Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1589 / 1670
(#) Imtilk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Szuper Várom
(#) sdrlab válasza papus51 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Idézet:
„Nálam a fő irány a frekvenciamérés 10-10 pontossággal volt”

Ehhez max 100psec sebességű kapuáramkör kellene legalább! Ha lassúbb elemekkel van megoldva, akkor max a felbontása ekkora, de semmiképpen nem a pontossága...

Ettől függetlenül szép munka! Bár azt az 1 digitet tényleg ki kéne fésülni ))
(#) papus51 válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Szia,
Köszönöm az észrevételt. MAX9601 a kapuzó áramkör.
Marconi szignálról meghajtva, 1 GHz-nél az utolsó digiten van +-1 digit billegés. Ez adódhat az ilyen elven működő frekvenciamérők sajátosságából is. A kapuzójel tiltása alatt a komparátor kimenet megőrzi az utolsó állapotát, ami 1 GHz-en az utolsó számjegynél okozhat bizonytalanságot. Ezért is írtam úgy, hogy sikerült megközelíteni. Nekem bőven elég.
(#) mhatalyak hozzászólása Márc 27, 2021 / 10
 
Verseny autóba kiegészítő műszer
(#) mtomihun válasza mhatalyak hozzászólására (») Márc 30, 2021 / 1
 
Szia
Kicsit bővebben, hogy mit tud?!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 2, 2021 1 / 6
 
Újrahasznosított "McDonalds HappyMeal" karóra elektronika és e-cigarettából származó ~4.1V akkumulátor, valamint 2× 1MΩ ellenállás sorosan a negatív póluson. A váz egy egyszerű meghajlított fém elem, ami valahonnan visszamaradt.
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Hehe... De nem úgy, hanem "piros alapon nagy sárga M betű", ugyebár.
(#) jpocok válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2021 / 1
 
Határozott fejlődés az előtét nélküli zöld LED-hez képest. Segített valaki "építeni", vagy teljesen önálló "alkotás"?
(#) Udvari Zsombor válasza jpocok hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Miért is segített volna bárki is? Ezt csak egyedül lehet. ☺ A legmacerásabb része az volt, hogy le kellett vennem az ultrapici csavarokkal az órát a fehér keretről, hogy az eredeti gombelem-érintkezők helyett két igen vékony lila drótot forrasszak az áramkörre, de szerencsére a kijelző érintkezése túlélte a procedúrát (kényes dolog tud lenni a "zebragumi" érintkezése).
Eredetileg egy ilyen HappyMeal játék karóra volt, amire egy turkálóban akadtam rá kissé kopott állapotban. Nemhogy az eredeti, de már a csere gombelem is ki volt merülve, így inkább újrahasznosítottam, úgyse hordok karórát.
(#) Pethical hozzászólása Ápr 5, 2021 / 21
 
Egy stackelhető 8088-as kísérleti panel, mert mindig akartam egy ilyet csinálni.
Gyakorlati haszna természetesen nincsen, de jól szórakoztatott amíg megterveztem és összeraktam. 32kb ROM és 32kb RAM van az alappanelen, egy CPU, egy órajelgenerator plusz pár logikai IC és a kivezetések szóval semmi extra.
A programozása még várat magára egy-két napot amíg lesz időm játszani vele.
(#) zenetom válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Elvetemült, tetszik, gratula!
Egy hello world programról majd rakj fel videót/képet!
(#) Pethical válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Köszönöm! Mindenképpen.
(#) killbill válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 1
 
Még egy 6845 és mehet is rajta az Alley Cat..
(#) Udvari Zsombor válasza killbill hozzászólására (») Ápr 6, 2021 1 /
 
Az DOS-os játék, nem? Erősen kétlem, hogy 32kb RAM-mal egyáltalán menne...
(#) cua válasza killbill hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 4
 
Az csak az elpuhult fiatalsag jatekszere, komoly ember nem hasznal mast mint soros terminalt
(#) zamatőr hozzászólása Ápr 6, 2021 / 8
 
Sziasztok!
Kidobásra szánt tabletből alkottam egy szerelést segítő "nagyítót". Álványzata még nincs csak próba de jónak igérkezik. A tapéta alatt alu lemez a hűtést segíti gumi hőátadóval (valamiért tulmelegedett és lefagyott).
A lényeg ha sikerül a fókuszt állítani utána már érdemes lehet az átalakításra. A kamera panel megfelelő szögben kifordítva és rögzítve, led világítással kiegészítve működhet.
(#) Pethical válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2021 1 /
 
A RAM-on egyszerűen lehet segíteni, csak rá kell pattintani egy panelt pár srammal és megvan, 1 megáig bővíthető, minden cím, vezérlő és adatvonal ki van vezetve, így könnyű, inkább a dos kompatibilitás a nyűgös, neki kellenek a BIOS funkciói meg miegymás, nem árt, ha IBM kompatibilis meg ilyenek, az már azért sok lenne. Amúgy két okból lett ilyen és ennyi memória benne: ilyen sram és eeprom volt itthon és ennyi fért a panelra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Pethical válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Ez nagyon menő, egy ilyen nekem is jól jönne.
(#) tomi52 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2021 / 3
 
Csak úgy megjegyzem, a Domus áruház rendszere a '70-es években egy Videoton R10-en futott, 32 kByte RAM-mal (max 64 lehetett volna). Ha jól emlékszem (régen volt már) 6 terminált vitt napközben, nyitás előtt meg után meg ment az adatfeldolgozás.
(#) Udvari Zsombor válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 9, 2021 / 2
 
Esetleg számolj azzal is, hogy valahogyan rá kellhet venni (ha jól látom) az Androidot, hogy tartsa mindig bekapcsolva a kijelzőt, mielőtt munka közben lekapcsolná a képet. Amúgy pedig újrahasznosítottál egy tabletet, ami jó dolog.
(#) mnyugger válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 16, 2021 1 / 2
 
Forrasztás helyett WireWrap. 1980

wrap.jpg
    
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
A feszültségosztó rossz megoldás, feleslegesen terheli az akkumulátort.
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Idézet:
„valamint 2× 1MΩ ellenállás sorosan a negatív póluson”


Szerintem a negatív ponton a sorba kötött két ellenállás nem egészen feszültségosztó tudtommal.
Javítsatok ki ha tévedek.
(#) szalamandra válasza attika hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
A két soros ellenállás a feszültségosztó egyik tagja, a másik az óra belső ellenállása.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Hamarosan fogok összerakni (HEstore) rendelést, akkor majd le fogom venni az ellenállásokat és az akkumulátort az óráról, 1× AA lesz majd helyette.
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 17, 2021 / 7
 
Nem tudom hogy sikerült rátalálnod arra a régi hozzászólásra
Ehhez a technikához pár éve készítettem én is szerszámot magamnak egy pozdorjacsavarból meg egy darabfarudacskából. A technika egyszerű volt, csavart betekertem a markolatnak szánt fába, majd a hosszanti tengely mentén szépen belefúrtam, végül oldalt egy kis lyuk, fej levág és kész a célszerszám.
(#) igor4122 hozzászólása Ápr 19, 2021 / 6
 
Üdv mindenkinek.

Nemrég kezembe került a régi Plantronics M25 típusú headset-em, kissé tört burkolattal, mivel amikor még használtam párszor elaludtam benne.

Hogy ne érjen íjILY gyászos véget, és néha azért használjam is, úgy döntöttem újra dobozolom.
Az eredmény a képen látható.

A tok bükkfából készült, a gombok pedig afrikai fekete fából, kapott egy mágneses töltő csatlakozót, valamint agybadugóssá alakítottam a hangszóróját.

Egyébként meglepően kényelmes lett, igaz kics... jóval nagyobb mint eredetileg, de működik, három napi munkám van benne.

Szép estét mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Udvari Zsombor válasza igor4122 hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Ez tulajdonképpen mi? Vezeték nélküli headset vagy "hallókészülék"? Így átalakítva már nem lehet megállapítani.
(#) papus51 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Idézet:
„Nemrég kezembe került a régi Plantronics M25 típusú headset-em”
Következő: »»   1589 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem