Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1566 / 1672
(#) lukacsp válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 23, 2020 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat!

Földhurok topic
Ez a téma nagyrészt ilyesmikről szól. Pl. ebben a témában ha rákeresel reloop felhasználó tanácsaira, akkor sokmindent tudsz olvasni róla ami hasznos. Persze más kollégák is írnak jókat a témáról!
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2020
(#) lukacsp válasza exabit hozzászólására (») Aug 23, 2020 / 2
 
Van egy kis keverőm, ami 16 csatornás de csak 4 mikrofon bemenete van. Bár csak kis rendezvényeket csinálok - azt is csak hobbi szinten - előfordul, hogy 4-nél bőven több mikrofont kell használnom, így ezzel az előfokkal már 10 mikrofon csatornám lett, ami így már elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2020
(#) sargarigo válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Köszönöm! Nézem!
(#) Gafly hozzászólása Aug 26, 2020 / 5
 
Ez sem volt könnyű...

7.JPG
    
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Megértelek!
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 2
 
Magad uram, ha Kálmán nincsen.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 1
 
Én nem látom át miben rejlik a képi talány. Segíts, mi nem volt könnyű?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Ez egy csempe, veszélyes furatokkal.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
A kerámia lapig eljutottam önerőből is. De néhány fúrás tapasztalatának birtokában az ilyen "kis" furatok szinte semmilyen gondot nem okoznak. A 3-5 cm-es furatok a problémásak, főleg ha a kerámia lap éle elvágja azt valahol (nem teljes kör a furat).
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Nem mindenkinkek van akkora tapasztalat a birtokában, hogy egy ilyet becsukott szemmel is megcsináljon.
(#) bbalazs_ válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Ügyes szakitól láttam régebben, hogy gyűrűfűrésszel hátulról mázig kivette, utána keményfém tűvel és kalapáccsal habosított gumilapon kikocogtatta előlről szép finoman. Mintha körzővel rajzolták volna...
Nekem is kellett ilyet csinálni a mosdó csapjának felszerelésekor, bár ott már gyárilag ki volt könnyítve.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 6
 
Hát igen, akinek van tapasztalata, az mindig minden kondenzátort kicserél.

Ceisler úr mondta nekem annó, hogy:
- Szobafestő és mázoló, valamit érdemes lyuk készitő vagyok.
- ???
- Három lányom van.


Meg az a gyémánt szerszám is sokat tud segiteni...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 1
 
Sosem jöttem volna rá, hogy házszámtáblát alkottál.
(#) Ódenka válasza granpa hozzászólására (») Aug 27, 2020 1 / 2
 
Én alternatív busó álarcnak néztem...
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
A városrészt és a házszámot már tudjuk! Már csak az utcát kell kitalálni! Vigyázz GPDR!!
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 1
 
Nekem ehhez egy cső kell és egy hegyes kalapács. A cső fölé tartod a csempét, hogy felfeküdjön és tetszőleges formát lehet kikopogtatni a máz felől. Általában, ha szerelvényeknek kellett lyuk, akkor egy picit csináltam csak rá, aztán ha fel lett ragasztva a falra és meghúzott, akkor régi, lapos ágyrugóból köszörült 1cm széles és nagyon éles vésővel faragtam a doboz méretére. Mindig tökéletesen pontos volt a végeredmény. A lényeg, hogy mindig kicsit kell fogni a vésővel. Láttam burkolót, aki egy szem harapófogóval megoldotta ugyanezt, bár messze elmaradt a szépsége az én megoldásomtól. Igaz - türelemjáték. Egy dolog szivatott meg eddig csak - a mázas greslap. Na ahhoz üvegfúró kellett.
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 1
 
Miket lehet itt tanulni?!?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 27, 2020 / 1
 
Idézet:
„Miket lehet itt tanulni?!?”

Igazán nagyon sokat.
Én legalábbis szoktam, mert vannak itt bőven, akiktől lehet.
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Ezt mondom én is! Éppen csempét tanultam formázni, pedig csak kimitépíteni akartam Az ember a legváratlanabb helyeken botlik hasznos infókba!
(#) janigel hozzászólása Aug 27, 2020 / 5
 
Ha valami olyan elektronikát kellet próbálni, amihez órajel kell, mindig az NE555-ös generátor volt az első lépés.
Megelégeltem, és Vettem egy ilyet.
Ezt viszont használhatóvá kellett tenni.
Ilyen lett.
(#) tothbela válasza Gafly hozzászólására (») Aug 28, 2020 / 3
 
Szép munka.
Arra gondoltam, lehetne így órát is gyártani. Minden számot egy-egy csempére felszerelni, majd ez kerülne fel a falra.

Ja, a lényeget majd elfelejtettem. A zasszonyt megbíznám hogy percenként cserélgesse a számos csempét, különben se bankkártya, se kocsikulcs.

Bár kicsit belegondolva nekem is lenne veszteni valóm. Se ebéd, se más se. Inkább csinálok ledeset.
(#) igor4122 hozzászólása Aug 29, 2020 / 4
 
Üdv mindenkinek.

Készítettem egy kis kapcsolást.
Ez egy PWM modul, amivel törött Laptop kijelzők, ledes háttér világításának a fényerejét lehet leszabályozni, egészen nulláig, fokozatmentesen.

A kapcsolási rajzot Proli007-től kaptam, köszönet érte, remekül működik.
(#) janigel hozzászólása Aug 29, 2020 / 18
 
Sziasztok!
A rázós órát újragondoltam, és így csináltam meg.
Ez az eredeti működése
Ilyen lett. A videó nem jó, mert lassú a fényképezőgép.
A tápellátást légmagos trafóval oldottam meg, mint a Propeller óránál.
Kettő db. 2032 elem van a forgórészen, így áramkimaradásnál tovább jár az óra.
Nincs benne motor, a forgórész csapágyazva van, csak meg kell forgatni (rázás helyett).
A videó nem adja vissza, de jól néz ki a kijelzés is.
(#) sargarigo válasza janigel hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Jópofa! Tetszik!
(#) igor4122 hozzászólása Aug 29, 2020 / 5
 
Van még egy kapcsolás.

Ez egy (illetve kettő) PIC-es szúnyogriasztó.
Az első ilyen kapcsolás amit építettem 9Voltos telepről működött, amíg működött.
Igazából nem sokat használtam, mert elemre nem költök, a nikkel akkumulátorokat pedig mindig kivégeztem, ezért most az egészet hengeres powerbankokról fogom üzemeltetni (mert a lítium még a barátom).

Amint megérkeznek bedobozolom, az az elképzelés, hogy a powerbank egy csőbe fog becsúszni, aminek a másik végébe bele lesz ragasztva egy USB-A csatlakozó.
Ezt majd rögzítem a jelenlegi "dobozoláshoz", ami egy Biotech usa c-vitaminos doboz menetes vége, amibe pont belemegy a KEMO L10-es piezo (kis átalakítással).
A kupakon van egy nagy furat, a kettő közé pedig pont beszorítottam egy rácsot, ami védi a piezo-t, de az ultrahangokat teljes egészében átengedi.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2020
(#) vargham válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Arról van tapasztalatod, hogy valóban elkergeti a szúnyogokat?
(#) Udvari Zsombor válasza janigel hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Hogyan állítod be az időt? Honnan tudja az óra, hogy mikor forgatod meg? Tudja-e az óra, hogy hol van rajta az ablak, hogy a kijelzés a megfelelő helyen történjen?
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
(#) igor4122 válasza vargham hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Üdv.

Sajnos még nincs.
Mint írtam, az eredetit nem sűrűn használtam, a mostani pedig még csak építés alatt áll.
Kipróbálva már ki volt, de csak ennyi, a teszteléssel megvárom míg megérkeznek a power bankok, és be tudom dobozolni.
(#) Bakman válasza vargham hozzászólására (») Aug 30, 2020 / 1
 
Egyik ilyen és ehhez hasonló sem kergeti el a nyavajásokat. Szén-dioxidra és szagokra jönnek, a fényt nem szeretik, füsttől menekülnek de kb. ennyi is.

Ha végiggondolod, nem is nagyon lehetne másként. A szúnyogokra soha nem vadásztak olyan élőlények, amelyek messziről figyelmeztető hangokat adtak volna, ilyen irányú kiképzést nem kaptak az evolúciótól. A sokaságra bízzák a túlélést, nem a cselszövésre.
Következő: »»   1566 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem