Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   157 / 197
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Nincs szorulásod ? (Mármint a nyomtatód tengelyeinek) Én is elmélkedtem a tengelyek összekötésén, de eddig szükségtelennek tűnik, nem vettem észre elmászkálást. Enyémen Bővebben: Link is a4988 van
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2021
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia

Biztos, hogy nincs, csináltam 10db" g1 z100- g1 z10" ez 10db föl-le és semmi elmászás.
Neked 1db A4988 hajtja a z tengelyeket?
Mert nekem 2. Lehet, hogy ezzel van összefüggésbe, ill. elengedéskor másfele mozdulnak.
Megfigyeltétek? :
Ha egymással párhuzamosan kötünk két léptető motort (alapesetbe) és kézzel megforgatjuk az egyik tengelyét, akkor a másik is fordul (generátor üzemmód)
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
2 db
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 31, 2021 / 2
 
Hello urak!

Az utóbbi időbe volt két (első hallásra) elmebeteg nyomtatásom, ami úgy néz ki, jó lett.
Úgy éreztem a 2kW-os kompresszor motor szíjtárcsája nincs igazán kihasználva, bírna többet is alapon. Nos, ezért nem akartam újat gyártatni, ehelyett a régire terveztem egy kis átmérő növelő betétet, 2db egymásba + a tárcsára van ragasztva. Volt, már, hogy ment fél óránál többet súrlódásból eredő hőfejlődés nincs.

A másik, kicsit sokalltam (az előállítási költség kb 2 forint, de a boltba már 300+ ért árult) a hőszigetelésbe tekerhető műanyag tipli árát, így terveztem magamnak, olyat amire pontosan szükségem van, amúgy se tetszett a könnyen lesarkalós imbusz behajtás, inkább negyed colos krovahajtóra terveztem, aki használt ilyen tipliket tudja, miről beszélek.
Gázcsövet kell megtartania, nem azon fogok húzódzkodni
Tudom, hogy ídőbe sok elment, de legalább ismerkedtem egy kicsit a Freecad-val

Mindkettő Pet-g-ből készült
(#) remiasa hozzászólása Ápr 9, 2021 / 2
 
Sziasztok, 3D nyomtatóhoz kijelző készítése lézernyomtató kijelzőből !

11.jpg
    
(#) cua hozzászólása Ápr 10, 2021 / 1
 
Hi,

Most raktam össze egy Prusa MK3S+ nyomtatot (kit-ből), kiváncsi vagyok milyen minőséget tudok kihozni belőle.
2-3 évente nekifutok (ez a harmadik nyomtatóm) hogy lássam hogyan fejlődnek a relatíve olcsó nyomtatók.
Aztán lassan jöhet az SLA
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Egyelőre ezek a standard nyomtatasok, basic setup, lehet fokozni.

Fokozottan kérjük az ékezetek használatát!
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
lsd feljebb, textured/smooth sheet teszt.

Az LSD egy drog. A lásd rövidítése: l., ráadásul a mondat elején nagy betűvel: L. -> L.: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Sajnos ezzel be is fejeztem a 3D-s karrierem itt. Az ekezet fontosabb, mint a tartalom.
(#) Moderátor hozzászólása cua hozzászólására (») Ápr 11, 2021
 
Ilyen a moderátorok sorsa. A tagok jelentik, mi intézkedünk. De ha nem, akkor az a baj. Ez olyan van sapka/nincs sapka esete.
Mindegy, mi kitartunk, szolgálunk és... Ja az másik szerv.
(#) cua hozzászólása Ápr 11, 2021 /
 
Ertettem, tudomasul vettem.
(#) cua hozzászólása Ápr 12, 2021 / 1
 
Mai teszt: textured vs smooth sheet, PETG filament (Prusa mindegyik)
Eddig soha nem teszteltem textured sheet-et, nekem tetszik.

IMG_1318.jpg
    
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Ahogy elnézem, nem megy rosszul a nyomtatás!
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Alakul a molekula
Jelenleg a FreeCAD rejtelmeivel ismerkedem, kicsit alaposabb 3D ismeretekre akarok szert tenni.
Addig is dobozolok. (PETG, textured sheet, standard PRUSA settings)
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021

IMG_1349.jpg
    
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Én is Freecad-ot használok, nem vagyok benne profi, de már egész jól belejöttem, tényleg jó kis program, neked nem szokta magát elállítgatni? Például beállítom az eszköztárat, következő elindításra átállítja alapértelmezettre, persze csak néha. Legutóbb exportáltam volna stl-be és dobta a fájltipust, megint ki kellett keresni. Lehet, frissít vagy csak az ingyenesség átka
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Nekem nincs vele ilyen gondom, mondjuk nem nagyon teszteltem a testreszabott dolgokat.
Olyasmibe futottam, hogy 'Thickness' (nem tudom mi a magyar neve) valami miatt kapott egy 'infill-t a Prusa slicer-ben, sajna nem tudtam vele mit kezdeni (a FreeCAD-ben nem volt ott, de a slicer preview-ban sem!)
Gondolom sima bug, semmi sem perfect
Lassan elkezdem az enclosure anyagokat/elemeket beszerezni/nyomtatni, az eddig olvasottak szerint az kell a 'komolyabb' filament-ekhez.
(#) Elektro.on válasza cua hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Szia!
Bocs, hogy bele kotyogok. Én nem használok Free CAD -et. csak catia -t és NX et.
De általánosságban a Thickness parancsal fal vastagságot növelsz, vagy adsz egy felületnek, freeCAD esetében talán a sketch -nek is.
Az infill probléma talán szakadást jelent a testben, amit a szeletelő és a CAD eltérő tolerancia beállításai miatt csak a szeletelőben látsz.
Gyakori oka lehet, ha mondjuk két geometriát akarsz összerakni mondjuk doboz oldala és alja.
de a geometriákat úgy hozod létre, hogy azok pont egymás mellett vannak és nem fedik egymást.
Próbálok valami rajzot bedobni , hogy érthető legyen mire gondolok. A képen a sárga nyilnál adódhat probléma.

infill.png
    
(#) Kovidivi válasza cua hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
Éppen akartam javasolni, hogy ha nincs ékezeted, vagy nem akarsz írni, akkor használj olyan szavakat, amikben nincsenek ilyenek. De úgy tűnik, elkéstem
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021
(#) cua válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Sajnos nincs meg az eredeti (PrusaSlicer szerint) rossz valtozat, mert nekifutottam sokszor, dobva az addigi terveket.
Valami ilyesmi volt, mint a becsatolt file-ban.
(#) cua válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Mondjuk lehet valami abban amit mondasz, mert a falak ugyan csatlakoznak de nem egy (solid)pad.
Egy thickness, mellette pedig egy pad amiben van egy pocket.
(#) cua válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Sajnos nem tudom kinek okoz elviselhetetlen terhet ha minden (avagy majdnem minden) kommentem szimpla latin karaktereken alapul, de lelkesen bejelenti, ez pedig felesleges terhet jelent a cenzoroknak
(#) Elektro.on válasza cua hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
A CAD rendszerekben általában az egymást mellé rakott vagy egymást fedő geometriák még nem alkotnak egy összefüggő testet akkor sem ha szemre úgy néz ki. össze kell azokat adni valamelyik ide illő paranccsal.

A képeden lévő geometriát például Catiában 1db Sketch és 1db MultiPad-el meg tudnám csinálni.
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Sziasztok.
Bele kezdtem egy Filament Maker nevezetü dologba.
Mennyire lenne érdekelt egy ilyen cikk itt HE-n?
Vagy valaki csinált már?
Volt erröl szó itt HE-n? Mert én nem találtam meg.

Üdv.
(#) SzilCsong válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 / 1
 
Szia

Engem nagyon érdekel, nem volt még szó, de még csak nem is láttam magyar projectet.
(#) cua hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Eddig teljesen rendben van ez a Prusa kit, itt egy hosszabb print, standard setup. (PETG, textured sheet, 240/90C)
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Látom te is pet-g párti vagy, jó magas hőmérsékletet állítottál be, de ha jó, akkor jó.
Tárgyhűtést használsz?
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Ez a 'factory default' PETG filament profil (Prusa PETG-hez: 230/85-es first layer-el kezd, majd felmegy 240/90-re).
(A controller-ben van PLA, PETG, ASA, FLEX...majd egy tucat, nekem nem is kellett matatnom rajta)
Idézet:
„Tárgyhűtést használsz?”

Igen (amennyiben a friss layer-re gondolsz). Van egy 'printer' venti (plusz egy hotend fan) ami az eredeti setup szerint ketyeg. Itt fontolgatom, hogy kicsit tolok rajta (nagyobb fokozat) de ezt tesztelnem kell.
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Nekem a min tárgyhűtés 10% a max 30, a minimális rétegidő 9sec Pet-g-nél, mondjuk ez a százalék érték relatív, mert ahány venti annyi féle fújás teljeítmény.
Mi az a friss layer? Nem first layer akar lenni? Olyankor nem kell tárgyhűtés, szerintem.
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Ugyanaz a box csak PLA filament-tel (215/60C)

IMG_1419.jpg
    
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Jóó, Pla-val gondolom könnyebb a fiókokat tologatni?
Következő: »»   157 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem