Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   181 / 195
(#) pipi válasza ftirius hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Köszi mindenkinek
Van hozzávaló olajom, a nagy villanyoshoz vettem, ezért merült fel bennem hogy ezt is kenni illik,
még ha a doksija hallgat is róla.
Köszi
(#) uniman válasza ftirius hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
Ahogy vesszük...van is, meg nem! Mert takarásban van...

lap.jpg
    
(#) Massawa hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Egy uj, de régi szerzemény, egy nagyon preciz, de öregebb müszerész esztergapad, minden felszereléssel.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Hol?
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2023 / 1
 
Nem ment a képfeltöltés.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Feb 20, 2023 / 1
 
Nem azt kérdezi, hanem hogy helyileg hol és mikor nem vagy otthon, kell neki macskát esztergálni
Jó kis gép, de ez veszélyes hobbi, sosem elég nagy a csúcstáv, ágy magassága, előtolás opciók, aztán már egy nagy gépet veszel...
(#) Massawa válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Van még két másik is. ( nagyobbak ).
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 20, 2023 / 1
 
Kevés dologra vagyok annyira büszke, mint amikor elmentem a csepeli CNC találkozóra (ugyanott volt, mint a BURABU, a strand mellett).
Árultak egy műszerész esztergát 62.000.-
Autóval voltam (szerintem még segítettek volna berakni is).
Volt is a zsebemben annyi.
És nem vettem meg.
(#) bbatka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Ez ám a lelkierő.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Nekem egy régi német apró esztergám van, de eljutottam oda, hogy kéne egy persely hozzá, amihez kéne egy pontos eszterga, ami nincs, de nem vagyok képes mégegyet venni, mert ennek sincs helye. Igazából el kéne adni és ilyen fémmegmunkáláshoz ismerősöket piszkálni. Úgy sincs otthon megfelelő méretű, CNC sincs se maró dörzsárral EVIG állvány mai szabványosra marására, mindent is lehet venni, úgyis az fog hiányozni, ami kell. Forrasztástechnikában végre ott vagyok, hogy amit fizikailag meg lehet forrasztani, azt meg tudom csinálni itthon, de még így is kellene 1-2 speciális hegy meg jobb PID megjobb IR lapok a HRes BGAzóba, aztán automata pozícionálóba is végtelen pénzt lehetne ölni, sosincs vége.
(#) btamas81 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Ha nem titok, mennyibe fájt?
(#) Massawa válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Sajnos egy kedves barátom után örököltem.
(#) pipi válasza ftirius hozzászólására (») Feb 28, 2023 / 1
 
Ma láttam láncfűrészes videót a youtube-on, 5:42-nél a "fusi" olajzó. Most/itt esett le a tantusz, milyen lyukról beszéltetek Az akkus láncfűrészemre barkácsolok is valami hasonlót, a spéci lyuk nálam nincs takarásban.
Köszi mégegyszer (unimannak is)
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2023
(#) VIM válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Szia! Azt nem látni, hogy a Te fűrészed milyen de ha a láncvezető orránál lévő csillagkeréknél is van furat akkor oda zsírt illik bejuttatni, mert az olaj nagy része nem jut be oda, ráadásul a forgás közben kicsapódik.
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Hali!
Nem látok ilyesmit.
Köszi

ff.jpg
    
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Megnéztem, nekem van lyuk rajta. Mindkét oldalon, de nem egymással szemben, hanem átellenben. A fogpiszkálót szemléltetésképpen szúrtam bele, mert a kerékben is vannak nyílások.
Nehezen tudom elképzelni hogy zsírt hogyan tudnék beletuszkolni, olajat még talán.
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Nem kell ilyen zsírzót venni ahhoz, hogy oda kenőanyagot juttass, elég egy fecskendő, tele zsírral.
(#) elactrofan hozzászólása Márc 1, 2023 /
 
Hali!
Milyen olajjal kell ezeket a mini láncfűrészeket olajozni?
Egyszerű műszerolaj is jó?
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Azt nem tudom milyen olaj ideális hozzá, de az "egyszerű műszerolaj" az bizonytalan meghatározás, nem alkalmas az azonosításhoz.
(#) nedudgi válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Dedikált olajat érdemes használni. Tapadóképesség és viszkozitás a lényeges tulajdonságok.
(#) dB_Thunder válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Idézet:
„műszerész esztergát 62.000.”

Idézet:
„És nem vettem meg.”

Nekem semmilyen üzemképes forgácsoló jószágom nincs itthon..még.... ha nem egy leharcolt darab, akkor én megvettem volna!!
(#) elactrofan válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
köszönöm
(#) pipi válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Az erre kitalált gyári lácfűrész olaj nagyon sűrű(vagy csak hideg van kinn?), legalábbis ami nekem van, gyanítom a nagy láncfűrészekben valami egyszerű "pumpa/adagoló" gondoskodik a megfelelő mennyiség kijuttatásáról, illetve kikapcsolt helyzetben az olaj kifolyás megakadályozásáról. Első körben a gyári olajba mártogatás nem jött be, azonnal szétfröcskölte, ezért Lánczsírzó spray-t fújtam rá. Ha barkácsolok rá kis tartályt, abba is valami hasonlót fogok önteni.
(#) elactrofan válasza pipi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
wd40 esetleg?
(#) pipi válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Wd40 csak olyan helyre ahol ideiglenesen kell(nálam max csavarlazításra de már többet nem veszek). Nagyon "vékony", secc perc alatt kiszárad.
A barkácsboltban mutattak olaj "tesztet", papírlapra kifújkálva megnézni mi marad belőle . ez a lánczsírzó nekem bevált. Persze van még vagy 3 féle spray-om, méndnek megvan a maga helye teflonos, vágó üregelő, réz tartalmú
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023
(#) Hutty válasza pipi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
A láncolaj emlékeim szerint ISO100 viszkozitású. A BIO jelzésűt messziről kerüld, mert olyan mint a sütőolaj, ragad, szinte eltávolíthatatlan lesz.
A spray penetráló zsír, oldószeres zsír, ami könnyen beszivárog, az oldószer elpárolgása után meg rendes zsír állaga lesz. Hívják szerelőzsírnak is. De lánckenő zsírnak is.
(#) uniman hozzászólása Márc 3, 2023 /
 
Nekem már nem kell zsírozni a láncot!
Az aprófogú fogaskerékból kitöredeztek fogak, egy részen több egymás melletti fog "lekopott"...
A munkát elvégezte...R.I.P! Kétlem, hogy ilyen fogaskerék beszerezhető lenne...
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Alin tuti találsz hozzá.
(#) uniman válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Köszi...valóban. Csak kiválasztani a megfelelőt nem lesz könnyű...
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Meg kell mérni és az alapján menni fog 14 fog a kicsi, viszont a nagyobbikból is törtek a fogacskák...
Következő: »»   181 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem