Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   364 / 373
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
- uart - wifi modul - telefon
- uart - BlueTooth modul - telefon
- LCD modul
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Gondolom a kérdésem lényege nem jött át de azért köszönöm.
Terminál címszó alatt terminálra gondoltam nem telefonra, wifire vagy bármi egyébre, ezekkel nevetve meg tudnám oldani, de itt pont nem az a cél.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Ami igazán a lényeg volna:
egy címezhető kommunikációs felület (nem csak 1 féle gépről). Egy szimpla 8 bites adatbuszra lenne a "cím" kiírva, ezzel címezhetnék egy eprom dekódoló áramkört ami lényegében a karakter készletet tartalmazná.
Igazából számomra innét jön a galiba, mivel nem tudom hogyan "tárolhatnám" és hogyan jeleníthetném meg a karaktereket.
A kimenetre jó lenne kompozit (ilyen monitor van itthon, de többségébe "univerzálisan" alkalmazható.
Bemenet lehetne billentyűzet a terminál áramkör felé ha már úgyis terminál, így lényegében nem csak egy irányú (is) lehetne a kapcsolat, de ez nem létszükség).
Gondolkoztam arduino-n (többségében ennek programozásához konyítok), viszont a TVout könyvtár, a karakterkészlet és az azokhoz köthető címek összeprogramozásában próbálkozásom során belebukna, de idő közben rájöttem hogy "lassú " is lehet az adott mikroprocesszor a feladatra.

Remélem sikerült kifejtenem amit létrehozni szeretnék.
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Átjött, de igen nagy áramkör jön ki belőle.
Legyen egy karakter 8*8 pontból álló mátrix.
- Egy RAM, amit két folyamat kezel: A mikroprocesszor és egy folyamatosan olvasó áramkör. A két hozzáférést szinkronizálni kell. Megoldható dual port RAM -mal is. A címét a pozíció számláló 3.. x bitje és a sorszámláló 3..bitjei alkotnak.
- Egy alkalmasan megválasztott frekvenciájú órajel, ami a képpontok időzítését adja.
- Egy számláló ami a karakter pozíciókat számolja és még a megjelenítő vízszintes szinkronjelét is előállítja.
- Egy másik számláló, ami a sorokat számlálja és a függőleges szinkronjelet is előállítja.
- Egy karakter generátor ROM. A címe a sor számláló alsó három bitjéből és a RAM -ból kiolvasott karakter kódból áll össze.
- Egy kis vezérlő, ami minden 8. órajelnél a RAM -ból kiolvassa a soron következő karaktert Átadja a ROM -címének, a kiolvasott mintát egy léptető regiszterbe tölti, ahonnan a képpont órajel 8 periódusára kilépteti a kép kimenetre.
- Egy kompozit videó jel előállító fokozat, ami a TTL szintű kép, vízszintes és függőleges szinkron kimenetet kompozit video jellé alakítja.

Az első karakter sor első karakterének legfelső sorának képével indul a megjelenítés. A 8 képpont kikerül a kép kimenetre. A következőkben a sor 2., 3., stb karakterének legfelső sorának adataival folytatódik. A sor végén vízszintes kioldás kell a szinkron előtt, majd a vízszintes szinkron impulzus.
A második .. 7. videó sor az első karakter sor első karakterének következő adatának. képével folytatódik. stb.
A 8. sornál áttér a második karakter sor legfelső adatára. stb.
Az utolsó sor után teljesen üres sorokat kell kiadni - függőleges kioltás. Ez után mehet a függőleges szinkron.
Az időzítéseket a megcélzott monitor adataihoz kell igazítani.

Terveztem , építettem és be is mértem ilyet is és teljesen grafikusat is.

AB.JPG
    
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Köszönöm, így már átlátom mikre is volna pontosan szükség.
Kicsit rosszul fogalmaztam meg tény, az interneten a keresőse volt túl jó barátom, a lényeg itt az volna hogy az áramköri része univerzálisan csatlakoztatható az előbb említett már legyártott gépeimhez.
Valószínűleg pic vagy parralax lesz a megoldás de ahhoz még okosodnom kell melyik lehet az igazi.
A PS/2 billencs kezelése nem durva, láttam rá példát, a képelőállítás és az adatok helyes olvasása/kiírása a bonyolultabb ebben kell fejlődnöm valamelyik processzoron majd.
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Idézet:
„Egy RAM, amit két folyamat kezel: A mikroprocesszor és egy folyamatosan olvasó áramkör.”
Mindez egy processzorral megoldható, a karaktereket tömbbe megírni és onnan kiolvasgatni .
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Idézet:
„Egy RAM, amit két folyamat kezel: A mikroprocesszor és egy folyamatosan olvasó áramkör”

Persze, megoldható, ha a processzor elég gyors, de a megcélzottak a 6502-6510-8088-Z80-8085-8080 típusok. Lehet DMA -t is használni, sőt buszt lopni is (ld. Sinclair Spectrum), de az ennél is bonyolultabb.
(#) Laczi58 hozzászólása Jún 5, 2022 /
 
Üdv! Reflex Club-200 erősítő kapcsolási rajzát keresem.
(#) pont hozzászólása Jún 13, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy olyan rajzot szeretnék kérni, ami egy ilyen tirisztort Bővebben: Link begyújtana 230v 50 Hz egy váltóáramú hullám erejéig. Tápfeszt dc 24v -ból lehet venni, nyomógombbal indulna. A tirisztorral kapcsolt váltófesz egy ilyen diódákból Bővebben: Link álló graetz hídra kerülne. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) kadarist válasza pont hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Szia! Mi lenne a fogyasztó?
(#) pont válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Szia! Nagy induktivitás, egy mágnesasztal. Jelenleg egy 25A -es kismegszakítóval kapcsolják a 230v-ot a diódahídra amiről direktbe kapja a mágnesasztal. Szóval a kismegszakítót kellene kiváltani mert egy kicsit szikrázik.....
(#) kadarist válasza pont hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
De csak egy periódus idejére kell áramot kapnia ennek az asztalnak, utána nem? Ez valamilyen rázóasztal?
(#) pont válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Ez egy úgynevezett elektropermanens mágnesasztal, csak egy pillanatra kell egyenáram, ami átfordítja a mágneses mezőt, onnantól az állandó mágnes tart. Valami ilyesminek az ős változata. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) kadarist válasza pont hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Csak azért firtatom a dolgot, mert ha mondjuk fél másodpercre kellene áramot biztosítani ennek a dolognak, akkor az sokkal könnyebben megoldható, mit az egy periódusnyi időtartam.
(#) pont válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
A fél másodperc már közel van a kismegszakító kioldási idejéhez. Annyira nem kritikus az egy hullám, lehet több is de a cél az lenne, hogy ne oldjon ki a kismegszakító. Jelenleg felhúzzák lehúzzák, ha nem húzzák le kézzel, kb fél egy másodperc múlva kiold a megszakító. De azonnal lehet hallani, hogy csattan a mágnesasztal, ahogy odarántja a vasat, bőven van idő még kézzel lehúzni a kismegszakítót. Egy pillanatra 300A kap, és akkor még nem beszéltünk az induktivitás visszarúgásáról.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Ha mindig egy fél (ugyanarra) periódusra kapcsoljuk rá (ami meghökkentően egyszerű, mellesleg), akkor mitől engedne el?
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Tulajdonképp egy állandó mágnes, azért nem enged el. Én is úgy gondolom, hogy ha valaki ismeri ennek a tirisztornak a gyújtó áramát nem ördögtől való a dolog. Időzítés dolgokat megoldom akár kontrollerrel, de talán ide egy RC tag is megtenné, csak én nem tudom méretezni....
(#) hadihajos hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
RF-ás térerő indikálás szerű 3 LED-es megoldást keresek, amellyel Deprez-t és/vagy varázsszemet váltok ki. Külsőleg több készüléknél láttam ilyet, de áramköri megoldást nem találok. Valójában Wheatstone hídban szeretném alkalmazni. A tápban 7805-ös már 5V-ot ad. Most a többi lenne soron. Ha nagyobb feszültség ildomosabb lenne, azt növelni tudnám átalakítóval. Jelenleg a fejhallgató kiváltását szeretném. Viszont Deprez nem férne el. Járható út? Köszönöm!
(#) proli007 válasza hadihajos hozzászólására (») Jún 15, 2022 / 1
 
Hello! Remélhetőleg egyenfeszültség különbség indikálására gondoltál..
Az A és B pont potenciáljának a GND-hez képest 0..4V tartományban kell lenni.
(#) oriza hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Az alábbiban kérem a segítséget; ennek a tápegységnek keresem a kapcsolási rajzát:
a banánsor úgy tűnik utólag lett kiépítve. A nagy alu lapon lévő stab IC-ből kettő hibás volt, azokat kicserélve megjelent a banánhüvelyeken a megfelelő feszültség. Van egy kisebb panel, amiből kivettek két alkatrészt, ami hűtőbordára volt szerelve. Ezek mind hiányoznak! A kis panelre felírtam amit mértem ill. az alkatrészeket. Mi lehet a hiányzó elem? Lehetett itt is egy külön panelka, mint az alu lapon is van? Én nem jutok el a megfejtéshez?
A biztiből látszik nem nagy teljesítményről van szó. A két fekete vezeték az utólag kiépített banánhüvelyekhez vezet, ahol az egyik -5 a másik -12 feliratot (ceruzával mellé írt) visel.
Köszönöm a fáradozást!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2022
(#) hadihajos válasza rectamas hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Sikerült megtalálni a Gamma gyártmányú NB-107 típusú kettős labortáp kapcsolási rajzát? Engem is érdekelne.
(#) Josi777 hozzászólása Júl 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Valamilyen csoda folytán ismerős valakinek ez az NDK gyártmányú ponthegesztőgép belseje? Életre kéne kelteni vagy javítással, vagy pedig az elektronika cseréjével. Az interneten nem találtam róla semmilyen infót, ezért gondoltam, hátha valaki találkozott vele a prakszisában. A készülék típusa ES 15 U, míg a hozzá tartozó mechanika PSZ 10.
(#) Gafly válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 31, 2022 /
 
Ezt azért vissza lehet rajzolni kézzel is.
(#) Epu2 hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Üdv! Kapcsolási rajzot keresek. Nem is magamnak, csak megígértem valakinek. A tegnapi nap láttam itt valahol egy erősítőt elektret mikrofonhoz. Jellemzője, hogy a mikrofon helyére dugva annak annak tápjával működik. Két tranzisztoros kapcsolás volt.
(#) macera2 hozzászólása Aug 8, 2022 /
 
Üdgvözlet mindenkinek!
A Trakis, Hetra 180-as inverteres hegesztő doksiját hol lehetne beszerezni?
A gyártónál biztos megvan, csak az nem biztos, hogy adnak egy másolatot. Vigyem szervizbe ha problémám van.
(#) sixtysix hozzászólása Aug 31, 2022 /
 
Ez egy elektromos tűzőgép, amit a Lidlben lehetett vásárolni, jótállás már nincs rá, és csak az újabb típust láttam a YouTubeon, aminek más az elektronikai vezérlése, a mechanika ugyanaz, csak még külsőre változott. A lényeg az, hogy nem találtam róla kapcsolási rajzot, de valaki lehet, hogy tudja hol lehet keresni. Ebben kérnék segítséget. Köszönöm

Mod: Áthelyezve a "Parkside pet 25b1 elektronikai kapcsolási rajz" topikból.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) uniman válasza sixtysix hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Esélytelen!...legalább az elektronika fotóját megmutathatnád (köszi). A neten még olyat sem látni. Meg az újabb típus elektronikáját is megnéznénk....
(#) zoly15 hozzászólása Szept 25, 2022 /
 
Sziasztok,

Kapcsolási rajzot keresek, a következő feladatra:
5-9-12V-os tápegységek tesztelésére (1-5A) szeretnék "műterhelést" készíteni.
Az elgondolás az, hogy bármilyen nagyobb teljesítményű NPN tranzisztorral, folyamatosan változtatható (0-5A) áramú terhelést szeretnék készíteni. Lényegében elfűteném a teljesítményt.
Tud valaki ebben esetleg segíteni?

Előre is köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
Szia!
Nézegesd és válogass: Bővebben: Link
(#) Sebi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
Legegyszerűbben...
Következő: »»   364 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem