Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 18
(#) linx hozzászólása Szept 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Megbetegedett a Grundfos UPS 25-50 szivattyúmban a kondenzátor. 2µF helyett már csak 0.8µF volt a kapacitása. Rendeltem már újat, de addig is volt két 5µF-os kondenzátorom, amiket sorba kötve betettem a régi helyére, így 2.5µF van most a szivattyúban 2µF helyett. Ahogy én meg tudtam ítélni, rendben működik.
Az oldalán látható táblázat szerint az áramfelvétele 0.42A teljes fordulaton. Amikor így elindítottam, 0.46A-t mértem. Mennyire lehet ez gáz? Vagy kockázatmentesen üzemelhet ezzel a kondenzátorral is a szivattyú?
(#) Bakman válasza linx hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
Annyi bőven belefér, mehet nyugodtan.
(#) linx válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Köszönöm, ez megnyugtat.
(#) Hutty válasza linx hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Az is lehet megnyugtató, hogy a szivattyún az áram 220 V-ra volt feltüntetve. 230-on kb. 0,44A lenne.
(#) 444Tibi hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok.
Laddomat 21-60 szivattyúja meghalt.
Laddomatot nem lehet kishazánkba kapni, akiket felhívtam 15-30 napos beszerzési haáridőket moindtak.
Találtam csak a szivattyút is, ez tökéletes lenne de ott is 20 nap feletti a szállítás
Kérdésem, ez egy mezei hagyományos szivattyúnak tűnik csak a Laddomat elnevezte LM6 névre, szerintem valami Grundfos.
Mechanikailag megegyezeően tudnátok valami mezei szivattyút mondani amit megveszünk, lekapom a motort és rácsavarozom a Laddomatra.
Csak nem tudom mechanikai méretekben járókerék, felfogatás st. melyik lenne ami stimmel.
A boltokba meg nem valószínű hogy megengednék hogy egy imbuszkulccsal a kezembe szétkapjak pár szivattyút, összehasolkítani.

tudna ebben nekem valaki segíteni?

laddomat.png
    
(#) erbe válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Inkább a bekötőcsonkjait mutatnád. Szemre nem Grundfos, hanem kínai-f-s. Egyszerű fokozatkapcsolós keringetőszivattyú.
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
A képeden ott áll, hogy RS25-6G Pl.: ez
Viszont a "régi Laddomat 21 típushoz" meg Wilo való...de van ott Grundfos meg "Green" is: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) 444Tibi válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Félreérted az egészet amit kérdeztem.
A Laddomat az egy vegyeskazán védő egység, 3 darab csatlakozása van vízoldalon, van benne egy termosztát és egy visszacsapószelep.
Köze nincs fizikai és mechanikai kivitelében egy mezei keringetőszivattyúhoz, de egy normál szivattyúmotor van rajta és EZT szerettem volna helyettesíteni mert bár 200-230ezer Ft a Laddomat,meg is venné akinek tönkrement nem kapható jelenleg sehol csak 20-30 napos átfutási időre.
A szivattyúja valóban egy mezei 3 fokozatú de most nem állok neki 10-esével megvenni a keringetőket hogy háha valamellyik mechanikusan pont passzol a Laddomatra.
Ezért kérdeztem, hátha valaki llátott már ilyet. Így néz ki.
(#) erbe válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Na látod. Ezzel kellett volna kezdeni. Ez ugyanis valóban Grundfos.
Ez bontott, de működőképes. Ha kell, oda tudom adni.
(#) zolika60 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Egy ilyenem van itthon. Csak hever itt tartalékban. Ha jó neked odaadom.
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Ahogy már említettem...a WILO is jó hozzá. Pl. a (svédeknél) .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) 444Tibi hozzászólása Nov 7, 2022 / 1
 
Fejlemény, ma délelőtt elszaladtam a Grundfosékhoz, nagyon segítőkészek, tényleg szétszedtek nekem 2 szivattyút és a második stimmelt, minden méretben.
A járókerék 1mm-el vékonyabb de nem érdekes mert délután 16 órakor összeraktam a cuccost és tökéletesen működik.
Mezei aszinkron motoros szivattyú, valami cirkónak a pótalkatrésze, 29000Ft volt.
Köszönöm akik segíteni próbáltak.
(#) laszlozs1911 hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Szervusztok!
A wilo ker.szivattyú fokozatkapcsolója elromlott (nem kapcsol semmilyen állásban, tuti ez a baja, régóta vacakol már a fokozatkapcsoló érintkezése, kontaktspray-ztem, megcibáltam és megadta magát ), lecseréltük az egészet. Sóher vagyok kidobni. Lehet-e kapni külön elektronikai egységet hozzá (ha igen, kellene a címe), vagy javítható-e, akár direkt fokozatra, azaz kikerülve valahogy a fokozatkapcsolót. Ha igen, ki tudná javítani ? (címe?) Természetesen adhatok privát elérhetőséget, ha van érdemi megoldás.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023

wilo.jpg
    
(#) VIM válasza laszlozs1911 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Szia! Ugye nem a kondenzátor lett értékvesztett és azért nem működik a motor? A kapcsolója az nem egy világítási kapcsoló de nem volna szabad tönkremennie.
(#) laszlozs1911 válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
ezt nem tudom (honnan tudhatom??), a kapcsolója az ami biztos tönkrement, lötyög, forog mindenféle akadály nélkül, mintha cérnaszál tartaná a helyén - szóval passz.
(#) laszlozs1911 válasza VIM hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
de köszönöm, hogy válaszoltál.
(#) VIM válasza laszlozs1911 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Lapozz vissza a 9. oldalra január 10. Ott a válasz.
(#) JZoli hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
Kaptam kettő darab GreenPro keringető szivattyút. Hibásak voltak, de szerencsére nem volt nagy bajuk. viszont az elektromos csatlakozóik nincsenek meg. Nem tud valaki ezekhez valamilyen beszerzési lehetőséget? Már többször is kerestem, de nem találtam hozzá valót.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Inkább linkelhettted volna! Itt nincs is "jan.10": https://www.hobbielektronika.hu/forum/keringeto-szivattyu?pg=9
(Nem mindenki használ azonos beállításokat!)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
A (#)-ra kattintva megjelenik az adott hozzászólásra mutató link, azt a legjobb bemásolni.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Nekem ez tiszta! Most direkt írtam így, hogy látszódjon...mivel az "adott" (megnevezett) hozzászólás nincs, nálam tuti nem létező.
Ami nincs, azt nem is lehet: (#)

Te megtaláltad ezt?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Ezer bocsánat de telefonról nem tudok linkelni a bumszli újjaimmal ..... útálatos számomra. Ez volna a hivatkozás ami nekem a 9. oldalon van az adott időpontban.
(#) VIM válasza laszlozs1911 hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
EZ egy lehetséges megoldás a tekercsek elrendezésének kiderítésére ill. a fokozatok közül az alkalmas kiválasztására.
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
OK...köszi (8.oldal az! 2017.). De itt is linkelted (meg a Wilo-t is!: Bővebben: Link
Némi hozzáértéssel kapcsoló nélkül is lehetne használni (egy rajz...
De sajnos a Wilo pontos típusa sem lett még leírva..
(Nem mellesleg nekem is van több kapcsoló részem, pl. ehhez a Wilo-hoz.)
De én is csatolok néhány netről elcsent rajzot:
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) Rolandkaaa hozzászólása Márc 29, 2023 /
 
Sziasztok,

Kérdésem a következő lenne:
Hogyan tudnám ennek a Grundfos szivattyúnak a forgásirányát megváltoztatni?

Köszönöm a válaszokat!
(#) VIM válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Szia! Azt nem lehet de ha fordítva építed be a szivattyút úgy jó lesz.
(#) Elektro.on válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Nem látom értelmét a forgás irány váltásnak ennél a szivattyúnál, ugyanis a lápátok kialakítasa miatt úgy nem igazán lesz folyadék áramlás.
(#) Rolandkaaa válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Mi ezt egy nem használt működő cirkóból szereltuk ki.
Szeretnék a kertben hasznosítani. Viszont a folyadékot (vizet) nem szívja ki a tartályból.

Esetleg lenne valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond ebben az esetben?
(#) zolika60 válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
A keringető szivattyú nem alkalmas tartályból víz kiemelésre. Legfeljebb úgy tudod szivattyúzásra használni, ha rá folyik a víz. Az emelési magasság akkor sem lesz nagy. Mint a nevében is benne van keringetésre alkalmas egy zárt rendszerben.
(#) Rolandkaaa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Köszönöm, így már értem.
Problem solved.
Következő: »»   16 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem