Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1592 / 1670
(#) gg630504 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
A segway-em tud tolatni és fékezéskor visszatölt. Disszipatív fék nincs rajta. Szerintem ez nagyon energiatakarékos.
(#) Frankye válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Nem is az energiatakarékos voltát kétlem, hanem a biztonságosságát. De ez már erősen OFF itt!
(#) bbalazs_ válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Akkorát tud fékezni, hogy mindkét kerék blokkol (sőt, hátrafelé is forog). Úgy éreztem, több nem kell - így is majd' átesem a kormányon.
Megpróbáltam a hatótávot: sohase hagyjatok fémforgácsot roller belsejében
kb 500 méter után durrant egy pár FET.
(#) deebo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Szerintem arra gondol, hogy, ha a vezérlés elfárad, akkor mi fogja a motorokat fékezésre kényszeríteni. Mert vlaószínűleg semmi.
(#) Skori válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 1
 
Még kerékpárnál is előírás, hogy két, egymástól teljesen független féknek kell lennie. Nem a fékhatás erőssége a gond, hanem ha elszáll a fékezést/motort vezérlő elektronika, vagy a féket működtető nyomógomb, pedál stb... akkor esetleg nem lesz féked.
Elektronikus fék esetén mindkét keréknek független elektronika kell, és két, a féket működtető kezelőszerv is kell, egymástól függetlenül vezetékezve.
Vagy vésztartaléknak egy mechanikus fék, amit nem kötelező használni, de ha baj van, akkor meg tudsz állni azzal is, és akkor az elektronikához nem kell hozzányúlni miatta.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) bbalazs_ válasza deebo hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Teljesen jogos felvetés. Semmi. Szerencsére még a max sebesség is kellően alacsony, így le lehet ugrani róla és a tömege is kicsi.
(#) gcsabee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Ez a leugrás elméletben sokkal könnyebbnek tűnik mint a gyakorlatban. Főleg ha nem számítasz rá akkor nehéz . Tapasztalatból beszélek, én is azt hittem ....
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) Skori válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 2
 
Ha mondjuk egy kereszteződéshez közelítesz, ahol jelentős keresztirányú forgalom van, és pont akkor nem akar fogni a fék... akkor elég érdekes lenne az az ugrás, meg a következmények.
Ugyanez ha eléd lép valaki úgy, hogy hibátlan fékkel simán megállnál, de ugye ami elromolhat, az egyszer el is fog....
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) vargham hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Igen, kerékpárra kell két független fék, mert az jármű.
A roller (még) nem jármű, úgyhogy semmi sem tesz kötelezővé ilyesmit. A józan észen kívül.
(#) Skori válasza vargham hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 1
 
Itt a még a lényeg, nemrég olvastam egy oldalon, hogy gyakorlatilag segédmotorkp kategóriába kerül mindegyik! Azaz bukósisak E jelzéssel, kötelező biztosítás... vagy büntet a rendőr. Persze ez meg a ló másik oldala - ha meglépik.
(#) cua válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
A gordeszkakon sincs, eleg nehez is lenne kivitelezni. A max sebesseg (az enyeme legalabbis) pedig 46km/h
Mivel a taviranyito bluetooth (vagy wifi) ezert elvileg esely is van ra, hogy elveszti a kapcsolatot. Nekem eddig egyszer sem fordult elo a ~3000km alatt. (Olyan bezzeg igen, hogy blokkoltak a hatso kerekek...)
(#) bbatka válasza Skori hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Nálunk a városban már büntetnek. Úgy látom. Az elektromos kerékpárosok fején hirtelen bukósisak jelent meg. Azokról a kerékpárokról beszélek, amelyeket kizárólag motor hajt. A rásegítéses kerékpár az más tészta. Az a tényleges elektromos kerékpár. Úgy emlékszem, hogy ezeknél a motor maximálisan 25 Km/h-ig segíthet rá. Ennek túllépése esetén bukósisak és jogsi kell rá.
(#) bbalazs_ válasza bbatka hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 7
 
Nagyon helyes. Elejét kell venni a randalírozásnak, a felelőtlen, ön- és közveszélyes, 26km/h-val való száguldozásnak, hiszen AKÁR tragédia is történhet! Belegondolni is szörnyű: egy bölcsődéscsoportba hajtó, fék nélküli (éppen infarktust kapó) gördeszkás milyen mészárlást rendezhetne! Ezért jó, hogy vannak olyanok, akik a közlekedés ütőerén tartva a kezüket gondolnak erre és példás szigorral csapnak le a renitensekre (támogatom a halálbüntetés kiterjesztését a csengő és fényvisszaverő prizma nélküli kerékpárosokra). Így a megfáradt emberiség már nyugodtan hajthatná álomra fejét.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 4, 2021
 
Tisztelt Felhasználók!
A beszélgetés ismét erősen elkanyarodott a témától, ezért kérjük, hogy a téma OFF-olását fejezzétek be!
(#) engineerman válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Idézet:
„Így a megfáradt emberiség már nyugodtan hajthatná álomra fejét.”


Az írásod jogos... Jól érezhető a cinizmus


A moditól elnézést..
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
(#) K_Imre hozzászólása Máj 5, 2021 / 15
 
Sziasztok !

Készítettem egy analóg VGA áramkört, FPGA - val.

DVI-os ról videó:

DVI VGA
(#) silent15 válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Szia!

Tetszik! Az analog devices IC micsoda, tippem DAC lenne.
(#) K_Imre válasza silent15 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Szia !
ADV7122 10 bites video DAC
(#) deebo válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ez igen.
(#) Abukodonozo hozzászólása Máj 5, 2021 / 27
 
Szervusztok!

De rég is jártam itt. Szomorúsággal vegyes megrökönyödéssel látom, hogy a csöves topik be van fagyasztva. Akkor hát megmutatom itt Első push-pull, a fórumon talált EL84 PP rajz alapján, annyi különbséggel, hogy én 6p1p-ev-ket használtam. Kapott még egy Csabai Dániel féle hangszínszabályzót, valamint egy bemenetválasztó kapcsolót is, amit még nem volt erőm bekötni. A doboz egy Sony erősítőjé volt, a két nagyobb kerek kapcsoló eredeti helyére pont befértek a vu méterek. A trafókat egy hozzáértő ismerősöm tekerte, van rajtuk ultralineár megcsapolás is. Igyekeztem mindenből minőségit használni, Alps poti van benne, MKP Wima csatolókondik, nagyon elégedett vagyok a hangjával.
(#) Frankye válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ez igen! Tetszetős. A két VU méter nagyon szép, jól mutatnak. (Az első potméter melletti két csavar fejét feketére fújva egészen eltűnnének. Így egy picit rontanak az összképen, amiért nagyon kár, mert amúgy tetszik.)
(#) Udvari Zsombor válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Tulajdonképpen mit tud ez az áramkör? Mikrokontrollerrel lehet képeket megjeleníteni monitoron?
(#) Udvari Zsombor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Tervezed-e feliratozni az előlapot? Nem árthat megjelölni a kezelőszerveket (csak valami enyhe szürke színnel).
(#) silent15 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
FPGA-val Ha utána keresel esetleg, főleg ilyen nagy frekis projekteknél az FPGA-k sokkal jobbak lehetnek a mikrokontrollerekkel szemben. (Persze, vannak nagyobb sebességre képes kontrollerek is, de pl egy VGA megjelenítésnél célszerűbb FPGA-t használni. Én is építek jelenleg egy fejlesztőpanelt, csak Lattice FPGA-val.
(#) benjami válasza silent15 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Vannak olyan mikrokontrollerek, amikben van video vezérlő periféria. Itt egy péda a használatáról. Forráskód és rajz is van hozzá. Mondjuk régóta rajta vagyok, hogy megismerkedjek valamelyik FPGA-val, de valahogy sosem jutok el odáig (ráadásul, hamarosan a beszerzése is sokkal macerásabb lesz).
(#) K_Imre válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Igen bármilyen Mikrokontrollerrel lehet bele írni, SPI porton keresztül. 320 x 240 pixel 16 bites sínmélységgel 60 HZ frissítéssel .
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) K_Imre hozzászólása Máj 7, 2021 / 2
 
Egy régebbi projectem : FM adó TSA 5511 pll - el.

TSA 5511
(#) Skori hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Nem akarom két helyre is betenni, így csak egy linket szúrok be ide: Bővebben: Link
(#) pisti89 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Nagyon ötletes
Nekem csak a előlapi glimmlámpa stílusa nem tetszik.
Én is csináltam már ilyet, csak én meghagytam a kezelőszervet.
(#) Udvari Zsombor válasza K_Imre hozzászólására (») Máj 8, 2021 / 2
 
Nem akarok riogatni, de tartsad alacsonyan a teljesítményt, hogy csak a telked területén lehessen venni, nehogy megbűntessenek engedély nélküli műsorszórásért.
Következő: »»   1592 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem