Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 30
(#) Busz válasza kikkiri hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Így sem működik, nem kevertem össze a szálakat. Mint írtam régebben ezzel a bekötéssel működött.

Ha a pirosra semmi nincs kötve nemmegy az elektronika. Ha van rajta izzó akkor életre kell az elektronika és működik--- úgy ahogy.

De ha megkapja a fázist-nullát nem értem minek neki az izzó is...

Olyan ez mint a leégett fűnyíró motorom, egy új motor és egy új komplett fűnyírógép között nincs 1 ezres differencia sem.
Ha megtekercseltetném a régit akkor már csapágyat is kéne cserélni, úgysem jönnék ki olcsóbban.
De miből élnek akkor a szerelők?
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Régen nem volt a mozgásérzékelőkben csapágy.
(#) Istvan6868 válasza barizo hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
szia barizo vagy még?sikerült megoldani a lámpát 10 évvel ezelőtt?
(#) Istvan6868 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok Steve vagyok,van 4 db Livorno led mozgásérzékelős lámpám,amikből kiszeretném kötni a mozgásérzékelőt,mert a nagyon párás levegő és a nagy légnyomás megbolondÍtja a mozgásérzékelőt.Azt szeretném ha csak direktben égne.Itt küldök pár képet,köszönöm a segÍtséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) Inhouse válasza Istvan6868 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Első ránézésre úgy tűnik van ott egy táppanel, ami DC12-24V között csinálhat valamit. Ezt kapcsolja a másik panel (amin a PIR van) a LED-ekre. A három vezeték, ha a színek valamennyire logikusak, akkor test, +táp és kapcsolt szál, ami lehet test is, meg + is, meg kell nézni a panel alapján, vagy mérni.
Igazából nem rossz képek, csak a lényeg nem látszik rajtuk.
(#) Istvan6868 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszi a gyors választ,mindjárt küldök jobb képeket
(#) proba válasza Istvan6868 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Az alkonykapcsoló része kell? Ha igen tegyél az infra érzékelő elé egy darab szigetelőszalagot. Ha nem akkor meg kösd ki, utána meg össze a kapcsolt, és a bejövő fázist.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) Istvan6868 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Bocsi a rossz képekért,ezeken már minden látható,amit kimértem a led hez 48Volt ment.
(#) Tasznka válasza Istvan6868 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ránézésre a 2db fekete összekötve felkapcsolja(azért húzd le a csatit a panelről ).
(#) Inhouse válasza Istvan6868 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy valóban a 2 feketét kellene áthidalni az érzékelő panel tranzisztora helyett. A táp nem trafós megoldás, nincs leválasztás, ha jól látom. Viszont az eredeti hibát nem biztos, hogy a te elgondolásod okozta... Elsőre is megütötte a fülem a hiba behatárolása. Nem lehet, hogy az egyik fekete vezeték alapból le volt törve és csak a ragasztó tartotta? Vagy érintkezett, vagy nem? A pirosba gondolom te vágtál bele...
(#) Istvan6868 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Köszönöm tudományos akadémiának a segÍtséget,a legkézenfekvőbb megoldás volt a helyes,két feketét összezárni és kész vagyunk,működik távirányÍtóval,mégegyszer köszi a segÍtséget további jó chat -telést,sziasztok
(#) konig hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok! Szeretnék a kapubejáró elejére és végére is tenni egy - egy mozgásérzékelőt, hogy néhány lámpát kapcsoljon, akkor is, ha jövök, akkor is, ha megyek. milyen módon kell bekötni őket? köszönöm!
(#) proli007 válasza konig hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Hello! Így..
(#) mrszcs169 hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Két külön mozgásérzékelős lámpát szeretnék megtáplálni egy kábellal.Ha az egyik csokijából továbbviszem a másodikhoz, ezek mennek a mozgásérzékelő kapcsolóba. Számít-e a szín találkozás azonossága? Vagyis az első lámpa fázis ere, és a második lámpa fázis ere, színe, ezeknek egyeznie kell? Meg ugye a nullának, meg a földnek?
(#) Inhouse válasza mrszcs169 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Sőt, nem csak hogy az adott vezeték funkciójának (és reméljük, hogy a színének is) egyeznie kell, hanem egy ilyen kötésnél még a fázisoknak is azonosnak kell lennie. Tehát ha 3 fázis van az épületben, akkor erre is nagyon kell figyelni.
(#) mrszcs169 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) mrszcs169 hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Szevasztok! Mozgásérzélelős led reflektor elkezdett villogni! Se nem kapcsol le, se nem be . Leszereltem, adtam neki áramot, ilyenkor bekapcsol egy darabig, elvileg. Amikor kiakar kapcsolni, hirtelen újra világít.Javítható a mozgásérzékelő kapcsoló? És hogyan?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) mraulajos válasza mrszcs169 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Hali!
A képen látod azt a nagy barna kondenzátort. Cseréld ki. Ami az én kezembe került mozgásérzékelő hibásan, tízből nyolcnak ez volt a baja.

100_4937.JPG
    
(#) mrszcs169 hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Helló! Hogyan mérjük ki a kondenzátorokat multiméterrel, hogy jó-e? Mozgásérzékelő kapcsolóban.
(#) mrszcs169 hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Szevasztok! Mozgásérzélelős led reflektor elkezdett villogni! Se nem kapcsol le, se nem be . Leszereltem, adtam neki áramot, ilyenkor bekapcsol egy darabig, elvileg. Amikor kiakar kapcsolni, hirtelen újra világít.Javítható a mozgásérzékelő kapcsoló? És hogyan?
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy használt e már valaki "HC-SR501" típusú PIR szenzort? Ahogy néztem a videókat róla, nem valami érzékeny holmi.

Egy mozgásérzékelős irányfényt szeretnék készíteni a padló közelében. Éjszaka kimenni a szobából anélkül, hogy elessek, rálépjek valamire. Kinéztem a Hestore-ból ezt a szenzort, mert viszonylag kevés külső alkatrész felhasználásával megépíthető lenne a kütyü. Illetve lehetne bővíteni fotoellenállással is, de erre irányuló adatot nem találtam. (Milyen értékű LDR) És a megvilágítási küszöbszint állítására sincs lehetőség. Mondjuk ez nem annyira gond, a fényérzékelést megoldanám külső kapcsolással.


HC-SR501 PIR SENSOR

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2020
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Nem mértem meg konkrétan de nagy valószínűséggel egy kondenzátoros előtétes állandó LED világítás kevesebbet fogyasztana, mint a mozgásérzékelő és a kiegészítő elektronika.

Lásd itt: Bővebben: Link. Az optocsatoló LED meghajtó része az, ami érdekes.
(#) Zoli_bácsi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Azt elfelejtettem írni, hogy akkumulátoros, (AAA, vagy 18650) üzemmódot szeretnék. A lakásban olyan helyre kerülne, ahová nem ideális kiépíteni 230-as hálózatot.
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Egy nagyobb fényerejű fehér LED bőven bevilágít egy szobát, nálam is van ilyen.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Első körben valami ilyesmire gondoltam:
(#) kakukk hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok!

A mozgásérzékelők közül van olyan amit fordított működésre is be lehet kötni?
Tehát ha nem érzékel mozgást, kapcsolja be a fogyasztót, és ha érzékel mozgást akkor kapcsolja ki?
(#) ferci válasza kakukk hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szia!
Ha a reléjén ki van vezetve a C ( com), NO és NC érintkező, akkor igen.
(#) kakukk válasza ferci hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Köszi. Tudtok javasolni kis méretű mozgásérzékelőt, amelyiknek ki vannak vezetve a relé morze érintkezői?
(#) proba válasza kakukk hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Hamarabb célt érsz, ha utánakötsz még egy relét. Annak már olyan érintője lesz amilyet szeretnél. Ezekbe tudtommal a legegyszerűbb záróérintős jelfogó van, nem hinném hogy komolyabb legyen benne, és ki is legyen vezetve. Vagy szétszedsz egyet, kicseréled a reléjét, és átvezetékezed.
(#) Patópali válasza kikkiri hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Idézet:
„Visszaolvastam amit a kérdező le írt:
"A lényeg hogy a villanyszerelő megcsinálta a kiállást a falon a mozgásézékelőnek (rá is írta a vezetékre), így van egy zöld/sárga, kék és barna vezetékem.
A mozgásérzékelőben van egy kék, piros ill. barna vezeték.
A plafonon pedig a lámpa kiállás szintén zöld/sárga, kék és barna."

Ha a mozgásérzékelőnek a piros (kapcsolt) vezetékét kéne a zöld-sárga vezetékhez kötni, akkor vajon a plafonon lévő lámpa zöld-sáega vezetéke hová van kötve ) Érdekes megoldás lenne ...”


1. Próbalámpával ellenőrizni kell a mozgásérzékelő kiállásán a kék és barna, kék és a zöld/sárga vezeték (z/s vezeték -en legalább fekete szigetelő szalag rátekerésével jelezni kellett volna, hogy más is képben legyen, hogy nem földelő szál) között világít-e? Amelyik párosításnál (kék és barna) utána( kék és zöld/sárga) vezetékek között világít a lámpa az a bejövő fázis. Arra kell kötni az érzékelő barna kivezetését. A kék a kékkel a nulla. Ezt esetleg egyszerűbben egy fáziskeresővel lehet ellenőrizni. A kék és másik szálon (s/z?) nem világít a próbalámpa azt kell összekötni a mozgásérzékelő piros kivezetésével. ( A piros szín régi szabvány volt a védőföldelés jelölésére.) A mozgásérzékelőknél a piros vezeték a kapcsolt szál.

2. A mennyezeti csillár kiállásnál a kék és barna vezetékre kell kötni lámpát.
Elviekben így működnie kell.
Remélhetőleg a mester a kék vezetéket mind két esetben a nulla vezetőnek használta! Ez is ellenőrizhető fázis ceruzával a kék vezetékhez érintve nem világíthat!

A mennyezeti csillár kiállásnál a zöld/sárga vezetéknek védőföldnek kell lennie előírás szerint.
Hivatalosan a csillár fém részét földelni kell az erre kialakított helyen.

A kérdező esetében lehet, hogy két áramkörös kapcsolás második kapcsolt fázis vezetéke, ezt ellenőrizni kell! Vagy meg kell kérdezni a mestert! Addig semmiképpen nem kötném a csillár földelő kapcsára!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
Következő: »»   26 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem