Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   86 / 99
(#) elektroton válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Valamelyik menü ponttal, paraméterrel meg lehet nézni a puffer, sín feszültségét. Ott mennyit mutat? Lehet, hogy ez jelez alacsonyat. (egyenlőre nincs időm megkeresni a leírását)
(#) naptukor válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Pl. hiányzik egy betáp fázis?

"Check the supply voltage"

(#) GPeti1977 válasza naptukor hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Sajnos ezzel kezdtem és terheléskor, most átmértem az összes kondit mind jó.
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Lenze 8200 vector családba tartozó 1,5kW-os frekvenciaváltó. A probléma az, hogy a paraméterek jelszóval védettek, se írni se olvasni nem lehet. Doksi szerint PC-ről system bus-on keresztül kikapcsolható. A problémám Lenze Lecom A/B modullal, RS232-n a régi Global Drive Control (win XP) nem találja meg. Drive-ot. Az új Lenze Easy software csomag keresője érzékeli hogy rá van dugva de nem kompatibilis a 8200-as szériával. (Drive identification error).

Egyelőre kifogytam az ötletekből. Ha vissza tudnám állítani gyári alapértelmezettre az tökéletes lenne.

Hátha valaki kűzdött már hasonlóval.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) Peter65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Szia!
A jelszó visszaállítására nem tudok ötletet adni.
A probléma valamelyest megkerülhető, ha van egy másik készüléked, amin beállítod azt amit szeretnél, és a kijelzővel átviszed a paramétereket a lezárt készülékre. Sajnos a jelszó az nem vihető át így, de a többi paraméter igen.
(#) rammeradrian válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Tulajdonképpen sem a jelszó sem a most rajta lévő paraméterek sem kellenek, de emlékeim be sem tudok lépni a kijelzőn a monitor menükön kívül sehova a jelszó nélkül.
(#) Peter65 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Ha a C0002 paramétert eléred, a kijelző tartalma bemásolható.
(#) forma3 hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy 3f Lenze EVF-8216 típusú motormeghajtóm, ami azzal a problémával küzd, hogy 0,4 sec perióduidővel villpg rajt a piros LED, ami a leírása alapján undervoltage hibát jelez. Ez valójában nem áll fenn, mivel 600V körüli érték mérhető az egyenirányítás utan, és ez DC-ről is táplálható. Vezérlőm panelom nincs hozzá, de ennek a feszültségértéknek minden beállítható tartományba bele kell esnie a leírás szerint.
Sajnos service manualt nem találtam hozzá, és egy óra nézegetés után se tudtam lekövetni a 3 rétegű nyákokon, hogy gogyan mérheti a feszültséget, az osztót se találtam.
Valaki esetleg ismeri ezt a típust, hogy merre kéne keresgélni? Szemmel látható hibát nem találtam benne.
Köszi!
(#) bandika válasza forma3 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Hali. Szerintem nem csak az U(nder)V(oltage)-t jelezheti ez a villogás. SM-t nem fogsz, kezelőt viszont találhatsz, ami megmondja mi a baja. Nekem sajna nincs.
(#) forma3 válasza bandika hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia! Pedig a manual szerint elég egyértelműen ezt jelenti.
(#) rammeradrian válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Sajnos azt sem. Lehet tiltani a kommunikációt rajtuk?
(#) bandika válasza forma3 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Engedélyezést adtál neki? Ha nem próbáld meg így.
(#) forma3 válasza bandika hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Igen, adtam a jumperral.
(#) rammeradrian válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Sajnos, az se érhető el. Viszont lehet ezeknél a 8200-as frekiváltóknál tiltani a Lecom kommunikációt? Nem találja meg a GDC, kipróbáltam egy másik (750w-os) drive gond nélkül szerkeszthető PC-ről.
(#) forma3 válasza forma3 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Senki nem találkozott még ilyen problémával?
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Omron V1000 frekiváltó P1 optos kimenetét szeretném PLC bemenetre kötni, hogy kell bekötni?
Jelenleg a PC közös pont van +24V-on és P1 a PLC bemenetén, de nem működik. Vagy nem tudom PNP bemenetű PLCre kötni?

Köszönöm!
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
A PC az optocsatoló emitter, úgyhogy oda nem mehet + feszültség.
(#) Thomas10100 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Igen már rájöttem, de akkor hogy köthető be? Ezek alapján NPN bemenetre mehetne csak, ha jól látom.

Ha csak a P1et használom akkor rakjam P1-re a +24V-ot a PC meg megy a PLC bemenetére?
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Miért nem használod a frekiváltó relé kimenetét? Azzal nem kell így variálni. Vagy ha azt nem akarod használni, akkor a optocsatoló tranzisztorának kollektora és a +24V közé tégy be egy miniatűr relét, így a PC csatlakozó meg megy -24V-ra. Rráadásul így a galvanikus leválasztás is biztosan megtörténik, mert a relé érintkezői mindenképpen a PLC-re lesznek kötve.
(#) Thomas10100 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Relé fel van használva, mint hibajelző.
Tehát +24V -->relé +, relé - --> P1 kollektor, PC --> 24V negativja ?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Így van! Persze a behúzótekercs árama ne lépje túl a tranzisztor maximális kollektoráramát.
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Szia!

Idézet:
„Ha csak a P1et használom akkor rakjam P1-re a +24V-ot a PC meg megy a PLC bemenetére?”


Igen. Így a legegyszerűbb.
Gondod akkor lesz ha mindkét (P1, P2) kimenetet használni akarod.

De még úgy is megúszható a relézés 2 felhúzó ellenállással.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Köszi, csak ez az egy kell.

Lenne még egy kérdésem,
A motor ami rá lesz kötve fékes motor. A V1000 frekiváltón van fék ellenállás.
PLC kapja a jelet bementként hogy megállt a motor, Plc kimeneten a fék mágneskapcsolója és a V1000 indítása.
Megoldható az, hogy indítom akkor old a fék és indul a motor, ha megállítás van akkor pedig a Plc leállítja a frekiváltót és az ha adja a jelet hogy leállt akkor kapcsol a fék?
A fék ellenállás azért lett, hogy minél gyorsabban megálljon a motor.
A motornak a féke pedig igazából csak rögzítő fék.

Nem balesetveszély miatt van a fék a gépen!
(#) Peter65 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
Szia!
Bár nem engem kérdeztél, de igen megoldható. Ott ahol a technológiához megfelelő, szokásos az ilyen elektronikus fék + mechanikus rögzítő fék megoldás.
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Omron V1000nél alapból csak ráteszem a fék ellenállást és működik, vagy be kell bapcsolni a b2-03al?
Vagy csak akkor aktív ha a DC feszültség felfutna?
(#) Peter65 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szia!
Nem használtam a szóban forgó frekvenciaváltót fék ellenállással. Ebből a manualból tájékozódtam.
A b2-es paraméter csoport az más lesz, az úgynevezett DC fék beállításáról szól. Ez a fékezési mód a motorra DC áramot küld, és ez hoz létre fékező hatást. A fékezés veszteségei nagyobbrészt a motort melegítik.
A fék ellenállás felhasználásának, beállításának a részletei a 72. oldalon vannak. Azokat kellene követni.
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szia!

Idézet:
„Vagy csak akkor aktív ha a DC feszültség felfutna?”


A fékellenállás egyetlen szerepe az, hogy ha a DC fesz túl nagy, akkor azon levezeti.

Persze ezzel együtt a motor fékezőnyomatéka is meg tud maradni, mert generátor üzemben (regeneratív fékezés) a motor által termelt energia a DC körbe jut. Enélkül DC túlfesz miatt kiállna hibára.

Vagy rosszul értettem a kérdést?
(#) Thomas10100 válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Közben megtaláltam. És úgy néz ki működik is.
Köszi
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szia!
Igen az oké hogy a DC feszre rátermel a motor lassításkor, de azt nem tudtam hogy a fékellenállást engedélyezni kell e. Úgy gondoltam, hogy be kell kapcsolni valamelyik paraméterrel.
Köszi a segítséget
(#) rockersrac hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Sziasztok! Vettem közelmúltban egy hibásnak árult 1100W siemens micromaster frekiváltót. Ma volt időm foglalkozni vele, és a képeken jól látszik, hogy egy kalapemelt ic lapul benne. Tudna valaki segíteni abban, hogy ez milyen ic volt valaha?
Következő: »»   86 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem