Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   95 / 99
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Azok a pici fekete csövek a lábakon műanyag van ferrit? Ha ferrit volt, csak úgy tudtad elcsípni, hogy törtek. Majd pótolni kell.
No meg a meghajtó részeket is ellenőrizni kell. Volt trafós meghajtás, ahol 12 db 4,7 Ohm-os ellenállásból (12 FET) 8 db megszakadt. Ez még az egyszerűbb eset. Ha IGBT-nként külön tranzisztorok vannak, kicsit bonyolultabb lesz.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Közben keverem a hegesztő invertert a frekiváltóddal.
De mindenképpen alapos méregetést igényel.
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Összeraktam, kapott tápot. továbbra is csend! Semmi sem történik.
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Rá nem melegített zsugorcsövek voltak. Kiforrasztás közben egyik másik rázsugorodott.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Nagyon egyszerű "minimalista" kivitelnek néz ki. A négycsavaros szürke csatlakozó mellett a hétlábú IC a sárgacsíkos trafóval termeli a segédtápot.
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Én is ezt sejtem. Viszont valamiért még segédtáp sincs.
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Van egy 5W100R ellenállás azt már én raktam bele. Amikor elkötötték és elpukkant egy hasonló teljesítmény ellenállás volt benne. Szemmel láthatóan az egyetlen alkatrész volt ami hibásnak is nézett ki.
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Le lehet olvasni a feliratát? Valamelyik két lába között ott kellene lenni ~320 V-nak. Szkópod nincs?
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Van szkópom. Egybaj van a műhely a padlástérben van 3 fázis pedig a pincében. Gondolom 1 fázisról nem tudunk adni neki próbából?
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Melyik feliratra vagy kíváncsi?
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Az a konditöltés lágyindító ellenállása. A kék relé zárja rövidre rövid késleltetéssel. A nagy pufferkondin tudsz mérni?
A panel felirata szerint ez a frekvenciaváltó 230 V-ról üzemel (220V).
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Igen ezt én is néztem, ráadásul a kimeneti oldalán van feliratozva.
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Csatolok pár képet még
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Megvan! 1 fázissal is megy L1 L2 közé kell kötni
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Méregetek a panelon. A puffer kondik sem töltődnek fel. Lehet hogy a graetz híd is halott. Csak a bejövő váltófesz van jelen. DC sehol.
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Oda jutottál, ahol el kellett volna kezdeni.
Közben láttam, hogy az IGBT-ket SMD tranzisztorok vezérlik. Azokat is egyesével végig kell mérni a körülöttük lévő ellenállásokkal és esetleg diódákkal együtt.
(#) Marty McFly válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Igen igen jogos csak mivel eddig 3 fázisú betáppal gondolkodtam így próbáltam kerülni a fesz alatti mérést. Szerencsére egy fázissal is megelégszik. Forrasztom ki a graetz hidat. 25A es van benne próbából kap egy 10A meglátjuk milessz. Ilyen van most kéznél. Ha megérdemli akkor kap újat
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Elindult a szerkezet! Kijelzés ventillátor minden van! Már csak az a kérdés elég lessz e kicserélni a 6db IGBT?
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
A frekvenciakijelzése még oda vissza mászkál kb 2 Hz eltérést mutogat folyamatosan a kijelző. Ez mitől lehet? Most pl 30Hz a beállított érték 29 és 31 között mászkál oda vissza.
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
RJH60F5 IGBT helyettesíthető valamivel ami kapható is pl a hestoreban?
(#) erbe válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Hogyne mászkálna. Hiszen nincs kimenő jel, amihez igazodhatna. Csoda, hogy egyáltalán jelez valamit.
(#) mpisti válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Az analóg bemenetet(AV1) kösd GND-re, ha akkor is mászkál a kijelzett érték akkor kidobhatod.
(#) Marty McFly válasza mpisti hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Nem hiszem hogy akkora baj van vele. Amikor külön adtam tápot labortápról a kijelzős résznek akkor nem mászkált sehova és szépen lépkedett ahogy állítgattam. Így összerakva IGBT-k nélkül csinálja ezt. Szerintem ha bent lesznek az új IGBT-k akkor be fog állni szépen újra. Csak az a nagy kérdés hogy mivel helyettesítsem ki őket mert pont ilyet nemigazán találok.
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
Bővebben: Link Ez esetleg jó lehet nekem ide?
(#) bandika válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Akár jó is lehet. Élesztéskor köss a betáp körbe sorba egy hagyományos 60-100w égőt. Megvéd a nagyobb bummtól és sok alkatrész pusztulástól.
(#) mpisti válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Az analóg jelfeldolgozó megbízhatósága legegyszerűbben az analóg bemenet nulla potenciállal történő összekötésével ellenőrizhető. Az analóg táp jellemzően 5 vagy 10V szokott lenni, ezt a frekiváltó gépkönyvéből ki tudod olvasni. A frekiváltó 0V-os analóg jele a minimális frekvenciára állítja be a frekiváltót, ami programból beállítható, ez lehet akár 0 Hz is a legtöbb frekiváltónál. Ha 0V-ra kötött analóg bemenet mellett vándorol a kijelzőn az érték, akkor a frekiváltó A/D átalakító áramkörében hiba van. Ezért ajánlottam ezt az egyszerű tesztet.
(#) bandika válasza mpisti hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Ha motor oldalról kapja a tápot (fordítva mint normális) az A/D nem megy el!!! Sőt a vezérlés sem a gate meghajtókig, mert az általában opto.
(#) Marty McFly válasza mpisti hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Próbáltam és ugyanúgy vándorol de szerintem paraméterezni kellene hogy analóg szabályzást várjon a saját potija helyett. De akkor sem lessz referenciája visszamérni mit művel. De még mindig nem tudom milyen IGBT lenne az alkalmas pótolni a régieket.
(#) mpisti válasza bandika hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Ha a kimeneten táplálod akkor a végfok elszáll. Nincs ok-okozati összefüggés a hibás táplálás és az AD átalakító hibája közt. És ahogy Marty válaszolt a felvetésemre, az analóg bemenetet földre kötve is vándorol a kijelzés, tehát továbbra is azt gondolom hogy az AD átalakító áramköre hibázhat.
(#) mpisti válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Szerintem itt kellene pontos helyettesítőt keresni:Bővebben: Link
Következő: »»   95 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem