Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   121 / 126
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Idézet:
„Ha a 4,5 digit kijelzéshez az a pontosság is kell”

Akkor mi értelme van a sok helyiértéknek, ha a vége erősen hazugság?
Nézem ezt a Keysight termékeket! Hát újba valóban nem az én pénztárcámhoz illő.. Illetve egy még talán belefért volna, de az meg csak 600 Voltig mér, hát milyen dolog ez!! Strobim annó többről ment!! Kell az 1kV !!
Ez egy érdekes mondat: "A termék kizárólag professzionális és ipari használatra szolgál, fogyasztói és otthoni használatra nem alkalmas."

Idézet:
„pontos méréshez muszáj megvárni azt a 70-80 perc bemelegedési időt.”

Erre meg nincs időm, mennyire pontatlan melegedés nélkül??
Asztali cucc szerintem nekem már túlzás, pedig biztos bírnám!

Egyes gyártók érdekesen definiálják a 4,5 digitet is! Nekem elég a 19,999 kijelzés, de van itt 60000 is, meg 4 és akárhány tized digit...
(#) Doky586 hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Freki méréshez meg elég kevés az a 4,5 digit..
(#) szapcsika válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
A sok digitnek nincs értelme, ha a vége hazugság, de marketingben el lehet andni. Illetve azért más az abszolút pontosság és a felbontás, mert néha csak az utolsó digitekben történő változásra kíváncsi az ember, nem pedig a pontos értékre. Persze, ha az utolsó digitek elvesznek a zajban valami kevésbé profi készülékben, akkor tényleg nincs értelem.

De mekkor pontosságra és felbontásra van szükséged? A bemelegedés az a specifikációban leírtak eléréshez kell, de tényleg szükséged van erre? Nem mondtad, hogy mit akarsz mrni, ezért kérdezem.
Az ipari felhasználást azért teszik bele, mert más garanciális és egyéb fogyasztói jogok vonatkoznak a magánszemlykénti végfelhasználóra, mint az üzletszerűre.
Abban pedig igazad van, hogy nem mindegy, hogy 20000 vagy 60000 és is jobban szeretem ennek a számnak a megdásást, mint, hogy 5 3/4 digit meg ilyenek.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
De feszültséget ez is csak 1000 Hzig mér.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Az az értelme, hogy jól néz ki, többért el lehet adni. A kézi multiméter azért nem tud olyan pontos lenni, mert nincs benne hely a szükséges hardvernek meg elég nagy akku a fogyasztásának. Meg a kézivel azonnal kell mérni, nincs idő arra hogy bekapcsoljuk az asztalon, és megvárjuk míg beáll az összes alkatrész egy termikusan stabil állapotba, pláne ha egyik nap a 35 fokos melegben kell mérni vele, máskor meg a -2 fokban.

A 3,5 meg a 4,5 valójában blabla, mert utóbbit legfeljebb az 50000-re lehetne ráírni, nem a 20000-re. A 60000-re meg már azt írják hogy 4,75 holott nem annyi. A Fluke-ból a jobbak azok pontosak szinte az utolsó digitig (a legutolsó digit csal max. 1-2 értéket) de azok árán már asztalit is kapsz újban.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Mint általában mindegyik.
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Ha csak a frekvenciát (Hz) akarod mérni irj privátban (8-10 digtes felesleges profi frekiméröjeim vannak).
(#) tbarath válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Idézet:
„Nekem elég a 19,999 kijelzés”

És az mire jó, miért feltétel? Komolyan érdekel, nem kötözködni akarok.
Mert ha mondjuk a 60k count-hoz ragaszkodnál, akkor még azt mondom, hogy megértem, mert néhány "nevesebb" feszültség (3,3V vagy 5V pl.) esetén jól jöhet a nagyobb felbontás, de a 20k count mégis mire jó?
Egy 10k countos műszerhez képest kapsz egy extra digit a mérési tartomány 10%-ában, ráadásul nem is leghasznosabban szerintem (>= 10n és < 2 * 10n). És 0,1% pontossággal az a plusz digit is nagyrészt csak mókusvakítás.
(#) dB_Thunder válasza tbarath hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Nem kötözködésből, de tök jó hogy felhozod a kérdést!

A Metexm-4650B műszerem az pont 4,5 digites Tehát pl. 19,999 A-ig tud pl mérni. Pontosságát most ne firtassuk, de kb ezért!

Igazából, ha pontos akkor jó a 6000 végű kijelzés is...

Szóval ezt az öreg Metexet kellene kiváltania, lehetőleg úgy, hogy kb. egy nagyságrenddel pontosabb legyen. Ez utóbbi remélem nem nagy kívánalom ...a pénztárcámhoz képest!
És 1kV-ig tudnia kell mérnie!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2021
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Neked akkor valami hasonló kellene, ez tud 1kV-ot, 0,02% DCV pontos, és 100kHz-ig tud true rms-t! Meg minden mást is, auto kikapcs, kapacitás, freki, kitöltés, hőmérséklet, csúcsérték, min, max, és van PC kapcsolata.
(#) nagym6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
A gyárilag megadott pontosságok -4.5 digit vagy több- olcsóbb kategóriában pár év alatt elmászhatnak. Általában nem is kalibrálhatók külön külön a tartományok, csak egy alapérték. A drága márkás pld.: Fluke, HP sokkal stabilabb hosszú távon, alig vagy semmit mászik el, kalibrálhatók szoftveresen -a régiek nem- minden mérésállás minden tartományában külön külön. Alapkészülékeknél jobb pontosság ugrásszerűen sokkal több pénz. Nekem a Fluke szinte digitre pontos, sosem volt kalibrálva tizenvalahány éves, 50000 felbontású. Néha van lehetőségem hiteleshez ellenőrizni. Volt több 4.5 digites kisebb márkák, 3 év után nagyon pontatlanok lettek, méréstartományonként eltérőek lettek a hibák.
Sőt van ősrégi asztali 5.5 digit HP, és 6.5 digit Philips fillérekért vettem, minimális a méréshibájuk a legtöbb tartományban, jelentéktelen. Pedig múzeumba valók.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2021
(#) tbarath válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Szerintem elég nagy kívánalom, ilyen elvárásoknak megfelelő műszert nem a 10 ezres kategóriában találsz, inkább sokszor ennyiért.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Idézet:
„0,02% DCV pontos”

Ha jól számolok (koránt sem biztos!!) akkor 20 volt esetén 4mV lehet a hiba... Mi a kócnak akkor annyi digit neki??

Illetve kicsit sok a fícsőr!

Hogy én milyen hisztis vagyok!!
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
De ez sem tud valoban nagyfrekit mérni.
Az 560-s 20 kHzig mér, az 570-s 100 kHzig mér az ACV üzemmodban, szerintem áramot még igy sem rud mérni ilyen frekin.

Amugy igen jonak néz ki audio mérésekre. A dBm méréseknél még az impedancia is megválaszthato, ( ezt a Fluke nem tudta, a Sagem tudja, de nem ilyen tartományban).
Ha ma vennék müszert ez biztos fenn lenne a lista tetején.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2021
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Sajnos nagyon ugy néz ki, hogy a Extech MM560/570 müszer gyártása megszünt. Mindössze 2 helyen van ár, de az egyik már nem tud szállitani.
(#) zaza99 hozzászólása Szept 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Lakatfogót szeretnék vásárolni. Uni-T UT210E típust szemeltem ki. A kérdés az lenne hagy a "VFC, low pass filter" mit csinál érdemes ilyet venni?

126.jpg
    
(#) bandika válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
A VFC ez esetben talán, vagy inkább bizonyára, frekvenciaváltó, és az aluláteresztő szűrő meggátolja hogy a PWM miatt "ugráljon" a mért érték.
(#) phr3ak hozzászólása Okt 13, 2021 /
 
Honnan rendeltél RM113D-t?
(#) zoz11 hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Sziasztok
Kinéztem a linken szereplő multimétert, szerintetek mennyire lehetnek valósak azok a mérési pontosságok? Valaki használ ilyen márkájú multit, tapasztalat esetleg?
Bővebben: Link
(#) szapcsika válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
A Brymen kiváló, megbízható márka, rendesen hozza a specifikációját. Emlékeim szerint a TME az európai disztribútora.
(#) megott válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Nagy megelégedéssel használom ezt a típust, immáron 4 éve, egy jóbarátom tanácsára vettem én is, aki előttem szintén lehúzott ezzel a típussal már három évet. Nagyon pontos kis masina és ahogyan előttem is mondták, pontosan hozza a specifikációban leírtakat. Ha van még egy kis pénzmagod, érdemesebb a nagyobb testvért megvenni!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) zoz11 válasza megott hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Megrendeltem BM789 et, meglátjuk mit tud, remélem nem lesz vele gond.
(#) Teaway válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
"akusztikus jelzés 100Ω<R<420Ω esetén"

És mit csinál 100R alatt? Nem jelzi a zárlatot?
(#) majkimester válasza Teaway hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ha az angol adatlapot nézed, akkor kicsit világosabb:
Idézet:
„Audible threshold: between 100 Ohm and 420 Ohm”

Ez annyit jelent, hogy hangjelzés valahol 100..420 Ohm alatt van. Talán úgy kell értelmezni, hogy ez egy hiszterézis. 100Ohm alatt megszólal, 420Ohm felett elhallgat.

Egyébként jó sok mindent tud a leírása alapján. Például a frekvenciaváltók kimenetét is meg lehet vele rendesen mérni (VFD V és VFD Hz állásban). Ezen aztán a legtöbb TrueRMS műszer is elvérzik, csak néhányban van aluláteresztő szűrő (LPF) a méréshez.
(#) zoz11 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
A (VFD Hz) és (LPF ACV) funkciók nekem is kitűntek, elég sokat dolgozom frekvenciaváltóval többször is jó lett volna pl egy frekvenciaváltó kimeneti feszültségét megmérni, vagy frekvenciáját, akár hiba keresés céljából, mert volt olyan hogy kimenete hibás volt a frekiváltónak, ugye ezt sima multival esélytelen volt megnézni.
(#) Teaway válasza majkimester hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Idézet:
„Talán úgy kell értelmezni, hogy ez egy hiszterézis. 100Ohm alatt megszólal, 420Ohm felett elhallgat.”


Igen, ez így már világos!
(#) DFerus hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Sziasztok!
A régi multiméterem tönkrement, Mastech M92X.
Az lenne a kérdésem, hogy az 5-6 ezere forintos kategóriában az azonos kialakítású, de más szín/márkanév alatt futó készülékek között van-e különbség? (minőség?, árban jelentős van, akár 50%)
Előre is köszönöm.
Pl.:
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) Teaway válasza DFerus hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
A sárgában nincs 20μA DC mérés, cserébe van hFE, valamint egyik se tud AC árammérést, de gondolom, ezzel tisztában vagy.
(#) KBal76 válasza DFerus hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
A "sárgán" van tranzisztor teszter, lehet ez is az áreltérés oka (erre szükséged van-e, többnyire nem árt ha van). Illetve a tervezés/kidolgozás minőségén amit nehéz megítélni egy fénykép alapján. Ha nagyon fontos, lehet rákeresni konkrét típusra youtube videók között, hátha szétszedték már hozzáértôk, és így könnyebb egyik-másik mellett döntened.
(#) DFerus válasza Teaway hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Szia,
Köszönöm a választ.
A funkcióbeli különbségeket én is észrevette.
Magára a márkára lettem volna kívácsni, jelent-e jót/rosszat a Mastech/Edison.
Következő: »»   121 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem