Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép kompresszor
 
Témaindító: niedziela, idő: Ápr 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 39
(#) Lengyelzolika01 válasza pipi hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Köszi pipi!
(#) patrick97 hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Üdvözlet!

Nekem lenne egy ilyen kompresszorom, és szeretném beindìtani. Hogyan tudnám ezt elérni?
Tìpusa a fénykepeken látható.
Mit hova kellene kötnöm? Gyanìtom a fekete vezetéket kellene valahova, de ha a feketét a barnára kötöm akkor a multiméter folytonosság mérője sìpol. Ha a kékre kötöm akkor nem sìpol, ellenben végtelen OHM az ellenállása a dugvillánál.
A kilógó vezetékek mentek a hűtőbe, gondolom a lámpához, illetve termosztáthoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) StMiklos válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Szevasz!

A feketét húzd le, tedd a helyére a barnát, menni fog (Szerintem, feketét ne fogdosd)).

Üdv: StMiklos
(#) patrick97 válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Szia!
Az nem lesz baj hogy a fekete is a tekerőbe ment annak idejen? Azzal sipol a multimeter, de megprobalhatom , biztonsagi okokbol elobb azert ac 24V on megnezem tortenik e valami rossz, vagy jó....
(#) StMiklos válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szevasz!

"de ha a feketét a barnára kötöm akkor a multiméter folytonosság mérője sìpol."
Egyébként Te ezt érted?
Ha a feketét a barnára kötöm, hogy értelmezhető másként, mint összekötöttem a barnát a feketével, innen kezdve egy szálnak kell tekintenem.
Ez a szál megvan, de hova megy a sípoló multiméter másik szála?
24V AC-t ne eressz rá, mert indulni ugyan nem fog, de leéghet a motor ha nincs szerencséd..

Üdv: StMiklos
(#) VIM válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szia! Hátha így megérted: A tűzősarus vezetékeket húzd le (barna, kék, fekete) amik a hűtőbe csatlakoztak. A fehér betáp kábel barna szálát a csavar alól a fekete helyére kellene áttenni, hogy onnan kapjon direkt szálat a védelem, mert az ott egy klixon. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy levágsz egy tűzősarut és ráforrasztod a barna szál végére vagy egy darab vezetéket meghagyva a sarun beletoldasz a betáp végébe és leszigeteled a kötést (zsugorcső, szigszalag). A PTC az a függőleges fehér tokban van, az "kapcsolja" a kondenzátort az induláshoz. Sok sikert a megoldáshoz.
(#) StMiklos válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Szevasz!

Szokásos bekötés a hűtőgépeknél:
Betáp: bejön barna =(fázis), kék =(nulla), z/s =(védőföld)
Felmegy 4 szál a tekerőhöz: barna (mert kell a fázis a világításhoz és megy a tekerőbe is), kék (mert kell a világításhoz), Z/S (mert védőföldes a tekerő).
És lejön 1, a fekete (ez jön a tekerőből, és ráz, ha kapcsolt tekerő), mert az kapcsolt fázis, ez megy a kompresszort működtetni.

Ennyi...

Üdv: StMiklos
(#) patrick97 hozzászólása Aug 28, 2022 /
 
Köszönöm!

Működik, méghozzá meglepően jól.
(#) rexi77 hozzászólása Szept 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy kissé viharvert hűtő motort.
Az állapotát tekintve bizonytalan vagyok. Szerintetek ezek az értékek jók?
(#) StMiklos válasza rexi77 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Szevasz!

Lehet jó is, de nem egyszerűbb megnézni az adatait a típusszám ismeretében?
És akkor már nincs is kérdés.
Ha talpán áll most a kompresszor, akkor valószínűleg Danfoss..

Üdv: StMiklos
(#) rexi77 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Igen, a talpán áll.
Sajnos az adattáblájából mindössze ennyi maradt ép.
A korábbi posztokban láttam egy hasonlót, összevetve a kettő talán FK1.4K13A9914 lehet a típusszáma.
Próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit (vagy csak rosszul kerestem).
(#) StMiklos válasza rexi77 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Szevasz!

Ez egy igen régi kompresszor, Finomszerelvénygyár Eger (elöl ott a logója), annak is a legnagyobb változata FK1,4-es. Még 1980-ban is gyártották.
300l fagyasztóládákban használták többek között.
Tekercsellenállás jó lehet, csak nehéz róla adatot találni.
Utánanézek, valahol van egri katalógus, talán előkerülhet.

Üdv: StMiklos
(#) rexi77 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Köszönöm szépen az infókat! Számomra a logó is ismeretlen volt. Holnap ráindítok.
(#) Tengericsiko hozzászólása Dec 1, 2022 /
 
Sziasztok!
Indító relét keresek.
Elvileg 15 ohm-os, 1/6HP-s 1 pin-es, egy kis Candy hűtőgépbe.
Mindenhol csak típusszám alapján keresnek.
Tud valaki segíteni?
Köszi!
(#) kaqkk válasza Tengericsiko hozzászólására (») Okt 25, 2023 /
 
A kompresszor típusa alapján is bármelyik alkatrészboltban rálelhetsz ...
(#) Káposztás hozzászólása Okt 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy 2 éves zanussi zrdn39fw hűtönk.
Csak 1 es en tudjuk működtetni, mert ha magasabb fokozaton működtetjük lefagy a hátsó fal! A keringető ventillátor működik, de így is vizes a hátulja.megköszönném, ha valaki eligazítana! Előre is; köszi! U.i.: ja! És nem megy állandóan.
(#) Gallion hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Sziasztok. Kaptam egy hűtőgép kompresszort. Csak a 3 csatlakozási pont van rajta. Nincs relé, semmi. Az itt fellelt bekötési infók alapján, a nyomógombos megoldással működésre is tudtam bírni. Szeretném viszont nyomáskapcsolóval vezérelni, nem a gombot nyomkodni ha leesik a nyomás a különálló légtartályban. Ezzel a rendszeres nyomkodással indítani újra és újra a kompresszort. Mit tegyek? Mit Kössek a nyomógomb helyére, hogy a nyomáskapcsoló tudja vezérelni a kompresszor automatikus bekapcsolását. Kondi megfelelő? Ha igen, milyen értékkel?Teljesen laikus vagyok elektronika terén.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) kaqkk válasza Gallion hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Én megvenném hozzá a gyári indítórelét a klixonnal (túláram és hővédelem) tennék a levegőkimenet és a tartály közé egy visszacsapószelepet és egy mágnesszelepet hogy bármikor indul tehermentesen tehesse .
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) Gallion válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Köszi az infót, ezek szerint az indítórelé nem helyettesíthető kondenzátorral.
(#) Tududli hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Helló! A kompresszor levegő fújásra kell de baj van vele bekapcsol működik majd melegszik füstöl a csöveken és megáll. Ha lehűl ujra indul melegszik megáll lehül stb.. Mi lehet a baj? Nme kompresszor olaj van benne hanem full szintetikus motor olaj tudom nem bele való csak addig nem akarok 10 eíft kiadni míg nem biztos az a baja. Zárlatos , dobjam el? Kösz....
(#) szs válasza Tududli hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Idézet:
„full szintetikus motor olaj”

Azzal kitűnően tönkre lehet tenni olyan henger-dogattyú-gyűrű összeállítást, amit NEM szintetikus olajhoz terveztek.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2024
(#) erbe válasza Tududli hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Milyen kompresszor, milyen hűtése van, milyen a levegő utóhűtése, ...?
A jármű (teherautó stb.) kompresszorok a motor olajából kapnak kenést. Aktív kenést, tehát a motor olajszivattyúja a kompresszor kényes helyeire folyamatosan nyomja az olajat. Ami legtöbb esetben 15W40-es vagy ehhez közeli dízelmotorba való olaj. Egy leválasztott kompresszorba belefér 2-3 dl, ennek az ára nem vág földhöz senkit.
Zárlatos motor nem így jelezné, hogy baj van. Sőt, szerencséd van, hogy eddig nem égett le.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Kicsit elkapkodtam a választ, már látom, hogy hűtőkompresszorról van szó, de a lényeg ugyanaz. Itt viszont tudni kellene a gáztöltet számát. Hűtőszerelők meg tudják mondani, milyen gázhoz készült hűtőbe milyen olaj való. A leggyakoribb háztartási hűtőkben 100-120W-os motor van. Ebbe se kell sok olaj. A túl híg szintetikus olajat nem tudja felhordani a szerkezet. A motor tengelyén keresztül szívja fel a fenékről. Lehet még hiba, hogy nem éri el a tengely vége az olajat. De hogy mennyi kell bele, azt megint csak a hűtőszerelők tudják típusszám szerint.
(#) VIM válasza Tududli hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Szia! Szerintem túltöltötted olajjal. Általában az a mennyiség elég benne ami gyárilag be lett töltve és nem folyt ki belőle a kiszereléskor. A mennyiség az 2.5-3 dl-nél nem több. A leoldások a hibás klixon miatt lehet ami folyamatosan rajtahagyja a segédfázist és a hővédelem kiold. Meg lehet oldani az indítást nyomógombosra is de így nem lesz automatikus az indítás hanem kézileg kell megnyomni a starthoz a segédfázis kapcsolását.
(#) Tududli válasza VIM hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat! Tudom nem jó a motor olaj! Mivel 10 ezer FT többe kerül azn ola csak próba volt. Ez egy Angol kompresszor gyári használtan vettem romos állapotban, próba , dolgozott,csak nem sokáig nem lettfeltöltve 8 Bar ig nem volt baj.nálam 7 Bar már meleg füstől lekötöm terhelés nélkül is. A képen látszik szétszedhető . eldobjam vagy ne? Kösz.....
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024
(#) Kinka István válasza Tududli hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Szia!
Ez nem hűtőgép kompresszor, hanem direkt levegőre készült.
Szedd szét, akkor láthatod, kering-e az olaj.
Ha kell, ki tudod mosni.
(#) erbe válasza Tududli hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Megvan az eredeti indítója? Szerintem áramrelés lehet. 625 W-os NDK-shoz van indítóegységem. 160 µF-os indítókondi van hozzá. Ehhez szerintem 80 µF is bőven elég lenne.
Milyen olaj az, amiből 3 dl 10000.-Ft? Jobb helyen ennyiért 2 db 4 litereset is kaphatsz (gazdaságos bót ).
(#) Tududli válasza Kinka István hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
igen , kering az olaj ha leveszem a tetejét szét fröcsköl. Csak 0.5 l kiszerelésben lehet kapni belevaló olajat de megköszöném ha adnál címet az olajhoz.megvan arellé is eredeti meg a kondenzátorrol lekopott az ismertető. Ezek ea cuccok vannak hozzá. Ezekkel is beindul de a hiba ugyan az
(#) kaqkk válasza Tududli hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Ha szegeden laksz akkor a napos út 5 szám alatt van a szegedi K és F ott mindent megtalálsz ami kellhet
(#) erbe válasza Tududli hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Komp. olaj
Nem hinném, hogy ez ne felelne meg hozzá. Gondolom, nem 365/24 órában megy? Fújatáshoz?
A kondi jó lehet, ha beindul. Jó, hogy szét lehet szedni. Nézd meg az olajjáratokat, nem tömődött-e el valahol. Ez biztosan kenetlenségből eredő helyi túlmelegedés.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024
Következő: »»   38 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem