Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1591 / 1670
(#) engineerman hozzászólása Ápr 23, 2021 / 25
 
Üdv mindenkinek.

Ötletelés miatt feltöltök néhány fotót a már lassan egy éve elkészült félautómata PIC vezérlésű tekercselő gépemről. A gépet én terveztem, a program megírásában komoly segítségem Bakman forumtárs volt. Amit itt ezúton is szeretnék megköszönni. A gép 725 önálló alkatrészből áll, beleértve az elektronikai egységeket is. A teljes vezérlés a kezelőpult alatt helyezkedik el. Néhány fontosabb paraméter:
- Mikrokontroleres vezérlés ( programozható )
- 10 programhely ( bővíthető )
- Lágy illetve lassú indítás ( kapcsolható )
- oda vissza számlálás ( hibás trafók visszatekerésénél nagyon hasznos )
- 0,15 - 0,9 huzalig stabil szálvezetés
- Szálszakadás érzékelés
- Nyomatákhatárolás a bordás szíjas meghajtásnál ( állítható )
- szálfeszítés ( állítható )
- huzaérángatás csillapító
- minden forgó alkatrész ikercsapágyazott
A fontosabb mechanika elemek eloxálva vannak. Egy két elem kivételével minden egyedi gyártású

És akkor a képek:
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2021
(#) engineerman válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
"Menetszámolós tekercselőgép házilag" topkban minden kérdésre szivesen válaszolok
(#) janigel válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Ezek mind újak.
Ez is új (és jóval olcsóbb), de lejárt. Ha megkéred, felteszi újra.
De ez nem ide való, ez a Ki mit épített? téma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) szücsien válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Szia.
Egy videót szívesen megnéznék róla munka közben
(#) engineerman válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 24, 2021 / 1
 
Szia. Hétfőn dolgozom vele akkor csinálok néhány rövid videót
(#) engineerman válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 24, 2021 / 8
 
Itt van egy régebbi fotó, EI 66 csévére 20 másodpeces csévélés, 0,4 es huzalból

Ez még a prototípus tesztverzió tekerte. A széleken a nagy távolság amiatt van, mert ez egy villanypástor trafó csévéje.
Ezekután még pár módosítás kellett hogy tökéletesebb legyen a menet
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) Shance hozzászólása Ápr 27, 2021 / 33
 
Sziasztok!
Force feedback kormány, és pedál szett. Az alapja egy Arduino Leonardo, amin a EMC development lite verziója fut.Bővebben: Link
Az egészet Fusion 360-ba terveztem, és túlnyomórészt 3D nyomtatott cuccokból áll. A motor egy Opel Corsa kormányszervo motorja, aminek a teljesítménye több mint elegendő. Maximum 30-40%-ra tudom állítani a játékokban az ffb-t, mert afelett használhatatlanul erős. A hűtését 15x2mm alumínium laposrudakból oldottam meg, ennél jobbat nem tudtam kitalálni. A tápegység egy 500 wattos
LED driver. Próbálkoztam PC tápokkal, de kiderült, hogy a rájuk írt csillió ampereknek nem sok köze van a valósághoz. A kormány tengelye is nyomtatott, amit egy 20mm-es alu csővel erősítettem meg, ebben tekeredik a 8 eres spirálkábele a gomboknak. A pedál alapja fa. A karok mindegyikében 3 egyforma torziós rugó van, a fék kettő, a kuplung egy másodlagos rugót kapott, hogy valamennyire hasonlítson az igazira. A H-váltót Thingiversen találtam, azt csak kinyomtattam.
(#) engineerman válasza Shance hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Huhuuu ez nagyon komolyan néz ki! Hatalmas gratula! ( Megyek játszani )
(#) deebo válasza Shance hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Idézet:
„Próbálkoztam PC tápokkal, de kiderült, hogy a rájuk írt csillió ampereknek nem sok köze van a valósághoz.”


Az gagyi tápokra ez valóban igaz, de az is, hogy az 5V-ot is terhelni kell, különben nem fog menni a 12V terhelése.

Amúgy nagyon szép munka! Ez kefés motor, vagy valami brushless, külön vezérlővel?
(#) Shance válasza deebo hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Köszönöm! Kormányszervo motor, 4 kefés. Szerettem volna brushless motorral csinálni, de szerintem a meglévő vezérléssel (párhuzamosan kötött BTS7960), nem lehet összehozni.
Az egyik táp Xilence 600W, 12V/40A van ráírva, ha nem tiltott le legalább 50x akkor egyszer se. De legalább letiltott és nem ment tönkre azonnal, mint a Aerocool Aero bronz 750W (12V//62A), szó szerint 1 percig működött. Erről az 5V-os ágat is terhelni kell dologról még nem hallottam, de most már mindegy is a LED driver bírja a strapát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) Shance válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) deebo válasza Shance hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Idézet:
„Erről az 5V-os ágat is terhelni kell dologról még nem hallottam”

Pedig ezért álltak le a tápok.
(#) sany válasza Shance hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
Ez nagyon profi lett!
(#) engineerman válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 5
 
Szia.

Itt egy rövid videó a tekercselésről:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) Frankye válasza Shance hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Ez igen! Nagyon szép, igényes munka. Szívből gratulálok hozzá, és kívánom, hogy sokáig használd egészséggel!
Ha nagyon kötekedni akarok (de persze nem! ), akkor legfeljebb a váltókar gombjára lehetne "panaszom". Talán picit kényelmesebb (vagy inkább kellemesebb!) tapintású volna valamilyen puha bevonattal ellátva. (Pl. neoprén, vagy ne adj' Isten bőr/műbőr.)
De ez már tényleg csak kekeckedés!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2021
(#) janigel hozzászólása Ápr 28, 2021 / 25
 
Nagyon hiányzott a nővéremnek egy olyan hőmérő, ami elég nagy és led kijelzős.
Állandóan ezzel nyúzott.
Hát elkészült.
(#) Shance válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Köszönöm! A váltó ideiglenes, mindenképp szeretnék egy sajátot tervezni, arra majd veszek valami váltógombot. Amúgy ez is teljesen jó, ASA 275-ből van, ami kellemes, selymes tapintású.
(#) majkimester válasza Skori hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 41
 
Sziasztok, utánépítettem Skori mester JBC forrasztóállomását. A belső kissé zsúfolt lett, de ilyen dobozom volt, nem akartam nagyobbat venni. Végül is minden elfért. Az elő és hátlap alumínium lemez + öntapadós papírra nyomtatva a felirat + átlátszó üvegfólia. A kijelző LCD helyett VFD modul, ami a valóságban nagy fényerejű, jó kontrasztos képet ad, de fényképezni nehéz. A tartó NYÁK lemezből készült. Ezt is a mesterről másoltam. Az áramkör jól működik, teszi a dolgát. Minden elismerés Skori-nak érte.
(#) engineerman válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Gyári kivitel! Gratulálok szép igényes munka!
(#) sany válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Nagyon szép lett!
(#) Frankye válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Igen szép munka, elismerésem! (A páka, ez a karcsú kivitelű, milyen típus? Mik a használati tapasztalatok vele?)
(#) JZoli válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Hát ez szuper lett! Jó lett a helykihasználás is.
(#) Ge Lee válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Ott van a képen a típusa, rá van írva. Tapasztalat meg elég sok le lett írva a pákás topikba. Összességében szerintem jobb mint egy weller, vagy legalábbis egy szinten van vele, viszont ez megépíthető házilag olcsóbbra is nála, plusz szükség esetén akkuról is használható, közvetlenül.
A fűtőbetéttel egybeépített hegyek fél, harmadáron szoktak lenni hirdetési oldalakon, amihez már csak egy fa vagy hőálló műanyag nyél kell, 2 szál drót, meg a szabályozó. Azaz meg lehet spórolni egy drága gyári nyelet, meg a rajta lévő speciális kábelt is.
(#) Frankye válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) sargarigo válasza Shance hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Nagyon szép munka! Volt vele meló rendesen mi? Ment a mancs!
(#) Skori válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Volt alkalmam élőben is megnézni a forrasztóállomást. Igényes munka, és élőben is olyan jól néz ki mint a képeken! Az a VFD kijelző pedig "mindent visz". Használd egészséggel!
(#) golem válasza majkimester hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Szép munka gratulálok.
(#) bbalazs_ hozzászólása Máj 3, 2021 / 12
 
Sziasztok!
Elkészültem az elektromos rolleremmel.
Hoverboard motorok és vezérlő, átalakított akkucsomag (válogatott cellák 2 roncsból).
Saját vezérlőprogram, elektromos fékkel (fizikai fék nincs rajta).
A váz alu zártszelvény, az első villa egy régebbi aluvázas bicikliből.
A kormányoszlop belül acél, egy alu gyerekrollerből. A kormány szára és keresztszára aluból van.
A végsebesség GPS-el mérve 21km/h. A hatótávot még nem tudtam tesztelni, olyan 10km körül lehet számításaim szerint az én 100 kilómmal.
A képek az elkészítés különböző fázisait mutatják.
(#) Frankye válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 4
 
Idézet:
„fizikai fék nincs rajta”

A világért se szeretnék kötekedni, de ez biztos, hogy jó így?
Amúgy elismerésem, nagyszabású projekt volt.
Következő: »»   1591 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem