Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   541 / 580
(#) franky710 hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, mosógép lavamat 62610 nem szívattyúz, csak szivattyúzásnál zúg majd ki áll E20-as hibára!
A lefolyócső nincs eldugulva, szivattyú lapátja ha a szürőt kitekerem forog.
köszönöm a választ.
(#) Tetye hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy samsung ww80k44305x mosógépünk ami az utóbbi időben minden program elindításánál valamiért az öblítőt és a I tálca mosószerét viszi le.
2db szelep van, az egyik az II es mosószer tálcáé, a másik a az öblítő és az I es.
Eddig alapesetben jól működött mert be lett töltve a mosószer a II es be öblítő a helyére, levitte a mosószert kimosott, aztán vitte az öblítőt és kész. De most leviszi az első percben az öblítőt is és így nem túl illatosak a ruhák. Ha várok az öblítő betöltéssel amíg megtölti a dobot akkor nincs gond mert utána leviszi rendesen azt is. Néztem már hogy nem e valami össze éget, de nem mert szépen vezérli külön a szelepeket. Esetleg nincs valami service menu vagy valami rajta ami segítene? Vagy bármi ötlet? Teljesen olyan mint ha softwarees gond lenne..
(#) még1MbR válasza franky710 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Az a tuti, ha kiveszed a szivattyút és élesben kipróbálod... nekem volt olyan, hogy elforgott a tengelyen a lapát. Zúgott meg forgott... a tengely, a lapát meg állt
(#) palko0125 válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Hello!
Szokott olyan is lenni, hogy bizonyos pozícióban egyszrűen nem bír elindulni a szivattyú. Nagy eséllyel valamelyik hiba áll fenn, ami a szivattyú cseréjével megoldódik.
Üdv , Palkó.
(#) Yogibear974 válasza Yogibear974 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Úgy néz ki, egyelőre megszűnt a probléma. Igaz, nyikorgott még egy párszor utána,a szivattyúzásnál.
Lehet, beállt az új ékszíj. Már, ha köze lehetett hozzá. A lényeg, jelenleg jó.
(#) tibec válasza Tetye hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Szia! Lehet, hogy butaság amit mondok, de próbáld meg ellenőrizni. Vedd ki a mosószer adagolót, és nézd meg, hogy a fölül lévő kis lyukak, amiken beengedi a vizet, esetleg nem vízkövesek-e? Elképzelhető, hogy valamelyikben van valami, ami miatt az öblítőhöz spricceli a vizet. Azt is ellenőrizd, hogy már az első öblítésnél kimegy az öblítő? Ha igen, akkor lehet az az egyszerű eset, hogy valamelyik lyukon átspriccel az öblítő tartályba, amikor nem kellene, akkor is. Mivel onnan ha megtelik, a közlekedőedény elvén kifolyik, ezért viszi az öblítőt. Ha ezen már túl vagy, akkor bocs!
(#) tibec válasza franky710 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Szia! A kifolyó cső vége szabad (wc-be, vagy kádba enged)? Ha nem, akkor esetleg ott lehet dugulás, ahová csatlakozik. Lehetséges olyan is, hogy már a szivattyú előtt van valami dugulás, azért nem tudja kiszívni a vizet. Vedd le a szivattyúhoz menő csövet az üstről és azt is ellenőrizd. Ha az üstben van valami, ami a kifolyócsőhöz került és dugulást okoz, a gumicső levétele után ki tudod piszkálni.
(#) tibec válasza Tetye hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Még annyi kérdés, hogy a mosószert beviszi az első vízbeengedéssel? Ha az első vízbeengedésnél az a szelep nyit, amelyik a mosószert is bemossa, akkor lehet az, amit írtam.
(#) lencse1 válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia, igen mindent végignéztem és tisztítottam.
(#) lencse1 válasza stenglt hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia, jó tipp megnézem, mert erre nem gondoltam, mert az biztos, hogy két részletbe engedte be a vizet.
(#) Tetye válasza tibec hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Szia!
Nem vízköves, de ha az lenne se lenne gond mert külön van teljesen a 2 járat, nem tud át folyni. Az biztos hogy a hiba a vezérlésénél van sajnos, minden mást kizártam már.
Meg ugye eddig csak a mosószert levitte feltöltötte a dobot és kész. Most meg ahogy írtam előtte valamiért az öblítőt is leviszi és csak utána a mosószert. Tehát valamiért rossz szeleppel kezdi. Ezt nem tudom, hogy miért.
(#) lencse1 válasza stenglt hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, ez volt a megoldás, újra műkszik a gép.
(#) Gepeszgabor hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Sziasztok,



Whirlpool mosógépem, a mosási programot elkezdi, majd a legtöbb programrészt átugorva fugáz és befelyezi a mosást. Pontos típus: Whirlpool AWM 281-1200

Hol érdemes a hibát keresni? Javítható lehet a gép



Kösz előre is
(#) zolika60 válasza Gepeszgabor hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
A fűtőbetétet nézném meg elsőnek, de én nem értek hozzá.
(#) Gafly válasza Gepeszgabor hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Idézet:
„átugorva fugáz”

Hidegburkolónál előnyös képesség.
(#) Georgo55 hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Tudna segiteni valaki hogy lehet kivenni egy siemens mosógép lengéscsillapitóját,mert nem tudok rájönni sehogysem.
Köszi előre is ha van segitség.Mellékelem a fotókat a lengéscsillapitóról
(#) Temela válasza Georgo55 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Üdv!

Fűrész...

Egyértelműen látszik a fotókon, hogy nem szerelhető...,- mint a dob. Az üstházzal együtt "behegesztették"

Esetleg óvatosan a csapot széttrimbolod/fúrod és pótlod valami egyébbel. Ennyi tudok hozzászólni.
(#) zolika60 válasza Georgo55 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Fúrd ki és tegyél a helyére egy csavart.
(#) Gepeszgabor válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Futoszalakat megnéztem multimeterrel, ellenallasuk egyforma, zarlat nincs.
(#) fulcsii válasza Gepeszgabor hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Hő fok érzékelő! Próbáld ki más más hőfokon
(#) Georgo55 válasza Temela hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Köszönöm,Éreztem hogy fúrás lesz a vége.
(#) Georgo55 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Wind-Storm válasza fulcsii hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Elektromos kábellel egy külső áttetsző csőben?
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 28, 2020 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy Candy GO W 485 D panelt, hogy hátha tudok rajta segíteni.
Állítólag e gép kijelzője egyszer csak elkezdett zárlatra utaló tüneteket produkálni, tehát bekapcsolás után rövid idő múlva a kijelző kialudt, majd a forszírozott próbálkozás eredményeképpen még eljutott a program feléig, majd innentől fogva sötét kijelzővel már csak vizet vételez, megszakítja a vételezést, aztán újra vizet vételez végtelen ciklusban.
Típushiba? Miket nézzek át, mi mehetett elsődlegesen zárlatba?
Köszi előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2020
(#) greek hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Sziasztok,
Tanácsra lenne szükségem előre is nagy köszönet ha valaki ismeri a problémát.
Samsung WFO500NXW mosógép a program közben megáll, kijelző kikapcsol gombokra nem reagál, hálózatmegszakitás után idővel ( egy kattanás a panel felöl) ,,ujraéled és folytatja a mosást és a kikapcsolást idövel ismét produkálja.
Szürök csövek tiszták, a kikapcsolást mosás, vagy öblités, de centri közben is produkálja random.
bármiféle tanácsot elöre is köszönök.
(#) palko0125 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Szia!
Első lépésként, táp kondikat ki kellene cserélni. Csaatlakozókat megtakarítani valamint ellenőrizni, hogy a kijelzőnpanelján nincs e külön tápegység. Mintha az rémlene egy candyvel kapcsolatban, hogy két külön táp volt.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza greek hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Szia!
Azt hiszem van egy “main relay” nevű relé a panelen. Azt kellene megnézni. Úgy emlékszem az szokott ilyen hibát okozni.
Üdv, Palkó.
(#) greek válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
köszönöm előre is check-kolom és megirom.
(#) zsa hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Sziasztok. Véleményeteket kérném ki . Vettünk egy új 10kg-os mosó szárítógépet ami tökéletesen működik. Az észrevételünk csak annyi hogy kb 6kg ruha mosásánál cetrizésnél kb 800 fordulat allatt a dobb kicsitt kileng és ennyhe kopogó hangot ad ki. Ez normális? Magasabb fordulatnál nem kopog már csak ha lasúl vagy leáll. Köszönöm
(#) tibec válasza zsa hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Szia! Igen, az lehet normális. Nem minden esetben tudja a ruhákat teljesen eligazgatni, ezért előfordul, hogy egy kicsit "üt" a dob.
Következő: »»   541 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem