Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Szia!
Szerintem nem ez lehet a gond. Amíg nem kellett fűtőszálat és hőfokszabályzót cserélni, nem volt ilyen gond. Amúgy mennyi lenne egy átlagos fogyasztás ha két felnőtt és egy kisgyerek van a háztartásban? Egy régebbi Hajdu bojlerhez viszonyítva melyik éri meg jobban? Gondolkodom, hogy lecserélem egy 15 éves hajdura Szerintetek? Köszi
Itt van egy ilyen témájú topik, nemrég volt benne hasonló kérdés.
120 liter víz 15°C-ról 60°C-ra melegítése 6,3 kWh, 15°C-ról 80°C-ra melegítése pedig 9,1 kWh elvileg. A veszteségek miatt több. (Magasabb hőmérsékletre állítás elég rendesen meg tudja dobni a fogyasztást, én is így jártam tavaly januárban, egy hőfokszabályozó csere után.)
Szia.Valami kontakt hiba is okozhat ilyen gondot. Valamelyik kötés laza vagy saru nem érintkezik jój és nem
tud a fűtőbetét megfelelően felmelegedni. Ezért sokkal hosszabb ideig kell működnie mint egyébként. A fűtőbetét 230 V-os-e? Amikor a termosztát kikapcsol, folyik-e áram a föld felé? Ezeket ellenőrizd le, sosem lehet tudni.
A bemenő vízhőmérséklet nem lehet hogy nagyon lecsökkent?? Mert nekem is azért bosszankodik a bojlerem mert túl hideg a bejövő víz (amivel nem tudok mit tenni) így túl sokat kell neki dolgoznia.
Lehet nem a bojlereddel van a gond, csak most a tartós hidegek miatt a bejövő víz is tartósan hideg.
A laza érintkezés miatt kisebb áram folyik a fűtő betéten
a rossz érintkezés helye melegszik ez veszteség szerintem is, de ilyen mértékű? A helység hőmérséklete ahol a bojler van nem csökkent valami más okból?
szerintem nincs itt semmi gond.
ELMŰ ÁSZF: 'Lakossági vezérelt és alapdíjas árszabások alkalmazása esetén az ELMŰ napi minimum. 8 óra időtartamban szolgáltat villamos energiát a vezérelt áramkörre " Mivel a 60l feletti bojler kötelezően vezérelt fogyasztóként bekötendő fogyasztó (cserébe kedvezményes tarifa, külön méréssel) a szolgáltató minimum napi 16 kWh energiát köteles szolgáltatni. 1l víz (fajhő 4181,3 J/kg/K) 1 C (K) fokkal történő melegítéséhez 4181,3J (1J=1Ws) energia bevitel szüksges. A csapból kb.: 10 C fok-os víz jön amit 65 C fokra melegítünk, akkor 120 kg (liter=kg) viz 55 fokkal történő melegítéséhez 120*4181,3*55 J = 7,666 kWh energia (1kWh=3600Ws) szükséges, ha a hőfokszabályzót 85 fokra állítod akkor 120*4181,3*75 = 10,453 kWh. Mindez akkor ha egyszer melegitesz és elfogyasztod. Ha napközben folyamatosan fogyasztasz és a vezérlés bekapcsol (HF vezérlés, kapcsoló óra már alig van), tehát ráfűtesz (ráfűt az ELMŰ), akkor könnyedén összejön a napi 12 -13 kWh. Elemi fizika. Azzal tudsz a legtöbbet spórolni, ha lejjebb allítod a hőfokszabályzót, igy viszont estére nem biztos, hogy marad elég melegvized. Nevelni kell a családot. Nekem sem sikerült Megjegyzés/kérdés: ráfűtés esetén (rétegződés/áramlás) könnyen lehet, hogy átkeveredik a rendszer és a végeredmény hidegebb melegvíz? Szerintem hidegebb.
Sziasztok!
Nagyon köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok ! Le fogom ezeket ellenőrizni, aztán majd meglátjuk. Igaz hogy a víz most tényleg sokkal hidegebb, és a kazánházban van, de nagybátyáméknak is ugyanez a helyzet. 120 literes bojler, havi 300 kWh, de ők öten vannak + 2 gyereknek barátnői is sokszor ott vannak. Mégis van meleg vizük. Mi meg 2,5 személyre fizetünk ennyit És van úgy, hogy estére elfogy Ilyen sokat számítana, hogy nem a lakásban van? Zsolti
Sokat számít, ha hideg a hely ahol van. Ha felfűtött állapotban ráteszed a kezed a tetejére érezheted, hogy langyos. Én egy régi szivacsmatracból készítettem rá plusz szigetelést.
Üdv Mindenkinek!
Nem írtál még néhány lényeges dologról: -a boyler és a vízvételi helyek távolságáról, -a mosogató használati szokásokról -a 0,5 személy nem egy kisbaba véletlenül Ezek a dolgok lényegesen befolyásolják a víz hűlését, mint hosszú, rosszul szigetelt vezetékeken gyakori vízvétel (20-30 perces szünetek)
Szia! Nekem is volt ilyesmi problémám, aztán megmértem a belépő víz hőfokát és 7 fokos volt !!(nyáron kb. 16 fok)
Ez nagyban hozzájárul a költségek növekedéséhez.
Szia!
Én is le írom tapasztalataimat... Nekünk, is ilyen nevű bojlerünk van, és a külseje langyos (veszteség). Másik probléma, az egy karos keverő csapokkal van (legalább is nálunk). Mégpedig, ha asszony társ tesz-vesz a konyhában, és néha a mosogatónál le kell öblítenie a kezét, vagy egyebet, meg nyitja a csapot, (mely természetesen közép állásban van, mintha kötelező lenne) és öblít... ...hideg vízben... mert ennyi idő alatt, a meleg víz nem ér oda, de a bojlerből szorgalmasan jön kifele! Ezt amúgy észre sem venné az ember, de ez is veszteség! Már gondolkodtam rajta, hogy legalább a mosogatónál le cserélem tekerő gombosra... És még valami.: Nekem ez a bojler már egyszer fel főtt. Az első vízkövezés után vettem bele új bélést, és a szabályozó elfelejtett kikapcsolni (igen, a túlfűtés korlátozó is). A bojlerhez gyárilag adott biztonsági szelep is elfelejtett lefújni. A megnyitott meleg víz csapból ki áramló gőz le rendezte a presszes henkó csatlakozásokat, csempe le ver, stb... Ezek után, vettem Hajdúba való korlátozót, szabályozót, műanyag dobozt a bojler aljára, és át szereltem. Az eredeti szabályzó merülő csövét ki kellett cserélni vastagabbra, hogy a Magyar szabályzó, és korlátozó "patronja" bele férjen. Szerintem így meg bízhatóbb lett, és kívülről szabályozható a hőfok.
Idézet: „Mégpedig, ha asszony társ tesz-vesz a konyhában, és néha a mosogatónál le kell öblítenie a kezét, vagy egyebet, meg nyitja a csapot, (mely természetesen közép állásban van, mintha kötelező lenne) és öblít... ...hideg vízben... mert ennyi idő alatt, a meleg víz nem ér oda, de a bojlerből szorgalmasan jön kifele! Ezt amúgy észre sem venné az ember, de ez is veszteség! Már gondolkodtam rajta, hogy legalább a mosogatónál le cserélem tekerő gombosra...” Ezzel nem biztos, hogy spórolsz a meleg vízen, mert akkor azt nyitja ugyanolyan sugárra. Akkor meg még több víz megy el a bojlerből. Nekem pl. 2,4l folyik ki a mosdónál, mire odaér, de erre nem érdemes egy keringtetővezetéket + szivattyút bekötni, mert akkor az is veszteség. Nem lehet még csak időhöz sem kötni a szivattyú működését, mert semmilyen automatika nem tudhatja, hogy mikor nyitjuk meg a csapot..... Idézet: „mert semmilyen automatika nem tudhatja, hogy mikor nyitjuk meg a csapot.....” Az újabb kombi kazánok azért rendelkeznek HMV előnykapcsolással. Hiába mondtam a "mesternek" anno, hogy jó lenne ha kiépítené a keringető ágat is, de hagytam magam lebeszélni róla , úgy sem használom, jelszóval. Mindig csinálok egy rövid mozdulatot a csappal, legalább a hőcserélőben melegedjen fel a víz a beállított értékre, ami kifolyik előtte, az kb. 1.5l hideg víz.
Szia!
Szerintem nem jól értelmezted amit írtam. Arra próbáltam rá világítani az egykaros csapokkal kapcsolatban, hogyha már így is - úgy is hideg vízben öblíti a kezét, akkor legalább a bojlerből ne jöjjön egy deci víz sem. A cirkulációs vezetéket szándékosan nem is említettem, hiszen azzal csak vizet spórolsz, a felfűtéshez szükséges energiát nem! Ja, és persze én úgy értettem, hogy eleve nem is meleg vizet akar engedni egy gyors öblítéshez, csak a "trehányságból" középen felejtett kar miatt az is kilép a bojlerből (feleslegesen).
Pszichológia (egészségemre ), nem trehányság, szeretjük a szimmetriát. Van erre megoldás, lehet kapni olyan egykarost amelyiknél a kar középállása a hideg vég.
Idézet: NEM kötözködni akarok, de létezik ilyen automatika, pl mikor mi kertes házban laktunk, a mi kombi kazánunk az alapból olyan volt, hogy volt benne egy átfolyás érzékelő nevű dolog, és mikor csap kinyit, gáz begyújt(vagy ha épp ment a fűtés akkor keringető addig kikapcsolt, és átkapcsolt a fogyasztási meleg víz előállításra) , és már jött is a meleg víz mindjárt! Elzárásnál meg kikapcsolta a gázt, vagy visszakapcsolt fűtésre! „Nem lehet még csak időhöz sem kötni a szivattyú működését, mert semmilyen automatika nem tudhatja, hogy mikor nyitjuk meg a csapot...”
Szia!
Azért a kettőt ne keverjük! Amire Imi65 gondolt, az az lenne, hogy a cirkulációs szivattyút, már a csap megnyitása előtt x idővel el kellene indítani ahhoz, hogy egyből meleg vizet kapjál a csapból (pl. ha a vízmelegítő 10-12m re van a csaptól). Amit te említesz, az alap követelmény az átfolyós rendszerű gázkészüléknél (az áramlás érzékelés). Vagyis ahogy te írtad, hogy csapot megnyit és már jön is a meleg víz, ez még akkor is csak némi fenntartással igaz -az átfolyósnál-, ha a csap a kazán alatt van... ...ha messzebb van, akkor meg ugyan az játszódik le, mintha bojlerből jönne a víz, tehát a csőben lévő x liter le hűlt vizet ki kell engedned, mire oda ér a meleg víz.
Szia!
De a 0,5 személy egy másfél éves ördögfióka Igazad lehet abban, hogy pl. a mosogató túl messze van a bojlertől, és mire odaér a melegvíz, már elég sok kifolyt a bojlerből. Amit ugye utántölt jó kis hideg vízzel. Nálunk elég hideg ilyenkor. A mosdóval nincs gond, az kb. 1 méter távolság. De ilyenkor úgy néz ki nem tudok semmit sem tenni a nagy fogyasztás ellen. Talán nyáron jobb lesz a helyzet. Mert amúgy úgy néz ki, hogy a bojlerrel minden rendben. Igaz a kazánházból nem tudom bevinni, és hát ott sincs meleg ilyenkor. Ez van......... Nagyon köszönöm a hozzászolásokat! Zsolti Idézet: Erre írtam, hogy csomagold be. Nem nagy költség és a kazánházban az sem baj, ha nem túl szép.Meglátod sokat számít. :yes: „kazánházból nem tudom bevinni, és hát ott sincs meleg ilyenkor.”
Üdv!
Gondoltam, hogy így van, mármint, hogy kisgyermek van. Hasonló gondokkal néztem szembe én is a mosogatóval, de én hat méterre sem vittem oda a boyler vizét, mert tudtam, hogy sok víz el hűl a csőben. Tettem a mosogató alá egy átfolyó vízmelegítőt, de azt is ritkán használjuk, inkább tálban viszünk vizet a fürdőszobából. Az átfolyósat csak akkor használjuk ha hirtelen kell a melegvíz. A cirkulációs rendszer felejtős -nekem volt, és megszüntettem-, mert nagyon sok energiát, mármint hőt pocsékol a falban lévő rosszul hőszigetelt csövek miatt, + a 20W-os szivattyú. Másrészt ha olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy kazánházad van, javaslom erősen gondolkozz el a naplopás lehetőségéről. Én gyakorlatilag három éve kikapcsoltam a villanyboylert. Télen a kazán, tavasztól őszig a napkollektor melegíti a boyler vizét, nagyon ritkán kell begyújtani -fűtési szezonon kívül- többnapos borult időben, hogy legyen melegyíz. ehhez meg elég a házkörül megtermő éghető anyagok mennyisége. Persze télen is dolgozik a napkollektor, rásegít a rendeszerre. Ha érdekel a téma rengeteg jó és rossz tapasztalatom gyült össze, szívesen segítek elkerülni a buktatókat.
Tisztelt dil! Érdekelne a napkollektoros rendszered felépítése, kialakítása. Igaz nem ebbe a fórumba való, esetleg mailban: berigeri@100mail.hu . Tisztelettel, B.G.
Üdv Beri Geri!
Ígérem, leírom a tapasztalataimat, de ehhez kérek egy kis türelmet. Addig is nézd meg az e-mail címedet, mert az adatlapodon lévővel nem egyezik az itt megadottal.
Üdv. dil!
Elnézésedet kérem a mail címemet elfelejtettem kijavítani, ugyanis nemrég volt ennél a szolgáltatónál domain változás. Most már az adatlapomon is átjavítottam. Várom a tapasztalaidat a napkollektorral! (Esetleg van a hobbielektronikának olyan fóruma ahol ehez kapcsolódó témák vannak? pl. szabályzó elektronikák stb.?) A többi fórumozótól elnézést kérek az offolásért! Üdvözlettel, B. G.
Sziasztok!
Nem foglalkozom elektronikával (gépésznek tanulok), csak egy kérdéssel tolakodok ide, ha megengeditek. Van egy felülről folyó/csöpögő (lyukas?) Stiebel Eltron villanybojlerünk. Több szerelő szerint is csak cserélni érdemes, mert nem nagyon van hozzá alkatrész. Az elromlott bojlerből nem lehet kinyerni hasznosítható alkatrészeket? Érdemes megtartani vagy hagyjuk, hogy elvigye a szerelő? Van ötlet, vélemény? Előre is köszönöm, ha valaki válaszol, remélem nem nagyon off a kérdés. Üdv! G.
Túl sok minden nem nyerhető ki belőle, és azok is csak akkor hasznosak, ha van hová felhasználni. Pl. fűtőszál még jó lehet hasonló bojlerbe. Termosztátok is gyártófüggők szoktak lenni. Esetleg a jelzőfény az, ami univerzális benne, ha máshogy nem, két szál dróttal bárhová befogatható. Szóval hacsak nektek nincs egy hasonló bojleretek, akkor szerintem hagyjátok, hogy elvigye egészben.
Köszönöm a gyors választ! Ezek szerint a szerelő mondjuk tud így alkatrészt gyűjetni. Nem tudom milyen értékűek ezek, meg hogy bíbelődik-e vele, de végülis mindegy. Csak olyan értelmetlennek látom, hogy ki kell dobni...
Igen, szerelő valószínűleg tud valamit kezdeni velük. Nem olyan nagy értékek, termosztát darabja 1200Ft körül van, fűtőszál úgy 1500 körül lehet, szóval újan érnek mondjuk 4000Ft-ot összesen.
Szerintem el kell adni egy lyukas villanybojler gyűjtőnek.
Ez egy ésszerű hasznosítás. Esetleg automata öntözőt lehet belőle csinálni a csöpögtetős öntözéshez.
Szervusz skynetpro!
Valami hasonló lehet elviekben ez e gépkocsikorrozio lassító , hasonló a bojlerekben alkalmazott cucchoz? ruststopnorthamerica.com/ guglifordítóval számomra érthető. Mert ugye nem galvanizált a Dácia. Mit szóltok hozzá? Lehet értelme? Úgy 30-35 éve, volt valami hasonló nálunk is. Szűk 60e Ft + szállítás, vám megmittudomén. Horgosi Imre válasz a Dácia Fórumon: Nyugodtan elfelejtheted, kidobott pénz. A tavaly ősszel járt nálunk egy Svédországba szakadt hazánkfia, aki korrózióvédelmi specialista volt egy hajógyárban (is) dolgozott. Nos, hogy biztos legyek a dologban, mert már az ilyen fajta "védelemről" már volt szó talán e fórumon is, megkérdeztem a véleményét. Azt mondta, hogy ha az autót teljes egészében vízbe mártanád akkor talán működne. Mivel a Logan nem tengeralattjáró, nincs esélyed ilyen módszerrel megvédeni. Lenne vajon értelme a bojleres megoldást valami módon átoperálni autóra? Üdv! Imre
Sziasztok,
Nekem gyanús a villanybojlerem 160 - 200 kWh körüli állítólagos havi (vezérelt) fogyasztása, amikor a szomszédom negyed ennyit fizet. Egy 120L-es, régi Hajdú-ról van szó (nemrég cseréltem fütőszálat és anódot). Ketten élünk egy háztartásban, mosógép nem erről megy, a vízfogyasztásunk 6 m3 körül szokott lenni. Nincs valakinek villanybojlere, hasonló vízfogyasztással? Üdv: Gábor |
Bejelentkezés
Hirdetés |