Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   140 / 197
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Valami bizonytalanság van, de csak íráskor.
Ha akár intézőben, akár totalcommanderben kijelölök sok fájlt, akkor van amit átmásol, van amire azt mondja szüntessem meg az írásvédettséget. Utána kijelölöm amik nem mentek át, akkor párat megint átmásol. Többszöri próbálkozásra átmegyegetnek. Nem függ a mérettől, fájlnévtől.
Próbáltam azt a formázást, 3 féle kártyával 2G SD, 4Gés 16G SDHC, ugyanaz a jelenség.
A PC akármennyit tud olvasni a kártyáról. arduino185,188, és esparduinó ver 241-242 -vel, az új 263-al nem fordul le, névütközések vannak az sdfat libraryban
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Idézet:
„"The sketch can be compiled but you will need to use an older version of the esp8266 board “ 2.4.0” or “2.4.1”and an older version of the SdFat library “1.0.5 to compile it. It will compile but will not run if you try using up to date versions of these two libraries. The two sketches included with this will compile and run using up to date software. If you decide you want to build the device shown in their schematic you will need to connect GPIO15 to GND or it will not work. There are other changes that can help but that one prevents the device from running at all."”
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Ezt az infót hol találtad?
Kipróbáltam 241, és 105 verziókal, a helyzet változatlan.
Az új 263-as 8266 arduinóval is le lehet fordítani, kitöcsköltem, a fordításkor hibával jelzett forrásokba be kell szúrni a
using namespace sdfat;
sort, így a "gyári" ESP8266SdFat libraryval is lefordul, de úgyanúgy bizonytalan íráskor, gyakran többszöri próbálkozásra ír
Köszi
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Idézet:
„Ezt az infót hol találtad?”

Az espwebdav leírásában
(#) András123 hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
A weboldalamon szereplő 3D nyomtatással kapcsolatos leírásban ,a Marlin / EEprom /Z offset /Homing /Bedleveling témakörökben elég sok infót még hozzáírtam. Lenne -e valaki közöttetek olyan, aki jól átlátja mindezt ,és átolvasná mielőtt feltölteném esetleg javítaná ha valami nem helyesen van leírva?
(#) Mrscottt21 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Le mostam IPA-val, úgy nézki eddig jó a fűthető plate-n.
Az üveg plate, ami szintén ultra base bevonatos, azon nem segített az alkohol.
A három betűs barkácsárúházban nem kaptam kétezres vásznat, csak 240-est.
Azzal neki merjek állni attika?

Laci
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2020
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Bővebben: Link itt én egy mukkot sem látok leírva
(#) Massawa válasza András123 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Hol van az a WEB oldal?
(#) András123 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Több hozzászólással korábban már beszéltünk erről.. A Weboldalt ITT TALÁLOD , De a tervezett változtatások egyenlőre csak a gépemen vannak. Olyan segítséget keresek hozzá ,aki biztos a dolgában ,és megerősít abban hogy jók a leírások, vagy ha nem, akkor segít azt kijavítani
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2020 / 1
 
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
240-essel meg nem csiszold mert dobhatod a kukába.
Kétezres vizes papírral és azzal is csak finoman folyó víz alatt.
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
2000-es papírt a legközelebbi festékbolba vegyél.
Igaz , nekem nincs túl nagy tapasztalatom ultrabase terén, de minek azt csiszolgatni? Tök jól működik anélkül is
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Köszi
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Idézet:
„de minek azt csiszolgatni? Tök jól működik anélkül is”


Pont azért mert nem működik! Kicsit be kellene mattosítani, mert ez már majdnem fényes.
Szóval festék bolt .... erre nem gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2020
(#) remiasa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Nehogy megcsiszold kivégzed a bevonatot rajta, ami sima tűzzománc !!!
(#) Massawa hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Mit kellene átállitani a Cura programban, hogy a kitöltö rész kevésbé kötödjön az alkatrészhez ( már csak 10%-kal nyomtatok), mert most elég nehéz elválasztani az alkatrészt a tarto szerkezettöl.
Kis finom alkatrészekröl van szo. ( max 4x4x6 cm).
(#) pont válasza Massawa hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
A kitöltő rész és az alátámasztás az nem ugyan az. A kitöltő résznek, elvileg benn kellene maradnia, ha valahova nem kell akkor állítsd 0-ra, és a support type ne legyen none, akkor egy könnyen kiszedhető tartószerkezetet fog nyomtatni. (ha jól értem a problémát)
(#) Massawa válasza pont hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Az alátámaszto rész a gond, azt mindenáron ki kell szedni, de gyakran vastagabb, mint a nyomtatott alkatrész igy az törik el, s nem az amit el kell távolitani. Most elforditottam a modellt 90 fokkal igy valamivel jobb eredményt kaptam, de még mindig nem tudom, hogy melyik paraméterrel kell ezt szabályozni.
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Már miért végezné ki? Nem sarokcsiszolóval kell neki esni.
Kétezres vizes papírral folyó víz alatt kicsit lematíttja és kész.
Nem egyszer csináltam és nem végeztem ki semmit.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Azért nem mert elpolírozod a bevonat tetejét ami kis félgömb alakú pöttyök és evvel csak pont az éred el hogy egy idő után tényleg nem lesz jó a tapadás elősegítő bevonat és dobhatod a kukába, ez nem a cserélhető tárgyasztalfólia, ennyi erővel akkor használhatsz egy sima üveglapot is!!
(#) attika válasza remiasa hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Rendben
Legyen úgy.
(#) remiasa válasza attika hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Nem kötekedni akarok távol álljon tőlen, de mint írtam régebben, nekem másfél két éve ultrabase van és nem kellet se csiszolni se kenegetni semmivel hogy a nyomtatott tárgy ott maradjon letörlöm filléres körömlakk lemosóval és kész odatapad a PLA, PET-G, és még az ABS is bár az utóbbit nem nagyon használom.
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Nyomtatók teflonhengererol az esetlegesen raegett festéket 1500 as 2000 papírral, vízbe le lehet csiszolni és a teflon bevonatot nem bántotta. Nem tudom sok használattól évek alatt kepzodhet az ultrabase felületen egy elszenesedett réteg amit érdemes lecsiszolni. Ez persze csak foltetelezes. Nálam még tökéletesen működik, de nehéz elhinni, hogy örök élet lenne.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 18, 2020 / 1
 
Bed nagy tisztítás után amit még az aceton higító és az Izopropil-alkohol sem hozott le róla, de a lidl-ös W5 mosogató szer igen, ezért nem tapad nektek az ultrabase-re semmi és ezért nem kell csiszolni!!!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Sziasztok
Mostanába nincs túl nagy meleg a műhelyembe ahol nyomtatok (nem is kell)
kb12-13 fok, 15 max
Emiatt fölfűtési hibával leáll, utal a bed alacsony hőmérsékletére.
A marlinba a mintemp kulcsszóra keresve:
  1. #define BED_MINTEMP 5

találtam.
Itt az 5-ös szám mire utal? Gyanítom, hogy nem az 5 fokra.
Tudnátok segíteni, hogy mit állítsak, hogy elfogadja az alacsonyabb hőmérsékletet is?

Most úgy tudom, használni, hogy párszor elindítom a fűtést, aztán 1 másodpercekre, így tud összsezsdni annyi hőt, hogy aztán már nem dob hibaüzenetet, nem sok kell neki.
Üdv
(#) Placi84 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
"Ráguglizva" 5°C-ot jelent. Gyakorlatilag arra van, hogy kiderüljön a thermisztor vezeték szakadása.
Idézet:
„// The minimal temperature defines the temperature below which the heater will not be enabled It is used
// to check that the wiring to the thermistor is not broken.
// Otherwise this would lead to the heater being powered on all the time.”
(#) zsoltee0001 válasza Placi84 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Ez érdekes, mert 12-13 fok van és annyit is mér, tehát jó értéket mér, mégis hibát jelez.
(#) Andr3wJ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Ha a Thermal Protection esetleg be van kapcsolva a firmware-ban, akkor ha egy adott idő alatt nem növekszik a hömérsékletet egy bizonyos értéket akkor letilt. Pl 20másodperc alatt nem fűt fel 2 fokot akkor tilt.
(#) zsoltee0001 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Kb 0,5-1 másodpercre indul be a fűtés és dobja a hibát.
Amúgy lehet, hogy igazad van, bizonyos szempontból, mert ha levinném 5 fok alá, akkor lehet, hogy el se indulna, szóval, lehet, hogy nem 20 másopercet figyel, hanem sokkal kevesebb időt, mert akkor a hotendnél is ugatnia kellene, de az okés.
Átnézem az FW-t mégegyszer.
Amúgy tök faszául működik, csak a fidegindítással vannak gondok, mint a régi dieseleknél.
(#) Andr3wJ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Jó gyorsan dobja akkor a hibát, fura.
Következő: »»   140 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem