Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   90 / 137
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ilyesmire gondoltál? ESP8266 and the Arduino IDE Part 6: JavaScript and AJAX
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ezt most egyenlőre nem tudom megnyitni valamiért, majd holnap megpróbálom az irodában.

Közben még egy kérdésem adódott.
Megoldható valahogy, hogy az mDNS fusson android alatt?
Szeretnék egy appot csinálni hozzá, és ki tudja milyen IP-t kap ezért jó lenne valami fix néven hivatkozni rá, ezért gondoltam a mDNS-re.
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Igen ilyesmire gondoltam, csak én nem ajaxal akarok kommunikálni hanem a javascriptet arra akarom használni, hogy a weboldalra becsatolok egy képet és pl. a javascripttel lekérdezem annak bizonyos adatait, amit ugye natúr HTML alatt nem tudok megtenni.

szerk: Valamint utánanéztem, hogy az mDSN nem megy android alatt, a Guggli nem volt képes beapplikálni évek alatt, ezért a Discovery Service-t kell használnim amire megint csak egy javascriptes megoldást találtam.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2019
(#) usane hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Na ezzel a DNS resolver-rel nem boldogulok.
Tud valaki valami példakódot mutatni ESP alá ami megoldja az Androidos problémát?
Tehát az alap mDNS könyvtár Android alatt nem működik, mivel az androidnak nincs beépített DNS feloldója. IOS-ben benne van, WIn meg MAC alá telepíthető cucc ami megoldja, Android különcködik.
Neten olvasgatva találtam olyat, hogy JmDNS, meg DNSjava, de nem jöttem rá hogy tudnám az ESP-be applikálni.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Sziasztok
NodeMCU-val akarok emailt küldeni.
Ezt az oldalt vettem példaként: Bővebben: Link
Létrehoztam a smtp2go oldalon a smtp szervert, a leírás alapján a felhasználónevemet és a jelszavamat befordítottam Base64 kódolással.
Módosítottam ezek alapján a arduino kódot.
Csatlakozik a wifire, eljut a hitelesítésig, de ott elakad
Sajna ez a nyomorék nem engedi kimásolni a soros monitoron írt üzenetet, de eddig jut:
Idézet:
„Incorrect autentication data”


Vagy 50x lecsekkoltam, tutira jó jelszót és felhasználónevet adtam meg. mi lehet a gond?
Totális elakadás.
Üdv
(#) usane válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Az SMTP-t jól állítottad be? Nem tudom mi a szolgáltatód T-nél azt iszem 995. Valamint nem néztem át a kódot, de ez használ SSL-t?
(#) zsoltee0001 válasza usane hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Úgy néz ki, nem ide való a kérdésem. Upc-s vagyok, de kipróbáltam Tcomos környezetbe.
Szerintem a hazai szolgáltatóknál nem fog működni ami a példavideón van.
Nem enged kifelé más mail szervert használni.
Csak akkor azt nem értem, hogy tud működni a Gmail?
Egyébként nekem kimenő levelekkel kell csak foglalkozni, az pedig 465.
Üdv
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
"Egyébként nekem kimenő levelekkel kell csak foglalkozni, az pedig 465."
Inkább 587 lesz az...
"SMTP2GO is open on different SMTP ports (25, 80, 587, 2525, 8025). "

Idézet:
„and SSL is available on ports 465 and 8465.”

Én úgy értem ezt, hogy a 465-ös porthoz SSL kapcsolat kellene. Bővebben: Link
(#) usane hozzászólása Dec 10, 2019 /
 
A wifi módokról lenne kérdésem. A sima mód tiszta, AP vagy STA. A kombó módban hogy működik?
Ha felkapcsolódott egy hozzáférési pontra attól még el lehet érni az AP-t? Tehát, ha kap a routertől pl. egy 192.168.1.10 IP-t az AP-nek meg alapból 192.168.4.1 az IP-je (Wifimanager alapbeállításai szerint) akkor kombó módban elérhetem a 192.168.4.1-en keresztül is? Továbbfejtve, ha igen akkor ezt csak egy külsőleg hozzácsatolt eszközzel, vagy a router felől is? Bár erre valószínűleg tudom a választ, mert az AP csak soft-AP, vagyis elvileg nem biztosít kapcsolatot a hálózathoz, ha jól informálódtam.
(#) Atisatis hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok!

NodeMCU-val szeretnék egy olyat megoldani, hogy a WEB oldalán keresztül tudjam változtatni a hálózati beállításait. A bajom az, hogy a GET-es dologgal eddig csak gomb nyomkodást sikerült visszaküldenem a ESP-nek. Itt viszont IP címeket, SSID-t, jelszót, tehát int-eket és string-eket kellene visszaküldeni.

A kütyü amúgy egy kültéri lámpa kapcsolgató lenne a birtokra, hogy nem keljen a sötétben elzarándokolni a villanykapcsolókig, csak telefonon nyomogatni a gombokat. (Nem neten, csak a telefon AP-ján keresztül kel működnie.)
(#) lac- hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Használt már valaki esetleg ESP-07-et? Csatoltam róla egy képet, az lenne a kérdésem, hogy a fent lévő két LED hova van kötve/melyik lábbal vezérelhető. Most tervezem hozzá a panelt, és nem tudom, tegyek-e rá pluszba LED-et, vagy tudom-e használni az ON board darabot. Annyit sikerült kiderítenem, hogy az egyik egy PWR LED a másik pedig elvileg Status semmi több info nincs róla a neten... Köszi!
(#) matheattila válasza lac- hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia, ha jól tudom akkor a GPIO1 a beépített LED azaz a TX láb (hogyha UART-on küldesz ki valamit akkor az is fog villogni gyorsan).
Ha arduino felületen (IDE) programozod akkor a legegyszerűbb egy Blink példaprogram rátöltése.
A header-ben is így van definiálva:
  1. #ifndef Pins_Arduino_h
  2. #define Pins_Arduino_h
  3. #define PIN_WIRE_SDA (4)
  4. #define PIN_WIRE_SCL (5)
  5. static const uint8_t SDA = PIN_WIRE_SDA;
  6. static const uint8_t SCL = PIN_WIRE_SCL;
  7. #ifndef LED_BUILTIN
  8. #define LED_BUILTIN 1
  9. #endif
  10. #include "common.h"
  11. #endif /* Pins_Arduino_h */


Itt találod a lábkiosztást is: https://i.stack.imgur.com/QSZWO.png

ESP-07.png
    
(#) nedudgi válasza Atisatis hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Mi az akadálya annak, hogy az ESP AP módban működjön, és a mobil csatlakozzon hozzá?
Ha eg ESP állandóan keresi az AP-t, vért izzad, melegszik, mert sokat fogyaszt.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) lac- válasza matheattila hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Az elképzelhető, egyenlőre nincs nálam a cuccos, csak most tervezem hozzá a PCB-t és kifogytak a lábak... Azért akartam tudni, hogy mit használ mire pontosan. De ha a PWR LED rá van kötve a tápra az a legnagyobb őrültség egyébként (elrakom DEEP SLEEP-be az ESP-t ahol fogyasztana 5uA-t erre van rajta egy LED ami megeszik kb 5mA-t ?!). Köszi!
(#) nedudgi válasza lac- hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Nem 5mA-t kap az a LED.
Én egy ESP-01 modult körülbelül egy hónapig használtam egy 10440 LiFePO4 akkuról.
Nem gátol senki, hogy kikapd onnan azt a diódát, vagy a sorbakötött ellenállást.
(#) matheattila válasza lac- hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Igen, a PWR LED a tápra van kötve, hisz ez a szerepe, hogy látható legyen, hogy működik, de ahogy nedudgi is mondta, nyugodtan leszedheted. A másik beépített LED-et viszont használhatod a programból természetesen ha nem használod a TX lábat is
(#) gapati hozzászólása Dec 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Ezidáig arduinoval foglalkoztam játszadozás szinten. Mostanában akadtam rá az ESP8266-ra. Rendeltem mindjárt NodeMCU 12-E lua v3-at kinából és nagyon jó eszköznek tartom.Feltelepítettem az arduino legújabb változatát (v1.8.10) win10 alatt. Próbálgattam az AT parancsokat, a kapcsolódást a wifi-hez, ezzel nem is volt semmi bajom. Elkezdtem példaprogramokat töltögetni rá, volt ami rendesen működött is, de voltak amiktől elszállt, memóri dump-ot írva és újraindult. A topikot olvasgatva erre a kérdésre meg is lett a válasz. Próbáltam több freemwaret is tenni a modulra. A topik elején esett szó a FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v2.4 "űrkategóriás" programról. Valamiért jobban tetszik ,mint azok a flashprogramok amiknek csak a 4MB-os .bin-t kell megadni (ESP8266Flasher). Valaki el tudná mondani, hogy miért azokra címekre kell tölteni a a megadott file-ket, értem én hogy a flash méretétől függ a dolog elsősorban. Ha más területekre tölthetém a .bin-eket, lehet hogy több hely maradna a programnak és nem szállna el. A user1.bin-ből és a boot_vx.x.bin-ből van több verzió, (512 ill.1024) ezek a memóri lapok mérete? Melyikkel érdemes próbálkozni? Azért szeretnék többet tudni a memória felosztásról, mert szeretném használni az SPIFFS feltöltést, de az arduino IDE-ben a Flassh size-ben csak OTA típust tudok kiválasztani, de a feltöltés menüpontot már "beaplikáltam" .

Köszönettel:gapati
(#) pipi válasza Atisatis hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
(#) Atisatis válasza pipi hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Háát, ezt hirtelen nem tudtam kibogozni. Olyan mintha csak kiragadott részletek lennének. Bár az ESP-vel és az Arduinoval még csak pár hete ismerkedek...

Belefutottam viszont a WEBSocket-be ami ideálisnak tűnik a dologra, sőt csábít sok másra is Csak teljesen ismeretlen a számomra.
Esetleg azt ismered?
(#) pipi válasza Atisatis hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ha ez bonyi, akkor először nézegesd, az arduino-esp8266 libraryban lévő mintákat, próbáld megérteni a működésüket, utána ebbe belecsaphatsz.
Esetleg még a wifimanager-t szokták használni, ilyen konfigra...
(#) usane hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Üdv!
Újabb kérdéses merült fel.
SPI-t szeretnék használni NodeMCU-n. Azt tudom, hogy csak a HSPI-t használhatom, mert a másikat a FLASH chip használja kizárólagosan. Kérdésem az, hogy be lehet-e állítani úgy, hogy csak 2 lábat vigyen el, MOSI és Clock, vagy mindenképpen elvesztem a CS-t és a MISO-t is digitális kimenetként?
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Ha az eredeti Nodemcu fimware-t használod (Lua), akkor itt van az SPI leírása. Ebben szó szerint azt írják, hogy az spi.setup() hívásával történő konfigurálás után vissza lehet állítani általános célú I/O módba azokat a lábakat, amelyeket a HSPI funkcionalitását nem akarjuk használni. Egy mintapéldát is mutatnak:
  1. spi.setup(1, spi.MASTER, spi.CPOL_LOW, spi.CPHA_LOW, 8, 8)
  2. -- we won't be using the HSPI /CS line, so disable it again
  3. gpio.mode(8, gpio.INPUT, gpio.PULLUP)
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Pedig ezt az oldalt olvastam, de ez fölött átsiklottam. Kipróbálom, köszönöm.
(#) Attila86 hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Miért van az, hogyha ezt a lekérést a számítógépem böngészőjében kérem le akkor kapok rá normális választ, hogyha viszont az ESP8266-al (AT-paranccsal) akkor viszont "400 Bad Request" a válasz?
Bővebben: Lekérés
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Az oldal tartalmaz Java Script-et, CSS-t, ezeket nem tudja futtattni/értelmezni az ESP.
(#) Attila86 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Hol látsz ebben JavaScript-et meg CSS-t?
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Sehol, a Firefox egyik tulajdonsága viccelt meg.

Érdekes a szerver reagálása mert 'curl' használata esetén csak ennyi az eredmény:
  1. [1] 8306
  2. [2] 8307
  3. [3] 8308
  4. [2]-  Done                    onlyDepartures=true
  5. [3]+  Done                    minutesBefore=0
(#) proba hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Volt egy sonoff basic modulom, lecseréltem a programját egy sajátra. ezt azonban okafogyottá vált, ezért vissza akartam térni az eredetire. Mivel nem csináltam róla másolatot, letöltöttem a gyári frissítést. Sikeresen fel is töltöttem rá, de többé nem tudom a neten keresztül vezérelni saját appjával, felregisztrálás után csak helyi módban jó. A routeren már szerintem nincs olyan forgalom amit nem engedélyeztem, és eredetileg működött. ( Nem áll szándékomban szervert is használni hozzá, ezért lenne jó az eredeti firmvare.) Csak villogja a kettőt, hogy nincs meg a gazda.
(#) usane válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
A 400 bad request szintaktikai hibára utal.
Ez gondolom GET parancs.
Az URL hosszát jól adtad meg?
Sokat segítene ha tudnánk mit gépelsz be.
(#) Attila86 válasza usane hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Adás:
  1. AT+CIPSTART=0,"TCP","futar.bkk.hu",80
  2. AT+CIPSEND=0,174
  3. GET http://futar.bkk.hu/api/query/v1/ws/otp/api/where/arrivals-and-departures-for-stop.json?stopId=BKK_F02297&onlyDepartures=true&minutesBefore=0&minutesAfter=40 HTTP/1.0

Vétel:
  1. AT+CIPSTART=0,"TCP","futar.bkk.hu",80
  2.  
  3. 0,CONNECT
  4.  
  5. OK
  6. AT+CIPSEND=0,174
  7.  
  8.  
  9. OK
  10. >
  11. Recv 174 bytes
  12.  
  13. SEND OK
  14.  
  15. +IPD,0,335:HTTP/1.1 400 Bad Request
  16. Date: Thu, 02 Jan 2020 14:38:35 GMT
  17. Content-Type: text/html
  18. Content-Length: 155
  19. Connection: close
  20. Server: cloudflare
  21. CF-RAY: 54ed7a3e3ec9d407-BUD
  22.  
  23. <html>
  24. <head><title>400 Bad Request</title></head>
  25. <body>
  26. <center><h1>400 Bad Request</h1></center>
  27. <hr><center>cloudflare</center>
  28. </body>
  29. </html>
  30. 0,CLOSED
Következő: »»   90 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem