Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   115 / 130
(#) gyuszo válasza Mate78 hozzászólására (») Aug 15, 2022 / 1
 
Akkor az még kibir legalább 3-4 évet.
(#) Bakman válasza Mate78 hozzászólására (») Aug 16, 2022 / 1
 
Amíg el nem fogy, maradhat a régi.
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Aug 20, 2022 / 1
 
Pont most javítottam egy olasz típusú bojlert. A képek alapján nagyon látható a különbség. Ha szét akarod szedni, hogy a vízkövet kivegyed, hát a kezed sem fér be egy alapos takarításhoz.
Az anód mérete is szembetűnő. A bojlerből is erősen rozsdás víz jött ki. Nem biztos, hogy sok év van hátra az élettartamából.
Én felszerelni csak hajdút szereltem fel. A többit meghagyom másoknak.
Ezt is csak a kivételes eset miatt vállaltam el, egyébként nem szoktam.
Ezt a képekkel együtt tanulságként tettem fel. Ezért érdemes a hajdút választani.
80 literes bojlerről van szó.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
(#) erbe válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Nekem olyan olaszom van, amibe menettel tekerték bele a betétet. Illetve csak volt, mert már majd 20 éve napkollektor hőcserélő van benne.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
nem véletlenül egy idropi volt ami fatüzeléses is?
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Nem. Csak elektromos volt. A hőcserélőt én barkácsoltam bele.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Értem. nekem egy 8 literes idropi van és ki kellene pucolni és a rudat ha még van benne. csak nem tudom hogy kell e tömítés vagy valami ha kicsavarom a fűtőszálat.
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Nálam volt rajta egy vékony O gyűrű.
(#) Károlykároly hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Szép napot mindenkinek. Problémám a következő. Indirekt cső kígyós villanybojlerem át lett építve más helyre. Azóta a probléma a következő, ha folyik a meleg víz, és egy más helységben levő hideg vizes csapot megnyitok akkor érezhetően hővesztés lép fel a meleg vízben. Másik jelenség a bojlerbe a bevezető hideg vizes ág erősen melegszik, a meleg ágnál ez nem tapasztalható. A jelenség állandó. Jelenleg csak a villamos fűtése üzemel.
(#) uniman válasza Károlykároly hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Álló...fekvő? Van típusa...kép róla? A "bevezető hideg vizes ág" szerelvényei? Fotó ezekről? ...
A keverőcsaptelepnek (kerámiabetétes) is lehet egy érdekes (ritka) hibája: Mikor a hideg vizet kinyitjuk, bejut a (nagyobb nyomású) hideg víz egy része a (kisebb nyomású) melegvizes ágba és így az...???
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) proba válasza Károlykároly hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ha a meleg vizes ág nem melegszik, csak a hideg vizes, és most szerelték, akkor azért gyanítanám a két oldal felcserélődését.
(#) tommagnum hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok! Hajdu bojlerben a merülőcsövet hogyan kell kicserélni? Arról a csőről beszélek, amelyik a bojler belsejeben felnyúlik a tetejébe a melegvíz csatlakozástól indulva. Tehát NEM az alaplapon lévő hőérzékelőket tartalmazó tokcsőre gondolok. Sehol nem találok infót róla, se youtube, se leírások, se itt, bár valaki kérdezte, senki nem adott konkrét választ, csak mellébeszélt. Tudtok segíteni? Hajdu Z80, a kérdéses alkatrész egy műanyag cső, az alja kicsit kiszélesítve egy fém gyűrű által. A kérdést konkretizálva: (i) a bojler belsejében kicserélhető-e úgy hogy kihúzom a helyéről, vagy (ii) le kell szedni a flexicsövet a melegvizes csonkról és a tartályon kívülről kell-e kiszedni a merülőcsövet? Köszi a segítséget előre is, és kívácsian várom a feltett kérdésre vonatkozó választ.
(#) tommagnum hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
kiszedtem a merulocsovet: a melegvizcsonk felol bentrol kell kifele kieroszakolni. belul levagtam a merulocso maradvanybol annyit hogy 10 cm legyen csak az eredeti csonkbol lathato. kivul a melegvizcsonkba belefurtam 1 cm melyen 13-as furoval amivel elvekonyitottam az oda beszoritott merulocso veget. utana bentrol utogetve egy fel kg-os vasteglaval kiutohettem
(#) Busz hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Hajdu aquastic 120 literes bojlerhez találok valahol méreteket hogyan kell előfúrni és mekkora méretekkel?
Van hozzá készlet vagy vasboltban vegyek csavart meg anyát és átmenő csavarokkal rakjam fel a falra?
(#) tufatofu válasza Busz hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Másfél mázsát én átmenő csavarra akasztanék, ill. akasztottam vagy 35 éve. 12mm vastagságúra. Persze, ma már kaphatók jó tiplik is...
A hátuljáról lecsavaroztam a falitartót, azt vízszintben a falhoz illesztettem, bejelöltem a furatokat, és fúrás...
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
A mai új bojlerekhez adnak egy lemezt, amit a falra kell rögzíteni és erre kell felakasztani. Attól függően, milyen és hol van a fal, menetesszárral is lehet rögzíteni a lemezt, kiváló ragasztókat árulnak. Folyékony dűbel, betonragasztó néven kell keresni. Van többféle kiszerelés. Olyat vegyél, amelyikhez normál sziloplaszt kinyomó megfelel.

12-es szárhoz 14-es furat kell. Sűrített levegővel és kefével alaposan portalanítani kell!! Ha falazóblokk a rögzítés helye, akkor szitahüvely is kelleni fog. Ilyen időben egy óra alatt megköt és százszor jobb, mint akármilyen műanyag tipli. Gyengébb minőségű betonba is kiváló, szépen kitölti a réseket.

szerk.:
Egy kis videó, hogyan kell használni: Bővebben: Link. Az elejét ki kell nyomni, mert ott még nem egyenletes a két komponens keveredése. A videóban nem mutatják, de a portalanítás alapvető feltétel.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Bolek hozzászólása Szept 27, 2022 /
 
Üdv!
Hajdú bojler hőcserélős alaplapot keresek.
Tudna valaki segíteni?
(#) zaza99 hozzászólása Szept 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Mi a trükkje a fűtőszál beszerelésnek, hogy ne csöpögjön a fűtőszál mellett?
Fűtőszálat és tömítést is cseréltem, szilikonzsírral raktam össze.
A fűtőszál talpán látszott hogy kicsit ferde ezért a tömítés nem is egyformán jött ki a lyukakon. Most utána húztam, de nem vagyok benne boiztos hogy sokáig jó lesz.
(#) gyuszo válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 1
 
Szilikon zsír helyett szilikon ragasztó, FBS-t használj. Az anódról hiányzik a védőföldelés bekötése.
(#) zaza99 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Köszi.
Azt már az előttem lévő villanyszerelő levágta, gondoltam rá én is ,hogy vissza kellene raknom.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
(#) gyuszo válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 1
 
A fűtőbetétre is tegyél védővezetőt.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
(#) mugab válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Az a szigetelő szalag kb. az első felfűtésig tart ki...
(#) Tomi111 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Egyébként nem kell sehová se FBS, se szilikonzsír. Ha jó az alaplap és új a tömítés, akkor annak simán meghúzva tömíteni kell. Nem is szokom ütközésig húzni, elég, ha kilapul a tömítés. ( és így még után húzható, ha mégis szükséges) A fűtőtestet meg valószínű fordítva szerelted be! A csatlakozó lábainak szerintem kifelé kellene állnia, nem a biztonsági kapcsoló felé, úgy nem érhet hozzá a tartójához.
(#) zaza99 válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
1200W-os betét helyett 1800W-os van bent szerintem azért látod fordítottnak. A fűtőbetét talpa nem volt pont merőleges a csövekre ,ezért tisztára meg kellett húznom hogy ne folyjon.
(#) Fidel hozzászólása Okt 1, 2022 /
 
Sziasztok!

Két vagy három év után cseréltem hajdú 200l-es bojlerben anódot.most megint itt az idő, kíváncsi vagyok milyen ami kijön belőle!?
A képen látható az még visszarakható, vagy ez már nem tölti be a funkcióját? Súlyra szerintem kb 20%ment el belőle. Megvettem az újat, de nem szeretem kidobni félig lehasználva a dolgokat.
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Két-három év még van a használtban, rakd vissza nyugodtan.
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Köszi, ki sem vettem a régit, az is elmegy akkor még két három évet!
Megtaláltam közben az eredeti első cseréset is, az is hasonló.
8-10 évre megvan az anód akkor!

Nem tudom, hogy máshol mennyi vízkő szokott lenni, nálunk kb 4-5cm képződik 3 év után, Szentendréről jön a víz, elég keménynek gondolnám.
Családban pucoltam már bojlert, abból egy lavórral jött ki, ugyan onnan kapta a vizet, csak kb 20km-el közelebbről.
Abból akkor sosem szedték ki előtte?

Így néz ki nálam a szerelék.
Néztem anno a hajdú szteotitos kivitelt, van annak értelme?
Mi viszi ott ki a hőt a fűtőszálról a vízhez?
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Az a típusú fűtőbetét egy fém hengerben van, a fém henger érintkezik közvetlen a vízzel. Nálunk olyan (is) van, jónak tűnik, nem fogyaszt sem többet sem kevesebbet, mint az előző. Nagyobb felület, kisebb hőmérséklet, elvileg jobban bírja, mint a merülős fűtőbetét, aztán majd az idő megmondja.

A vízkőképződés mértéke attól is függ, mekkora hőmérsékleten hazsnálják a bojlert. Magasab hőmérséklet = több vízkőképződés a bojlerben.
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Nekem eleve 60°C a maximum a termosztáttal, de fél körülre szoktam csak állítani, az 45°C körül szokott lenni érzetre. De pontosan nem tudom, mert van ez a fura divat, hogy se a termosztáton, se a hőmérőn nincs fok jelölés!

A szteotitosban közvetlenül a fémcső a fűtőtest, vagy abban van a fűtőtest, és ki van valamivel töltve? Nekem valami ilyesmi rémlik, de már nem emlékszem biztosan. A vízkő képződés csökkenés volt az érv mellette, amikor olvastam róla a bojler választáskor.
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Okt 1, 2022 / 1
 
Egy csőben van a fűtőbetét, valahogy úgy, ahogy rajzoltam. Kék: tartály, piros: fűtőbetét. A betét és a cső közötti rész nincs kitöltve, levegő van ott.

szerk.:
Havonta egyszer érdemes alaposan felfűteni a vizet benne (60 °C már elég) egyfajta fertőtlenítés gyanánt, anélkül valamilyen kórokozók befészkelhetik magukat.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2022
Következő: »»   115 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem