Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 181
(#) jfeher hozzászólása Ápr 10, 2021 /
 
Kaptam két bontandó készüléket:
Sharp GF-1760H
ITT SL-74
Ha valakinek kell belőle alkatrész, csak szóljon!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) gépromboló válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
A Sharp milyen állapotban van? Nekem volt olyan anno, szívesen elnosztalgiáznék vele és hoznám új életre.
(#) jfeher válasza gépromboló hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
A Sharpot már szétkaptam. Az eleje teljesen törött volt. Megvan még belőle a teljes elektronika, a hátfal a tápegységgel és a gombjai.
(#) Tomi94 válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Én szárazon szoktam egy csavarhúzó szárára felhúzva a görgőt. Utána pedig alkohollal lemosni a gumiport (jó fekete lesz a vatta..).
(#) sanchomuzax válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Ez a görgő megfelelő lehet:
  1. D=13mm, l=8mm, d=2mm

https://www.arwill.hu/termekek/audio-video-tv-alkatreszek/gorgok-ke...27604/
(#) jfeher válasza sanchomuzax hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) jfeher hozzászólása Ápr 11, 2021 /
 
Vettem még tavaly egy Grundig RB-3200-as rádiós magnót 1600-ért, de nem fogom felújítani.
https://www.radiomuseum.org/r/zaklady_rb3200rb_320.html
Ha érdekel valakit, ugyan ennyiért eladnám.
(#) dada75 válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok! Köszönöm mégegyszer a segítséget, megjöttek a fogaskerekek, ár is korrekt volt, a minőség kifogástalan. A magnó újra élesztve, szépen teszi a dolgát, köszi a segítő infókat mindenkinek. A szíjjal szerencsém volt, a közeli városban tudtam beszerezni. Egy darabig most nem lesz vele gond. A fogaskerekes urat szívesen ajánlom másnak is.
(#) Inhouse válasza dada75 hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Az egyik szemem sír, a másik meg nevet... Borzasztó, hogy szakmák halnak ki, pedig még létjogosultsága is lenne... Örülök, hogy ez a fickó ennyire szereti a szakmáját! Jó volt szétnézni az oldalán és megnézni a 2 bemutatkozó videót, aztán meg lehet kicsit szomorkodni is...
(#) tepege hozzászólása Ápr 16, 2021 /
 
Üdv volt vkinek dolga Philips D8778 - al? Az van, hogy cserélem benne a szokásos problémás fogaskereket lejátszásához de kihullott belőle egy marék elporladt műgyantás cucc amik valaha az FF-RW-hez tartozó fogaskerekek voltak, de hol a helyük? S. manualon nem látszik semmi - képek is vannak lentebb.
(#) jfeher válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Megkérdezhetem, hogy szeded ki a görgőt a helyéről? Úgy látom, hogy a görgő tengelyének vége el van kalapálva/deformálva, gondolom azért, hogy ne essen ki csak úgy. Ha szétfeszítem a görgőhidat, félek, valamit szétbarmolok és nem tudom összerakni.
(#) Tomi94 válasza jfeher hozzászólására (») Ápr 22, 2021 / 1
 
Ha szegecselt végű a görgő, akkor megszívtad, arra nincs jó módszerem. Ha csak megszorul a híd furatában, de egy darab edzett acél tengely, akkor stabilan alátámasztva, csavarhúzó hegyét vagy pontozót ráállítva kiüthető (kis kalapáccsal, vagy akár deszkával). Előtte a görgő és a tartó közé lapos csavarhúzóval benyúlva meg kell nézni, melyik fele szorul és melyiknek van hézagja, a szorulós felől kell kiütni nyilván.

Feszegetni, hajlítani semmiképp! Soha többé nem lesz tökéletesen párhuzamos a tengellyel, és többet nem szabadulsz a szalaggyűrés hibájától..
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) tepege hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Üdv fentebb a Philips D8778-ról van egy fotóm a fogaskerék cserélve van de azt jól gondolom hogy a fotón látható fogaskerekeken lévő jelölést- ami egy háromszög meg egy 0-egymással szembe kell forgatni s úgy mehet be a lendkerék? Rajzot nem leltem róla
(#) hucsikoi hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Orion SM-250-es magnómban cserélni kell az ékszíjakat. Tudnátok segíteni abban, hogy milyen méretű szíjak kellenek bele és hol érdemes beszerezni?
(#) veroka válasza hucsikoi hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 2
 
próbáld meg ITT Ha nincs nekik ilyen készlet, de megméred a régieket, akkor le is gyártják. Idler gumijuk van hozzá.
(#) hucsikoi válasza veroka hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Köszönöm szépen, mindenképp beszélek velük.
(#) European válasza tepege hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Szia! Egy ilyen Fisher-em nekem is van. A szíjjak teljesen elolvadtak benne. Hol sikerült szerezned hozzá? Köszi!
(#) jfeher hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
ITT 730 stereo recorderhez nincs valakinek szervizkönyve? Vagy bármije. Köszi!
(#) Bandika_23 hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok.
Kellene egy kis segitség.
Technics RS-TR333 deck az alany,honnan tudom beszerezni a hozzá való szíjakat és 2db RGD5772ZA fogaskereket?
Esetleg ha van valakinek itt jó áron arra vevő lennék.
Köszönöm!
(#) hucsikoi válasza veroka hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Beszéltem velük, sajnos nincs nekik. Méret alapján legyártják, de sajnos az enyém rettenetesen meg van nyúlva, hogy lehetetlen megállapítani a méreteket. Neten ezeket a méreteket találtam, de nem tudom, hogy mennyire valósak: 93.5X5.0X0.5mm lapos,58x1,2mm.
(#) veroka válasza hucsikoi hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Hátha akkor itt valaki tud rendes méretet, vagy szervízkönyvet amiben benne van
(#) hucsikoi válasza veroka hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Bízom benne, mert a neten csak ezt találtam. Viszont a szervizkönyv jó ötlet, köszönöm.
(#) Tomi94 válasza hucsikoi hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Szia!

HQElektronikában találni szíjakat méret után, nekem ezek a méretek vannak felírva:

Lapos 64,5x4,5
Ékszíj 42x1,2x1,2
Ékszíj 59x1,0x1,0

Idler méretem ugyan nincs felírva, de a mechanika nagyrészt egyezik az Akai CS-F szériával, ahhoz viszont van: külső átmérő 16 mm, belső átmérő 10,8 mm, szélesség 2,3 mm. Én e méretek alapján lapos tömítésként szoktam gyártatni a Super Seal Kft-nél.
(De amúgy ha nincs elrepedve, ennek valószínűleg elég egy kis polírozás P1000 körüli papíron átforgatással.)
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ezek szerintem az Orion SM 1025 deck szíjai.
(#) kistee válasza doktor hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
És valószínűleg az SM250B-é is.
(#) Tomi94 válasza kistee hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Hoppá. Valóban, a sima SM250-ben még a billentyűs Alps mechanika volt, nem a későbbi behúzómágneses. Azt viszont sajnos nem ismerem.
(#) kistee válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Már csak azért sem lehetnek az SM1025-ös szíjai, mert te hármat soroltál fel, de az SM1025-ben (és az SM250B-ben is) csak kettő db szíj van.

Idézet a HFM 13. számából:
Idézet:
„A mechanika kisméretű, de bizalomgerjesztő, és feltétlenül korszerű. A szokásos, szabályzott, egyenáramú motor egy lapos gumiszíjjal hajtja meg a tömzsi kis lendkereket; több szíj nincs is a készülékben (ha eltekintünk attól, amelyik a számlálószerkezetet forgatja).”
(#) doktor válasza kistee hozzászólására (») Máj 8, 2021 / 2
 
A Hi-Fi magazinban , sok téves információ is található./többek között ez is/
Orion SM 1025 szíjai:
- motor-lendkerék között lapos
- gyors-tekerés négyzet
- számláló kerek

Emlékeim szerin, a 250 B esetében a számláló szíj hosszabb./ de ott is 3 db/
(#) jfeher válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Rendeltem új görgőt. Ma kaptam meg. A napokban kicserélem. Kíváncsi vagyok.
(#) Laci66 hozzászólása Máj 22, 2021 /
 
Sziasztok!
"Látatlanba" kérnék segítséget egy minihifi v. music center javításához. A kollégám kedden hozza be
melóba hogy nézzem meg. Állítólag az a baja a magnónak (két kazettás) hogy ha beteszi a kazit, rögtön kikapcsol mind a két mechanikánál. Ha fix fejes lenne kinyúlt gumira gyanakodnék.
Ez viszont "forgó" fejes, én meg ilyet még nem is láttam belülről. Mi lehet a hiba okozója, mire figyeljek a nyomógörgőkön és szíjakon kívül ?
Következő: »»   160 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem