Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 104
(#) gulyi88 válasza Barasanya hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Az igen, aztán mégis mit gondolt a szerző, hogy mitől fog a padlókörben visszakeverés létrejönni?
Legalább 1, de inkább 2 szivattyú és egy hidrováltó (vagy azt helyettesíteni képes csövezés) ki van spórolva.
Nem írtad: Radiátorok thermosztatikus szelepesek-e?
Radiátoros körök légterei milyen szinten fedik egymást a padldós körök légtereivel.
Ha tudsz padlóval fő fűtést csinálni (magyarul mindenhol van), akkor én azt részesíteném előnyben a radiátorral szemben. (Az megy állandóan éjjel-nappal 30-35-40°C fokos előremenővel (kitapasztalod pár nap alatt) és kész).
Amit tehetsz meglátásom szerint:

1: 40°C fokos vizet kergetsz mindenhova, radiátorba és padlóba is (keverőszelepet max nyitásra tekered vízszintes irányra nézve (alatta a kék csap akár zárható is). Hogy hol van max vízszintesre nyitva, azt ellenőrizném ugyan is az esbe szelep körbe forog, csak egy műanyag felpattintott bizbasz ad neki határokat, bocsánat, de ezek után kinézem a szerelőből, hogy fogalma sem volt hogy, hogy tette fel.)
Az osztógyűjtő csapokkal bejátszol egy osztást a padló-radiátor körök között (jusson ide is-oda is a vízből) (Mondjuk azt, hogy hogyan azt nem tudom, mert se egy áramlásmérő, se egy nyomásmérő, se egy hőmérő nincs a rendszerben. Hát legfeljebb kitartó próbálgatással ).
Thermosztatikus radiátorszelepek, ha vannak, akkor azokkal kell játszani, azok majd megoldják a víz irányítgatását.

2. külön fűtesz radiátorra és külön padlóra, ezesetben neked kell kézzel a csapokat megfelelően nyitni-zárni, mikor merre menjen a megfelelő fokosra beállított fűtött víz.


3 átkötni sorosra, radiátor visszatérőt bevezetni padló előremenőnek.
(Ezesetben olyan 50-60°C előremenővel kb meg lesz a radiátor visszatérőn a 40°C, ami megfelel padló előremenőnek.) Az előremenő hőmérsékletével tudsz kicsit játszani.
Thermosztatikus szelepeket inkább ki kell iktatni max. végállásra tekeréssel.

4 az egész rendszert megcsinálni normálisan.
(+ 2 szivattyú, vastagabb csövek, szakembervadászat, munkadíj, kosz, üzemkiesés stb).
Nem érdemes a szezon közepén nekiállni.

Javaslat:
2.-es megoldás csak padlóra fűtve állandóan.
Ha nem kielégítő, akkor a 1.-őt.
Esetleg meg lehet próbálni a 3.-at, akár sajátkezűleg is megoldható a visszatérő csomópont átalakításával.
(#) VIM válasza Hutty hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Szia! Én nem vagyok egy szaki de szerintem ez irányváltóként van beszerelve. Akkor lenne keverő szelepként működtetve ha a "pontos" részén lenne a bemenet (előremenő) nem a négyzettel jelöltön. A szelep egyenes ága az szűk keresztmetszettel készült, abban történik a kimeneten a nyíl irányába a keverés ill. a bemeneten az irány leágaztatása. A fő bemenete az "O"-val jelölt és a nyíl irányába fog keverni. Szerintem is jól rajzoltad be a meleg ágakat. Bővebben: Link
(#) norbip hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Tanácsot kérnék a padlófűtés beszabályozásához. Adott egy kétszintes ház kondenzációs kazánnal, földszinten (70 nm) padlófűtéssel, emeleten radiátorokkal. Lent van 7 kör. Ami nyugtalanít, hogy a padlófűtésnél 44 fokos az előremenő és 30 fokos a visszatérő víz hőmérséklete. Szerintem túl sok a deltaT és a 44 fok is magas. Hogyan tudom alacsonyabbra állítani az előremenő vízhőfokot? A szivattyún (Wilo Yanos Pico) mi alapján állítsam be a szállítómagasságot, fordulatszámot? Ezen állítások mit is változtatnak a fűtési folyamatban?
Köszönöm
(#) VIM válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Szia! Igazad van, én egy kicsit benéztem ezt a szelepet és a rendszerbeli működését azon a helyen. A lényeg, hogy ha ezt az egészet egy szivattyú keringeti (a kazáné) az nagyon kevés és nincs semmilyen hőfokszabályzás. Ezzel a szeleppel csak be lehet állítani egy keverési arányt ha az előremenő hőmérséklet túl magas volna. Ide egy termoszelepes ESBE kellet volna és egy szivattyú külön a padlókörnek.
(#) VIM válasza norbip hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Szia! Ha mutatnál róla képeket talán többet lehetne mondani.
(#) norbip válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Remélem ezek segítenek
(#) VIM válasza norbip hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Az az ESBE szelep az nem termosztatikus? Rá van írva, hogy mi a típusa. Azzal lehetne beállítani a padlókörbe menő víz hőmérsékletét.
(#) norbip válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Átállítottam 35 fokra, most tesztelem.
(#) Barasanya válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szia !
Köszönöm a gyors és alapos ,mindenre kiterjedő választ!
A radiátorok termo szeleppel vannak szerelve(3 hálószoba /3x12nm/)+(1 fürdő/5nm,radiátor és padlófűtés is van/) A többi helyiségben csak padlófűtés van,/kb 55nm/ így mind a két fűtés körre szükség van.
Azt hiszem hogy talán az 1.es megoldás tűnik most a legegyszerűbbnek és szezon után megcsináltatom rendesen az egészet.
Esetleg egy rajzot tudnál csinálni hogy hogyen kellene átalakítani a rendszert?
Természetesen csak ha nem gond Neked és belefér az idődbe is.
Köszi előre is!
(#) VIM válasza Barasanya hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szia! Ha azt a "sima" ESBE szelepet kicseréled egy termoszelepes változatra, máris szabályozott lesz a padlóköri vized. Bővebben: Link Szakemberek szerint az átbocsátó képessége a fontos szempont, hogy 4-6 kvs legyen.
(#) gulyi88 válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Attól még nem lesz ami a padló vizét körbehajtsa. Kell neki egy saját szivattyú.
(#) VIM válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Persze, hogy kell csak most a keverő szelepet akartam kihangsúlyozni, hogy az milyen legyen.
(#) Barasanya válasza Hutty hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Igen ,jól látod,ahogy berajzoltad .
(#) zoszka válasza Barasanya hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Hiányzik 1 szivattyú. Ez így sose lesz jó.
(#) Barasanya hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Köszönöm Mindenkinek a segítséget,lassan kezd összeállni a kép
(#) jdani hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
Hali. Használ itt valaki elektromos padlófűtést? Miért látom sok helyen azt, hogy a vezetétet csak,, lehajintják,, a betonra, rá aa ragasztó, és a járólap?
Otthonomban vizes padlófűtés van, de egy utólag kialakított folyosón viszont nincs. A folyosó szintje növelhető kB 2-3 centit. A folyosón lenne radiátor is, de ha már mindenhol meleg a padló, kellemetlen lenne rálépni egy hideg járólapra, ezért akarnák oda is padlófűtést, de csak elektromost, mivel az fér el oda (ha elfér)
Van annak értelme amit videóban láttam, hogy fürdőbe pl, tényleg a régi csempére letekerte, majd arra ragasztott a csempét.
Legalább valami alu fólia, vagy 1-2cm valami szigetelő lap...
Milyen megoldások vannak olyan helyre kivitelezni padlófűtést, ahol csak minimálisan lehet emelni a szintet?
(#) compozit válasza jdani hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Ha az eredeti csempe alatt nincs szigetelés, akkor nagyon drága lesz az üzeme. A földet is melegíteni fogod. Ha ez egy kis terület, akkor nem olyan vészes az ebből eredő villanyszámla.

2...3 cm-be nem lehet rendes padlófűtést csinálni.

Inkább tegyél le a csempe helyett valami melegpadló félét. Mondjuk vinilt.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
Most mi van az utólag kialakított folyosó padlóján? Padlólap ami fel leeht szedni, nyerve ezzel további helyet vagy puszta beton és ahhoz képest lehet felfelé jönni két-három centimétert?
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Puszta beton. És épp olyan járólapot szeretnék lerakni (ne legyen felemás szoba) mint a többi szobákban is van.
Ezt a vinilt még nem is hallottam, de mindenesetre nem ugyanolyan lenne a két szoba alja.
(#) ChoozLee válasza jdani hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Én raktam le az emeleti fürdőszobába (BVF Heating), az aljzatkiegyenlítőbe került, arra a ragasztó és járólap. 150W/m2 a teljesítménye, 3 m2 van lerakva.
Nincs alatta szigetelés, de minthogy szintközi födémről van szó, így eleve nem hűl olyan mértékben, mintha a földszinten lenne. A vékony réteg miatt hamar felmelegszik, de hamar vissza is hűl, hisz nincs akkor hőtároló tömeg, mint a melegvizes alsó szinti padlóban.
Az alufóliát én nem ajánlanám alá, azon egyszerű oknál fogva, hogy a ragasztónak valamihez hozzá kell tapadnia, az alufóliához vagy ilyesmihez nem fog, lebegni fog a padlód, hipp-hopp megreped.
(#) don_peter hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Srácok ebben az évben készül a padlófűtésünk és szeretném mérni külön a körök hőmérsékletét a visszafordulás pontoknál. Milyen szenzort ajánlotok, amely a betont is szereti? Közvetlen a cső külsejéhez fogom rögzíteni. A Dallas DS18B20-asát nézem, amelyet lehet kapni hüvelyes IP65-ös kivitelben. Vélemény vagy javaslat?
(#) Lamprologus válasza don_peter hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
DS18B20 nálam több éve működik a fűtési rendszerben, 20db felfűzve, egyedi azonosító aplapján lekérdezve. Idáig hibátlanul teszik a dolgukat!
Fém hüvelyes kivitelt ragasztottam a csőre, alu szalaggal, kivülről kapott még egy hőszigetelést.

Mit értesz az alatt hogy szereti a betont?
(#) Topi válasza don_peter hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Nálam azok is a mai napig tökéletesen működnek, amiket csak ilyen pőrén rágyorskötegelőztem a vasra, vezetéke is a fotón látható módon megy 10+ métert. És azok is tökéletesen működnek, amiket biztos ami biztos végig symalenbe húztam, és csak a szenzor vége lóg ki. Dilatációs pontokon azért gégecső szükséges az átvezetésnél.

Túl sok idejű tapasztalatról nem tudok viszont beszámolni, mert még csak 2 éve került be, de két fűtési-hűtési szezont már átvészelt.

Szerk: A vezeték toldások CAT6-os SFTP patch kábelek.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) ChoozLee válasza don_peter hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Én nem raknám közvetlenül betonba, főleg nem a hüvelyes változatot, többször kellett már cserélnem, így ez lehetetlen lenne.
Az, hogy milyen érzékelőt raksz le, csak azon múlik, milyen interfészt szeretnél használni. A OneWire hasznos, de sok szenzornál oda kell figyelni, miként alakítod ki a hálózatot. Nekem közel 100m-en lóg rajta 13 db, de ez már nagyon a határ, igaz, lenne még hol optimalizálni.
Ha mondjuk PT100 vagy 1000, annak lehet hátránya, hogy több vezetéket igényel, a feldolgozás bonyolultabb lehet.
Nekem cső lett berakva, ezt is ajánlom, így ráérsz kitalálni, mi lenne számodra az ideális hőmérő. Nem lesz különbség a mért hőmérsékletben, ha csőben van vagy ha közvetlenül a betonba ágyazva.
Egyébként mi a cél a körök hőmérsékletének mérésével? Egy jól beszabályozott rendszernél a körök azonosan lesznek felfűtve, így elég egyetlen ponton mérni, ha a padlóhőmérsékletre vagy kíváncsi. Persze az is jó megközelítés, hogy az építéskor kell inkább több csövet elhelyezni, mert utána már lehetetlen.
(#) don_peter hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Elképzelés csak annyi hogy tudjam mérni a furdulasi ponton leadott hőt. Nincs vezérlési szándékom egyelőre, csak a mérés. Merész saját eszközzel fogom megoldani ami elvileg majd logolni is fog. Fix elhelyezést preferálom ezért is kérdeztem a szenzort. Akkor jól keresgéltem és jó lesz a DS18B20.
Topi megoldása tetszik, hogy a vashiz kötötte.
Beton kérdés csak a víz és a durvasága miatt kérdeztem illetve ha tagulas van nem e viseli meg a szenzort, bár erre nehéz válaszolni mert nem látszik, bontani meg ritkán kell.
Esetleg a sorba Füzés érdekelne, van rá kapcsolási rajz illetve címeket hogy adsz az egyes szenzoroknak? Úgy tudom mindegyiknek ugyan az a címe. Legalább is amikkel eddig én dolgoztam ott azonos volt a cím.
(#) Topi válasza don_peter hozzászólására (») Feb 26, 2021 / 1
 
Mindegyiknek eltérő a címe, gyárliag ROM programozott 64-bites kód (sorozatszám). Vagy kiolvasod a kódját szerelés előtt, vagy külön-külön vezetékre kötöd őket, és akkor SKIPROM parancssal is kezelheted őket / később kiolvasod a kódjukat és párhuzamosan kötve használod.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) ChoozLee válasza don_peter hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Ahogy a többiek is írták, eltérőek a címek, nagyon nagy számú eszköz lehet egy rendszerben.
A felfűzés buszos jellegű legyen, azaz egyik szenzortól menjen a másikhoz a kábel. A csillagpontos hálózatot nem kedveli. Maxim ajánlások
A naplózás nálam is működik úgy két éve, rengeteg hasznos információt nyújtott az optimális fűtés beállítása terén.
(#) enree hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy szintes, 125nm-es családi házunkba kerül padlófűtés. Az a kérdésem, hogy ha az alábbi rajz szerint lesz bekötve, akkor a cirkó és a szivattyú egyszerre induljon és álljon le mindig? Csak azért jutott eszembe, mert a mostani lakásban is Ariston One kondenzációs cirkó van, mellette a Computherm vevővel és valamelyik nap pont fogat mostam mikor hallottam, hogy kattan a relé a vevőben, de még jó sokáig zúgott a cirkó... Ha ez valamiféle utókeringtetés, akkor nem kellene követnie ezt a szivattyúnak is? Bocs ha láma a kérdés, fűtésben nem vagyok otthon...
(#) VIM válasza enree hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia! Miért kell hőcserélő ha a kazán kondenzációs? Radiátorok lesznek (vannak)? A padlóköri szivattyúnak mi adja a hőfok limitet, hogy mikor kapcsoljon ki?
(#) enree válasza VIM hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia!
Bocsánat, az nem hőcserélő, hanem hidrováltó, csak mint írtam láma vagyok a fűtéshez és összekevertem Azt mondta a gépész, hogy az új kazánokban gyengébb teljesítményű a szivattyú, ezért ekkora körre kell egy külső, viszont azt le kell választani a cirkóról, hogy azt ne rúgja szájba, ezért a hidrováltó. Radiátor nem lesz, csak padlófűtés mindenhol egy termosztáttal a nappaliban. Az előző házban is így volt, tökéletesen működött ráadásul a cirkó is ugyanilyen volt, csak régebbi típus és csak 100nm-es volt a ház.
Következő: »»   90 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem