Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   150 / 197
(#) pipi válasza matheattila hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Elég szabályosnak tűnik, szerintem valami lóg, vagy szorul
(#) matheattila válasza pipi hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Köszi a tippet, leellenőrzök majd mindent mégegyszer.
(#) pipi válasza matheattila hozzászólására (») Okt 28, 2020 /
 
Jut eszembe, a filament is rángathatja a fejet, de az valószínűleg ritkábban, szabálytalanabbul
(#) matheattila válasza pipi hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Erre nem is gondoltam, akkor majd erre is oda kell figyeljek. Köszi
Megpróbálom még más sebességekkel és gyorsulásokkal is vagy esetleg más rétegvastagsággal (természetesen a T8-as orsó és mikrolépések figyelembe vételével, hogy egész számu lépések legyenek).
(#) devergo74 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok!
3D nyomtatáskor nem tapad rendesen az asztalhoz a nyomtatandó tárgy, ez adódhat abból, hogy nem fűthető a nyomtatóasztal?
(#) foxi63 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia!
Nagyon is lehet!
Használj valami tapadás növelő anyagot.
Ragasztó stift, hajlakk,stb. Bár ez nehézkes dolog, a gépbe fujkáni..
Én megoldásként egy A4-es nyák lapot használok irodai szorítókkal rögzítve. Én nitrohigítőban oldott ABS filamentet használok, 95% a higitó. Elég csak pár csepp, ezt széthúzom egy sciccerpengével, pár pillanat alatt meg is szárad. Ez a vékony film elég.
Amikor kész a tárgy kiveszem a lapot, és mivel hajlékony az üvegszálas lemez lepattan a tárgy róla.
Aztán, ha az asztal kicsit messzebb van az extrudertől, akkor sem tapad le rendesen az első sor.
Remélem ez segít.
üdv.:Foxi
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Mrscottt21 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia!

Nekem van fűthető, és nem fűthető asztalom.
Van egy épített egyedi 3D nyomtatóm. Van fűtés is, de nem használom. Vágtam rá üveglapot, és a Tesa márkájú dry maszkoló szalagot használom. És itt fontos a DRY!!! Az a kék... úgy rá tapad a PLA, hogy nagyon.

Van egy másik nyomtatóm, az gyári (Anycubic Kossel Linear). Ennek van külön egy fűthető, és egy sima "asztala". Erre is ugyan ezt a maszkoló szalagot használom. Ugyan úgy jó. Nem vetemedik el a nyomtatott tárgy alja, és baromi jól tapad! Arra kell csak figyelni, hogyha mondjuk 2 alkalmat ki bírt, akkor a 3. alkalom előtt újra kell maszkolni az asztalt! Legalább is azt a részét ahol volt az első 2 nyomtatás.
Így nem kell fujkálhgatni, vegyszerezni (nem vagyok egy kémikus zseni... nálam ami kémia az vasklorid, és IPA). A 3 betűs barkács boltban ezeöccá Ft/tekercs. Használat függően elég sokáig bírja. Annyi csak hogy zsíros kézzel ne taperold!

Bocsánat, ha túl sok a rizsa!

Üdv, Lacc
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) devergo74 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek az infókat.
Mrscottt21 akkor nem szűkséges ezek szerint hogy fűthető legyen az asztal, elég maszkolni? Néztem az általad ajánlott szalagot, hát feldobott egy jó párat. Tudsz egy linket mutatni, konkrétan mire gondoltál szalaggal kapcsolatban?
(#) Mrscottt21 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Nem kell... legalábbis nekem PLA-nál be vált nagyon! Annyi, hogy matt lesz a nyomat, ami érintkezik a maszkoló szalaggal. Üvegnél (szükséges a fűtés és a pl. hajlakk) fényes. Kapton szalaggal is próbálkoztam. Ennél is fényes lesz a nyomat "alja", de nekem mindig fel kunkorodott a nyomat alsó pár rétege. Elég bosszantó főleg, ha mondjuk egy 8 órás nyomtatáson vagy túl, és el ment majdnem fél dob anyag. Nekem is a kék maszkoló szalagot mondták, így ki próbáltam, és be vált. Esetleg még van speckó ultrabase bevonatos lap.. pár ezerért. Az is meg ér egy misét.

És a kért link: Szalag

Kérdésed lenne még esetleg akkor szólj!
(#) Mrscottt21 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Íme a tapadás
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Ultrabase-re csúnya lenne ha nem tapadna.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Igen... csúnya.
(#) pompidu hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok, Újpest környékén esetleg valaki vállal bérnyomtatást?
Egy autó féknyereg tartó konzol prototipusát kellene kinyomtatni. 200as munkaasztalra ráfér.
Minőség nem elsődleges szimplán teszt és méret próba miatt kellene.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Sziasztok!
3D nyomtatóhoz keresek 3mm széles szíjat, de csak 6mm vagy fölötte levő méretet találtam. Valaki véletlenül tudna boltot, vagy valami elérhetőséget, ahol ilyen (3mm-es) méretben is lehet kapni.
(#) remiasa válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Az men lesz túl vékony 3D nyomtatóhoz ?? Hova kell hogy nem fér el a 6mm-es?
(#) remiasa hozzászólása Nov 29, 2020 / 1
 
Mini polc titkos rekesszel,

SUNLU PLA fekete és szürke
195/50, 04/02, 50mm/s.
(#) remiasa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Az ultrabase-re minek maszkoló szalag? Anélkül is oda kell hogy tapadjon a PLA , PET-G, ABS !!
Nálam legalább is így van.
(#) devergo74 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Ez egy kis kezdetleges 3D nyomtató: easythreed x1 ebben van a vékony szíj.
(#) remiasa válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Hát ha minden kötél szakad írj rám email-be végtelenített van nekem tizedike körül el tudom küldeni.
Végtelenített 400 mm hosszú.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) remiasa válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Hoppá most néztem ez 4 mm széles.
(#) Mrscottt21 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Szia!
Asszem ezt már pár hónapja kitárgyaltuk...
A nyomtató előző tulaja tönkre vágta a bevonatot... Nem tudom hanyas csiszoló papírral esett neki, de az "ultra" réteg ment, és csak a "base" maradt.
(#) remiasa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Ó te jó ég.
(#) Mrscottt21 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Igen sajnos...
Azt nem tudom már, hogy Te, vagy valaki más ajánlotta a 2000-es vizes polírt (hátha javít valamit), de azóta se jutottam el odáig. Meg szerintem nem sok aértelme van
Majd rendelek gyári üveglapot, amin van ultrabase.

Más... Van egy fűthető asztalom is a nyomtatóhoz (Anycubic Kossel Linear), de annak a közepébe bele marhatott a nyomtatófej egy elbaltázott "Z" offset után. Így az is használhatatlan. Így vettem, tudtam hogy vannak ilyen bajok vele. A fűthetőst meg amúgy sem használom.
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Mekkora a delta nyomtatód asztala?
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Átmérő: 240mm... ebből csak 220-at használok... úgy konfigoltam a marlin-t hogy legyen biztonsági sáv
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 29, 2020 / 1
 
Van hozzá lapom ha érdekel, egyetlen egyszer lett rányomtatva 2db vonal.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Nem mondod?? :O
Ha szabad kérdeznem... Privátban küldesz egy árat? Kép jöhet mailben.
Köszi!
(#) remiasa válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Attól még jó az a tálca hogy belemart a fej, kell rá egy üveglap irat csipesszel és egy kis hajlakk oszt cső váz !!
(#) Mrscottt21 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Azt én tudom, de nem vagyok fodrász, hogy hajlakkozzak (különben is.. asszony le verné a vesémet ha hozzá nyúlnák a hajlakkjához)
Meg amúgy sem szeretem az ilyen kafurcolásokat. Akkor inkább marad a szalag.
(#) devergo74 hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna valami infóval szolgálni erről a 3D-alaplapról: et-4000 v2 Nem sikerült infót, kapcs.rajzot találnom róla.
Következő: »»   150 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem