Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   219 / 245
(#) PEXESO hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Most leírom mire jutottam a TR1568A szkóppal.(Nem sokra).
Denaturált szesszel letisztítottam,amennyire tudtam,a HV alkatrészeket +kerámia listákat.Leválasztottam a HV sokszorozót a trafóról,csak annyi változott,hogy a fesz. a tranzisztor kollektorán megnőtt 2V-al 52 V-ra és a frekvencia 77,6 kHz-ről megnőtt 86,8 kHz-re,amúgy semmi sem történt.Utána megpróbáltam lemérni a 3,3 MOhm+10 MOhm ellenállásokat 3 féle digitális műszerrel is de mindegyik össze-vissza mért vagy hibát jelzett.Kipróbáltam mindet nem beforrasztott alkatrészekkel, hibátlanul mért mindegyik.Valami más módszert kell kitalálnom a panelbe forrasztott alkatrészek mérésére.
Mindenkinek boldog Húsvétot kívánok !

Húsvét.jpg
    
(#) nagym6 válasza PEXESO hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Idézet:
„Valami más módszert kell kitalálnom a panelbe forrasztott alkatrészek mérésére.”
Nincs más módszer. Beleszólnak az oda csatlakozó más áramköri elemek ha vannak, ha nincsenek, akkor hordozó anyag nyák, vagy kalitléc van nem tudom, szintén beleszólhat, felületi, és beivódott szennyeződés is okozhat átvezetést 10 MΩ-nál már bezavar a legkisebb szennyeződés is. Ismertető jele a nem stabil, hanem változó érték.
(#) Delinsky hozzászólása Ápr 11, 2020 /
 
Ki tudná megmondani, mi a különbség a mérőfej, és a mérőkábel között? A szerviz utasítás rendre mérőkábelről beszél.
(#) Delinsky válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Na nekilátok. Hála Istennek nem volt egy drága darab, ha elrontom. Legalább is ezzel vigasztalom magam. De nekilátok. Bár várom a fagyasztó sprayet, de akkor nekilátok előbb annak a fránya osztónak.
(#) pucuka válasza Delinsky hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
A mérőkábel egyik végén van a mérőfej. A mérőfej lehet aktív, és passzív is. Általában passzív mérőfejjel lehet találkozni, az aktív mérőfejnek több vezetékes mérőkábele, és csatlakozója van.
(#) Delinsky válasza Delinsky hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
De még mielőtt belevágok lenne még hülye kérdésem. Most hogy szedem szét az osztót, vettem észre, hogy a két osztó nem egyformán van bekötve. A végén lévő nagy potin a vezetékek nem ugyanúgy vannak kötve. És azt az osztót már javították, mert be vannak jelölve rajta a vezetékek. Ez a körülmény nem lehet oka a második sugár hiányának? De most jövök rá, kipróbálom így is úgy is. A másik kérdés. A jobb felső sarokban lévő banánhüvelyen ugyan tudok valami feszültséget mérni, ami periodikusan jön, de ha a mérőfejet ráteszem, ott bizony semmi sem történik.
(#) pucuka válasza Delinsky hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Bizony, lehet. Ellenőrizd, a két osztónak egyformának kell lennie.
(#) XND hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Sziasztok.Egy orosz C1-49 tip. szkópot kellene átalakitani,mert az eredeti ks.cső repedt. Egyszerű lenne venni egy másikat ( 8LO4I) de sajnos nem találok.Volna viszont egy korszerűbb D10-191 tip. csövem, hasonló paraméterekkel.
Az utángyorsitás 3KV,megoldva, Ha tudnátok segiteni a táp átalakitásban nagy segitség lenne. A szkóp rajzot tudom mellékelni. Elöre is köszönöm.
(#) kadarist válasza XND hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Szia!
Nem olcsó, de legalább még kapható: Bővebben: Link.
(#) XND válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Igen, + még a szállitási költség több mint maga a cső.Közben bekötöttem az új csövet, megvan a horizontális eltérités,de az idővonal kb. fél centi széles, a fókusz már tovább nem szabályoz,nyilván nem megfelelők a feszültségek.
(#) kadarist válasza XND hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az a szögletes cső köszönőviszonyban sincs az eredetivel. Valamilyen hasonlóbbat kellene szerezned.
(#) Gafly válasza XND hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Mielőtt a repedtet kidobod, bemutató darabnak jó lehet.
Ingyen vihetőnek persze, ha a postát megszervezzük.
(#) XND válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 1
 
Szivesen átadom.
(#) XND válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Egyenlőre csak ez van, és egy 11LO1I,de miben tér el nagyon?
(#) kadarist válasza XND hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Mivel nagyobb, mint a 8ЛО4И, ezért más potenciállépcsőt kell biztosítani az elektródoknak. Más lesz a fényerő, fókusz, eltérítés mértéke.
(#) XND válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Én az érzékenységet néztem,ami szt. hasonló,és az erősitést talán be lehetne állitani .Ezért kerestem volna
tápegységet hozzá,vagy terveztetnék,és megépiteném.
(#) c27 hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Egyik ismerősöm ideaadott egy Matrix 640 szkópot javításra.
Nem találtam hozzá rajzot, de szinte biztos, hogy nagyfesz baja van. Van 2db glimm lámpa a nagyfesznél bekapcsoláskor mindkettő folyamatosan és gyorsan villog, ez hallatszik is.
Bekapcsolás pillanatában a csövön bevillan a sugár, de utána el is tűnik. Tápfeszek jók, legalább is van benne 3 stabkocka azoknál ok. Nagyfeszt méregetni sem sok kedvem van főleg eszköz nélkül. 2kV-os szkópnál már mértem, de ennek nem tudom milyen utángyorsítása lehet. Mi okozhat ilyen hibát?
A nagyfeszt egy tranzisztor állíthatja elő kapcsolóüzemben egy pici trafóval. A tranyó jónak tűnik, nagyfesz kondik környékén keresgéljek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia!
Ha jól sejtem, akkor a túl nagy nagyfeszültség miatt villannak a glimmek. A nagyfeszültségű konverter visszacsatolását kellene megnézni.
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Egy rajzot megpróbálok nézni hozzá, mert anélkül nem megy. Amúgy úgy látom az Instek, Voltcraft és Matrix egy kaptafa ebből a típusból.
(#) XND hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Változtatás nélkül a 8LO helyén.

DSC_0009.JPG
    
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Helló!

Annyira jutottam, hogy megtaláltam a 20Mhz-es változat kapcsolási rajzát, ez kb ugyan az, annyi hiánnyal, hogy nincs benne a 12kV-os utángyorsítás fesz. sokszorozója.
A többi stimmel, de végül is a 12kV-os sokszorozó is ugyan olyan mint a 2kV-os csak több lépcsővel.
Így látatlanba kimértem a diódákat azok jók a Y10GA nyitófeszt nem tudom megmérni, adatlap alapján 22V multiméterrel esélytelen, mivel nem zárlatos így gondolom jó. Q607, Q608 jónak tűnik (szintén csak multival mérve, B-C B-E diódavizsgálattal egyik irányba nyitófesz, másik irányba szakadás, E-C mindkét irányba szakadás, gondolom ezek alapján jóknak mondhatóak).
J-Fet-et tesztelni nem tudom, hogy lehet, ellenállásokat méregettem, de beépítve alacsonyabb értéteket mérek, szemmel látható hiba nincs.
A J-FET-et még letesztelném, de így kb. ennyi. Esetleg szkóppal megnézném a tranyó kapcsolását.
Most még levettem a 12kV feszültségsokszorozót, szilikonos cuccal ki van öntve egy kis műanyag átlátszó dobozkában van. Amikor villantak a glimmek, akkor sötétben látszódott egy ívkisülés itt a 12kV-os résznél. Egyik lépcsőnél áthúzott a bemeneti diódához, elég közel van, talán szándékosan olyan 6-7mm-re. Megnéztem, az utángyorsító tappancsát is, ott viszont a csatlakozóhoz a vezeték nem volt jól hozzáforrasztva lényegében elég valószínű, hogy egyáltalán nem ért hozzá. Kb. olyan lehetett mintha fel sem lett volna téve a csőre a tappancs. Ez okozhat ilyen áthúzásos, glimm villogós hibát?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) mateatek válasza c27 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Csak tipp:
Nézzed meg a katód és a fűtőszál között lévő 100k ellenállást (R643). Ha ezt a nagyfesz elpusztította, szakadt, akkor okozhat hasonló hibát.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Van irodalma annak, hogy hogyan lehet növelni a szkóp sávszélességét? Akik figyeltek azok tudják hogy építkezek. Az 500V-os tekercs azért nincs kész mert a 2065-höz képest 450 menetnél elfogyott a huzal. 0,15mm.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
A szkóp sávszélességét alapvetően a függőleges erősítő sávszélessége határozza meg. Ez konstrukciós kérdés, megnövelni nem lehet, másik nagyobb sávszélességű erősítőt kell építeni, és kicserélni.
A másik, ha már nagyobb a függ erősítő sávszélessége, akkor az eltérítő generátorba is plusz fokozatot kell építeni. Ez azért már egy másik szkóp.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) c27 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Megnéztem R634 22M, nem 100k. Elvileg színkód alapján is 22M, piros piros kék arany.
Elég nagy az értéke, nem tudom ennél a 40MHz-esnél ez lenne e a gyári érték. R627 1,4M a rajzon 2,2M.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Mi a helyzet azzal szkóppal, amit tőlem vettél, de végül elhalálozott? Sikerült megjavítani?
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Inkább nem nyilatkozom. Minden tekintetben át lesz szerkesztve egy esetleges szervíz okán. Ma rendeltem 0,15-ös és 0,2-es huzalt az arwillből. A fűtő és táp trafók alapból külön lesznek. A sok menetes tekercseket limitált huzallal marha nehéz megtekerni. A fűtő trafó már rég készen van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Hová fognak ezek elférni? Nem sok hely van benne amúgy sem...
A gyári trafó leégett ezek szerint?
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
A primer oldalon normális a 4 amperes áram? Új dobozt kap. Ha nem a házzal bíbelődnék akkor csak ezzel foglalkoznék.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Az 920 watt. Kályhaszkóp.
Következő: »»   219 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem