Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   253 / 1154
(#) jdani hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Hali. Tv-ben elszállt egy BU508DF tranyó. Viszont van itthon 2SC5129. Ez is NPN 1500V 10A 50W. Helyettesíthető?
(#) Dudus válasza jdani hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
A BU508DF-ben van dióda, ezt mellé kell tenned a 2SC5129-nek. Egy próbát megér, csak tegyél egy gyors diódát a CE-közé , úgy ahogy a BU-nál van!

-szerintem-
(#) jdani válasza Dudus hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
egy 1n4007?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Szia!
Jobb lenne egy D-s (diódás) típus, de ez is jó lehet. Próbáld ki.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Ezt hogy értsem, hogy D-s?
(#) ivicz válasza brato hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Az egész cél-hw -ről (gázelemző) nem fogok tudni rajzot feltenni, de arról a nyákról, amiben az eprom van megpróbálok rajzot csinálni.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
BU508DF. Amelyik nem diódás, az BU508AF.
(#) brato válasza ivicz hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Pont az volna a lényeg, hogy látszon, hogy mire csatlakozik rá az eprom. Talán könnyebb lenne kikövetkeztetni a tipust a bekötés alapján.
(#) ivicz válasza brato hozzászólására (») Aug 22, 2010 /
 
Ácsi. Az eprom egy kis nyákon van, kb. 8x8cm. Az epromon kívül van rajta 2-3 ic és néhány passzív alkatrész. Ez a kis nyák egy DB25-ben végződik, és így van feltolva egy nagy nyákra, ami a gázelemző része. Akkor elég a kis nyák rajza, ugye?
(#) Dudus válasza jdani hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Az 1N4007 sima egyenirányító! Itt el kellene viselnie a diódának záró irányban a CE-n lévő maximális feszültséget és még gyorsnak is illene lennie. Ha nincs ilyen a fiókban , nem érdemes keresgélni, egyszerűbb venni egy diódás tranzisztort, akár ami benne volt .

-szerintem-
(#) 06smici hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Átnéztem a készletem és találtam egy rakat IC-t amiről fogalmam sincs hogy mit csinál? Ha valamelyiket ismered akkor megírnád hogy mire lehet használni vagy melyik kapcsolásba való? (rakok fel majd néhány képet is róluk hátha látszik valami belőlük) Az első képen vannak az érdekesebbek: a nagyra M5L8259AP van írva, a fémtokosokra pedig 7848DP illetve SG3629T.
A második képen lévők: MH74S04, MH8430, MH84S04, MH8400, MH5430, SN7403NS3, SN75114N, SN74LS156N és SN75110AN.
A3. képen lévők: 7473PC, 74164PC, 74166N, 74123PC, 74HC32AP, M74HCT158B1, 75110PC, KP565PY2, KP53_H2, SN54LS10J (a _ valamilyen orosz betű amit nem tudom hogy kell írni )
A 4. képen lévők: SN75H52BP, TDA7231A,24C04, 21C04, és egy atml008 24C04 (ez gondolom avr)
Egy kicsit sok, de ha csak párra is megmondod hogy mire való már sokat segítettél. Főleg az első és az utolsó képen lévők érdekelnének. És ha lehet NE olyanokat írjatok hogy használjam a google-t. Most nézem ott is, csak aki már épített belőle valamit az többet tud róla mint a google. A válaszokat előre i köszönöm
(#) 06smici válasza 06smici hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A képeket pont fordítva rakta fel Az utolsó kép az első
(#) Norberto válasza 06smici hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A 74-gyel és 84-gyel kezdődők mind TTL logikai IC-k. Logikai kapukat, áramköröket tartalmaz. Ha van belőle egy zsáknyi, akkor talán lehet belőle építkezni, bármit, ami eszedbejut. Manapság kissé idejétmúlt dolgok ezek, a mikrovezérlők, FPGA-k és egyéb célspecifikus IC-k mellett.

A 24-gyel kezdődőek azok EEPROM-ok. Néhány tíz kilobyte méretű adattárral. Ilyesmik őrzik a mosógépekben is a programot például.
(#) 06smici válasza Norberto hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat. Hát sejtettem hogy nem sok mindenre fogom használni őket. Talán az epromokat... Az első vagyis az utólso képen lévőket nem ismeri valaki?
(#) pucuka válasza 06smici hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Én csak beütöttem a gugliba ezt is ezt is,
Az SN75110, -114 vonalmeghajtó IC -k a tizlábúról nem találtam semmit, az oldalát is jó lenne látni.
(#) 06smici válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ezeket már én i néztem. Csak azt nem értem hogy ha a 8259-es programozható akkor hogy került egy analóg IC packba (annak idején vettem még a hambazárban egy ilyen csomagot) Ezért lenne jó hozzá egy kapcsolást is látni. De azért köszönöm az infokat. A 10 lábu oldalára meg ez van írva:sg3629T és alá pedig 8013
(#) liderces hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Adatokat keresnék egy dióda hidról vagy mitomén mi a pontos neve. Gyártmánya EWM, Tipusa MDD-90-04 A 8922D. ART.nr.64.0065.04 ezek vannak rajta feliratozva. Vagy rosszul közelitem meg a dolgot vagy béna vagyok de google nem ad rendes adatlapot róla. Ha valaki ismeri vagy megtalálja vagy az adatait megosztaná nagyon megköszönném!

Köszönet minden infóért!
(#) pucuka válasza 06smici hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szerinted ez jó lessz? Szintén gugli

SG3629T.pdf
    
(#) 06smici válasza pucuka hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
ez tökéletes Én datasheetbe néztem de nekem csak kijelzőket dobot ki. Nem tudom hogy te hogy varázsoltad ezt elől de azt tudom hogy a hálám üldözni fog.
(#) lapose válasza liderces hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!

Két sorbakötött dióda van benne, 100A 400V-os.
Nagyjából megegyezik ezzel: RM100DZ-M
(#) liderces válasza lapose hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Köszönöm! Ezt miből szürted le? vagy ismered valahonnan? Egy co-heggesztő szerves tartozéka de egyik kicsit kezd zárlatos lenni szivárog és ettől vagy sem de eléggé fröcsköl a gép meg durrog. Lecserélném egy Semikron SKKD 81/12 65EN tipusra, persze a hármat egyszerre egyformára! Ha jó helyette, a semikronok oldalán ugyan ez az ábra van mint ezen csak nem tudom az értékeket.
Mégegyszer kösz mindenki segitségét és még várom a hozzászólásokat.
(#) lapose válasza liderces hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Egyszer régebben egy Mitsubishi katalógusban ezt adták meg helyettesítőnek.
(#) maestro hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy 36TXE21 14305 L159-39C S0141 típussal fémjelzett bimetálos hőkapcsolóm. A kérdés meg az lenne, hogy ez hány fokon kapcsol be, illetve ki.
Személy szerint én 39°C-ra tippelnék, de ez csak tipp. Egy biztos, hogy 80°C alatt van a kikapcsolása (sütőben mérve).
Adatlapot sajnos nem találtam hozzá. Meg még kérdés lenne az áramerősség is.
Előre is köszönöm!
(#) Mallar hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Srácok voltam ma vadászni a méhtelepen és leltem egy pár ilyet: képek Nincs valakinek tippe mi lehet? Meg egy másik cuccot is találtam, az talán biztosíték, de nem *** benne biztos.

Az értékek a képről nem leolvashatók, de 30VA van ráírva meg fesz:1Kv és alulra valami 15kA
Nem lehet hogy ez valami bazierős trisztor? Van két nagyáramú kimenet, és a bakelit búra alatt 2 csavaros kisebb bemenet ahogy látom.
Köszi ha valakinek van valami tippje

ÁÁÁ..
(#) pucuka válasza Mallar hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Transzformátornak transzformátor, de úgy hívják, hogy áramváltó. A primer az egy menet, az az egyenesen átmenő sín, a szekunder köré van tekerve. Nagy áramok mérésére való. A porcelán testű meg egy 400 A -es késes biztosíték. Otthon egyikre sincs igazán szükség.
(#) Norberto válasza pucuka hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Viszont biztos van benne egy csomó réz, ami esetleg trafótekeréshez felhasználható.

Persze, csak akkor, ha szétbontható belül és nem kell megküzdeni érte.
(#) liderces válasza Mallar hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
A piszkos fehér kerámia az egy késes-biztositék értékei olvasahatóak de gondolom már kuka. A három bakelit meg áramváltó előtét villanyórához. De majd még megerősitik vagy cáfolják. üdv
(#) pucuka válasza Norberto hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Mivel többnyire rendesen impregnálva van, az átütési feszültség miatt, sok munka után mehet vissza a MÉH -be mint rézhulladék. Már a sínben is van rendesen rézanyag
(#) tib12 hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Üdv.
A HEStore -rol akarok rendelni ellenállásokat de nem tudom melyik mennyi ohm os ill. kiloohmos! Itt vannak amilyeneket rendelni akarok:
3,9KΩ
220KΩ
10KΩ
56KΩ
38KΩ
200Ω
Előre is kösz!
(#) kadarist válasza tib12 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Most ez komoly? Oda van írva: három egész kilenc tized kiloohm, azaz háromezerkilencszáz ohm. És így tovább...
Következő: »»   253 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem