Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG erősítők
 
Témaindító: 3653, idő: Jan 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) szendi001 válasza Jax hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Ez esetben csinaltass egy 100v 8 ohm toroidot .
(#) szucsistvan123 hozzászólása Máj 2, 2019 /
 
Heló!

Van egy BEAG AET-453. AZ lenne a kérdésem, hogy mennyi ebnnek a munkaponti árama?
Esetleg nincs valakinek egy leírása hozzá?

Köszi!
(#) Dev2000 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 2, 2019 / 1
 
Üdv!

A végtranzisztorok munkaponti áramát én úgy szoktam beállítani, hogy a P2-es potméterrel a lehető legjobban kinyitom a BC182-es munkaponti feszültséget beállító tranzisztort. Ilyenkor pici hangerőnél hallható a keresztezési torzítás. A P2-es potméterrel finoman elkezdem bezárni a BC182-est és ilyenkor növekszik a munkaponti feszültség. A keresztezési torzítás megszűnésekor abbahagyom a munkaponti feszültség növelését. A munkapont beállítása után a P1-es potival be szoktam állítani a végfok offset feszültségét 0 voltra. A mellékelt képen fel vannak tüntetve a munkaponti feszültségek.
(#) Dev2000 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 2, 2019 / 2
 
Még annyit érdemes megemlíteni, hogy a P1-es és P2-es huzalpotikat érdemes megtisztogatni és megjáratni. Az évek során kitudott rajtuk alakulni oxidréteg és ez elég komoly recsegést tud okozni beállításkor.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2019
(#) szucsistvan123 válasza Dev2000 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Köszi!
(#) Gafly válasza Dev2000 hozzászólására (») Máj 2, 2019 / 1
 
Vagy tömeghalált P2 esetében
(#) szucsistvan123 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 4, 2019 / 1
 
A tömeggyilkosság megvolt! Ezért kéne beállítani.
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 4, 2019 / 2
 
A tömeghalált elkerülendő, az állítgatás ideje alatt kívánatos a tápvezetékekbe kötött izzók alkalmazása.
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Köszi a választ!
(#) proli007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 4, 2019 / 1
 
Hello! Ha el szeretnéd kerülni az ismételt tömeghalált, akkor legalább kösd össze a poti csúszkát azzal a végével, amelyik az R15 felé esik. Ekkor szakadás esetén nem elszáll, hanem leszabályoz..
(#) szendi001 hozzászólása Márc 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Javítgatok egy EAG760C erősítőt. Új csövek vannak, de alacsony frekvencián gerjed, nem erősít eleget és pattog (erősen) ha nagyobb jelet kap. Kipróbáltam a kondik cseréjét, munkapont állítást, de tanácstalan vagyok. Olyan mintha áthúzna a cső a jelnél, amit erős pattanás kísér a hangszórón.
Összeraktam egy APX100-at az elsőre jó lett. Tapasztalt valaki hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) pucuka válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Van benne egy skálaizzó, működik?
(#) szendi001 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
A hálózati igen. Megvan a fűtés, az anódfesz mindkettő. Tanácstalan vagyok, olyan mintha áthúzna a cső, ami meg nagy puffanásként hallatszik a hangszóróban.
(#) Ge Lee válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Ha nincs erre alkalmas tápod, akkor próbáld meg valamilyen szinten a helyén megmérni a csövet, legalább 2-3 pontban. Fűtés, anódfesz adott, a rácsra meg tudsz adni külső feszt, és megnézed 2-3 pontban hogy mit mutatnak a csövek az adatlapi paraméterekhez képest.
Döglődő csövek elég érdekes jelenségeket és hangokat tudnak produkálni, plusz csatolókondi is lehet ludas.
(#) pucuka válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Ha nincs rajta terhelés, akkor tud ilyet. Az a kis izzó is egy alapterhelés, és hatással van a kimeneti szint szabályzásra.
(#) szendi001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Ujak a csovek. Pont ezert mar csak a tapot hittem rossznak. De csereltem kondikat is. Azt hiszem at kellneznem az egeszet.
(#) djcaveman hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy valaki tud érdemi információt a Beag TH 301 transzformátorról? Milyen gépben, műszerben volt?
(#) Zsola_1 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Üdv lenne egy kérdésem az AET-453 erösitövel kapcsolatban. 2 tipussal találkoztam van ameik a 100v os kimeneten csak 30w van ameik 50w ot ad ki miért van ez? hisz a kapcsolása szinte egyezik mind a kettönek.
(#) gyuszo válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Van ennek az erősítőnek külön topikja, a választ ott megtalálod. Bővebben: Link
(#) Dev2000 hozzászólása Júl 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Beag AET 453-as erősítőnél, a kimenőtrafó előtt található (rajzon bekarikázott) áramkörnek mi a szerepe?
Köszönöm!

IMG_2254.jpeg
    
(#) mcc válasza Dev2000 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Csatoló kondenzátorok. A trafó alacsony DC bemenő ellenállása miatt használják. Így védik a végfokot a munkapont eltolódástól.
(#) proli007 válasza Dev2000 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
... Mivel ezen pontok között váltófeszültség van, amit az elkók nem viselnének el, így a két kondi sorba van kapcsolva és elő van feszítve egyenfeszültséggel a +34V-ról. (Az R11 felé esik mind két kondi pozitív elektródája.)
(#) mcc válasza Dev2000 hozzászólására (») Júl 26, 2023 /
 
Egyébként pedig van néhány hiba a rajzon, sajnos.
(#) Dev2000 hozzászólása Júl 26, 2023 /
 
proli007 és mcc
Köszönöm az infót!
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem