz hogy odahívja és megvitassa felügyelőtanárral, hogy ez így meg úgy...
(b. A tanár is végignézni a feladatsort és neki esik le előbb.)
Majd a tanár elmegy megvitatni másik tanárokkal, döntés születik. Visszajön és kikürtöli az infót, hogy mire gondolt a szerző: nullázva van-é vagy nem, mindenki tudomásul veszi.
És onnantól egy helyes válasz érvényes.

Ha ezt senki nem rendezi időben, akkor a D -t választóknak minden alapjuk meg lesz az utólagos reklamálásra! Legfőképp annak kell ütnie a ezt a vasat, akinek múlik ezen a ponton valami, nem szabad veszni hagyni!
(#) Gafly válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Akkor eljött az igazság pillanata, gulyi88-nak igaza volt.

Tehát 3 fűtőbetét van, darabonként 2 kW.
Csillag kapcsolás esetén 230 V-ról működnek, azaz 26,45 Ohm mindegyik (3x230x230/25.45=6000).
Delta kapcsolás esén pedig 400 V-ról, ekkor 80 Ohm mindegyik (3x400x400/80=6000).
Csillag kapcsolás esetén, egy fázis hiánya esetén:
- Ha a csillagpont földelve van, akkor csak két fűtőbetét dolgozik, ugyanúgy 230 V fázis feszültségről, 2/3 a teljesitmény (2x230x230/25.45=4000, D válasz)
- Ha a csillagpont nincs földelve, akkor csak két fűtőbetét dolgozik de egymással sorbakötve és 400 V-os vonali feszültségről (400x400/52,9=3000, C válasz)
Delta kapcsolás esetén (ami nem volt a kérdésben) egy fűtőbetét működik ugyanúgy mint eddig, azaz 2 kW, a másik kettő pedig sorba kapcsolódik (400x400/160=1000), tehát ebben az esetben is 3 kW.

Az 1,5 kW az onnan jön, hogy tévedésből a hibás állapothoz tartozó 52,9 Ohm-al számoltam (400x400/105,8=1512)

Tanulság: Nem dől össze a világ, ha az ember elismeri a tévedését.
Következő: »»   39 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem